Porod do vody. Máte zkušenost?

smoulinka.ciko
26. říj 2009

Ahoj holky, ja vim že to už tady asi bylo. Ale máte stímto způsobem porodu? Kamarádka se nemůže rozhodnout, jestli porod do vody, nebo normální. Děkujem za přízpěvky

luthien.k
27. lis 2009

Kamarádka ve Vrchlabí taky chtěla rodit do vody, ale v průběhu porodu zjistila, že jí ta voda prostě není příjemná... Když někomu je a je všechno v pořádku, tak proč ne, ale nenazývala bych to přirozeným porodem - pokud vím, ženy v minulosti do vody nikdy nerodily a ani žádní jiní suchozemští savci, takže spíš než přirozený bych to nazvala "moderní" porod.

nevestinka2010
27. lis 2009

ale jo rodily, pry ve starem Egypte ...

luthien.k
27. lis 2009

Hmm, mám spolužačku egyptoložku, tak to se jí teda zeptám 😉 Tady o tom nic nepíšou... http://faraon.wz.cz/zivot/zivot.htm Tady taky ne... http://web.sks.cz/prace/stedrons/egypt.htm (články jsou to ovšem zajímavé 🙂)

crawler
27. lis 2009

no rozhodně je to přirozenější než vleže s nohama nahoru. Dřív se často rodilo na stoličkách, v dřepu, apod. ale asi málokdy by si žena dobrovolně vybrala polohu na zádech - je to jen kvůli tomu, že ke všemu mají mudři lepší přístup...ale je to poloha více bolestivá i pro dítě - musí lézt proti gravitační síle...

nevestinka2010
27. lis 2009

nevim, nekde sem to cetla, ale fakt nevim uz kde...
Nicmene rekly byste, ze treba tampony jsou take moderni? No, taky uz v Egypte pouzivaly zeny svitky z papyru... 😅
Podle me je spousta veci o kterych nevime 😅

crawler
27. lis 2009

stejně jako že už si egypťanky dělaly těhotenské testy a muži používali kondomy ze střívek 😉 takže taky žádná moderní záležitost - jen se to na nějakou dobu pozapomělo.-)

luthien.k
27. lis 2009

Já jsem taky pro "přirozené porody" alias rodit tak, jak je to pro maminku nejpříjemnější, jen mi vadí, když se jako přirozené propaguje něco, co prostě nejspíš přirozené není (ono to zní mnohem líp - rodila jsem přirozeně - než rodila jsem podle podledních trendů... 😉 )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru