Pôrod dvojčat. Jaké to bylo?

bzunda
15. kvě 2007

Ahoj maminky 🙂
Najde se mezi vámi těhulka nebo maminka, která čeká nebo porodila dvojčátka? Zajímá mě všehno kolem porodu, jestli jste rodily přirozeně nebo císařem, jaké to bylo a tak. Moc dík 🙂 Bude to můj první porod, takže nemám vůbec žádné zkušenosti.

larunnka
24. kvě 2007

Bzundo, taky čekám dvojčátka a taky nevím jak vše probíhá, myslím si ale, že nás čeká s největší pravděpodobností císař 😉

bzunda
autor
24. kvě 2007

Ahoj larunnko, taky chodíš občas do prosincovek, že? Uvidíme, jak dopadnem, ale četla jsem, že v 50% případů se dělá císař a když je aspoň první dítě hlavičkou dolů a nejsou komplikace, rodí se normálně. Ale určitě záleží na porodnici a přístupu lékařů. Já se nebojím ani jednoho způsobu, hlavně aby to bylo dobrý pro dětičky. Zbytek nějak vydržím 🙂

kotatko
6. čer 2007

Nebojte se. Dá se to zvládnout. Já porodila v 36 týdnu přirozenou cestou.
Ve čtvrtek mi v porodnici řekli, že mám dost času, apoň 3 týdny. Takže v nedělu drobný stahy mi přišly jako poslíčci. No v pondělí ráno jsem ještě nechala jít manžela do práce a na internetu hledala jak poznám poslíčky od porodu (stahy cca po 30-20 min). Prý ve sprše poslíčci ustanou. Neustaly takže okolo druhé popoledni (stahy 8-5 min) jsem volala do porodnice že jedu. Měly plno a tak mě odkázali na jinou. Ještě jsem sháněla sanitku asi šestá sanitní služba mě vzala a za chvíli jsem se setkala s manželem v porodnici. Už jsem byla trochu otevřená a ze začátku to hezky přibívalo, ale pakjsem se zarazila na 6 cm a nešlo to dál.Teprve v pět mi praskla Amálčina plodová voda(Ariančinu vypustili až jak se Amálka narodila). V jedenáct večer jsem dala souhlas s epoduralem -prý to porod urychluje. Ale nepomohl. Tak jsem dostala ještě infuzi. Pak vše nabralo rychlý spád. V úterý ve 3 ráno se narodila Amálka a za 15 min. Arianka. Skoro celou dobu mi pomáhala jen porodní asistentka. Až ve finále přišli ještě 2 porodníci a 2 pediatři. Ten čas když to teď píšu mi přijde nekonečný, ale ve skutečnosti to docela rychle utíkalo. Vyzkoušela jsem si balon, sprchu i stoličku, ale porod probíhal na stole - prý to jinak u dvojčat ani nedělají.
Jediný co mi bylo líto, že mi holky jen ukázali a už musely do inkubátoru. Takže víc jsem je viděla až okolo jedenácté dopoledne. Ale všichni byli strašně vstřícní. Manžela doktor protáhnul na JIP ještě ve 4 ráno aby aspoň on si mohl holky pořádně prohlídnout a pak mi vše vyprávět. Vyhnali ho domů až v 6 ráno 🙂

Přeju vám ať vaše porody co nejhladší a at se vám i miminkům daří.

jaul
6. čer 2007

kotatko: Jsi borec! Znama taky rodila asi pred 8 lety prirozenou cestou kluky..

kotatko
6. čer 2007

Děkuju. Moc jsem si přála přirozený porod a vyšlo to. Nedokážu si představit císaře bez uspání a nechtěla jsem přijít o jejich první setkání se světem. Viděla jsem je jen pár okamžiků, ani jsem se jich nestihla dotknout. Ale stejně to stálo za to.

larunnka
6. čer 2007

Kotátko, opravdu paráda 😉 já jsem zvědavá, jak to dopadne u nás, ale nejdůležitější pro mě ted je, at jsou ti naši prtousci co nejdýl donošený 😅

Jaul, taky čekáš dvojčátka?

bzunda
autor
8. čer 2007

Kotatko, moc jsi mě potěšila tou dobrou zprávou, přeju ti hlavně ať jsou holky čilé a zdravé a máš z nich jenom radost 🙂
Larunnka souhlasím s tebou, hlavně ať tam ty naše děti vydrží co nejdýl a nekouknou se na svět moc brzo 🙂

jaul
8. čer 2007

larunnka: Nééé zatím nečekám nic. I když už plánuju od příštího prosince snažení. Moje mamka je ale z dvojčat, tak nevím, co kdyby.. 😎

monika223
14. čer 2007

ahoj holky vsechny vas zdravim. Jsem v 36.tydnu s dvojcatky kluky. Bohuzel budu rodit cisarem coz si jeste nedovedu predstavit. Mam z toho paniku. Mame uz dvouleteho kluka a ten se narodil uplne hladce po ctyrech hodinach. Ted budu rodit cisarem jelikoz jeden kluk zustal hlavickou nahore a tim se to stava pro lekare rizikovejsim. No uz se pomalu oteviram a doktorka mi doporucila abych byla tyden v klidu, ze pak jak se to narodi uz by nemuseli kluci do inkubatoru. Moooc jsem si prala rodit normalne i jsem se rozhodla pro kliniku ktera je vzdalena 40 kilometru, ale bohuzel. Mam strach uz aby to bylo za mnou. lidicky opatrujte se 🙂

bzunda
autor
15. čer 2007

Moni neboj, všechno dobře dopadne, uvidíš 😉 . Zase lepší císařem, než aby potom byly nějaké komplikace a miminka měly problémy. A jestli ti dají lokální anestezii, tak je i uvidíš. Hlavně ať jste všichni tři v pořádku, drž se!!! 😉 🙂

markeeta
19. čer 2007

Ahoj, moje znama porodila dvojcatka prirozenou cestou a dokonce do vody. Byla cela z toho stastna, jak k ni priplavali a byla prvni, kdo se jich dotkl.
Preji vam vsem hodne stesti, at vam to dobre dopadne.

bzunda
autor
19. čer 2007

Markeeto dík 🙂 Taky věřím, že všechno dopadne dobře, nevadil by mi ani císař, hlavně ať jsou v pořádku děti. Já ti přeju ať ti porod proběhne stejně krásně, hlavně ať jste s mimískem oba v pořádku 😉 🙂

luuciee83
19. čer 2007

Bzundo, Larrunko, nebojte se toho - znám dva případy dvojčat - první rodila známá, budou to dva roky a odrodila holčičku a chlapečka přirozeno cestou... letos rodila sestřenice a ta měla císaře... jinak kdybych si já mohla u dvojčátek vybrat, tak bych chtěla obě stejnou cestou, takže buď císař nebo přirozeně... jsem cca měsíc po porodu a nedokážu si představit, že by mě bolel celý spodek a k tomu bych měla ještě říznuté břicho... 😖 i když pro miminko/a se dá vydržet určitě všechno!! 😉 🙂

daniellka
19. čer 2007

čauec holky!

monika - ještě držíš pohromadě? Hodně štěstí a napiš jak jsi dopadla.

Holky já rodila císařem a dojem z porodu absolutně perfektní. Pohoda, výborná atmosféra, ráda na to budu vzpomínat. Takže se toho vůbec nemusíte bát. Sice po porodu dost bolí břicho, ale den ode dne je to výrazně lepší a lepší. Spodek nebolí vůbec. Měla jsem hrozný strach, musela jsem na císaře kvůli kolizní poloze a první byl nožičkama. Rodila jsem 3 dny před plánovaným termínem 38+1, napřed jsem ze strachu, že budu nervní a vyšilovat, chtěla celkovou narkózu, ale dala jsem na doktory a měla jsem epi. Porod hrozně rychlý, doktorky i sestry si se mnou pořád něco vyprávěly a šup šup, asi za 5 minut byli kluci na světě. Hned je ukázali manželovi, já na to všechno koukala vleže, pak je ukázali i mě, dala jsem jim oběma pusinu a pak mě na chvilku uspali, po dobu zašívání. Pak mě vzbudili před převozem na pooperační, rozloučila jsem se s manželem a dali mě na pokoj. Nezapomenutelná euforie. Potom teda katastrofa první vstanutí z postele, ale zase na druhou stranu žádný problémy s šitím nebo později se sexem, takže si člověk asi nevybere. Určitě spontánní porod je přirozenější a menší zásah do organismu, ale pokud budete rodit císařem, žádný strachy, já z toho mám vzpomínky perfektní. 🙂

Holky čekatelky, držím vám palečky, ať se miminům i vám moooc daří!! 😀

jaul
20. čer 2007

Holky, vubec vas nechci strasit, sama, kdyz nad tim premyslim, jsem z toho vyrizena. Ja bych se strasne bala rodit prirozene dvojcata! Znam 2 pripady (pracuju ve spec. skole), kdy to dopadlo hodne spatne. Jedno dvojce v obou pripadech uplne normalni a druhy - lezak - clovek by brecel ☹ Nechapu, proc doktori v nekterych pripadech tolik trvaji na normalnim porodu, kdyz v dusledku pak znici zivot cele rodine. Je to moc smutny! Za to bych asi vrazdila.
Radsi bych se nechala rozrezat skrz na skrz, jen abych mela zdrave deti, protoze zrejme az do porodu zdrave byly! Spontanni porod v tomto pripade za to opravdu nestal! ☹ Nikoho z vas nestrasim, jen jsem se chtela podelit se svymi zkusenostmi..
Neco jineho je, kdyz to jde hladce a nehrozi komplikace! Kdo to ale dopredu spravne odhadne?!
Preju vsem krasna zdrava miminka 😉

daniellka
20. čer 2007

jaul, já jsem taky slyšela nějaký případy, kdy u norm. porodu dvojčat nastaly s tím druhým komplikace. bála bych se toho taky. ten první vyjde v pohodě ven a ten druhý se tam může začít dusit nebo cokoli jinýho a pak nedej bože ještě tu rodičku rozříznou, takže má zdevastovaný i porodní cesty i břicho.

bzunda
autor
20. čer 2007

Daniellko děkuju za povzbuzení, já se císaře vůbec nebojím, spíš se bojím toho jak píše jaul, aby doktoři něco nezvrzali a hlavně aby správně odhadli, jaký porod bude pro miminka nejlepší. Tak snad se jim dá věřit 😒 Nemám strach z bolesti, už jsem vydržela dost nepříjemnou operaci kvůli tomu, abych mohla mít děti a vím, že časem se na všechno nepříjemné zapomene. Jenom mám strach o miminka, aby se jim nějak neublížilo 😒

monika223
25. čer 2007

ahoj holky tak uz to mam za sebou. Minuly tyden v utery se nam narodili ti nasi dva drobeckove. Od 11.00 jsem mela vyvolany porod jelikoz i ten druhy byl otoceny hlavickou dolu. V osum vecer jsem mela bolesti tak silne ze mi je chteli sklidnit jelikoz ty bolesti byli jen divoke bez toho aniz bych se otevirala. Nakonec se rozhodli, ze mi teda ty bolesti sklidni a bude se pokracovat dalsi den,ale v tom mi praskla voda a ja dostala me prirozene stahy. V 21:30 dorazila anesteziolozka aby mi vpichla PDA jenze jeste mi udelali sono a sup uz byl ten druhy hlavickou zase nahore. No tak mi dali spinalni anestezii a v 22:45 a o tri minuty pozdeji byli kluci tady. Nakonec jsem rada ze to tak dopadlo jelikoz placenta mela nejak prolozene spatne zily a ja mohla stratit u porodu prirozenou cestou mnoho krve. Tak maly vedel proc se otocil. Jinak cisar je operace, ale vse preboli. Paty den me pustili a kluci. Teda prvni je Lukas-2350g. a 46cm. A Michael 2300g.a 46 cm. tak vas holky vsechny zdravim at vam to vse dobre dopadne papa 🙂

bzunda
autor
25. čer 2007

Moni gratuluju! Jsem ráda, že to nakonec dobře dopadlo a ty i kluci jste v pořádku. Snad budeme mít taky štěstí. Tak si užívej svoje zlatíčka a pozdravuj je ode mě 🙂

markeeta
25. čer 2007

Moniko blahopreju ti, at jste vsichni stastni a zdravy a kluci vam delaji jenom radost.

daniellka
25. čer 2007

monji moc moc gratuluji! Užívej si miminek! 😀

krista
15. únor 2009

gabika25 • 29tt • 13. únor 2009 ve 12:39
Ahojte,
chcem sa opytat mamiciek dvojiciek akym sposobom rodili a ako moc dopredu? Mna lekar strasi, ze od 30tt to moze byt kedykolvek.

babulka123 • 15tt • 13. únor 2009 ve 12:48
gabika ja osobne nie, ale jedna kamoska rodila planovanou sekciou v 35 tt kvoli bielkovinam v moci, tlaku a silnym opuchom a druha sekciou v 38tt bez akychkovlvek problemov... takze si vyber...

jarka82 • 1d, 36tt • 13. únor 2009 ve 14:40
ahojte babulky mne sa to uz blizi ale neviem ako budem rodit...zatial mne bolo povedane ze dvojicky sa rodia od 34tt kedykolvek tak drzim palce

diddi • 2d • 13. únor 2009 ve 14:45
no, mysim, ze od 28tt kedykolvek...to mi povedal lekar, ked som sa blizila k 28tt...ja som rodila v 35tt, dostala som preeklampsiu - bielkoviny v moci, vysoky tlak, opuchy - vraj dost caste pri dvojickach 😒 ...rodila som sekciou,so spinalom...Mia mala 2100g. a 43cm a Ella 2080g. a 44cm....hovori sa, ze na ultrazvuku je rozdiel 10% na vahu, ja som mala viac, lebo den pred sekciou mi lekarka hovorila,ze obe maju cez 2500g. 😒 ...ale zvladli sme to a sme ok...tuk,tuk

anikar • 28tt • 13. únor 2009 ve 14:51
ahoj gabika,ja tiez cakam dvojicky a tiez zatial neviem ako budem rodit,aj ked by som radsej prirodzene,ale necham to na lekarov a budem sa tesit ked budu deticky v poriadku,

diddi • 2d • 13. únor 2009 ve 14:56
viac % porodov dvojiciek je sekciou...pri prirodzenom moze nastat komplikacia pri porode druheho dvojcata...nechcem vas strasit, ale urcite by som si vybrala sekciu, ak by bola ponuka 🙂

jarka82 • 1d, 36tt • 13. únor 2009 v 15:04
ahoj anikar,diddi. diddi ty mas jednovajecne alebo dvojvajecne? pocula som ze jednovajecne vecsinou sa rodia cisarskym tam je vyssie riziko ja uz mam bielkovinu zvysenu zacinaju mi opuchat prsty na rukach a zle vidim na oci tak uvidime v utorok co na to povedia...ty si mala velmi pouchnute? alebo len tak mierne?

diddi • 2d • 13. únor 2009 v 15:08
jarka, preboha!!!!!....mala by si ist hned k lekarovi...ak zacinas zle vidiet...to nie je sranda!!!!...to je zle hlavne pre babatka, tlacia na cievy a nemozu dobre dychat...ja som bola opuchnuta od 30tt...bielkovina bola v moci od 34tt a hned druhy den ma hospitalizovali, aj s tlakom 180/120...stale sa ma pytali ci ma neboli hlava a ci nemam pocit,ze zle vidim!!!!....hned volaj lekarovi

diddi • 2d • 13. únor 2009 v 15:10
jarka, mna hned trepali do nemocnice ako nahle zistili zvysenu bielkovinu, bol to zaciatok preeklampsie....co mas za lekara, ked ta poslal opuchnutu s bielkovinou v moci domov????????!!!!!!!!!!
Mame dvojvajecne dievky

lalupa • 2d • 13. únor 2009 v 15:10
jarka, si relativne v suchu,36tt, komplikacie tvoje aj babatiek ti za risk nestoja, utekaj na check!!!

jarka82 • 1d, 36tt • 13. únor 2009 v 15:16
dnes je to uz dobre ale vcera som videla najprv a zlto a potom mi skakalo oko to sa mi stalo uz druhy krat ale len na jedno oko a stale to iste a bola si velmi opuchnuta ja citim na prstoch ze su a tak trosku ma palia ale inak nemam velke opuchynic mi na to nepovedali ze mam zvysenu bielkovinu asi je ok tlak som mala 130/60 ja som v uk a tu to funguje uplne inak tu je lekar lrn v utorok inak ist treba do porodnice uz som mala pred 2 tyzdnami aj krce a bolesti v brusku a chrbte ako pri menstruacii a bolo to podla nich v poriadku tu ta lekar ani za cele tehu nevysetruje od spodu vraj to moze vyvolat predcasny porod len par dni pred terminom a samozrejme ked uz prides do porodnice tu ta ani nezasiju a ni nic ako doma vraj nebudu branit babetkam v ceste von 😒

diddi • 2d • 13. únor 2009 v 15:16
samozrejme, rovno si zbal veci, lebo ak toto povies lekarovi, ze zle vidis, tak si ta tam nechaju...a mozno budes uz dnes mamina...neboj, babatka su uz dost velke

jarka82 • 1d, 36tt • 13. únor 2009 v 15:21
diddy veci uz mam zbalene 😀 no pred necelymi 2 tyzdnami mali vahy 1800 a 1500 vraj 30g je medzi nimi ale vraj to nie 100% ale povedali mi ze maju super sance uz aj tak sa mi zda ze su malinke pribrala som len 8kil za cele tehu a dakujem za info ked to zacne tak asi bolestami nie?

diddi • 2d • 13. únor 2009 v 15:22
jarka, tak to je dost divne...ty predsa cakas dvojicky a to je vzdy riziko...kasli na lekara, chod rovno do porodnice...neber to,ze ta strasim,ale normalne im vysvetli, ako sa citis, ake mas problemy, podla opisov, mas preeklapsiu uz odvtedy ako mas opuchnute ruky, nohy, tvar...a hlavne bielkovina v moci je hlavny merac toho,ze mas preeklampsiu...nie som lekar, ale podla toho, co som ja zazila v porodnici - chicago hope 😒 co robili, ked som mala zle vysledky, ako behali aj sestricky aj lekarky....tak ty mas uz eklampsiu a to podla zhorseneho zraku sa moze do utorka rozvinut help syndrom...vygoogli si help syndrom, preeklampsiu a eklampsiu...urcite chod rovno do porodnice

jarka82 • 1d, 36tt • 13. únor 2009 v 15:23
dnes radsej nie je piatok 13 😀 radsej zajtra 😅

diddi • 2d • 13. únor 2009 v 15:25
jarka, bohuzial...ono ti to uz zacalo...vahy podla mna dost zle zmerali....a samozrejme, ze maju sancu, na to ani nemysli, ved v 36tt su uz normalne donosene...len im prosim nesprav zle a chod urcite do porodnice...ak lekari v porodnici nie su uplne tupi, tak dnes - zajtra rodis

jarka82 • 1d, 36tt • 13. únor 2009 v 15:25
nohy nemam ani tvar akurat prsty na rukach a nosim aj okuliare mozno sa mi len kazi zrak 😀 dufam

nana77 • 2d • 13. únor 2009 v 15:25
ja som rodila spontanne, v 38tt (37+5), porod bol uplne ok, do styroch hodin boli mali na svete, obaja 48cm, jeden 2900g a druhy 2500g. osobne preferujem prirodzeny porod a ak sa da a nie su ziadne komplikacie a ziadny padny dovod na sekciu, urcite by som volila spontanny porod 😉
kazdopadne drzim palce vsetkym, ci uz budete rodit prirodzene alebo sekciou, hlavne nech vsetko dobre dopadne a narodia sa krasne zdrave babatka!!!!

lalupa • 2d • 13. únor 2009 v 15:26
jarka, byt taka pokojna na tvojom mieste ufff...cakas navyse jednovajecne, lekari v uk su somari,poznam to, ale necakaj, dvojky su riziko

jarka82 • 1d, 36tt • 13. únor 2009 v 15:27
az sa mi to zhorsi a zacnem zasa zle vidiet zavolam do porodnice vies tu sa musis nahlasit ze prides a preco ci rodis ci mas nejaky iny problem

diddi • 2d • 13. únor 2009 v 15:27
jarka, mne ked lekarka oznamila v 35tt,ze sa mam ist pripravit,ze za 2 hod. budu robit sekciu, tak som sa rozplakala, ze sa bojim o deticky,ze je skoro....ono mi na to povedala,ze mam preeklampsiu a radsej mensie deticky a zdrave ako velke a chore....no a tahali ich o 5 min. 12. 😒 Miusku uz museli kriesit....ona totiz zatlacila na cievu.

jarka82 • 1d, 36tt • 13. únor 2009 v 15:29
teraz ste ma nastrasili ☹

diddi • 2d • 13. únor 2009 v 15:30
no tak to je des, take zdravotnictvo...ja by som taky krik tam narobila a zdiadala vsetky vysetrenia, odbery...jarka, tak hned volaj, zahlas sa...povedz ake mas problemy...hlavne povedz,ze opuchas, mas bielkoviny v moci a ZLE VIDIS!!!

jarka82 • 1d, 36tt • 13. únor 2009 v 15:31
ako oni mi za ten moc nic nepovedali ja som to vycitala v knizke ze protein plus ze je zvyseny inak povedali ze je vsetko ok 😒

diddi • 2d • 13. únor 2009 v 15:32
jarka, neber to ako nastrasenie...deticky su uz donosene, len nesmies dopustit, aby sa im v brusku nieco nestalo

jarka82 • 1d, 36tt • 13. únor 2009 v 15:33
| Change | 86.160.160.169
Která pravidla porušuje: | Zruš
diddi a babetka sa ti hybali dobre? mne sa hybu nastastie a nie je to viditelny opuch to moze byt len voda zadrziavana nie? teraz vidim dobre

diddi • 2d • 13. únor 2009 v 15:41
hybali sa dobre, denne som bola 2x na monitore....jarka, viem, ze mas strach, ale neupokojuj sa tym, ze teraz vidis dobre...a opuch je vzdy zadrziavana voda

lalupa • 2d • 13. únor 2009 v 15:44
jarka,uz nechcem vidiet ziadny prispevok, utekaj, drzime palce, pre pana jana, ved si to neodpustis v zivote,ze si ich nechcela otravovat!!! boze zlaty, ide tu o tri zivoty!!! neskor pochopis,co sme sa ti tu snazili povedat.
vela stastia, myslime na vas,ale uz chod!

jarka82 • 1d, 36tt • 13. únor 2009 v 15:47
ako mam utekat? ja mam do porodnice vyse hodiny

diddi • 2d • 13. únor 2009 v 15:47
jarka, presne tak...drzime ti palce a sup, sup do porodnice, nech si drzis svoje pokladiky uz v naruci...naozaj ide o 3 zivoty

diddi • 2d • 13. únor 2009 v 15:50
http://primar.sme.sk/c/4116730/gestozy.html

jarka82 • 1d, 36tt • 13. únor 2009 v 16:43
volali sme tam vraj az budem zle vidiet mam prist protein bol len jeden plus a pokial mi nie zle nieje dovod na paniku tak az to zasa pride tak uz aj ideme dakujem vam

gabika25 • 29tt • 13. únor 2009 v 19:34
ahojte, dakujem za odpovede. Mne lekar povedal, ze pojdem cisarskym lebo pri dvojickach po IVF je to velmi riskantne. Len sa bojim, aby neprisli moc skoro a doktor ma neustale strasi aby som nic nerobila lebo moje telo uz pomaly zacina byt take, ako s jednym babatkom na konci deviateho mesiaca, aj ked oni su este velmi malicky.

ooxy
16. únor 2009

ahojte,
ja mam dve jednovajecne dvojcata...rodila som cisarom v 33. tt ... mala som uzasne tehotenstvo, priam so si to uzivala...az mi jedneho dna odtiekla plodova voda...a v ten den som bola aj v rizikovej poradni, kde mi povedali, ze predcasny porod zatial nehrozi 🙂
chvala bohu, vsetko dobre dopadlo...ja ked je teraz ostara, pretoze sme sledovani v rizikovej poradni, na pedopsychologii a este kazdy tyzden musim chodti rehabilitovat...

mame teda toho za sebou dost, ale je to stale lepsie 🙂

kafi
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alik30
19. únor 2009

Ahoj holky, porodila jsem dvojčátka - holčičky před 3 týdny. Porod byl vyvolávaný v 38+1. Trval 6,5 hodiny. Samozřejmě bolesti byly, v duchu jsem si říkala, na co jsem se to dala, ale s odstupem si naprosto nemůžu stěžovat. I když byly holky hlavičkama dolů, tak jsem si mohla vybrat, jestli císaře nebo normálně. Nelituju, že jsem zvolila normální porod. Všem doporučuju 🙂 , pokud to jde.

hancas
20. únor 2009

alik....gratuluji a přeji hodně štěstí to je jasný normální porod je zážitek na celý život i když jsem rodila 14hodin stálo to za to.

danu
18. led 2010

mimkao • 4d, 12tt • Dnes o 19:21
Sú tu nejaké maminy, ktoré rodili dvojičky prirodzene? Akú polohu deti mali? Koľko trval pôrod od tlačenia prvého dieťatka?

daniku • 1d • Dnes o 19:24
no ja som nerodila dvojicky, ale moja spoluleziaca v nemocnici ano. deticky boli otocene hlavickami dole, a neviem ako dlho trvalo kym sa narodilo prve, ale rozdiel medzi detmi bol 18 minut.

martina46 • 1d, 34tt • Dnes o 19:44
mimka, vari cakas dvojicky, dobre som pochopila? 🙂

eviska83
18. led 2010

Ahojte
Tak ja som rodila prirodzene v 38tt - vyvolavackou.mala so epidural a medzi drobcami je rozdiel 15min. 😉 Obaja boli hlavickami dole 😉

shaula
18. led 2010

Ahoj, holky, hlásím se taky k přirozenému porodu dvojčat - rozdíl mezi dětmi 14 minut (myslela jsem si, že je to strašně moc, ale jak vidím, tak je to normálka 😀 ). Narozeni 35+5 po spontánním odtoku plodové vody, s epi (víceméně na nic ☹ ), oxytocinem a nástřihem.
Oba byli hlavičkami dolů, jiné polohy se ani přirozeně nerodí, tam lékaři berou na CS, stejně jako monochoriální monoamniální dvojčátka (tj. mají společné oba plodové obaly, vnější i vnitřní). Naši byli monochoriální biamniální (jen společný vnější obal, vnitřní samostatné), takže mohli jít vaginálně, i když mi CS nabízeli, kdybych ho chtěla 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru