Porod kleštěmi. Máte následky?

janicka006
2. črc 2010

Hezké odpoledne,

chtěla bcyh se zeptat těch,které rodily za pomocí kleští.Máte nějaké následky z tohoto velmi závažného druhu porodu???
My jsme bohužel kleštím neušli a nevím zda to co se teď děje s tím souvisí...ale malá spinká,spinká a najednou úplně vylítne,roztahne ručičky,vytřeští oči a je strašně "vykulená"..jako kdyby padala dozadu..ale zase během chvilky usne....Jenomže takhle to má třeba 8-10 během krátké procházky....
Díky za odpověď🙂)
Jana

vlnkax
2. črc 2010

ahoj, můj syn měl podobný problém doktorka řekla že to je prostě nezralostí nervové soustavy - tady ty "ůleky" napsala nám na to myslím i nějaký vitamin - mám pocit že pyridoxin - ale to už fakt nevím.Porod jsme meli v pořádku🙂 A zmizelo to přirozeně.

janicka006
autor
2. črc 2010

@vlnkax tak poslední věta mne malinko uklidnila..snad to tak bude i u nás.Je to poměrně nepříjemné..a přiznám se,že když malou třeba uspávám v postýlce a ž si myslím,že je "tuhá" a ona takhle vylítne,tak se vždycky tak strašně leknu.....je to nepříjemné☹((((
A byl Vojtíšek i takový neposeda?????TAky nevím zda to s tím souvisí,ale Michalka prostě není schopná nechat jen 5 vteřin nožičky v klidu....i u jídla si musí poklepávat alespoň prstíkama u nohou,když už nehází celýma nohama...

vlnkax
2. črc 2010

jo byl, taky jsem šilela z toho "cukání a rozhazování ručkama" - myslela jsem že konečně usnul a pic, zase řev🙂 Vojta je živější - na kluka asi průměrně.Žádná hrůza 😎

paulie
2. črc 2010

Ahojky, já jsem rodila císařem, ale malý se choval úplně stejně ... měl nezralou nervovou soustavu a několik první měsíců to byla nervozní hromádka neštěstí (se světlými chvilkami 🙂). Co mi hodně pomohlo byla zavinovačka - jak měl ručky a nožky v úzké prostoru, byl najednou o dost klidnější i lépe spal. Každopádně doporučuju si na netu najít knížku Nejšťastnější miminko v okolí od Harvey Karpa (stačí obsah knihy) - ten soubor pěti opatření je vážně skvělý 😉

shaula
2. črc 2010

@janicka006 Tak v prvé řadě bych klešťový porod nenazvala "velmi závažným druhem porodu" 😒 Jistě, je to komplikace a klešťový porod se považuje za operační porod, ale zas taková tragédie to není...
Já můžu srovnat, jeden klučík se narodil sám, druhému pomáhali kleštěmi, a jsou oba naprosto stejní, když byli malincí, byli oba stejně uřvaní, teď jsou oba stejně neposlušní a stejně živí... Podle mě pokud je klešťový porod proveden správně, tak žádné následky nezanechá. Taky pak asi svou roli hraje, PROČ byly kleště použity, ale osobně si myslím, že pokud zanechá nějaké následky, tak je to spíše z téhož důvodu, z jakého byly kleště použity, než ze samotného použití kleští... (snad Vám ta věta bude dávat smysl 😀 ).

janicka006
autor
2. črc 2010

@shaula nesouhlasím..po porodu kleštěmi jsme měli úplně jiné zacházení než ostatní děti,čeká nás další neurologické vyšetření a i doktorka pediatrička nám řekla,že děti narozené kleštěmi a císařem to mají na začátku trochu jiné....A prostě JE to nestandartní zákrok....
Ale to jsem tady řešit nechtěla.Potřebovala jsem spíš najít odpověď na své trápení a to mi poskytla hned vlnkax a pak i paulie.Díky:-))

bumbrles
2. črc 2010

My taky rodili klestema a nasledky si nesem do dneska.Matyasek zhruba do trictvrte roku porad kopal nazickama,nenechal je chvili v klidu.Ale nas problem je v tom,ze Mata diky porodu klestemi nespi.A kdyz rikam,ze nespi,tak opravdu nespi.Za 24 hodin naspi zhruba 5-7 hodin.Od narozeni kvuli tomu litame po neurologii,byly jsme v Praze na klinice a vsude nam rekli,ze je to po porodu klestama a ze nikdo nevi,kdy se to srovna.To,jak jak po 15 mesicich vypadam a jak se citim,bych neprala nikomu!!!!!Nesouhlasim tedy se Shaulou,podle me si klestovy porod vyzaduje vetsi pozornost.

janicka006
autor
2. črc 2010

@bumbrles tak to mne moc mrzí....ale tak nějak mi mluvíš z duše....malá toho za den taky moc nenaspí..ale je pravda,že je zase vzorná v noci.S nožičkama si budeme notovat..ale to jsem psala už nahoře...kdykoli leží,tak nevydrží jen tak v klidu,ale pořád jima mele,kope....Dopoledne spí jen tak slabou hodinku a to se předtím ještě strašně dlouho vrtí,než se nějak "uvelebí"..a dneska do toho to vedro a bulela jako tur..bylo vidět,že je moc unavená,ale nevěděla jak na to...

shaula
2. črc 2010

Myslela jsem to trošku jinak - taky jsem měla hodně neklidné a uplakané děti, spali ve dne v kuse max. 20 - 30 minut, ale ten neklid rozhodně (u nás) nemohly způsobit kleště. Takže je velmi pravděpodobné, že i to rozhazování ručičkami ve tvém případě není způsobeno použitím kleští, ale prostě jen dozráváním nervové soustavy, tak jak to už napsala Vlnkax. A stejně jako Paulie doporučuji knížku Nejšťastnější miminko v okolí - škoda že já ji tenkrát neznala, mohla jsem si možná ušetřit spoustu nervů...
Jo a žádné zvláštní zacházení jsme neměli, a to se kluci narodili navíc o měsíc dříve. Pouze první noc strávil na pozorování na JIP, ale to bylo kvůli nepravidelnému dechu, ne kvůli kleštím.

kveta
4. črc 2010

Kliešťový pôrod môže spôsobiť: epilepsiu /a pri tých popisovaných záchvatoch ľaku v čase upadania do spánku možno zvažovať túto dg./, ľahkú mozgovú disfunkciu /nekľud, nesústredenosť, hyperaktivita, problémy skľudniť sa do spánku.../, detskú mozgovú obrnu, poruchy učenia... Je to rizikový zákrok pre mozog dieťaťa.

bumbrles
6. črc 2010

Kvetus,mas pravdu.O tomhle vsem jsem byla poucena v porodnici a vzhledem k Matyaskovo nespavosti jsme o nekterych nasledcich mluvili i u neurologa...

satalicka
18. srp 2011

Ahoj holky, koukám, že jsem dlouho nikdo nenapsal..... já jsem rodila taky kleštěmi, byla to hrůza. Neměla jsem vůbec kontrakce a malá měl 2x omotanou pupeční šňůru okolo krku. Od začátku je neklidná, ubrečená, vůbec nechtěla z prsa sát mlíčko...... nakonec se to spravilo, ale ted nás doktorka poslala ve 4m na neurologii kvůli šišaté hlavičce od kleští, myslela si že se to samo spraví, ale nic. Docela se toho bojím. 😒

drakenn
19. srp 2011

Ahoj holky, já si myslím, že rozhazování ručkama u novorozence je důsledek porodu a to tím, že dítě opouští své zatím ohraničené území dělohy, kde má svůj ohraničený prostor. Pak jde ven a nemá zatím zkušenosti s volným prostorem a to ho leká. Já to vyřešila tím, že jsem oba dva syny dávala hned od narození spinkat na bříško a bylo po problému. Já vím, že se to dnes nedoporučuje kvůli syndoromu náhlého úmrtí, které uvádí z jedno (zatím neprokazatelných) důvodů tuto polohu. Ale my měli klid. Má matka nás s bráchou tak dávala spát (v 80. letech to bylo normální). A malí se uklidnili a spali jak dudci..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru