Porod koncem pánevním, jak to probíhá?

sandram123
18. zář 2017

Ahojte holky, asi to tu bylo již několikrát, ale docela dávno, proto bych opět ráda otevřela tuto diskuzi, zda se něco nezměnilo a chtěla bych se zeptat, jsem v 36. týdnu těhotenství, prvorodička a mám mimčo otočené koncem pánevním. Často si říkám proč se to muselo přihodit zrovna mě, když je pravděpodobnost 4 ku 100 rodičkám, ale tento půl rok pro mě nebyl zrovna ideální, takže to bude asi psychikou, doufám, že nic horšího z toho vyvozovat nemusím. Rodit budu v krčské Thomayerově nemocnici v Praze, kde je možnost volby, já jsem zastáncem toho, že miminko není v této poloze náhodou, takže buď se otočí a budu rodit přirozeně nebo půjdu na císaře. Zároveň mám samozřejmě strach, přece jenom je to operace, mám pak strach z případné rekonvalescence apod. Zároveň nevím, jak je na to nemocnice specializovaná..na žádné operaci jsem nikdy nebyla. Prostě vůbec nevím co od toho čekat, manžel chtěl být se mnou u porodu, což tedy asi nebude, jak to probíhá, zda se plánuje operace v termínu či dřívě? atd.
Poradily by jste mi něco? Děkuji 🙂

pet_8
23. zář 2017

@sandram123 Ahoj, jak psala @verunka_korunka, pred 3 mesici jsem rodila sekci pro KP v Krci. Pokud chces cokoli vedet, jak to probihalo a tak, napis mi zpravu 🙂

sandram123
autor
23. zář 2017

@chimneysweeper1 děkuji za příspěvěk, moc si mě uklidnila! 🙂

ivuska1986
23. zář 2017

Ahojky, taky nás čeká císař z důvodu polohy KP, už máme i termín na 3.10.
Rodime v Apolinari. Na otočení miminka mi moc šancí nedali, prý mám úzkou pánev. Na obrat zevnimi hmaty a mozny porod koncem panevnim jsem se ani neptala, po prvni prohlidce v porodnici mi doktor sdělil, ze mi důrazně doporučuje císařsky řez a bylo po rozhodování. V tu chvili se mi docela ulevilo, byla jsem nešťastná z toho, že nejspíše nebudeme rodit přirozeně, jelikož jsem pro to naše miminko chtela jen to nejlepší. Pak jsem si řekla, že jsem úplně hloupá, když tohle řeším, nejdůležitější je, aby se miminko na svět dostalo živé a zdravé a ono samo nejlip vi, proc se nechce otočit. Beru to i z toho pohledu, ze je okolo nas hodně párů, co se snaží otěhotnět, a buď marně nebo vždy jejich tehu skončí neúspěchem, navic to naše stesticko taky nemělo nejjednodušší začátek a ve 30 týdnu to vypadalo na předčasný porod, tak si říkám, že potom všem můžu být vlastně ráda, že se naše miminko dostane na svět donosene a relativně bezpečnou cestou. Jinak určitě chápu Tvé pocity, ale nevěš hlavu, mimi se může ještě kdykoliv otočit. Švagrové se malá překročila az ve 38 týdnu a to měla porodní váhu čtyři kila, takže byla veliká a kamaradce se pretocila malicka hodinu pred porodem. Mimco asi fakt vi, co dělá a jak je mu v bříšku nejlépe👍

sandram123
autor
24. zář 2017

@ivuska1986 Ahojky, jéé 3.10. tak to už máš za pár, to je paráda. Máš to třeba nějak týden před termínem nebo v termínu? S tím 4 kg mimčem to je teda mazec! Jako ať už to bude jakkoliv, tak budu ráda, když budeme obě v pořádku, jak říkáš 🙂 . Už se moc těším, bude konečně změna, už mě to břicho nebaví 😀.

ivuska1986
25. zář 2017

@sandram123 no, s temi termíny je to takovy divny u nas od začátku😇😎 podle posledni menstruace mame termin 8.10., podle ultrazvuku 12.10., takže mi termin 3.10. přišel fakt brzo😇🙃 no, nicméně jsem doktora zkousela ukecat, a posunul mi to o den😕 od 38. týdne je pro ne miminko donosene a plus, mínus 14 dnu před a po termínu nikdo neřeší. Na jednu stranu se jim nedivim, jejich ukolem, je dostat v pořádku na svět živé miminko, a kdyz pak piplaji miminka s porodni váhou 625 g ( na chodbe maji fotecky čtyřcatek, co se narodili ve 26.týdnu), tak pak jim terminy ve 38.tydnu a více prijdou naprosto o.k. a na nas vydeseny prvorodicky koukaji tak, že jako o co nam jde, no😇 hlavně okolo me je spousta miminek a vyzkoumala jsem, ze pakliže vis datum početí, porod bude následovat přesně za devět měsíců😎🤗 fakt nekecam. U poslesniho paru, ktery vedel termin jsem dokonce vyhrala sazku, nikdo me teorii neveril a mimi se fakt tak narodilo😇👍 takže dle me teorie by se naše mimi mělo narodit 19.10.😉 bohužel svou teorii na sobě nevyzkousim, no😇 jinak za poslední týden mi tak vyrostlo břicho, ze me mega omezuje v pohybu, nez neco doma vykonam, tak je to na dlouho😂 z gauce bych potřebovala ke zvedani kladku😂😂 a vcera jsme si privezli kočár a pres bříško jsem se s ním nevešla do výtahu😇 na to, že jsem pribrala 12 kg si prijdu nemotorna, včera jsem si sejmula i briskem piti ze stolu😇 takže si říkám, ze uz jen týden a bude mimi u nás, moc se těšíme, zároveň si ten týden hodláme parádně užít, jelikož pak už nikdy nebudeme jen dva😇 tak přejeme hodně stesticka, treba se vám mimi ještě otočí👍💓

sandram123
autor
25. zář 2017

@ivuska1986 ahojky, tak to je sranda s tím termínem, uvidíme, jak to bude nakonec u mě 😉 jo to vstávání z gauče je hrozný, hlavně v noci z postele, když mám šílený čůrání, tak musím rychle vstát, mám pocit, že mi jinak praskne močák 😀 no a jaksi to zase tak rychle nejde..já mám nahoře něco málo přes 13 kg, a ještě určitě přiberu, ještě mám jakoby necelej měsíc před sebou, takže jako nevím, pak už se asi ani nepohnu 😀 Přeji tedy klidný porod, držím palce a pak se ozvěte, jaký to bylo 🙂

markarat
25. zář 2017

@ivuska1986 tak u nás to nevyšlo, začala se klubat o 14 dní dříve :D

ivuska1986
26. zář 2017

@markarat jste mi narušili mou teorii😇😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru