Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

annag
5. říj 2008

sisa, presne tak, lekárom musíme v prvom rade dôverovať,ak chceme bez problémov porodiť, ale necháme to na tie naše krpane, hádam sa ešte umúdria

ja sa idem len občas pozrieť, ale neprispievam, lebo nestíham, viac som v bábetkách 🙂

sisa.b
5. říj 2008

tak my uz sme tu taka "rodinka", ktoru by som nevymenila 🙂

no som zvedava, ako dopadneme...

pass
6. říj 2008

Ahoj sisa 😀 ,máme zakázané akékoľvek polohovanie na pretočenie bábätka (tj mačací chrbát, zdvíhanie panvy, polohovanie na fit lopte atď.). Uvidíme o 2 týždne, či to pomôže, ak to zostane na drobcovi. Držím vo štvrtok palce 😉

kojzarik
6. říj 2008

ahojte prepacte ze sa vam sem takto vtieram ale poculi ste uz o tomto?

Od januára by sa mal zvýšiť prídavok na dieťa o sto korún. Okrem toho, vláda schválila aj jednorázový príspevok na druhé a tretie dieťa. Rodičia by tak spolu s príspevkom pri narodení mali dostať 25 tisíc korún. Opozícia tvrdí, že rozdelenie nie je spravodlivé. Podľa sociológov, Slovensko v prídavkoch na deti patrí k menej štedrým krajinám.

Prídavok na dieťa by sa mal zvýšiť zo súčasných 540 korún na 640. Okrem toho, prídavky by sa mali každoročne valorizovať.

Okrem toho, rodina, ktorej sa narodí aj druhé alebo tretie dieťa dostane od štátu aj jednorázový príspevok 20 440 korún. K tomu príspevok na dieťa viac ako 4 a pol tisíc. Príspevky pri narodení ďalších detí v rodine si vyžiada podľa ministerstva práce, asi 495 miliónov korún

sisa.b
6. říj 2008

pass a preco vam to zakazali? 😨 ja som teda nieco take tiez robila len chvilu - nejak moc ma to nebavi... 😒
tak daj potom vediet, ako ste dopadli 😉

kojzarik, mne je to houby platne, lebo do januara urcite nevydrzim 2v1 😒 a kedze je toto moje tretie dieta, tak uz taky pekny prispevok nedostanem nikdy 😝 nie ze by som sa este niekedy chystala 😀 😀 😀

annag
6. říj 2008

takže mne dnes v nemocnici povedali, že šanca na pretočenie je mizivá, lebo bábetko už zostúpilo dole, ibaže zadočkom a už nemá možnosť sa veľmi pretočiť. A bude to sekcia, lebo v nemocnici je taká prax. Čo už ...

laskonka1
6. říj 2008

ahojte moj malinky si bol tiez otočený ritkou, ale dnes mi v nemocnici na moje prekvapenie povedal doktorka, že je už otočený hlavičkou.

sisa.b
6. říj 2008

annag, tak drzim palceky, aby vam to vsetko dobre dopadlo 😉

ahoj laskonka 🙂 pozeram, ze si sa dnes registrovala - nechces sa pridat k ostatnym novembrovkam? 🙂 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

pass
9. říj 2008

sisa - vraj pri priečnej polohe sa nemá polohovať - žeby preto aby sa mimi zbytočne nestresovalo? 😕 no netuším 😀
annag - aj ja držím palce 🙂

sisa.b
9. říj 2008

mala sa otocila 😀 😀 😀 jupiiii, dievcatko moje zlatucke. len dufam, ze uz si to nerozmysli do porodu. a mam pocit, ze sa pretocila pred tyzdnom, ked som bola plavat. vtedy sa mi strasne moc krutila v bruchu. no uz asi nebudem mat odvahu ist plavat 😝

pass, drzim palce, aby si to maly tiez este rozmyslel

annag
9. říj 2008

jeej, sisa, gratulujem, to je super 🙂 🙂 🙂 , plávať už fakt radšej nechoď , to by bola teda smola, keby sa ešte zvrtla 😀

uf, keby aj tá moja potvorka, tiež sa včera veľmi hýbala, ale je myslím stále rovnako, chrbátik tak isto vypúča, akoby aj chcela, len sa jej nedarí 😒 , ja už mám veľmi padnuté bruško, je to zaujímavé, je mi lepšie než kedykoľvek predtým, prestal ma bolieť chrbát, dobre sa mi dýcha, malá ma kopká len tak príjemne, neudiera ani do pečene, ani do mechúra, ako keby som sa vrátila o pár mesiacov späť...

pass, aj ja držím palce, veď len 4 bábetká zo 100 sa neotočia, tak prečo by to mali byť práve naše, to radšej keby sme mali také šťastie v lotérii 😉

pass
10. říj 2008

sisa - jeeej, teším sa s tebou 😵 je to veľká šibalka, takto nás napínať 😀

annag - no nič iné nám nezostáva, treba byť v kľude, aj tak sa to nedá ovplyvniť - ledaže by sme vyskúšali ešte plávanie 😉 aj môj drobec sa veľmi vrtí, kope teraz na opačnú stranu a nie až dole pri kostiach, tak som zvedavá, aké prekvapko mi pripraví o týždeň 🙂

fim
10. říj 2008

Ahoj holky. Netušíte prosím, do jaké hmotnosti kloučka by mohl proběhnout spontánní porod KP v pohodě? Přemýšlím nad alternativou, kdyby mi odmítli dát jen částečnou narkózu u CS, risknout to spodem. Ale samo, že ho nechci nijak ohrozit a ani sebe. 😉

sisa.b
10. říj 2008

dakujem holky a tiez vam prajem, aby sa ti sibali pretocili ako sa patri. ja uz som to potom aj tusila, lebo uz mi nevykopava pravy vajecnik ako predtym 😝 ale nebola som si uplne ista, lebo ju mam zas na pravej strane a myslela som si, ze ked spravi kotrmelec, tak by musela mat chrbatik na opacnej strane. ale ona sa tam akosi pokrutila 😀 juj, len nech si to uz nerozmylsi.

fim, neviem, ci ti pri chlapcovi povolia prirodzeny porod. a babo by malo mat vraj tak do 3,5kg.

annag
10. říj 2008

fim, keď som hľadala články o tejto problematika, našla som i toto:

http://www.praktickagynekologie.cz/pdf/pg_06_04...

annag
10. říj 2008

tiež som kdesi našla, ako sa hmatom zvonku určuje poloha bábetka, tak teraz si to kontrolujem aj tak, že keď mi napr. bruško stvrdne, alebo sa malá len viac napne, tak cítim veľkú skôr podlhovastú polguľu - to je chrbátik a na druhej strane pod rebrami malú polguľu - to je hlavička, malé hrbolčeky ako orechy sú nôžky a rúčky 🙂

pass
15. říj 2008

annag - gratulujem k otočeniu maličkej 😵 kdesi som to čítala 😅

valentovasasa
15. říj 2008

ahojky holky. když jsem tu našla tohle téma, tak mě napadlo přispět "svou kapkou do mlýna" pro ty co řeší nebo budou řešit problém obráceného dítěte...
Tak přesně tohle jsem před rokem a kousek řešila já. I když u mě to byl "blesk z čistého nebe". 10 dní jsem přenášela. V termín porodu byl syn hlavou dolů, dva dny po termínu taky. Pak mě nikdo nevyšetřoval a 10 den jsem nastoupila na vyvolání porodu a to mi oznámili, že se otočil dolů zadkem (a to byl velikej 3720g) a mám si vybrat jestli chci rodit císařem nebo klasicky. Prý prvorodičkám dávají vybrat. Ale mohou mi prý poradit, že do 3500g doporučují rodit klasicky, od 3500 císařem... A taky mi dali "dovětek" že když je velkej (v odhadu se nesekli) a já se rozhodnu rodit klasicky, tak si za to nesu odpovědnost sama... (MJ dneska mám v papírech SC na žádost pacientky... No neměla bych na žádost všechno???)
Jen mě u SC štvalo, že jsem nemohla hned kojit - chvíli nám trvalo se "rozkojit" protože mi malýho dokrmili sunarem z inj. stříkačky do pusinky, takže ani sát nemusel...

A abych to shrnula pro ty co je čeká podobné rozhodování:
1) u KP dávají na výběr jen prvorodičkám. U vícerodiček rozhodne lékař dle stavu a předchozích porodů. Ale to je situace v ČR - nevím jak je to na SR.
2) pokud máte špatnou polohu tak vězte, že se otočit může kdykoliv - já jsem toho jasný případ
3) pokud se rozhodnete pro klasický porod tak nezapomeňte, že je to pro miminko rizikovější - různá vykloubení apod... Dokonce jsem se někde dočetla o možné sterilitě chlapečků, kvůli velkému tlaku na "kuličky". Ale nevím jestli to byl odborný článek, tak to nedávám jako 100% info

barca1
15. říj 2008

ahoj holky všem co se vám mimi otočilo gratuluji a závidím i jdeme do poradny zítra ale myslím že jsme stále koncem pánevním 😒

valentovasasa
15. říj 2008

barčo - nezoufej - máš ještě 3 týdny do TP. Podívej na mě - dítě se může otočit i pár dní před porodem... Doktorům na ty jejich řeči, že od 36 (nebo kolikátýho) týdne se dítě neotočí neskákej... Jsem příkladem toho, že otočí (i když v mémpřípadě se otočilo blbě, ale co se dá dělat...)

westka
15. říj 2008

barca nezufaj aj mne sa drobec otocil v 38tt 😉

barca1
16. říj 2008

ahoj holky tak jsem doma z kontroly tak jsem pořád koncem pánevním na otočení to nevypadá srdíčko bije ale doktor mě pro jistotu poslal na natočení NST to jsou pohyby tak jsem tam volala a oni na mě že mam radeji přijít se ukázat hned aby jsem něco nepromeškaly a že tam je zrovna doktor ktery se zabýva porodama koncem panevním a že semnou o tom promluví že by šlo i otočení ale to nechci já se totiž hrozně bojím ☹

damin
16. říj 2008

Ahoj, víceméně jen pročítám příspěvky, ale dnes mi to nedá, abych nereagovala.
Ano je pravda, že dítě KP se může přetočit i hodinu před porodem - ale už je to jen výjimečné a doktoři se spíš na to nespoléhají. Prostě ono do toho 36 týdne rapidně klesá pravděpodobnost, že se dítě otočí, i když výjimka potvrzuje pravidlo.
U nás se moc prvorodičky KP rodit nenechávají. Kamarádku s KP už vezli na sál na SC, ale na poslední chvíli se jí holčička otočila a tak rodila normálně.
Já jsem ve 33tt a už 3 měsíc je kluk KP - ani jednou se za tu dobu neotočil - vůbec nikam. Prostě si tam takhle lebedí. A to vypadá, že bude ještě větší. A to v porodnici, kde chci rodit, tak KP nenechávají rodi ani vícerodičky - mají zkušenost, že všechny děti narozené přirozeně KP museli oživovat.

annag
16. říj 2008

pass,ďakujem naozaj sa mi malá otočila 😵

valentovasasa, no dúfam, že moja sa už neotočí, uf, to si mala fakt smolu, ale v Tvojom prípade (chlapec) bol CR namieste. Ja som dávala tu dávala aj link na odbornú štúdiu,kde sa posudzovala sterilita chlapcov narodených KP.

Mne sa teda otočila po ukončení 38 týždňa, teda v 39 týždni, cítila som to, ale vôbec ma to nebolelo, len sa ako taká guľa v brušku vzpriečila a zrazu bola otočená. A to hneď začala inak kopať a hlavičku som necítila - už bola skrytá v panve. Možno je to ozaj tým, že my viacrodičky máme svalstvo maternice uvoľnené a bábetko - jeho hlavička nie je dobre fixovaná pokým nezostúpi úplne do pôrodných ciest. A najmä pri viacrodičkách často zostúpi bábo až tesne pred pôrodom. Mimochodom, neskúšala som žiadne polohy a cviky, otočila sa, keď som pokojne sedela pri TV 🙂

fifinna
16. říj 2008

ja som rodila KP prirodzene a malemu nic nebolo a ani neni. rodila som prvy krat , velmi lahko a rychlo.

adulik16
16. říj 2008

Ahojte, v tejto teme som nova, tak snad Vam nenarusim nejaku debatku🙂 Ja som teraz prave prisla z poradne a som dost smutna. Necitala som vsetky prispevky tu lebo ich je velmi vela. Som v 39tt a na moje naliehanie, ze chcem vediet, kolko moj malinky vazi, mi doktor spravil ultrazvuk a zistili sme, ze sa otocil a teraz je otoceny KP. Vazi priblizne 3600g, co je na cisarak. Dost som z toho sklamana lebo nechapem, co ten moj malinky v brusku vyvadza. V 28 tt bol este otoceny KP, potom sa v 31 tt otocil dole hlavickou a teraz v 39 tt je zase otoceny KP. Citala som tu nejake prispevky, kde ste pisali, ze sa Vam babo otocilo na poslednu chvilu, ale ja uz v to nejak neverim. Uz som sa psychicky pripravovala na spontanny porod a teraz ze cisarsky:(
Tak na buduci tyzden mam poslednu poradnu a ked sa malinky neotoci, ideme sa dohodnut na presnom datume a doktor mi spravi cisarsky. Prosim Vas, tie ktore ste rodili cisarskym, nechali ste sa uplne uspat alebo ste si dali pichnut spinal?(nemam este o tom spinale moc nastudovane, kedze som s touto moznostou vobec neratala). Co je lespie podla Vas?

betina
16. říj 2008

adulík,

nebud z toho tak smutná, důležitý je, že je miminko zdravé!!!!! já jsem měla taky KP, vyvolávaný, malá nesestupovala, tak mi po 6 hodinách kontarkcí po 1-2 minutách udělali císař. Měla jsem ze začátku spinál, ale nějak to u mě nezafungovalo, tak jsem měla celkovou. Ale holčina vedle mě v porodnici měla spinál a myslím si, že byla čilejší než já po celkové. Jestli půjdeš na císař, vem si do porodnice PET láhev, aby si se mohla přímo na toaletě omývat vodou-je to příjemný a předejdeš tím zánětům.
Adulík, císař je lepší variantou než rodit KP tak velké miminko a hlavně opět opakuju, nebud smutná, důležité je, že máš zdravé miminko. Já taky byla smuná, že jsem nerodila normálně, ale malá mi to vše stonásoobně vynahradí!!!!!

tak hodně štěstí a třeba se miminko ještě umoudří!

barca1
16. říj 2008

ahoj holky tak se hlásím po kontrole v porodnice takže od začátku když jsem tam přišla tak mě hned dali na monitor samo že se malá začala hýbyt o sto šest tak jsem si tam připadala jako cvok že tam příjdu že moc necítím pohyby a ona sebou začala mlýt tak se sestry smáli ale byli moc hodný a říkali že to je dobře pak si mě vzala taková mladá a moc hodná doktorka byla fakt hodně příjemná udělala mi utz a řekla mi že mála má přibližně 2650g a že má dost plodové vody a že poloha je tedy koncem pánevním a že mi dává na výběr ze 4 možností za 1.přirozený porod koncem pánevním za 2.otočení plodu za 3.počkání jestli se porod neotočí sám a za 4.císařský řez ona mi doporučila vzhledem k váze a množství vody otočení plodu a to ihned dneska moc se mi nechtělo několikrát jsem se ptala jestli to bude bolet řekla že je to asi jako když vám někdo udělá na ruce ohníček pokud víte o co jde tak jsem teda do toho nakonec šla poslali mě vyčůrat samozřejmě strachy mi to nešlo pak už tam na mě čekali řekli položte se jako na utz a vyhrnte si triko tak jsem na ne koukala protože jsem mela za to že to budou dělat spodem a k memu udivu se to děla jen přes břicho a to tak že mě chytla za spodní část břicha nahmatala zadeček a zmáčkla dolu a druhou rukou nad pupkem nahmatala hlavičku a taky přimáčkla a začala proti směru hodinových ručiček otáčet terinku holky normálně jsem se začala smát a ona nesmějte se mi a smála se taky tak jsem ji řekla že se směju protože jsem měla hruzu jak to bude bolet a ono nic bylo to paráda trvalo to asi 2min.pak mrkla na utz a začala poskakovat a prej jupí ja sama zvládla otočení konce pánevního a vzala telefon a volala primářovi a chlubila se jak se jí to povedlo normálně měla větší radsot jak já asi chtěla být pochválená pak mě posadili opět na monitor a nejednou šup a pohyby jsem cítila na hoře jupííííííííííííííííííííííí holky já jsem tak štastná ted jen čekat jestli to vydrží do kontroly 23.10, pokud ne a otočí se zpět tak jdu na císař jinak mi řekli že mám volat do poradny že tam už nemusím že už si mě přebírají k nim takže další kontrola bude zas v porodnici jo a rodilo se tam o 106 všechny boxy obsazené a když jsem viděla jednu maminku jak valí na wc a nemuže stahama ani chodit tak jsem si říkala panebože co nás to čeká byla chudák uplně vyčerpaná

annag
16. říj 2008

barca - nádherné 🙂 🙂 🙂 , otočila Ti ju presne tak, ako sa moja otočila sama - proti smeru hodinových ručičiek a presne tak asi za 2 minútky. Paráda, gratulujem a prajem Ti, aby sa už nevrátila späť 🙂

sisa.b
16. říj 2008

babulky, gratulujem vam obom 😉 ale nas postrasili tie nase slecny 😀 tak nech si to uz do porodu nerozmyslia 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru