Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

sisa.b
28. říj 2008

ahojte 🙂 my sme zatial stale hlavickou nadol, tak uz si to hadam slecna nerozmysli 🙂

hlavinka
29. říj 2008

Tak jsem podle skytavky male zjistila, ze se v brise otaci, jak se ji zlibi. Nekdy je cela napric, nekdy je nozickama dole a ted to vypada, ze ma dole hlavicku. Ale vzhledem k tomu, ze je to kazdy den jinak, bude pro nas prekvapko, jak se nakonec uhnizdi.

barca1
29. říj 2008

ahoj holky tak mám za sebou včera kontrolu v porodce vše prý je ok malá drží otočená a monitor prý krásnej na porod to prý zatím nevypadá doktor vtipkoval že bud dorazím 4.11 na kontrolu nebo bude malá do té doby na světě

hlavinka
29. říj 2008

Barca: tak super, ze mala vydrzela 🙂 Drzim palecky!

smejko1
31. říj 2008

ahojte, my sme hlavickou hore..... som zvedava co mi navrhnu v utorok na poradni..... asi ho budu chciet manualne otocit, ale ja sa toho bojim...... lebo co ak ma dovod byt tak ako je??

barca1
3. lis 2008

smejko neboj je to uplně v poho to otočení 🙂 to zvládneš 🙂

damin
4. lis 2008

smejko - a to ti ho opravdu chtějí otočit? Já jsem ve 36tt a taky mám mimčo pořád hlavou nahoře. Ptala jsem se doktora - jestli jde poloha změnit a on mi řekl, že se pokouší otáčet ve 37tt- pokud je mimčo příčně a pokud se to povede, že hned píchnou vodu a jde se rodit. Ale pokud má hlavu úplně nahoře - tak se o to nepokouší - že prý to nemá cenu 😒 Co doktor, to názor. Pokud se mi mimouš neotočí, tak mi naplánují císaře.

pass
9. lis 2008

Ahojte, môj drobček sa otočil na konci 36. týždňa a stále sa drží 🙂

damin
9. lis 2008

pass - ti moc a moc závidím, mně se ani nehnul, ale pořád doufám 😀

pass
16. lis 2008

ďakujem damin, neboj, ešte má drobček čas 🙂 vraj druhé bábenko sa otočí neskôr 😉

illy
20. lis 2008

Ahoj,
tak koukám, že co doktror, to jiný postup a názor. Já mám malého KP už dlouho, mám dělohu tvaru srdce, takže není skoro žádná pravděpodobnost, že by se otočil. Každopádně jakmile vidí, že jsem KP, tak mi vehementně doporučují císaře, protože je méně rizikový jak pro matku tak pro dítě než normální porod. Už mám za sebou předoperační vyšetření a v po jdu na utz, monitor a konzultaci s anesteziologem a měli by mi říct termín. Kolegyně z prosincovek, co měla termín 7 dní přede mnou šla na kontrolu včera a dnes nastupovala na císaře. Celkem mazec. Celkově je to tak, že pokud je dítě příčně, snaží se ho otočit a pak hned porod, pokud KP, tak doporučují císaře. Teda pokud někdo není masochista nebo není proti císaři a dobrovolně si to nechce vytrpět. Tak nám držím palce, aby to všechno dobře dopadlo, ať jde o císaře nebo o spontální porod. Hodně štěstí.

damin
20. lis 2008

illy - tak v naší porodnici prvorodičky KP nerodí vůbec - je to veliké riziko. Mně řekli, že pokud by měl kluk odhad do 3,5 kg tak by mě jako druhorodičku možná nechali - ale on bude stejně větší. Už si mě přebrali do nemocnice a v pondělí mi řeknou co a jak - už od srpna ho mám KP a ani jednou se neotoči a to se tam mele jako blázen. Prvního kluka jsem rodila normálně. Tak koukám, že budeme mít asi toho císaře stejně - podle termínu porodu 😀

hanka0
22. lis 2008

ahojte, som v 34 tt a babo je KP, tak by som sa vas chcela opytat, ci nahodou neviete, keby mi chceli robit cisarsky, tak v ktorom tyzdni ho robia??? vdaka....... ale stale dufam, ze sa este otoci.

kalo
22. lis 2008

hanka0: já měla naplánovaný termín cca.o 10 dní dřív..asi koncem 38tt. Přeju hodně štěstí, ať se mimi otočí!

mary3
25. lis 2008

Ahojte.. moj syn bol tiez KP a narodil sa cisarskym... termin som mala 23.12. a sekciu robili 19.12. av nemocnici sa ma spytali ze ako by som rodila radsej, ci spontanne alebo sekciou... najradsej by som rodila spontanne ale kedze bol maly KP a podla mojej doktorky aj dost velky tak mi ona odporucala cisarsky... a ja som sa potom bala rodit spontanne tak som povedala ze radsej sekciu... na to ma ale zacali presviedcat ze aby sme to skusili normalne a ak to nepojde tak pojde cisarsky... ja som sa ale bala tak som sa nedala prehovorit a som rada... aj moja doktorka vravela ze to bolo mensie riziko v tomto pripade, maly mal 3700g a navyse to bol chlapcek a vtedy sa vraj odporuca sekcia... bala som sa aj tych bolesti po cisarskom ale dalo sa to vydrzat, predstavovala som si to horsie... kazda to ale vnima inak....

zemli
25. lis 2008

Ahoj holky kdyz je mimi KP tak vsm cisare naplanuji nejak dopredu ?

hanka0
26. lis 2008

Citala som si niektore vase prispevky a som prekvapena, ze vam miminko otacali v brusku, pocula som, ze sa to da, ale moj doktor mi povedal, ze ovplyvnit polohu babatka sa neda, ze sa nemam nic skusat a ani on nebude nic skusat....
vlastne sa len uistil, ze som prvorodicka a ze cakam dievcatko a povedal, ze ak sa do buducej poradne (8.dec) neotoci, tak sa porozpravame...
tak premyslam nad tym, ze ked to nechcu robit vsetci doktori, ci to ma nejake rizika... a ake, neviete nahodou niekto?

zemli
26. lis 2008

hanka0: me rekla doktorka jedine cisar, porod kp je prej hodne nebezpecnej, dite se muze pridusit a tak, hlavne nevidi n ahlavicku

hanka0
29. lis 2008

zemli, no, myslim si, ze ma tvoja doktorka pravdu, uz som take pocula, ze je to nebezpecnejsie pre babo.... uvidime co mi povie doktor. 8. dec. idem do poradne, tak uvidim... ale urcite ak mi povie, ze si mam vybrat, tak si vyberiem to, co je pre babo menej nebezpecne...

zemli
29. lis 2008

hanka: hele tak ona se mi otocila, v 39 tt to je dobry ne 🙂

hanka0
30. lis 2008

zemli, to je super, tesim sa s tebou, nech vam to teda dobre dopadne 🙂

zemli
1. pro 2008

hanka0: a kdy mas termin ?

hanka0
1. pro 2008

zemli, ja mam termin o mesiac - 3.1., snad sa otoci..... uvidime
chcela som sa ta opytat, robila si nieco preto, aby sa ti babo otocilo? A citila si ked sa otocilo? alebo si to zistila az na ultrazvuku?

xsipm04
1. pro 2008

Hanka0: To otočení miminka doktoři nezkouší každému. Před tím ti uděla doktor ultrazvuk a zjistí aby zjistil, jestli otočení vůbec připadá v úvahu. Důležité faktory tam byly množství plodové vody, pupečníková šňůra (jak tam je, jestil jí mimi nemá někde omotané) a uložení placenty. Pokud je vše ok a vhodné, pak teprve zkouší otočení. V ČR to umí ale jen velmi málo lékařů a pokud ten tvůj to neumí a nezná nikoho, kdo by to dělal, je logický, že ti to nenabídl, protože nějaké amatérské otáčení může být zřejmě nebezpečné.

north66
1. pro 2008

ahojte kocky. ja mam male tiez s hlavickou hore ak sa mi do dvoch tyzdnov neotoci, tak mi ho budu otacat manualne - ak to bude ofsem mozne 😖
chcem sa spytat, ak by to neslo ho manualne otocit, neviete kolko pred terminom navrhuju robit sekciu? je to zhruba tych 10 dni ci ako to je?
ale myslim, ze je to individualne.
inac drzim palce vsetkym tehulkam

hanka0
2. pro 2008

north66, ja idem v pondelok do poradne a ked sa mi malinka dovtedy neotoci, tak sa mam s doktorom dohodnut na tom cisarskom - tak v pon. ti mozem napisat, opytam sa ho na to, kedy sa robi cisarsky, ked sa babo neotoci... aj mna to zaujima, ale mne to tak blbo padlo, keby mi ho chceli robit 10 dni pred terminom, tak mi ho robia na vianoce... takze asi to asi nie....

north66
2. pro 2008

hanka0 to by bolo super. ja idem na poradnu az v pondelok. mne to vychazda na 1 januar ak je to 10 dni. ale neviem mam dva terminy tak fakt neviem.
ja mam ale pocit, ze to moje zlaticko v brusku sa vypyta na svet skor. uz dva tyzdne pocitujem falosne kontrakcie... no neviem.

miskai
3. pro 2008

ahojte babulky 🙂
tak ja som 35tt a malú mám tiež otočenú KP, už minulý táždeň, ked som bola v poradni mi dr. určil termín cisárskeho. povedal, že sa robí v 38tt a kedže mi to tiež vychádzalo na štedrý deň tak ma dal na 29.12.

lullka30
3. pro 2008

ja som mala TP 13.6. a císaře i naplánovali 2.dni pre tým termínom, tak sa Natalka narodila 11.6.

lullka30
3. pro 2008

a nikto sa ma nepýtal, že ako chcem rodit a automaticky ako prvorodičke mi povedali, že to bude cis.rez
Bolo to uplne v pohode, nemáte sa čoho bat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru