Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

janka1874
18. led 2009

Ako tak čítam tak zisťujem že som mala absolutne super lekára 🙂
totiž aby som začala po poriadku gyndošku mám ženu ale ja som sa rozhodla že rodiť u nej nebudem (ona je aj pôrodníčka) a išla som rodiť ku svojmu známemu dr. on an moju smolu nemá vlastnú ambulanciu je len operatér a pôrodník ☹ a moja dr. aj keď som chodila poctivo na kontrolu sa neunúvala povedať mi že malá je KP čo ma dosť naštvalo lebo viem že sú na to cvičenia ktoré pomôžu aby sa bábo otočilo no keď som išla k svojmu dr. tak on povedal že v 36t je už na také veci neskoro vraj u druhorodičiek a viac je možnosť ešte aj tesne pred pôrodom aby sa bábo otočilo no u prvodoričky (čo bol môj prípad) je to málo pravdepodobné tak som chodievala už len ku nemu na kontrolu a rodila som v 40t na sekciu a vôbec som nemusela nikoho na nič prehovárať a podobne bola to jasná vec KP u prvorodičky jasná sekcia aj keď som sa pýtala či sa to ináč nedá tak mi bolo jasne povedané že by sa mohlo niečo stať mne a hlavne malej takže nebudeme riskovať a viac mi netrebalo
toď moja skúsenosť

veruska007
19. led 2009

Ahojte. Ja jsem ve 32.tt a mimisek je taky KP, hlavicku ma zaklinenou pod myma zebrama (asi bude kluk jak buk, kdezto ja jsem takovej prcek 🙂. Doktorka me chce poslat na manualni otoceni miminka, ale v okoli mi to vsichni, vc. porodni asistentky, rozmlouvaji. Tak jeste neco prectu a kdyztak ji to odmitnu. Nicmene v Brne se fakt rodi prirozene, mam v okoli dost odstrasujicich pripadu, kdy kamaradky rodily mimco KP, prirozene, nakonec akutni CR a s miminkem maji problemy doted ☹. Ach jo, kez by se milacek umoudril!

ivana24
19. led 2009

Verusko007 - netrap se tím, když se mám malý otočit, tak se otočí. zatím má ještě dost času. i když se na to moc nespoléhej. Co zkusit jet do jiné porodnice? Pokusit se zjistit, jak se chovají jinde?????

oliivie
19. led 2009

Ahoj holky, dnes jsem byla na vyšetření v rizikové poradně v nemocnici kvůli KP a objednání se na sekci. Doktor mi vysvětlil co a jak a v podstatě mi dal na výběr, jestli přirozeně nebo císařem. Můj dr mi doporučil císaře, tak jsem se pro něj rozhodla taky. Ale prý je otočení miminka koncem pánevním v Čechách jediná možnost, kdy se může pacientka rozhodnout pro císařský řez na vlastní žádost.
Veruska 007: taky si myslím, že je ještě čas na to, aby se mimi otočilo samo. Když ho chtějí zkoušet otočit, znamená to, že místo je, takže i velká šance, že se otočí. Držím palce!!

veruska007
19. led 2009

Nj, kdyby mi Mudr. udelala utz., tak bych tomu taky verila. Jenze houby, jen rekla, ze miminko otoci v nemocnici manualne. Ale porodni asistentka ze stejne nemocnice (cca se 30 letou praxi, kdezto MuDr. je po skole) rikala, ze to miva casto komplikace, priduseni miminka a tak. Obavam se, ze mimco tam moc mista nema, brisko mam docela maly, sama jsem drobek, ... tak nevim nevim. Jen aby me nehnali do kdejakych procedur jen proto, ze na to nejakej doktor pise atestacni praci. 😒

ivana24
19. led 2009

Veruska007: měla jsi zaprudit do doktorky, že jsi četla o velkém riziku a tak a a že to zkrátka nechceš. teď je doba, kdy se musiš ozvat a bránit sama. Já bych si taky mímo nenechala otočit, ja tam opravdu riziko velký 😕

ludva
19. led 2009

Veveruska007: netrap se. Mímo se buď otočí nebo ne. Nakonec o císaři stejně rozhoduje porodník. Doktorka ať si teď říká co chce. Zkusila bych se domluvit v porodnici.
I když po pravdě : Já jsem je v porodnici taky neukacela 😀 a to jsem tam byla 3 týdny před termínem. Rodila jsem KP holčičku normálně a měla 3700g. Trošku se dr. sekli v rozměrech. KP se rodí přirozeně do 3500g, pak se to nesmí. A většinou holky, ty víc vydrží. Držím palce.

susane81
22. led 2009

Ludvo nestraš. Já jdu v pondělí 26.1 prvně do porodnice na kontrolu, to budu 38-39 tt, tak uvidím, ale moje dr mi říkala, abych hodně řvala, kdyby to chětli udělat přirozeně. Tak uvidíme, jak pořídím. Snad to nepřijde dříve 😀

nikollette
23. led 2009

Co je to ten porod koncem panevním??? Aky je to porod, akym sposobom...?? a kedy sa tak rodí: 😅

ivana24
23. led 2009

Nikollette: porod koncem pánevním znamená, že miminko není v bříšku hlavičkou dolů, ale má dole zadeček resp. nožičky. Lze to rodit normálně nebo sekcí.....

susane81
31. bře 2009

Ahojky. Psala jsem, že 26.1 jdu prvně do porodnice na kontrolu a že to snad nepřijde dříve 😀 . Taky jsem tam 26.1 jela, dr mě prohlédla, řekla, že dle menstruace jsem 37+0 a mimčo váží cca 3500g a že mám přijít další den za přednostou, ten schvaluje císaře. Tak jsem ještě v Olmiku nakoupila v Olympii, přijela o půl 2 domů, poobědvala a o půl 3 mi odtekla voda, takže jsme jeli do porodky opět 😀 😀 😀 . Tam mě prohlídli a naplánovali císaře ne 19.30 😀 😀 😀
Holky, jen si dávejte pozor při epidurálu. Pokud chcete předejít šílené, ale fakt šílené migréně, tak musíte 24 hodin po operaci ležet a nezvedat se. Mě to neřekli a hlavně mi dali ráno mimčo a postavili mě. Děsná bolest. Přitom ve Valmezu neexistuje, aby babu takhle postavili. Prý ani v Olmiku, ale mě to nikdo neřekl a ani se o to nestarali a já se tuto informaci dověděla měsíc po porodu. Asi chybička v systému.

betina
31. bře 2009

susane,tak to je mi teda moc líto...u nás v Brně, epidurál mi dali 1.10 ve 12:00 a postavili mě druhý den v 8:00 ráno, jinak jsme fakt ležela, jsem se sama ani pohnout nemohla a první chození jsem jim omdlela a spadla na zem 😠
o těch možných migrénách jsem slyšela, jak jsi na tom ted?

lucie.krajcarova
10. dub 2009

Tak nás čeká císař příští čtvrtek, takže ve 40tt, to jsem spokojená, holčička vypadala v 38tt malá (2500 g), takže jsem ráda, že ještě něco přibere. v tuto chvíli si vůbec neumím představit, že by se ještě otočila a rodila bych normálně.. asi mi malá dala dost času na to, abych si na císaře zvykla... od 32tt to vím, že je KP.

ivana24
14. dub 2009

No já vstala sama cca 12hodin po cíaři a bylo mi řečeno, že mám kvůli bolestem hlavy hodně pít. Žádné bolesti hlavy se nekonaly. Totálně v pohodě 😉 A to to mám za sebou dvakrát 😀 😀 😀

jaja003
14. dub 2009

caute baby, nasa malinka je tiez otocena KP, teda minuly tyzden bola... do kedy je este mozne ze sa otoci? Pocula som, ze aj par dni pred porodom, ale to je skor vynimka... myslite, ze este sa moze otocit?

cikyta
14. dub 2009

Baby,počuli ste niektorá o tom,že je to KP dedičné? Vraj ak sa tak narodí dievčatko,čaká ju neskôr pravdepodobne rovnaký pôrod....
Mna tak mama porodila a ked mi rozprávala,čo prežila,tak je boží zázrak,že som "normálna".Nemám obrnu,žijem atd...Za chvílu idem rodiť aj ja a radosť sa strieda s hrozným strachom... 😒

betina
14. dub 2009

tak to teda nevím, s tou dědičností, ale obě moje babičky rodily moje rodiče koncem pánevním, moje maminka nerodila KP a já ano, tak nevím...

cikyta
14. dub 2009

Dík betina. Lebo od 20tt mám malú pekne dolu,ale pred 2 dnami sa zvrtla,ale našťastie len okolo vlastnej osy.
Len čo z toho,ked tieto veci sa zvrtnu aj na poslednú chvílu.Aj ja som bola u mamy najprv normálne.
Upokojuje ma ešte to,že to bolo pred 30 rokmi a od vtedy už zdravotníctvo riadne vyspelo a už to nebude až taký hrozný problém,ako bol vtedy.

bocmanka
16. dub 2009

😉 čaute..
môj prvý syn mal kp polohu tiež, pri nich sa vraj neriskuje s prirodzeným pôrodom ,lebo vychádza dieťatko vlastne akoby v skobe, čo je hrozné na predstavu!!!!, to znamená najprv zadoček a potom hlavička o ktorú sú pritlačené nožičky...
môj prípad bol ale ten, že síce mal túto polohu, ale pri rýchlom odtečené plodovej vody mu prepadli nožičky a tak museli robiť rýchly cisársky rez..
dievčatká, už to tu ktosi napísal, sa vraj v tejto polohe rodia spontánne ale tak max. do 3500g, ak je dieťatko, teda ak sa predpokladá, že je väčšie, mal by sa voli radšej cisársky rez...
počula som, že aj v priebehu pôrodu šikovný pôrodník dokáže dieťatko otočiť, ale to si tiež radšej nepredstavujem ako funguje, ja to už mám za sebou..
a tromi sekciami.... 😝 😝 😝
držím palce maminám 😀 😵

sirinka
16. dub 2009

ahojte...tak prave som rozpravala s mojim dr., babo este nie je otocene, ale je v nejakej medzipolohe, teda ani cisto KP, takze sa mozno uz otocit chce...
ale povedal mi, ze do 3500g mozem v pohode rodit normalne, ze nie je dovod na cisarsky...mne sa nepaci ani jedna moznost, najradsej by som bola, keby sa nakoniec otocilo...
precitala som par prispevkov, vacsina ste rodili cisarskym a tie co normalne, tak vyzera, ze to prebehlo ok, tak uvidim...ale som z toho trosku smutna a mam strach...

zdenkaz
21. dub 2009

Ahojky,
před lety jsem rodila KP svojí dceru (3000g, 49 cm). V břiše byla položená vpodstatě do "V", tzn. hlavička pod žebry na jedné straně, dole zadeček a nožičky na druhé straně žeber 🙂 První doba porodní strááášně zdlouhavá, protože jak známo, tak porodní cesty otevírá hlavička a ne zadeček, že 🙂 😉 , ale na sále byla venku za 20 min. Strašně jsem se bála, aby se mi neudusila, když šla hlavička jako poslední, tak jsem tlačila jak blázen 😀 Je fakt, že se trochu přidusila (apgar měla 2-9-9), ale dostala kyslík a srovnala se. Včera oslavila 4. narozeniny a je to ďábel 😀 😀

denisa87
21. dub 2009

ahojte,uz to bolo pred 25 rokmi ked moja mama porodila sestru KP ,bola dole hlavickov a pri porode sa otocila,ale vsetko dobre dopadlo,a dnes uz caka svoje tretie babatko 😀

danka5
21. dub 2009

Moja kámoška rodila v ZA pred 7 rokmi tiež KP. Pôvodne bola so svojím lekárom dohodnutá, že pôjde na sekciu. Pán primár jej však dal vyvolávačku s odôvodnením, že v prírode sa väčšina mláďat rodí KP. Keďže je veľmi drobnej postavy, tak sa tak natrápila, že doteraz nenabrala odvahu na druhé tehu.

sirinka
19. kvě 2009

ahojte...tak moja skusenost.
v 37tt mi dr. oznamil, ze babo uz je dole hlavickou.
v stredu, na konci 38tt mi odtiekla plodova voda, sli sme do porodnice. kontrakcie som takmer nemala.
pri vecernom vys. dr. zistila, ze babo je zase KP, USG odhad bol skoro 3400g. prisiel primar, po vysetreni a konzultacii s mojim dr. mi odporucil rodit prirodzene, ze podla jeho odhadov je babo mensie a ja dost siroka. kontrakcie som stale nemala, tak sme sa rozhodli pockat do rana.
rano som dostala vyvolavacku a pedu, otvorila som sa postupne az na 10cm, kontrakcie akurat...ale babo ostalo visiet pod rebrom, nevoslo do porodnych ciest a branka bola vysoko. kedze uz bolo skoro 24 hod po odteceni plodovky, museli sme na cisarsky rez... ☹
potom mi dr. vysvetlil, ze pri porode KP je najhorsie, ked odtecie predcasne voda, lebo nema co tlacit na branku, ritka je mala a makka a tym padom je naruseny cely priebeh porodu. navyse som musela cely cas lezat, aby nahodou neprepadol pupocnik, kedze krcok bol odkryty...
no co uz, dufam, ze nabuduce to bude zase lepsie 🙂

reruna
19. kvě 2009

Ahoj, s tou dědičností taky myslím, že to není pravda, moja mama rodila 5 dětí ani jedno KP, moje dvě sestry už mají každá 2 děti, taky žádný KP, můj Míša byl podle mého gyndr. pořád hlavou dole, no 2 dny před termínem už byl dolů KP, ale ne zadečkem, ale nožičkama, jednu nohu měl zaklíněnou už v porodních cestách, tak hned mě brali na SC, kdyby byl normálně zadečkem, mohla jsemi rodit normálně, byl malý, měl 2, 92 kg, ale ta dr. co tam byla říkala, ,že u chlapečků je to horší, že ona by svoje první dítě KP nerodila vaginálně, pokud by to byl chlapec.

andrea142
19. kvě 2009

ahoj
moja malá bola tiež KP. Doky mi to zistil ,už skoro na termín. ( termín som mala na 8.2 a 30.1 som išla na ultrazvuk a tam mi zistil ,že je KP a má okolo 3500g ) povedal mi ,že keby som mala chlapca tak cisársky mám istý a potom ma poslal domov s tým ,že v pondelok nástup s taškou a možno sa malá otočí. no malej sa nechcelo 😀 . nakoniec som mala sekciu 4.2.

sirinka
19. kvě 2009

reruna v porodnici som stretla jednu mamicku, ktora mala stvrte babo, z toho uz tretie KP prirodzene...vraj jej povedali, ze to moze suvisiet s tvarom maternice, ale da sa to vysetrit iba mimo tehotnosti, alebo s vyvinom centra rovnovahy u babatka...

rychnov3
10. čer 2009

... k té dědičnosti, jsme tři sestry, první hlavičkou, další dvě KP. Já jsem teď ve 37. tt a mám KP, kdežto moje sestra, která byla hlavičkou, rodila oba syny hlavičkou. Možná na té dědičnosti něco bude 😉 Dám vědět výsledek, radši bych SC, ale nevím, zda mi to bude umožněno... čekáme holčičku, pánev mám širokou a mimi je určitě do 3 kg... 😕

balisek
27. čer 2009

Ahojky holky, omouvám se, že jsem sem tak vtrhla, ale mám na vás takovej dotázek, jsme ve 39 tt a máme také konec pánevní, od středy se mi stává, že na pravém boju se mi jakoby začne malý pohupovat (je to jako kdyby dýchal,takové podobné lehké hýbání to je) jenže pak se z toho začne hrozně rozčilovat a šíleně sebou mlátit, je to normální??

jana.sun
27. čer 2009

ahoj Bali, to jak popisuješ, je to jakože když ležíš na pravém boku? nebo i normálně ve stoje, v sedě?
možná se jen snaží protáhnout a jak zjistí, že to nejde, tak se "rozčílí" a snaží se víc 😅
každopádně si myslím, že bys měla dát na svůj "šestý smysl" a pokud se ti něco nezdá, tak raději volat dr.případně porodku - lepší aby ti mimčo "zbytečně" zkontrolovali, než aby se něco zanedbalo 🤐

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru