Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

lullka30
25. kvě 2007

Dika, tá naša mala sa dnes nejako velmi mrví, tak neviem, či sa náhodou nechystá otočiť....uvidím v pondelok na UTZ

lullka30
26. kvě 2007

Takže malá sa neotočila, stále ma tlačí hlavičkou pod rebrami...
Dika - Vaša Natálka je ale veliká 🙂 ja počítam, že to naše malé bude mať max 3200g

dika
26. kvě 2007

Lullka ja som tiež mala pocit že sa malá mrví a také silné tlaky som cítila, že som myslela že to skúša - sa otočiť. Teraz si však myslím, že tie intenyívne pohyby cítim tak preto, že tam už má naozaj málo miesta! K tej velkosti, do 36 tt mala váhu takú normálnu, dokonca nižšiu ako bolo na daný tt očakávané, ale asi posledné 2 tt tak narlástla 😕

dika
26. kvě 2007

ved uvidíš v pondelok na utz, možno budeš prekvapená - ako ja 🙂

lullka30
28. kvě 2007

Ahoj Dika, tak naša Nataly sa neotočila, čo ma vobec neprekvapuje 🙂 ale čo ma fakt dostalo je váha 3400g - to len zírám...
Zajtra sa drž a ozvi sa až budem po všetkom- pa a fakt držím moc palce

dika
6. čer 2007

Ahoj lullka, tak mame to za sebou. Mala sa do poslednej chvile neotocila, takze sme islil cisarom. Isli sme cez spilaku ale napichovala mi ju doktorka na tri krat a to uz som odpadavala takze nakoniec som mala celkovu anestezy a nelutujem. prebrala som sa ked bolo po vsetkom a na rozdiel od mamiciek co boli so mnou na izbe po cisarskom ma nebolela hlava. Ta vaha podla UTZ je fakt len odhad, lebo namiesto 3550g mala Natalka len 3100g. Drzim ti palce, nech vsetko dobre dopadne a potom sa ozvi.

lullka30
6. čer 2007

No ahoj Dika, ja už každý deň pozerám, či nenapíšeš. To som rada, že je malinká už na svete a ste doma.Gratulujéééééém
Ja si mám tento piatok zavolať do porodnice a dohodnúť si termín-niekedy na budúci týždeň.
Zatial sa maj krásne a užívaj si malinkej. Cez víkend písnem kedy sme na rade my

lullka30
6. čer 2007

A rodila si v utorok? Toho 29.5.?

dika
6. čer 2007

v utorok som bola prijata do nemocnice ale rodila som na druhy den rano. Malo kedy robia planovanu sekciu hned v ten den, kedy si prijata. ok, tak sa este ozvi, na kedy ta naplanuju a drzte sa.

marcela22
7. čer 2007

Ahojte babulky,
som v 36.týždni, vlastne zajtra začínam 37. A dieťatko je stále KP. ešte stále neviem, čo so mnou bude, v pondelok idem prvýkrát do poradne do pôrodnice a dosť sa bojím. Na spontánny pôrod KP si ani trochu netrúfam. Prosím Vás, tie ktoré už to máte za sebou, aké sú kritériá na cisársky pri KP? A nechávajú konečné rozhodnutie na mamičke, alebo rozhodnú iba doktori? Akú dobu pred termínom s arobí plánovaná sekcia? Budem Vám veľmi vďačná za každú odpoveď!!!

katka76
7. čer 2007

ahoj marceli, som na tom podobne ako ty, len mame o tyzden viac. zajtra idem na UZV, pretoze babeno je stale hlavickou hore. ked som cakala 1. dieta, 2 tyzdne pred terminom sa este otocil, takze stale je tu nejaka nadej 😀 .
kamaratka mala malu KP, rodila vsak normalne, ale dr. bol pripraveny urobit cisarak, keby sa nahodou nedarilo. viem, ze pri dievcatach nebyva problem odrodit KP - ak vsak nie je extremne velke.

marcela22
7. čer 2007

Ahoj Katka, ja čakám naše prvé dieťatko a neviem pohlavie, chceli sme sa nechať prekvapiť. vyzerá to však, že sa nakoniec aj tak dozvieme pohlavie pred pôrodom, keďže pri chlapcov s KP automaticky robia cisarák...
Ja sa najviac bojím toho, že ma nechajú "skúsiť" to normálne a nakoniec mi aj tak spravia cisársky, alebo že sa riadne potrhám 😖
V prvom rade sa asi predsa len spýtam na to pohlavie 😀

dika
7. čer 2007

Ahojte babule, podla mna predpoklady na sekciu pri polohe KP su najma vek maminy, to ci je prvorodicka, pohlavie babetka a jeho velkost.Myslim ale ze zalezi od lekara resp. porodnice - ake maju standardne postupy. Mne odporucili rodit sekciou s predpokladom minimalilzacie rizika ale urcite je priestor aj na nazor mamicky. Kedze babetko sa moze do poslednej chvile otocit, sekcia sa planuje zvycajne na zaciatok 40 tyzdna.

dika
7. čer 2007

na izbe som bola s mamickou, ktora mala naplanovanu sekciu ako ja na stredu rano, ale v utorok vecer ju chytili kontrakcie tak to museli urobit este v ten vecer. Druha mamina s ktorou som bola na izbe mala lekara, ktory ju chcel odrodit prirodzene aj napriek tomu, ze bola prvorodicka, mala po 30 a cakala chlapca. Ona vsak nechcela riskovat. Takze je to rozne...

marcela22
7. čer 2007

Dika, vážne asi záleží najmä od lekára a od toho, ako je "zvyknutý" rodiť takúto polohu...keby mi dali na výber, rozhodne neváham a vyberiem si sekciu, pretože pôrod KP sa mi zdá pre dieťatko príliš riskantný a mne sa do neho tiež zrovna nechce... 😝
No a najviac sa asi bojím toho, že začnem rodiť skôr, ako sa vôbec dohodnú na spôsobe 😒

dika
7. čer 2007

tiez si myslim ze je to o standarde postupu a odvahe riskovat... cely postup aj tak musi odsuhlasit prednosta porodnice. neboj sa urcite sa stihne rozhodnut o postupe vcas 😉

marcela22
7. čer 2007

To je inak hrôza - oni rozhodujú o tom, či risknú zdravie môjho dieťatka...myslím, že by to mohli zmeniť a nechať rozhodnúť maminku, na aký pôrod si trúfa - samozrejme po zvážení a vysvetlení všetkých za a proti pre oba prípady pôrodu.
No dúfam, že rozhodnú včas, lebo niekedy mám dole taký tlak, že mám pocit, že mi každú chvílu vykukne von ten malý zadok 😀

smrktovak
8. čer 2007

Ahoj. Taky mám holčičku KP a včera, když jsem byla na kontrole, tak mi doktor řekl, že je jedno jestli je to kluk nebo holka, ale že záleží na velikosti miminka, šířce pánve a jak porod probíhá. Potom, že by mě mohli nechat rodit normálně. Já budu rodit v Olomouci a tady se prý nikoho neptají jestli chce rodit tak nebo tak. V některých porodnicích dělají císaře automaticky. Takže myslím, že se to každá z nás dozví až v porodnici na ozvách.Já bych taky raději na císař, ale pořád doufám, že se malá ještě umoudří a otočí se.

katka76
8. čer 2007

ahojte dievcence, prave som sa vratila z UZV a stale sme ritulou dolu. pohlavie sa asi dozvieme az ked porodim. dr. pri otazke, ci to teda vyzera na sekciu povedala, ze babeno nie je velke - ma 2800 - 3000, a standardne to nechavaju najprv na prirodu, hoci su pripraveni zasiahnut - tak uvidime. vcera som vsak bola s maminou, ktora ma chlapceka, tiez bol KP a rodila prirodzene

lullka30
8. čer 2007

Katka, to len tá moja je taká veliká? Ja som tiež myslela, že bude mať 2,8kg a v tom 38.t mala už 3,4kg

lullka30
8. čer 2007

Podla mňa to fakt záleží na porodnici, aké majú pravidlá pri KP. U mňa ani nepozeral na váhu a hneď povedal, že keď som prvorodička, tak to bude císař...

katka76
8. čer 2007

no ja som zvedava, co nakoniec s nami bude 😅 . este stale je tu sanca, se sa zvrtnenme 😀 , hoci ani neviem, ci sa ma ako otocit, pretoze mam dost male bruseno. na poradnu idem 18.6., to mam akurat tyzden do terminu, tak sa necham prekvapit. hlavne nech sme OK

elliana
8. čer 2007

ahoj katka 😀 to mimi teda nechce ukazat, ci bude chlapcek, alebo dievka...no neva, hlavne, ze ste ok...

lullka30
8. čer 2007

Katka, aj ja mám malé bruško a podla mňa už nemá miesto na to, aby sa otočila

sarkabrezen
8. čer 2007

ahoj děvčata, přidám svou zkušenost... já měla holčičku otočenou koncem pánevním. doktor řekl, že je to na mém rozhodnutí, jak ji chci rodit, odhad váhy byl kolem 3,5 kg, takže celkem dost. snažila jsem se o tom hodně zjistit a dospěla jsem k názoru, že přirozený porod KP je pro dítě velmi riskantní, takže přestože jsem chtěla vždycky rodit přirozeně, rozhodla jsem se pro císař. naplánovali mi termín, kdy to udělají - bylo to úterý, v pondělí jsem měla nastupovat do porodnice. no v neděli se malá rozhodla, že do úterý čekat nebude 🙂 takže se mi spustily porodní bolesti. jela jsem do porodnice a přestože jsem už byla otevřená na 3 cm a měla jsem porodní bolesti, udělali mi císař, protože jsem to chtěla. těsně před porodem ještě odhadovali váhu - přes 3,6 kg, no nakonec to bylo 3,7 kg, takže jsem ráda, že jsem se tak rozhodla.

moc vám přeju ať vám to vyjde jak si přejete a máte tak pohodové děcečko jako já 😵

katka76
8. čer 2007

cau evuli - elliana, no nechce sa ukazat, mozno sa otoci v sobotu na ceresniach 😀 , mangela uz mas v chorvatsku?

romana27
8. čer 2007

sarko mluvíš mi z duše a přístup lékařů tam u vás se mi moc líbí. Opravdu by měli i oni říct všechna pro a proti a nechat matku si vybrat. Taky bych raději rodila ( ono ještě je čas, třeba se otočí ) normálně, ale pokud se neotočí, odmítám rodit vaginálně. A pokud řeknou, že si nemůžu vymýšlet co a jak ( což prý tady u nás nehrozí, sami CŘ nabízí a doporučují ), tak bych jela rodit jinam.

Adélka je moc roztomilá a jsem ráda, že je v pohodě. Určitě i ten porod na to měl vliv, co myslíš?

lullka30
8. čer 2007

Šárka, Adélka je krásna 🙂
Ja sa toho bojím, že mi porod začne ešte pred termínom císaře a že sa to celé zkomplikuje. Ja by som išla do nemocnice už dnes, aby som nemusela čakať do budúceho týždňa

sarkabrezen
8. čer 2007

děkuju holky 🙂 je to neuvěřitelně pohodové a spokojené mimčo, prakticky neumí plakat. nevím, jestli na to měl vliv ten porod, možná že ano, porod je prý pro děti strašně stresová situace, tak možná císař v tomto pomohl...

myslím, že při KP vám v ČR nikdo vaginální porod nemůže přikazovat, maximálně doporučit. můj doktor taky říkal, že by se mnou do vaginálního klidně šel, protože nejsem žádné chrastítko, ale o mně mi v tu chvíli rozhodně nešlo, důležité je dítě. a respektoval mé rozhodnutí.

lullka, toho, že se ti porod rozběhne sám dřív se neboj, já z toho měla taky hrůzu, pořád mi všichni říkali, že hlavně ať okamžitě letím do porodnice, že se to musí udělat co nejdřív, ale bylo to všechno v pohodě, stahy mi začly kolem 5 ráno a na císař jsem šla až v půl 3. mimčo bys musela mít už hooodně nízko v porodních cestách, aby císař už nešel provést...

romana27
8. čer 2007

Tak to je paráda, budeme s lullkou a ostatníma tiše doufat, že aj naše mimiša budou hodňoučký a spokojený 🙂

jéé a co kojení, jak to šlo? Rozběhlo se hned?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru