Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

mabe
10. bře 2010

glori, ja mam prave taky vyvolavacku pristi ctvrtek. takze nebudu moct chodit atd.? byla si nacevkovana?

mabe
10. bře 2010

glori, muzes me prosim trosku ten porod popsat? jak to probihalo? treba do IP

mabe
10. bře 2010

glori, a co kdyz me nahodou praskne voda doma? muzu normalka do porodnice, ne?

gloria78
10. bře 2010

jasné, ihneď do pôrodnice, najlepšie rýchlou sanitkou!!! to už budeš otvorená a hocikedy môže sa tam dostať nožička. Kedy máš termín?

opica
10. bře 2010

vidite a mne nevyvolavali, sice ma hospitalizovali v 39tt a nieco, ale urobili uzv a rozhodli sa,ze pockaju, kym to pojde samo. nastatsie to bolo hned na druhy den. ale ako pise gloria, aj ja som bola dost vela na stole, kedze to nerisknu, posledne tri hodiny urcite. kontrolovali ma kazdu hodinu.
teda bolo to tak,ze mi praskla voda,ale to som uz mala kontrakcie,islo to celkom rychlo (cele asi 6 hodin). dali ma na monitor, dali glycerinovy capik a sla som sa osprchovat, chodila som po chodbe bez problemov, ked som uz bola na nejakych 6 cm, tak mi dali epiduralku (to bola sranda predychavat kontrakcie pocas jej aplikacie). a od vtedy som vlastne stale bola na stole s montorom. ked som uz bola upne otvorena (asi hodinu od epi), tak ma zas pozreli a povedali, ze nejde dole...nuz mi kazali predychavat kontrakcie a davali mi kyslik (to trvalo asi 45 minut), pichli mi oxytocin a nastastie sa dieta rozhodlo nevyjst ustami 😉 von bol na par zatlaceni,ale ja som mala velke stastie na lekarov, ta hlavna to tam mala uplne pod palcom, ani neviem, ci tam okolo mna bolo 10, ci 15 ludia, ale bolo to super...hned som povedala,ze este raz to zvladnem.
a bola som zacievkovana 😉

a ked ti praskne voda, jasne, chod hned do nemocnice 😉

gloria78
10. bře 2010

napíšem ti do IP 😉

mabe
10. bře 2010

glori, jasnacka, mam v pohotovosti porad manzela, je za 10 minut z prace doma a kdyztak tchanovce taky tech 10 minut z domu.

opi, ty si lezela celou dobu uz na sale? a jak jsi byla otevrena kdyz te hospitalizovali?

mabe
10. bře 2010

jo, a kdyz me praskne voda, tak to asi neni jak u normalnich rodicek, ze se muzu v klidu vykoupat doma a tak? proste nasednout do auta a jet.

mabe
10. bře 2010

glori, nestras s nozickou 😝

mabe
10. bře 2010

jo, a kdyz me zacnou kontrakce, tak hned jet nebo az budou castejsi?

gloria78
10. bře 2010

CHOĎ HNEĎ!

mabe
10. bře 2010

glori, ok, ja totiz zadny poslicky nemam. takze jakmile budu mit stahy, tak radsi pojedu, i kdyz to nebude po tech min jak 5 minutach, ne? a co s tim autem, to muzu jet, ne?

mabe
10. bře 2010

omlouvam se, mozna to jsou blby otazky, ale ja nevim, jak to chodi, tak se radsi ptam. samo, ze bych chtela vydrzet do toho pristiho ctvrtka nebo aspon do uterni kontroly.

latvia
10. bře 2010

twiti, najprv pises ze si bola otvorena a potom ze si bola otvorena na jeden palec 😕 to si teda otvorena nebola 😉 a skoda ze ti supli oxytocin a nie prostaglandiny, otvarala by si sa lahsie, oxytocin je len na kontrakcie, prostaglandiny otvaraju krcok..

gloria, neviem kde si rodila, ale nieje pravda ze pri kp su minimalne 2 lekari...je tam jeden lekar a druhy je pritomny v nemocke, na zavolanie, ale nezazila som este KP kde by boli 2 a viaceri lekari....zrejme to zavisi od nemocnice

mabe
10. bře 2010

latvi, me rikaly, ze budou u porodu dva dr. jeden starsi a druhej mladsi, proto jsme se domluvily na terminu vyvolani a na vsedni den

latvia
10. bře 2010

mabe, ked nemas este ani poslickov, tak bud kludna, vacsinou prichadzaju naprv poslickovia, aj ked to nieje pravidlo...a kontrakcie sa zacinaju najprv nepravidelne a po dlhych intervaloch, cca pol hodinka, takze mas fakt furu casu aby si sa dostala do nemocky este predtym ako vobec poriadne zacnu 😉 a autom by som ti neodporucala ist, teda ty aby si nesoferovala...odviezt ta moze mm alebo taxik 😉

latvia
10. bře 2010

jj, jeden bude urcite pri tebe, ale nebudu pri tebe stat obaja po celu dobu, na vytlacenie tam budu dvaja, len ak by to spadlo do sluzby, tak su v mensich nemockach len 2 gyn.a pokial je nejaka praca tak ten druhy je vacsinou pobliz ak by to neslo...ale vidim ze si z brna, urco budes rodit v nejakej fakultke, tak by to malo byt ok 😉

mabe
10. bře 2010

latvi, tim autem samo, ze me poveze manza 🙂 . uz bude krome teda patku vecer 2h doma. taska nachystana dlouho. takze to vypada podle tebe, ze bych mela aspon do te ko uterni vydrzet. nemam fakt zadny bolesti. sem tam me tam picha, takze to je tim, jak se otviram. dr. rikal, ze se pekne otviram jak mam. ale poslicci nic. samo, ze nebudu nic prodluzovat, kdyz budu citit, ze se neco deje, takovej flegmos nejsu, jenom jsem chtela vedet, jak moc rychle je treba a tak.

mabe
10. bře 2010

jojo, budu rodit ve fakultni nemocnici, tam jich bude dost 🙂

latvia
10. bře 2010

na kolko si otvorena? co mas napisane pri poslednej kontrole?

latvia
10. bře 2010

mam kamosku ktora si to s kontrakciami odsoferovala sama do nemocky a o hodinu nato porodila 😀 len to je risk, nikdy nevies kedy pride silna kontrakcia ktora ta skruti do klbka 😉

mabe
10. bře 2010

no, ja nevim, na kolik jsem tedka. pred tydnem jsem byla na spicku prstu a tedka jsem pry vic. ale nejak jsem se zapomela zeptat. dr. rikal, ze to postupuje jak ma.

latvia
10. bře 2010

ja som bola na spicku prstu 2 tyzdne 🙂 ale je to indi vindi.pokial ale nemas poslickov tak sa to podla mna tak skoro nerozbehne.som teda zvedava 🙂 ja tipujem ze vydrzis do toho 18.3. 😉

mabe
10. bře 2010

latvi, dekuju, chtela bych vydrzet. 😉

betelgeuzz
10. bře 2010

Gloria, proč by měla jet do porodnice nejlépe rychlou??? Nevyvolávej zbytečně paniku.

Já jsem měla poslíčky 2 dny a to dost silné, třeba 3x za hodinu. Druhý den mi praskla voda, byli jsme u tchánovců, tak jsme jeli domů, dobalila jsem tašku a jeli jsme do porodnice. Byla jsem tam asi 2 hodiny od prasknutí vody.

latvia
10. bře 2010

😀 betelgeuzz, myslim ze gloria to myslela vo vztahu ku KP, ohladne nejakej nozicky 😕
ale je pravda ze kvoli prasku vody sa sanitka volat nemusi 🙂

betelgeuzz
10. bře 2010

Latvia, však já taky rodila KP 🙂

opica
10. bře 2010

betel..pretoze je riziko KP, ze prepadne nozicka..preto sa odporuca byt cim skor v nemocnici 😉

mabe...ja som bola na stole posledne tri hodiny asi, dovtedy len na zaciatku, ked pozerali monitor. len ma stale kontrolovali, fakt kazdu hodinu 😉

latvia
10. bře 2010

jaj taaaaak 😀 no, tiez si myslim ze panika nieje potrebna, dokonca aj sanitke moze dlho trvat kym sa dostane k rodicke.a len previezt holku ktora nema kontrakcie a nerodi, to nieje poslanim rychlej, aj ked sa uz v poslednej dobe z rychlej stava taxik 😝

betelgeuzz
10. bře 2010

Když je dítě posazené zadkem, tak těžko může jít napřed nožička. Je dobré vědět, jak tam to dítě opravdu je. Pokud jde přímo nohama, tak se to snad přirozeně ani nedělá, nebo ano?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru