Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

opica
10. bře 2010

ako urcite netreba stresovat...ja som bola na prechadzke, ked mi praskla voda, takze na monitor ma dali asi hodinu po jej odteceni, cize netreba extremne stresovat...ale obozretna bud 😉

latvia
10. bře 2010

nie, nerobi 🙂 aspon ti rozumnejsi doktori to nerobia 🙂 ale uz som pocula o supermanovskom porode, ruka vpred 😀
ale moze sa stat ze si babo chce poskrabkat prdel a vytoci nozicku 🙂 😀 😉

mabe
10. bře 2010

holky, ja nemam paniku, mozna to tak vypada. jenom shromazduju informace, jestli je to jiny nez u normalniho.

bete, asi se to normalka nedela. musi byt zadkem nebo jak ja zadek s natahlyma nohama anebo pokrceny nohy v tureckym sedu.

mabe
10. bře 2010

latvi 😀

latvia
10. bře 2010

jj mabe, je dobre ked mas vo vsetkom jasno, aspon ta zbytocne nebudu trapit zbytocne otazky, len sa pytaj 😉

mabe
10. bře 2010

dneska mala vyvadi, porad napina tu hlavicku a sem tam me pripada, ze me praskne kuze na brise. hraje si na vetrelce 😀 . vcera na monitoru se nechtela hejbat, musela jsem na neho dvakrat.

mabe
10. bře 2010

ja prave nevim, jestli ten epidural, jakej to ma vliv na porod KP.

latvia
10. bře 2010

epidural ti ulahci otvaranie porodnych ciest, okrem ineho, takze ak ho chces a porodnik bude suhlasit tak si ho daj, nieje ziadna kontraindikacia u KP co sa tyka epiduralu

mabe
10. bře 2010

latvi, diky za info.

holky, ja se na ni tak tesim. jeste teda si budu uzivat posledni tyden, jak rika manza klidu 🙂 , ale uz se moc moc tesime. 🙂 je to moje treti tehu a doufam, ze do tretice vseho dobreho. 🙂

latvia
10. bře 2010

mabe, uz si za vodou, uz sa nemas coho bat, malicku o tyzden uvidis 🙂 je to nadherny pocit, fakt, a za tie prebdene noci to stoji 😉

mabe
10. bře 2010

latvi, urcite, me tedka hrozne zajima, jak vypada a tak. 🙂 prdolka moje mala

latvia
10. bře 2010

ja som si svoje dieta nevedela predstavit 🙂 a myslela som si ze bude skarede 😀 a to co som uvidela mi vyrazilo dych 😵 kraaaaaaaaaaaaaaaasny bol a je 😵 😵 😵 som netusila ze budem mat take rozkosne babatko 🙂

mabe
10. bře 2010

proc by mel byt skaredej?? 😀 manza rika, ze bude krasna a chytra po nem 😀

latvia
10. bře 2010

😀 😀 manza nech nezabuda ze ma z neho len polovicku 😀

mabe
10. bře 2010

lati, asi zapomina 🙂

latvia
10. bře 2010

🙂 jj, chlapi radi zabudaju 🙂

gloria78
10. bře 2010

hups, to som fakt nechcela robiť paniku, mne len bolo povedané prísť hneď a ho som počas prvých blestí bola už v nemocnici, viem, že mali pravdu. určite to u každého nemusí ísť tak ako u mňa, ale pokiaľ ide o pôrod nie je lepšie spraviť niečo pre istotu, aj keď to vyzerá navyše. To že mamička príde skôr môže a nemusí pomôcť, ale určite neuškodí!

mabe
10. bře 2010

glori, ja jsem to napsala asi blbe, ze to mohlo vypadat, ze jsem hodne ve stresu. v pohode, jasnacka, ze pokud si budu myslet, ze prichazi porod, tak jedu. 😉

latvia
10. bře 2010

akoze prist hned ano, ale mysleli sme to tak ze rychlu na to volat netreba 😉

mabe
16. bře 2010

ahoj devcata, tak ja opoustim toto tema. diky za vsechno. dneska na ko me rekly, ze mala ma odhad 3,4-3,6kg, takze bude cisar. je naplanovany na patek. diky za rady 🙂

opica
16. bře 2010

mabe...tak sa drz a nech ste zdrave...potom napis, ake to bolo a aka bola nakoniec v skutocnosti velka 😉

mabe
16. bře 2010

opi, diky napisu nebuj. asi je to takhle nejlepsi. kdyz jeste nepostupuje otevirani od minule a mala je tak velka.....

latvia
21. bře 2010

mabe by uz mohla byt zajtra doma, nie? alebo v utorok 🙂

denisocka
25. bře 2010

tak aj my sme od začiatku KP, citim ho tam ako všetky citite,proste si kope do močáka a dole do pipiny, a nie a nie sa otočiť. tak uvidíme,čo to bude v uaguste,ale nerada by som rodila chalana s KP normálne,radšej SC .

aj šimona som mala asi 2týždne v 31tt KP,ale to som citila,že sa otočil , som sa rano zobudila a pod rebrami hlavička a po 2týždnoch sa otočil nazad a ostal ako ma byť. ale ja som aj cvičila take cviky na otočenie

crawler
25. bře 2010

denis: do srpna je ještě hodně daleko 🙂 - můj se přetočil ve 32tt - hlavu jsem si s tím nelámala a mnohdy se otočí i v tom 38tt...no stress 😉

opica
25. bře 2010

denis,
joj, ved si v 21.tt, to sa moze tocit o sto sest kedykolvek ;)
vidis a mne ziadne cviky nepomohli, podla mna je to mytus a proste pre nieco ide to dieta KP. ja som v poho porodila chalana KP, ziadne vedlajsie "ucinky" to nanho nemalo...akurat este nelozi, ale to asi nebude tym KP, ale skor jeho povahou ;)

denisocka
25. bře 2010

šak viem že je čas 🙂 ale ja by nechcela rodiť KP a prirodzene

latvia
25. bře 2010

opica, mame rovnako stare deticky a ani moj nelozi 😉 chlapi, co dodat 🙂

annika11
26. bře 2010

ahojte kočeny, ja som už skoro v 39.tt a ešte sa malá neotočila hlavičkou dole...dr.mi na to nič nepovedala, len, že má hore hlavičku a, že je nález v poriadku...sekciu anilen nespomenula, ale myslím, že čaká na výsledok ultrazvuku, tam idem v stredu, thaaaaak budeme asi múdrejší.

latvia
26. bře 2010

no, zrejme planuej ze ju porodis spontanne 🙂 tak sa jej na to spytaj

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru