Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

minerva
22. srp 2012

@janahus To je dobře, že jsi hned v péči primáře. Hlavně se zkus nestresovat, já z toho byla víc jak dva měsíce děsně na nervy 🙂

janahus
22. srp 2012

@minerva ahoj, no on prímař dělá jen ultrazvuky, no stresuju to víš, zvládnlas to dobře?mě přijde že od doby co mi zjistili cukrovku sem se nervovat nepřestala a teď zase tohle...no ale musím vydržet.Minervo napiš mi, jak si to zvládla, moc tě zdravím.

cenculinka
22. srp 2012

@janahus ja som teda este nerodila, ale moja dobra kamoska rodila svoje prve dieta, chlapca, teraz pred nedavnom tiez KP. nemohla ist na cisarak, lebo ma trombozu, tak len vo fakt nevyhnutnom pripade by jej ho spravili. za 3 hodiny od prichodu do porodnice, nejake tie kontrakcie si sama prechodila doma, bol maly na svete. mal 3450g a 50 cm. vedeli o tom dopredu, tak aj personal bol pripraveny 😀 no zije, nema ziadne traumy, tesi sa aj na druhe dieta 😀 dokonca ani raz nekricala na mm ze ho zabije a podobne 😀 akurat ju teda viac museli nastrihnut, ale inak ok 😀 tak asi sa to naozaj da prezit 😀 dcrzim palce aby sa mimino este otocilo 😀

janahus
23. srp 2012

Děkuji
@cenculinka cvičím jak vzteklá,tak snad se podaří...🙂řekl mi narovinu, že to bude na cisaře...uvidíme.Měj se děkuji.

melis7
23. srp 2012

@janahus zdravim,ja mam za sebou prvni porod KP,ale rodila jsem planovanym cisarem.Normalne mi dali v porodnici vybrat.Vybrala jsem cisare,jsem totiz trochu poseroutka a bala jsem se,ze to nezvladnu a budu na koci zmatkovat.Vsechno probehlo v poradku i s kojenim problem nebyl.
Myslim,ze se taky doporucuje i plavani.Na to je ted super pocasi,tak muzes vyzkouset.Ja jsem vysela zadkem nahore,kdykoli to slo a nic se teda nedelo,ale ty mas jeste cas,tak drzim palce,at se to podari.

janahus
23. srp 2012

@melis7aahoj ráda bych plavala,ale léčím ještě mykozu, tak to nechci provokovat...jo Melis i já jsem posera ...pořád si říkám, že je to zase taky v něčem lepší ten císař...vid?hlavně že to bylo v pohodě i u vás...nebudu se tím stresovat.Měj se pěkně....🙂

janulkama
23. srp 2012

Ahojte,ja mám za sebou pôrod KP...no keď to zoberiem po viac ako 4 rokoch,som rada,že som rodila normálne a nie cisárskym...ale keď si na to spomeniem do podrobna,žiadna výhra...malý musel ísť von sám,nemohla som vôbec tlačiť...úplne pomaličky šiel von 45 minút,som myslela,že ma roztrhne a nezvládnem to...a preto,ak mi to bude aj teraz hroziť,určite cisársky,neprežila by som to trápenie ešte raz...

blondynka400
23. srp 2012

@janulkama proč by jsi nemohla při KP tlačit? 😕 To jsem v životě neslyšela a to mám přirozený porod KP za sebou 😀
@janahus určitě je přirozený porod lepší než CS, ikdyž je to konec pánevní.. Jen si musíš věřit, splňovat dané požadavky pro "bezpečnost" a najít doktora co to umí a těch moc není 😝

ponik25
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janulkama
23. srp 2012

@blondynka400 no nemohla som,lekár po mne ziapal,nech netlačím,na tvár mi dali kyslík a hotovo...bola som prvorodička,váhu dieťaťa neodhadli a k tomu chlapčeka...mysleli si,že nemá ani 3 kg,mal cez 3200,zmerať ho nedokazáli,až na druhý deň...jednoducho to zistili neskoro,že je veľký a dlhý než ukázalo sono...

blondynka400
23. srp 2012

@janulkama 3200 přeci není nic velkého ne? To je v pohodě i na KP. Já byla taky prvorodička a než jsem do toho šla, fakt jsem si o tom hodně nastudovala a pak to probírala i doktorem asi 3 hodiny než jsem do toho šla a o netlačení jsem v životě neslyšela. Spíš bych se bála, že se tam ta hlava sekne. U KP musí jít samotný porod rychle, není to jako u porodu záhlavím, kde "šprajcnutý" plod na nějakou dobu nevadí...

janulkama
24. srp 2012

@blondynka400 zaujímavé,že čo som sa bavila s lekárom ja,tak ten pôrod nemôže byť rýchli,dieťa by ťa mohlo z vnútra dotrhať aj z vonku...a tak isto by sa mohlo ublížiť dieťatku...ale nebudem sa tu dohadovať,vidím,že si na KP expertka...

minerva
24. srp 2012

@janahus No na nervy jsem byla pořádně. Pak jsem se uklidnila, když jsem chodila na kontroly do porodnice. Chodila jsem k primáři a s ním jsme se domluvili na dalším postupu. Při porodu mě bolely hlavně kontrakce, protože jsem měla vyvolávaný porod s kapačkama. Tlačení nebolelo vůbec a mám jen nástřih (o jizvě už vůbec nevím), žádné jiné zranění.

janahus
24. srp 2012

@minerva díky beru, docela si mě uklidnila...musím se řídit tím, co mi řekne, jde i o to že jsem docela malá 158cm,ale nevím co tím chtel říct,asi že by volil ten císař...už aby byl malej na světě,plánuješ druhý mimi?měj se

minerva
25. srp 2012

@janahus Mě ten náš jeden dává docela zabrat, tak zatím nevím. Nejradši bych, kdyby to za mě vyřešila příroda při nějaké "nehodě" 🙂
S výškou nevím, spíš aby ti změřili pánev a ultrazvukem miminko. Tam, kde budeš rodit, by si měli být jistí, ať zvolí kterýkoli způsob porodu. Ještě je čas, pak se domluvíte, třeba bude miminko velké a vyřeší se to samo.

janahus
25. srp 2012

Nevím taky, přijde mi že jedno dítě na tuhle dobu bude až až...třeba by bylo další těhotenství lepší ale nevím, drž se s malým a ozvi se zase

janina_f
27. srp 2012

@janahus Ahoj, já jsem rodila KP přirozeně a měřím 163 cm, takže to není nějaký velký rozdíl. Jestli si budeš věřit, tak to určitě zvládneš. Nejhorší je nad tím přemýšlet celou dobu od kdy to víš, že je dítě KP do toho porodu, co bude lepší. Já jsem nároz měnila každý týden a nakonec jsem řekla, že se to rozhodne až pojedu rodit a bylo to tak nejlepší 🙂 Držím palce ať je vše, podle tvých představ.

janahus
27. srp 2012

@janina_f dekuji ti Jani, jo jo člověk pořad nad tim premýšlí a stejně nic nevymyslim vid, ses dobra žes to dala pokusim se taky...hlavne že jste bzli oba v poradku...mej se, ale je pravda že je to jak červík v tý hlavě 🙂 pa

janina_f
27. srp 2012

@janahus Koukám, že máš termín o rok později jak já 🙂 Jakmile pojedeš do porodnice, tak to z tebe nějak spadne a uděláš pro mimi, co bude potřeba. Já jsem třeba ani na minutu nemyslela na císaře a opravdu se malá narodila docela rychle. V půl 10 večer v porodnici do jedný v noci kontrakce po pěti minutách, kdy jsem mezitím ještě pospávala a od jedný do čtyř už velký bolesti, ale ve 4:07 se narodila. Nevzpomínám na to ani na něco hroznýho. Pro mě je třeba bolest zubů a zánět dásní mnohem horší. Jde asi o to, abys byla přesvědčená o tom porodu, jaký si vybereš. Nejdůležitější je psychický stav a určitě nad tím budeš přemýšlet do poslední chvíle, co je nejlepší. Já jsem měla i hraniční množství plodové vody, takže předpokládám, že při druhém prckovi mi čeká opět KP.

janahus
27. srp 2012

@janina_f jj uz to ze se na neho tesime je duvod k tomu abych vydrzela, kdyz sem prezila hadici do strev bez jakyhokoliv umrtveni a byla na ni skoro hodinu, tak si rikam, ze to proste zvladnu...jednou mi rekla znama, ze deti narozene koncem panevnim jsou nadprumerne inteligentni 🙂 ted hlavne vse nachystat...jinak 18.jdu na UZ tak uvidime...Máš krasnou holcicku...opatrujte se

nanulik
27. srp 2012

ahoj 🙂 asi budem trochu od témy, ale moj malý bol tiež KP, ale so mnou sa ani len nebavili že by som mala rodiť prirodzene. hned ma šikovali na plánovanú sekciu, že ked je to chlapec je to velké riziko 😝 ale bola som z toho strašne zklamaná lebo som chcela rodiť normálne a oni ho len vybrali😅

janina_f
27. srp 2012

@janahus Tak ta moje je spíš nadprůměrně hyperaktivní 😀 Ale ještě, že tak. A kvůli čemu ti dávali hadici do střev? To bylo teď v těhotenství nebo mimo? To bych teda vůbec nadšená nebyla, ale určitě všechno zvládneš dobře s tímhle přístupem 🙂 Tak držím palce a určitě dej vědět, jak to s tebou vypadá 🙂

majka1976
28. zář 2012

Holky, mě se malá taky zatím nepřetočila a doktor mi říkal, že to odrodíme normálně, protože už jedno dítko mám. Já si pročítala různé články k tomuto tématu a všichni odborníci KP považují za velice rizikový. Také když o tom mluvím se známýma, tak zatím, co jsem slyšela, tak mi nikdo normální porod nedoporučil, protože kdo tím prošel, tak si hodně stěžují na menší i větší mentální poruchy dětí, pomalejší mentální vývoj a také poruchy v koordinaci pohybů apod. Tak nevím, co mám dělat. Asi se budu modlit, aby se malá otočila a kdyby ne, tak budu přemlouvat doktory na císaře z čehož taky nejsem zrovna nadšená, ale myslím, že by to bylo menší zlo.

tehulka12
28. zář 2012

@majka1976 a co zkusit porod jinde,kde ti daji vybrat?

tehulka12
28. zář 2012

@majka1976 a co zkusit porod jinde,kde ti daji vybrat a nebudou te nutit rodit spontane.Kdyby jsi sama chtela,tak je to neco jineho.

majka1976
29. zář 2012

@tehulka12 V úterý jdu do poradny k mojemu MUDr., od dalšího týdne už budu docházet na kontroly do nemocnice, tak doufám, že se ještě nějak domluvíme a třeba ten císař nakonec vyplyne sám. Ale jsou to nervy, jsem si nemyslela, že se ještě na konci těhu budu tak stresovat....

mellini
29. zář 2012

@majka1976 moje doktorka říkala, že se dá také odrodit KP, ale nakonec v porodnici hned rozhodli, že císařem, tedy ptali se jestli s tím souhlasím, malá se mi taky neotočila, byl to druhý porod, při vyšetření nahmatali nožičky a hlavně mi odteklo hodně plodové vody, Tvůj doktor Tě má i rodit?
mám pocit, že v porodnici jsou opatrnější a bojí se rizik, tak volí ten císař

majka1976
29. zář 2012

@mellini Já tady ty doktory vůbec neznám, kdo je jaký porodník, tak to nechávám náhodě, kdo bude zrovna v porodnici, až tam dojedu. Já i svojeho doktora mám teprve chvilku, protože jsem25 let chodila k doktorce, která zrovna loni na podzim šla na důchod, tak jsem tohoto mojeho nového "vyfasovala" - je to mladý lékař a chodím k němu vlastně jen teď od té doby co jsem těhotná, takže jsem neměla možnost ho nějak moc poznat. To je situace, fakt mi nezbývá než se modlit, aby to dobře dopadlo 🙂

babucika
29. zář 2012

Ja ako prvorodicka som mala KP porod. dcerku. v poradni v nemocke spravili vysetrenia ci splnamnpodmienku na prirodzeny porod a rozhodli sa ze to bude prirodzene. mam 158cm malu odhadli na 3200-3300gr. Porod bol zdlhavy teda bolesti som mala od piatku nadrana a porodila som v nedelh o desiatej rano. v sobotu v noci ma chytili prave kontrakcie mala som aj zelenu plodovu vodu ale cakali kym sa otvorim na cca 5-6cm.o polnoci to bolo na cca3.trvalo to do sosmej rana ked mi pichli oxytocin a do 9.55 bola mala na svete.celkovo tlacenie netrvalo velmi dlho bolelo to hlavne na konci ked isla hlavicka. aj ma nastrihavali ae neviem ci som bola potrhana. KP ma aj nevyhody ako vykrivene chodidla a nasa mala vychylenu hlavicku.kvoli placente.cvicili sme potom par mesiacov doma.kazdy hikal ked poculi ze som rodila KP ale ja to neviem porovnat kedze zatial je to moj jediny porod. jedine co je asi rozdiel ze sa zena dlhsie otvara lebo na krcok netlaci kost (hlavicka) ale makke tkanivo.

babucika
29. zář 2012

@majka1976 odpoved pre teba vyssie 🙂. neboj sa KP hlavne si musis verit ze babo vytlacis! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru