Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

lullka30
21. čer 2007

HOLKY, MNE NAPLÁNOVALI CÍSAŘE NA 39+4, ALE ZASE PEKNÝ DÁTUM 🙂 11.6.
TAKŽE SOM VYŠE TÝŽDŇA PO A CÍTIM SA CELKOM DOBRE ALEN PRI VSTÁVANÍ Z POSTELE MA TÁ JÍZVA OBČAS ZABOLÍ.
BOLO TO STRAŠNE RYCHLÉ- MALA SOM TO NAPLÁNOVANÉ NA 8:30 HOD A 8:52 BOLA MALÁ NA SVETE A TO NEŽACALI PRESNE V ČAS.NATÁLKU MI UKÁZALI HNEĎ PO ZMERANÍ, VÁŽENÍ....UŽ ZABALENÚ V ZAVINOVAČKE.
MANŽEL NAKONIEC K PORODU NEŠIEL A TAK ČAKAL VONKU A HNEĎ UROBIL NEJAKÉ SNÍMKY.
BOLA SOM ZNEHYBNENÁ OD PÁSA DOLU A BOLO TO V POHODE- CÍTILA SOM PÁR ŠKUBNUTÍ A MALÁ BOLA NA SVETE.
POTOM 24.HOD NA JIPCE A 6.DEŇ NÁS PUSTILI DOMOV

ikis
21. čer 2007

Ahojky, tak dnes jsem byla na kontrole,dělali mi ultrazvuk,jsem přesně 37+1 a mimčo váží už teď 3700g 😅 tak že to bude pořádný cvalíček 😀 jinak císař se naplánuje na 40tt,ale až budu v 39tt.Má porodnice dělá císaře ve středu a v pátek,tak že buď 06.07 nebo 11.06 no a pokud mimčo bude chtít na svět dřív,tak přijedu,udělají mi základní vyšetření a potom rychle šmik,šmik 😖

kalo
21. čer 2007

ikis: máš psaný jen 1 termín? já mám podle MS 36+5 a podle UTZ 35+0 (což je rozdíl 12 dní) Tak nevím, podle kterýho termínu se císař plánuje...

sarkabrezen
22. čer 2007

kalo, já měla taky dva termíny a císaře mi naplánovali podle MS... nakonec se ale ukázalo, že termín podle UTZ (byl taky dřív než MS) byl naprosto přesný a já začala rodit přesně v tom termínu (takže dřív než byl naplánovaný císař) spontánně, začly mi porodní bolesti (pak mně ale pro konec pánevní vzali císařem)

ikis
22. čer 2007

kalo:ptala jsem se doktora a je zajímá pouze termín podle MS. Já mám podle MS termín 12.07,ale podle UTZ 07.07 a včera na kontrole mi na UTZ naskočil dokonce termín 22.06.-což je právě dnes 😅 asi proto,že vážíme už 3700g 😵
sarkabrezen: když tě přivezli do porodnice s bolestma,dělali ti ještě nějaké vyšetření?? a měla jsi na výběr jakou chceš narkózu??

elise
25. čer 2007

romana27, pod slovm veľký vážil môj malý 3950 g a meral 53 cm.je úplne zdravý aj keď až do pôrodu bol v polohe PK a pretočil sa hlavičkou dolu. 🙂

smrktovak
25. čer 2007

elise. Kdy přesně se ti otočil a cítla jsi to? Já pořád doufám, že budu mít taky to štěstí. 🙂

elise
25. čer 2007

smrktovak, mne sa malý otočil v deń keď som mala ísť na cisársky to bolo 4 dni pred pôrodom, ale kamarátke sa malá otočila deň pred pôrodom. držím palce aby sa ti malé otočilo správne. keď som mala mať cisársky, tak som chcela spinal (si hore aale od pása dole je to znecitlivené. epidural pri cisárskom robí vraj to že cítiš rezaj zašívanie)nebojte sa nakoniec všetko dobre dopadne a bábenká budú zdravé a zavbudnete na všetko zlé počas pôrodov (bolesti atď)držím palce 🙂 ja som sa malému v brušku prihovárala že má mať hlavičku dole a riťku hore a ukazovala som mu to na brušku a hladkal som si bruško.(asi ma vypočul) 😉

smrktovak
25. čer 2007

elise, tak to mi jí vysvětlujeme pořád, i naše malá a ještě jí to ukazuje a pořád se u toho staví na hlavu, ale zatím žádná reakce. Někdy se v břichu tak vzpíná, že to vypadá, jako by se chtěla otočit,ale nakonec se vrátí do původní polohy. Budu doufat dál. První porod jsem měla dobrý a tak kdyby se otočila i tahle potvůrka tak budu nejšťastnější na světě.U nás v porodnici totiž nechtějí dělat císaře a tak to nejdřív zkouší rodit normálně. Takže vůbec nevím co mě čeká

xsipm04
25. čer 2007

Ahoj holky, myslím, že už jsem to sem jednou psala, ale měla jsem mimi také dlouho v poloze KP. Ale nechtělo se mi pořád věřit, že mi udělají císaře, když jsem se na porod celou dobu tak připravovala a těšila se na něj 🙂 Ale Nellinka se pořád ne a ne otočit, i když jsem jí taky každý den domluvala a vyprávěla pohádky o tom, jak se narodilo miminko, ale nejdřív se muselo otočit hlavičkou dolů 😀 Pak už jsem to nemohla vydržet a když opětovně zavřeli Vrchlabí, kde byla snad jediná šance rodit normálně, řekla jsem si, že musíme zkusit všechno a tak jsme ve 38 týdnu byly u pana doktora a on Nellinku přetočil. Nevím, říkal, že je to 50 na 50 a je možné, že se nechají otočit jen ty děti, které by třeba otočili těsně před porodem sami, ale to už nezjistím. Každopádně to určitě nebylo nijak na škodu, zažili jsme krásný porod, Nella se narodila naprosto bez komplikací, neměli jsme u porodu žádné léky, ani jsem se nenatrhla, prostě všechno bylo bezva. Nella byla krásné zdravé miminko (rodili jsme ambulantně a odešli jsme domů 3 hodiny po porodu), takže bych se toho nebála. Někde jsem tady v diskuzi četla, jak někdo psal, že otočení mimča děsně bolí, to není pravda, je to jen takový mírný tlak, ale nic hrozného. Tak jesti vám připadá, že máte porodit normálně, tak to taky zkuste, fakt to není nic proti přírodě, konzultovala jsem to i s jednou porodní asistentkou, která rodí děti doma, takže jde na vše přirozeně a ona sama mi řekla, že to otočení je nenásilné a ať to určitě zkusím. Tak vám všem držím palce, ať se vám miminka hezky narodí, ať už normálně nebo císařem, když je mimi na světě, je to super 🙂

kalo
26. čer 2007

xsipm04-to je krásný případ!! Já ted jdu od dr...O otáčení mimiška jsem slyšela, ale můj dr.mi nic takového vůbec nenabídl. Řekl mi, že pro mě by byl nejlepší císař..(z čehož jsem hrozně sklamaná) Mám těhu cukrovku, jsem moc drobná (úzká pánev)a ještě mimi nožičkama ☹
Tak mám na výběr..bud plánovaný císař (pár dní před termínem), protože kvůli cukrovce nemám přenášet-JENŽE! Mimi je malinké (2360g) a podle UTZ.mám terním ještě o 14 dní později než podle MS.
No a nebo počkat a nechat porod rozběnout a pak kdyžtak udělat císař...Rozhodnout se?? Chjooo!

xsipm04
28. čer 2007

kalo: Ono to prý dnes už skoro nikdo neumí, protože doktoři nejsou zvyklí prohmatávat břicho, ale používají na vše ultrazvuk. V Praze to dělá doktor Dvořák na Bulovce (ten ho otočil mě) a ten mi říkal, že prý je ještě jeden pan doktor, který to umí v Ostravě, ale nevím, jestli je někde někdo další. Tak se toho neboj, třeba si to mimčo ještě samo rozmyslí a otočí se🙂 a jestli ne, tak ví proč dělá. Já myslím, že by se mi stejně těsně před porodem otočilo samo, protože jsem měla takové tušení, že mám rodit, ale nechtěla jsem žít v té nejistotě. Tak jestli máš stejné tušení, tak to určitě vyjde
🙂 a jesti ne, tak to tak mělo být 😉

rybecka
28. čer 2007

Ahojte holky,
tiez som mala KP a cakal ma cisarak dohovarala som mu prechadzala som sa a to dlhe trate vraj to pomoze ale nic.
Porod som mala mat 14.12 ale 11.12 som mala poslednu kontrolu u svojho gynekologa a ten mi povedal ze som uz otvorena na 4 cm ze ideme rodit.
Bola som dost z toho prekvapena lebo ziadne bolesti nic.
A tak som rodila sice cisarakom ale bolo vsetko v pohode.
Mala som celkovu anastezu ale moj manzel bol na chodbe a videl maleho ako prvy hned po 15 min.
Ja som ho videla bohuzial az rano rodila som vecer o 19 00 a ukazali mi ho rano o 6 00 hod. lebo som spinkala po narkoze 🙂
Ale dodnes nezabudnem na jeho pohlad 😵
A citila som sa celkom v poho jasne ze prvy den som nevstala ale potom je lepsie a lepsie da sa to.
Takze kocky nic dramaticke sa nestane ked pojdete na cisarak hlavne nech je to malinke zdrave.To je najdolezitejsie. 😉

romana27
28. čer 2007

Čauky holčiny.
já to mám už taky za sebou 🙂 a zítra snad bude čas to napsat i vám. 🙂

kalo
28. čer 2007

Jeee,Romano!!!!! Gratuluju!!!!! A už se moc těším, co napíšeš! Mám to totíž naplánováno na středu ráno....

smrktovak
29. čer 2007

Ahoj. Vy se máte, že už to máte za sebou. Včera jsem byla na kontrole a pořád je zadečkem dolů. Příští týden už budu docházet do porodnice na ozvy, tak uvidím co mi tam řeknou. Můj doktor mi řekl, že ji mám pořád hodně vysoko, že by se ještě otočit mohla.Tak pořád doufám.

romana27
30. čer 2007

Ahojky kalo, takže to máš taky za pár. No uvidíš, třeba se mimišo přihlásí jako mě samo dřív.

smrktovaku no vidíš, ještě máš šanci, že se otočí a když ne, tak zvládneš toho císaře 🙂

terqa
30. čer 2007

ahojte, ja to uz mam za sebou, ale pridam vam moju skusenost...
moja mala bolacely cas KP, ale verila som, ze sa otoci... brusko mi mesiac pred porodom kleslo, ale aj tak som dufala, no a ked ma dr. den pred porodom vysetrovala, to som uz prenasala nejaky ten den, povedala, ze je normalne a nieje sa coho obavat. takze, ked mi zacala voda odtekat, pomaly som sa zacala chystat do porodnice, no a ked ma tam uz vysetrovali, tak mi povedali, ze je KP. jedine, co mi vtedy preletelo hlavou bolo, ze hadam ma nebudu rezat... ale kedze som uz bola aj dost otvorena a malu pomerali a zistili, ze bude mat 2700g max. 2800g, povedali, ze pojde normalne, ale kedze mam brusne svaly nejake pevne, tak sa im aj to sono zle robilo a na velke prekvapenie sa mala narodila s vahou 3200g. moj porod, ale netrval na prvorodicku vobec dlho... o osmej sme prisli do porodnice a o 11.42 sa mala narodila 😉
vsetkym, co vas caka KP, drzkam palceky a zelam vela odvahy

r123
30. čer 2007

ahojky taky přidám svůj porod.sou to sice už 2 roky,ale pořád to mám v hlavě rodila jsem 14 hodin a malej se narodil za 5 minut poledne.celé těhotenství jsem věděla že je hlavou nahoru a ne a ne se otočit když na mě přišly bolesti hned jsme volali sanitku a ve ěpitále už to bylo jedno vyšetření za druhým a prohlíželo mě snad 10 doktorů a porodních asistenteek chvilku se dohadovaly co se mnou jelikož malej byl dokonce nachystanej přijít na svět nožičkama takže si vybral tu nejhorší variantu co může být.chtěly mě vzít císařem,ale primář rozhodl že to půjde normálně že je malej a stejně už mám pootevřené porodní cesty že to bude sice náročnější,ale půjde to normálně.takže po 14 hodinovým vyčerpávajícím bolestivým porodu přišel na svět náš Kryšpínek měl 3000g a 46 cm.zašili mě pár dní jsem si nemohla sednout ,ale jsem ráda že mě nemusely řezat.všem držím palce!!!

ikis
30. čer 2007

Romano27- gratuluji!!!!!!!!!!! 😵 mám radost z toho,že už jste doma a všechno jste zvládli.Až budeš mít chvilku času,tak nám to prosím hezky popiš. Já jdu v pondělí na vyšetření a převážení mimča a rozhodnese co se mnou a už snad dostanu ten termín na císaře.tak zdravím tvého nedočkavého Daniela a statečnou maminku 😉

smrktovak
30. čer 2007

Ahoj holky. Chtěla bych taky raději rodit normálně a chtěla jsem se vás zeptat jestli je pravda, že při porodu KP se berou na hlavičku kleště.

romana27
1. črc 2007

ikis díky moc.
já ten porod popsala v Jaké to bylo. Ale pokud to tam nenajdeš, tak mi písni interní zprávičku a já ti to přepošlu, mám to uložený v PC 😎

ikis
2. črc 2007

Ahoj děvčata,tak dnes mi konečně určili termín na císaře..jako bych to tušila...V PÁTEK 13. 😅 a to mimčo váží okolo 3600g a termín podle PM mám 12.07,ale nechtěli prostě slevit ani den. tak snad ten náš rarášek bude mít hodně štěstíííí a všechno zvládnem 😅 ještě promýšlím jaký druh narkózy(u epidurálu mám strach z těch škubanců a z toho psycha,nejraději bych všechno zaspala 😔 ),ale do porodnice nastupuji o den dřív,tak budu mít dost a dost času na promyšlenou...
smrktovak: kleště se nepoužívají vždycky,ale bohužel někdy(celkem často)na ně dojde.nechci Tě strašit,ale přirozený porod KP má celkově dost rizik,ale záleží hlavně na velikosti miminka.samozřejmě čím větší,tím větší makačka 😒 já osobně bych do toho nešla 😝

smrktovak
3. črc 2007

ikis. U nás v Olomouci je nevýhoda, že upřednotňují přirozený porod i když je dítě KP. Pozítří jdu na ozvy a tak doufám, že to tam se mnou někdo probere, abych věděla co se mnou vůbec bude. Malá když se narodila, tak vážila 3,5kg, tak je možné, že tahle bude taky veliká a půjdu na císař automaticky (i když slyšela jsem že se při měření běžně seknou i o víc jak půl kila).

karinkaf
3. črc 2007

ahojte.
nenasla som nijaku uz otvorenu temu, kde by sa hodil moj prispevok a taktiez nikoho, kto by bol teraz na cete. tak pisem sem.
som smutna. nam sa este nenarodilo babatko, ale mam pocit, ze niektore zeny su take necitlive k ostatnym a niektori ludia, ze proste ich nezaujima, co prezivaju druhe zeny. ja sa este stale pripravujem na porod a ocakavame den d, zakial nejaka ina zena sa uz moze robit mudrou a ma cas na vsetko mozne.
jednoducho som smutna z toho, ze niektore zeny maju vsetko v pohode pocas tehotenstva, ziadna bolest krizov, ziadne vracanie, ziadne nic, skacu ako srny a tie, co problemy maju, tak tie si to musia odtrpiet a take lady, ktore nemaju problemy, tak absolutne nevedia pochopit zeny, co maju starosti.

a tiez som si vsimla, ze zeny, co napr. nemohli mat dlho deti a potom maju, tak si myslia a robia sa navysoko. myslim, ze zena, ktora mala dieta hned ho miluje a moze milovat svoje dieta tak isto ak nie viac, tak isto ako ta, co nemohla mat deti dlho a ma.

a tak isto, ze niektore zeny, ktore teda nemohli mat dieta dlho a potom maju, sa robia, ze su neviem co oproti tym, co ho maju hned.
pripada mi to a citim to zo strany takychto zien, take dost necitlive.

ikis
3. črc 2007

smrktovak: u nás v Jilemnici taky.tady rozhoduje pouze váha.Je-li mimčo pod 3500g tak tě taky nechají mordovat 😠 jenže jak píšeš,často se ve vážení spletou...já jsem vždy na ně milá a všechno jim odkývu,ale tentokrát jsem jim hrdě řekla,že bez ohledu na váhu miminka,chci císařský řez! Mám na to právo! jednou mám miminko KP a nehodlám nic rizkovat.Tak hodně zdaru 😵

kalo
3. črc 2007

U nás v Českých Budějovicích mi bohužel nedali na výběr...porody KP se pry vůbec nedělají, jenom císařským!! A co hůř, ani u toho císaře nemám na výběr, prý tu dělají jen celkovou narkozu!!! A i kdybych si "vydupala" epidural, tak mi mimi prý nesmí ani ukázat...hned ho odnáší. Tak to mám naplánovaný naprosto přesně naopak, než jsem si to přála. ☹ Ale asi ví, co dělají a doufám, že je to dobře.. No a jdu zítra. Tak dám vědět 😉

ikis
3. črc 2007

Ahoj Kalo: teda to je fakt mazec! všude to je úúúúplně jinak. 😲 Když jsem se ptala na narkózu,tak prý v 95% dělají pouze lokální umrtvení,prý je to šetrnější pro dítě

smrktovak
3. črc 2007

kalo. Ty se máš, že už to budeš mít za sebou. Mě je to ve finále jedno jak to bude probíhat, ale hlavně už chci mít malou vedle sebe a vědět že je zdravá.
ikis. A když jsi jim řekla že chceš císař tak co ti na to řekli?

ikis
4. črc 2007

smrktovak: no nijak to nekomentovali,protože mám mimčo 3600g,ale myslím si,že kdyby mi navážili třeba jen 3kila,tak mně toho císaře odmítnou! a mohla bych si dupat,jak bych chtěla.. 😠 s těma doktorama zkrátka není vůbec žádná řeč 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru