Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

smrktovak
5. črc 2007

ikis: Tak před chvílí jsem přijela z nemocnice. Doktor mě prohlížel a malá je stále KP. U nás v nemocnici je pěknej nával, takže neměl moc času, ale dělal mi aspoň měření hlavičky a říkal, že kdyby se narodila dnes, tak by prolezla 🙂 , ale protože mám termín až 24, tak je to stejně jedno. Říkal, že si mě budou hlídat a budu chodit pravidelně na ultr. Říkal, hlavně že namám zkoušet nějaké babské rady na přetočení, abych si ji nezamotala do šňůry. Prý, že když bude chtít, otočí se ze dne na den. Tak tomu nechám volný průběh a uvidím.

micula
5. črc 2007

Ahojte babulky..Ja sice este nie som v takom pokrocilom stadiu tehotenstva, ale moj prcek sa stale nechce otocit dole hlavickou..Lekar povedal, ze uz sa asi neotoci, lebo ma malo miesta a urobi cisarsky..No ja by som chcela rodit normalnou cestou. Aka je sanca ze sa este otoci? A ake je riziko keby sa rodilo normalnou cestou aj napriek polohe KP?? Ja neviem ani pohlavie, kedze je moc nizko

smrktovak
5. črc 2007

micula: Šance, že se otočí je vždycky. Můj doktor zažil otočení na porodním sále. Ale procentuelně ti to asi nikdo neřekne. jen vím, že většina miminek se otáčí ve 30 týdnu.V některých porodnicích rodí KP,pokud měříš víc jak 160cm a miminko má váhu do 3.5kg, pak samozřejmě ještě záleží na průměru pánve. Já jsem taky chtěla raději rodit normálně, ale je víc ohrožené miminko.A ty jsi prvorodička, takže si myslím, že normální porod nehrozí.

sloboda4
5. črc 2007

ahojte maminky, ja som rodila v novembri 2005...to je už tak dávno... 😉 nas davidko bol stále otočený KP a mala som aj vysoký tlak. doktor mi stale tvrdil že ak bude KP bude sa rodit cisárským...bola som celkom rada...pretože ja som si fakt nevedela predstavit rodit maleho KP.bola som v 35tt ked mi doktor povedal ...hmm malý je KP, vobec sa neotvarate,takze budete prenášat...išla som kvoly tlaku do nemocnice...bola som tam 5 dní...ked mi začala odtekat pl. voda...bolesti len take slabe ..tvrdnutie brucha. zobrali ma na sono a na ten pásy /kde kontroluju srdiečko babatka a kontrakcie/ a doktorka mudro vyhlasila že či neviem povedat ze už mama kontrakcie...ako keby som ja vedela... 😠 ved to bolo moje prve babo a tie bolesti fakt neboli take silne.stale bol KP tak som si jasne povedala že idem na cisarsky čo mi potvrdil aj lekar ktorý mi ho nakoniec robil... všetko bolo OK len keby tam tak nemudrovali tie zasrane krpate sestricky, ktore eštie nikdy neboli tehotne a nevedia čo je to strach priviest na svet zdrave dieta...že čo som fajnova a nejdem rodit KP, že to je dnes nosrmalne, čo z toho robim vedu....a tak...v tedy by som ich najradšej nakopala...maly sa nakonie narodil cisarskym, pri lokalnom....a bolo to fajn až pokial neprisli tie bolesti potom 😖 😖 😢 🙄 ale ked vam to drobca ukažu tak je to fajn 🙂 teda aspon tak si to musite nahovarat 😎

ja by som určite nikdy nerodila KP normalne ale radšej cisarským...je to istejšie...na psychiku ovela lahšie a určite je tam tak trošku menší strach

inak nas malý bol dosť krpatý 🙂 🙂 mal len 49cm a 3 kg ale aj tak by som to neriskovala

zlatka
8. črc 2007

Miculo a ostatní,tak já už to mám zdárně za sebou. Naše miminko se v 37.tt otočilo správně a po týdnu zase zpátky, takže jsem nakonec skončila taky na CS, byl to navíc vysokostojící KP.Cvičila jsem a nic pak už nepomohlo, mudr mi taky říkal, že zažil případ, kdy se mimčo otočilo cestou na porodní sál, ale to jsou výjimečné případy(jeden ze sta) Když je to mimi otočený jinak, má k tomu svůj důvod(tvar dělohy atd.) Chtěla jsem rodit normálně, ale jsem ráda, že to šlo císařem, můžu-li to hodnotit zpětně. Pro mimčo je to mnohem lepší a myslím, že i mamka se dá dřív do kupy. Tak se toho nebojte, mě operovali při vědomí, takže mi ten první okamžik překvapení, štěstí a pláč naší Berunky neutekl.U Kp bych měla strach rodit normální cestou- je to komplikovaný a pro miminko dramatičtější a to se pak promítne do všeho. Co jsem mluvila s maminama, tak mimča, co šla CS jsou klidnější a hodnější, fakticky.

ikis
9. črc 2007

Díky Zlatko-takové pozitivní emaily vždy potěšííí 😵 dnes jdu ještě na kontrolu,ale jinak mám ve čtvrtek nástup do porodnice a v PÁTEK 13. huráááá na CS. (jsem taky KP) musím uznat,že jsem celkem klidná a takové zprávičky jako od tebe,člověka vždy ještě uklidní,díky 😵 !!!!

zlatka
9. črc 2007

jinak porod jsem popsala na ...jaké to bylo.

zlatka
9. črc 2007

A držím pěstičky, ať se vše vydaří a máš už Ráďu v náručí!!! 🙂

ikis
9. črc 2007

Děkuji Zlati 😵 přečetla jsem si tvůj krásně dojemnej příběh a gratuluji k nááááádhernému andílkovi 😵 dnes na kontrole vše O.K.,ale před chvílí jsem začla špinit,tak uvidíme,zda vydržíme do pátku 😅

kalo
11. črc 2007

Ahoj holky, tak to mame za sebou a jsme s malou doma. Malá se nakonec neotočila a tak nas vzali CS. Měla jsem termín 13.7., ale vzali nas dřív, protože mi na UTZ.řekli,že malá bude mít asi jen 2100g a bylo nebezpečí, že je tak malá, kvůli špatné výživě z placenty. Šla jsem tedy o 1O dní před termínem, minulou středu. Malá vážila 2700g a je úplně zralé a krásné miminko!!! O porodu KP jsem pravda chvilku uvažovala, ale byl by to risk. Je pravda, že jsem byla trochu naštvaná, že nás vzali dřív, protože by ještě byla malinká šance na otočení. Ale teď už je to jedno...měla jsem k tomu ještě těhu cukrovku a užší pánev, tak jsem ráda, že to takhle dopadlo. V téhle té situaci prostě NERISKOVAT a důvěřovat doktorům, co doporučí... 😉

smrktovak
11. črc 2007

Gratuluji. Hlavně že je malá v pořádku. Já mám ještě dva týdny do termínu a tak zatím vyčkávám, jak to dopadne. Zítra jdu na ozvy tak se budu modlit, aby mi řekli, že je otočená. Pořád se mi v břichu hodně natáčí, ale nakonec mám vždycky pocit, že se zase usádlí zadečkem dolů.

kalo
11. črc 2007

Je fakt, že jsem proto, aby se malá otočila vyváděla psí kusy 🙂 Kromě kočičích hřbetu taky různé pohohy v kleku z gauče a hlavou dolu, vzpory na kolenou, zvedání pánve, masáže malíčků, podkládání zadku polštáři a tak, ale stejně to nepomohlo. Malá byla hlavičkou buď nahoře nebo napříč pod žebry. Tak když mi den před cís.řekli, že se neotočila, tak jsem se konečně smířila s tím, že k tomu určitě nějaký důvod nebo už prostě nemůže. Když ji už teď vidím, je mi jasné, že takhle velká už se v tom břiše určitě otočit už nemohla, protože jsem dost drobné postavy a měla jsem dost malé břicho...

kalo
11. črc 2007

Ale neztrácejte naději!!! Ve spoustě případů se mimiš umoudřil fakt na poslední chvíli, tak to nevzdávat 🙂 🙂

vesi
11. črc 2007

zdravím, vás kočky.Len pre zaujímavosť: pred necelými 5 rokmi, keď som bola tehu, malá bola dole hlavou ako má byť, ale cca 10 dní pred termínom sa mi otočila zadkom 😝 koho by to napadlo, že zo sponntánneho pôrodu bude nakoniec sekcia 🙂 Aj také veci sa stávajú 😀

smrktovak
16. črc 2007

Ahoj. Tak už to máte všichni za sebou a my jsme pořád 2 v 1. Malá je pořád KP a příští úterý mám termín. Minulý týden na ozvách mi doktor řekl, že zatím nebude nic plánovat, že se ještě může klidně otočit. Tak počkáme co bude.Už to chci mít za sebou!!!!

veverca
16. črc 2007

Ahojte. Keď som bola prvý krát tehotná, malý bol dlho otočený KP, a keď som sa obvodného gynekológa pýtala, či je to indikácia na sekciu, tak mi tvrdil, že pôrod KP je úplne normálny a nie je dôvod na sekciu. Bábätko sa našťastie v 36.týždni otočilo a ja som sa tešila, ako bude všetko OK. Týždeň po termíne som dostala bolesti, ale neotvárala som sa a po 16 hodinách začalo mať bábo problémy, tak som sa sekcii nakoniec nevyhla.
Ale nechať rodiť dieťa KP prirodzene sa mi zdá veľmi riskantné. Určite je v tom prípade najmä s ohľadom na bábätko vhodnejšia sekcia. Je lepšie sa problémom vyhnúť, ak sa dá.

vesi
16. črc 2007

a mne pri prvom - pred 5 rokmi na antolskej povedali, že keď som prvorodička a mam KP je to automaticky sekcia.a tak aj bolo. 🙂

smrktovak
16. črc 2007

No kdybych byla prvorodička, tak bych šla na císaře automaticky, ale vzhledem k tomu že první porod byl bez problémů, tak to asi budou chtít zkusit normálně. Taky bych raději císař.

kalo
17. črc 2007

Vesi: a tvoje druhé dítě si rodila normálně nebo také sekcí?

Smrktovak: jestli si císaře přeješ, tak by ti měli vyhovět,jaký chceš porod, ne?

veverca
17. črc 2007

Smrktovak: prvý pôrod si mala bez problémov, ale bábo išlo asi hlavičkou. Myslím, že by ťa nemali trápiť a tú sekciu radšej urobiť. Každopádne ti držím palce. 🙂

smrktovak
17. črc 2007

Holky, já jsem si o císař říkala, ale nikoho to moc nezajímá. Nehledě k tomu, že na každé kontrole je jiný doktor a taky nevím kdo tam bude až pojedu rodit. Prostě to nechají až přijedu rodit v jakém stavu budu. Sekci mi udělají akorát pokud mi odteče plodová voda a nebudu otevřená. Jinak to asi budou zkoušet normálně. První porod byl hlavičkou a otevírala jsem se rychle, takže počítám s tím, že tam přijedu otevřená a budou to chtít nechat normálně. Malé se teda zatím vůbec nechce. Břicho mám pořád vysoko a to mám v úterý termín.

vesi
17. črc 2007

kalo, druhý bol cisársky, lebo ma bolela jazva po prvom a bola asi stenšená, no na zodpovednosť si to nevezme žiadny lekár aby povedal že jazva je v poriadku.Niektorí lekári na mňa pozerali akoby som si to vymýšľala lebo to bolo 3,5 roka po prvom.ale načo by som si vymýšľala komplikácie? 😠 bola som pripravená na to, že budem rodiť normálne...kto mal vedieť, že ma bude bolieť jazva? ☹

valhali
19. črc 2007

caute, podla usg je moja mala otocena priecne. Lekar vravel,ze este sa moze do 36tt pretocit. Ale pretocit sa moze aj koncom panvovym a to,ze je to dievcatko,tak sa moze rodit normalne. Toho sa bojim najviac. Ved som prvorodicka a nechaju ma rodit KP? 😕 Najprv idu nozicky a oni to dieta potom za nozky vytiahnu,ci ako to je?
No a jasne,ze ked mala ostane nadalej priecne,ako je teraz,tak asi cisarsky. Priecne sa nerodi normanlne,ze?

rut
19. črc 2007

ahoj valhali, dost podrobny clanok o porode KP + obrazky najdes v casopise Dieta c. 2/2007 (ja som ho dostala v balicku pre buduce mamicky u lekarky).

valhali
19. črc 2007

cau rut, no ja neviem,ako tie casopisy davaju do kufrikov,ale ja som dostala uplnu starinu, lebo moj casopis je Dieta c 07/2006 😕

rut
19. črc 2007

Mozno je to podla toho, ale sa lekarke tie balicky minu, kolko ma mamiciek. Potom dostane novu davku 😉 Ja chodim na Kramare, asi je tam vacsi pohyb. Ale nie, neviem. Tiez hladam 03/2007, lebo tam je pisane o cisarskom. My cakame chlapceka, tiez je KP, ale preto, ze je to chlapcek, caka nas cisarsky. V internetovej verzii tento clanok nie je.

valhali
19. črc 2007

rut, este mas vzdy sancu,ze sa pretoci dole hlavickou,ze? Mne povedal doki,ze sa moze pretocit do 36tt,tak som zvedava. Ale kedze ja cakam dievcatko,tak povedal,ze ak bude mat do 3500g a bude KP,ze sa da rodit normalne. Tak toho sa bojim. To uz radsej nech ostane priecne,nech je ten cisarsky isty.

smrktovak
19. črc 2007

Holky, dnes jsem byla ja kontrole a malá je pořád KP a ještě k tomu hodně vysoko. Zítra jsem pozvaná na předvení k zástupci primáře,kde se rozhodne co bude dál. Už jsem byla u čtvrtého doktora a každý mi řekl něco jiného. Co doktor, to jiný názor. Někdo je pro sekci a někdo to prostě chce zkusit normálně.Tak uvidíme zítra. Napíšu.

kalo
19. črc 2007

Smrktovak: držím pěsti a dej vědět ortel 🙂

Valhali: já čekala holčičku, řekli mi,že podle uTZ. bude dost malá (prý 2,10)...jako prvorodičku mě nechali císařem (i kvůli drobné postavě), protože by to byl risk..Malá nakonec měla 2,70kg,takže se doktoři pěkně sekli. Ale i když jsem byla dost na vážkách (protože rodit císařem jsem za žádnou cenu nechtěla), nedali mi na vybranou a rovnou na plánovaný termín..

rut
19. črc 2007

Valhali, pretocit sa moze aj neskor. Ja som sa vraj otocila v den porodu a mamina ma rodina prirodzenym porodom, ale nebola som prvorodena. Ja by som bola rada, keby sa otocil, nechcela by som, aby bol zbytocne vystavovany narkoze. Ale ak ostane KP, aj keby bol dievcatko, chcela by som cisarsky rez. Mam strach, ze pri prirodzenom porode s polohou KP by si mohlo babatko poskodit. Drzim vam palce, nech to prebehne bez problemov. Vybrali ste krasne meno, tiez sme chceli Emmu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru