Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

crawler
26. únor 2010

maja: tak kéž by se otočilo - ono se někdy umoudří až na poslední chvíli 😉...já teda nevím, ale z CS bych se nijak neradovala...a epino tedy bude bez užitku, co? 😀

majatob
26. únor 2010

craw, ja jsem z toho KP byla tak vynervovana, ze vidina CS me naprosto nadchla 😀

crawler
26. únor 2010

maja: já si to dokážu představit, ale na druhou stranu, kéž by CS nebylo potřeba a malé se umoudřilo 🙂 ještě nevíte, zda je to kluk či holka? jo a majo - to by mě zajímalo - jak ti zjišťují teď polohu miminka? pohmatem nebo tě posílají na utz? díky 😉 a přeju hodně štěstí a co nejlepší porod ať tak nebo onak 🙂

majatob
26. únor 2010

craw, ultrazvukem, protoze si nikdy nejsou jisti co to vlastne nahmatli 😀 pohlavi nevime, muj tip je kluk, ale to je jen pocit 🙂

mabe
26. únor 2010

opi, nad epiduralem urco premyslim, hlavne, kdyz to bude KP. a to epi se rekne az pri nastupu do porodnice, ze?

maji, ty se mas. 🙂 nebo ja nevim co je lepsi. holky tady rikaji, ze KP je v poho, ale mam z toho strach.

opica
26. únor 2010

a este som zabudla,ze kamoska mi pred mesaicom tiez porodila KP normalne, dievcatko...ale zas, nemala ani 3 kg ta mala...a dokonca bez epiduralu 😉

mabe..u as to je tak,ze musis ist na poucenie o epidurale, aby mali potvrdenie, inak ti to nepichnu. dopredu zaplatis a ked ho nechces, tak ti potom vratia peniaze...to poucenie je velmi dolezite, inak ti to nepichnu, ani keby si sa na hlavu postavila...zisti si to na prehliadke u lekara v porodnici 😉

mabe
26. únor 2010

opi,zeptam se v utery dr.

betelgeuzz
26. únor 2010

Mabe, zeptej se v nemocnici. Mně nikdo ani epi nenabízel a já ho stejně nechtěla. Ale v kurzu nám třeba říkali, že epi je jen pokud to navrhne lékař, ne na přání pacientky. Tak uvidíš, jak je to v tvé porodce.

maharishi
26. únor 2010

Ahoj holky, tak dnes jsem byla škemrat u primáře ohledně císaře, kdyby se malá nepřetočila, a on samozřejmě byl hned proti, že podle váhy rozhodně nebude mít malá ani 3,5kg, tak budu muset rodit normálně.

Ale pak mě ještě pro jistotu vyšetřil a zjistil, že malá už je hlavičkou dolů 🙂 🙂 🙂
Byla jsem štěstím bez sebe. POzítří začínám 36tt a Min. týden ještě ležela naopak. Tak já doufám, že už se nebude otáčet. Ale stejně mě čeká ve 38tt vyvolávaný porod, ale furt lepší než císař nebo porod KP.

latvia
26. únor 2010

🙂 tak to gratulujem 😉 neboj, vyvolany porod bude ok 😉

mabe
26. únor 2010

mahi, gratuluju k pretoceni. 🙂

mabe
1. bře 2010

ahoj holky, chtela bych se preptat na porod KP a epidural? ja nad nim vazne uvazuju. co na to rikate, jsou u toho nejaky vyjimky nebo tak neco?

mabe
1. bře 2010

jejda ja uz se ptala 😲 😀

mabe
2. bře 2010

ahoj holky, tak dneska probehla kontrola. jsme porad hlavou hore. pry nalihame zadeckem + neco, ja zapomela. pry druha nejlepsi poloha KP. prvni je zadkem a ja mam tu druhou, ale za boha si nemuzu vzpomenout. nevite nekdo jaka to muze byt? nebo nejakej odkazek? diky.

mabe
2. bře 2010

jinak jdeme pristi tyden zase na ko a tam se domluvime co dal - termin atd.

betelgeuzz
3. bře 2010

Mabe, jedna poloha je, že nalíhá zadečkem a nohy má před sebou narovnaný, pak další, že nalíhá zadečkem a nohy má před sebou pokrčený v kolenách, ale jestli je to některá z těch poloh, to nevím.

mabe
3. bře 2010

bete, dekuju za info. pry druha nejlepsi. 😕

andelka
3. bře 2010

mabe: Druhá nejlepší bude zadečkem a zároveň skrčenýma nožičkama. Nejlepší je celý zadeček a nejhorší nožičkama napřed.
Můj prcek je taky hlavou nahoru, zadeček má dost dole. Ale ještě se může přetočit, místa má dost a není velký. Ale i tak si hledám info o porodu KP a císaři. KP se většinou nechávají rodit holčičky menší než 3,5kg, já mám kluka, váhu netuším jakou bude mít, takže by mě spíš čekal císař. A ještě se KP nechávají rodit spíš druhorodičky než prvo.
Ale naděje umírá poslední - kamarádka měla do 36tt miminko příčně, pak pár dní hlavičkou dolů, pak KP a nakonec se narodila přirozeně hlavičkou dolů. Někteří prcci jsou akrobati až do konce. 😉

mabe
3. bře 2010

andi, diky, tak to bude s tema skrcenyma nozickama, je pravda, ze my bysme se mely divat doprava, zadicka vlevo a me mala asi kope vlevo patickama. my se neotocime, mame malo plodove vody. tak jsem zvedava jak to dopadne.

opica
3. bře 2010

andelka...tak ja som bola presne to, co pises...prvorodicka, chlapec, sice nemal 3,5 kg....a rodila som klasicky KP 😉

danu
3. bře 2010

annie13 • 1d, 38tt • Dnes o 19:29
Som v 38 TT, babatko je KP zadockom dole a uz sa vraj urcite neotoci, pohlavie bolo vidiet len raz aj to mi povedali asi dievcatko, moj Dr. ma doporucil na cisarsky rez, dnes mi vsak primar gynekologie neurcil termin CR, ze on to nevidi ako nutnost. Ze treba skusit rodit klasicky. Prvy porod som mala dost tazky, s vyvolavackou, tahanim krcku maternice, 2 TT po termine, velke bolesti, od 08.00 do 00,40, dost som sa potrhala + sitie, transfuzia. Teraz sa bojim ci takyto porod zvladnem. Nemozem ublizit babatko ked pojde hlavicka az nakoniec, ake su mozne komplikacie?

andelka
3. bře 2010

mabe: Uvidíme. Taky jsem zvědavá. Ale jsou věci, které prostě neovlivníme, tak se tím nemá smysl trápit.Dětičky si to udělají podle svého 😅
opica: no to byla teorie, koukám, že praxe je trochu jiná 😅

annie: Komplikace určitě jsou, různého druhu, co jsem zatím vyčetla v chytrých knížkách. O porodech KP je snad v každé knize o těhotenství a porodu. Většinou se ale píše, že za určitých okolností se KP porodit dá a to jsou právě pohlaví, ještě spíše váha miminka, prostornost pánve a hlavně zkušenost lékařů. KP se moc nerodí a doktoři a PA s nima moc zkušenost nemají, takže se většinou rozhodne o císaři.

murinka
3. bře 2010

ahoj.moja dcerka sa otocila do spravnej polohy 3tyzdne pred porodom-tomu uz neveril ani moj lekar a chcel CR🙂 na tvojom mieste by som vsak neriskovala a radsej sla ,,cisarakom,,...jedna znama mala taky isty ,,pripad,, ako ty a dali ju rodit normalne...a ako prva vysla rucka 😖 myslim ze potom babo vytahovali kliestami ☹ drzim ti palce nech sa akokolvek rozhodnes 😉

annie13
4. bře 2010

prave takych veci sa bojim
ze bude potrebna pomoc kliestami
resp. vyvinie sa velky tlak na hlavicku ked ide posledna

snazim sa pozitivne ale zatial sa mi nedari

mabe
4. bře 2010

annie, ahoj, ja se taky snazim myslet pozitvne, nic jinyho nam asi nezbyva. dr. rekl, ze si nemuzu vybrat mezi cisarem a KP. uvidi se podle situace.

betelgeuzz
4. bře 2010

Mabe, pokud nejseš přesvědčená, že chceš rodit přirozeně, tak bych na tvém místě hledala porodnici, kde mi toho císaře udělají. Podle mě, je porod z velké části v hlavě, a pokud do toho půjdeš se strachem, tak to nakonec stejně tím císařem nejspíš zkončí. Já šla rodit do Zlína a tam berou KP rovnou na císaře, pouze pokud projeví matka zájem o porod, nechají ji rodit. V Brně máte více porodnic a snad by se našla taková, která radši udělá císaře.

Murinka, nějak si to neumím představi, jak může při KP vylézt nejdřív ruka?

mabe
4. bře 2010

beti, ja jim verim, to zase jo. proste mam normalka strach z porodu. je to pro me neco novyho.

majatob
4. bře 2010

ahojte, taky jsem sem psala, hrozil mi prirozenej porod KP, pak jsem to ukecala na cisara...a nakonec mi den pred prdla voda a v porodce jsme zjistili, ze se Bea otocila nekdy behem noci hlavickou dolu 😀 tak neztracejte nadeji, treba mate taky v brisku akrobaty 😀 😀 😀

rennca
4. bře 2010

ahoj holky.... my už jsem teda měsíc na světě 🙂 ale také se Teodorek neotočil a nakonec jsem rodila CS.

14 dní po porodu se ale malému udělala na krku pod uchem boulička. doktorka nás poslala do Motola na ORL a tam na sono. zjistili že to je prý krevní sraženina z porodu koncem pánevním. prý se to stává. máme to masírovat a že prý za čas zmizí. může to trvat ale i několik měsíců. Máte stím někdo zkušenosti?

mabe
4. bře 2010

maji, ty se mas. ja uvidim, co me reknou v utery, jak se budeme domlouvat na porod.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru