Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

margue
24. únor 2008

Taky se mi dneska zdá,že je mimi v bříšku napříč,takže jsou dvě možnosti....buď se otočí hlavou dolů nebo nahoru! 😀 😀 😀 Kéž by to první! 😉

ksb
13. bře 2008

Ahojte, som v 33 tt a dnes som bola na kontrolnom ultrazvuku a malá je stále otočená KP. V jednej knihe som čítala že jednou z príčin KP môže byť poškodený plod. neviete mi k tomu niečo povedať. mám z toho riadny stres. a ešte som sa chcela spýtať na nejaké cviky na otočenie. Ďakujem

zlatka
13. bře 2008

ahojky ksb, neměj strach, to, že je miminko otočený KP má určitě svůj důvod, ale ne takovej,jak píšeš ty-může to být tvar dělohy. Moje holčička se otočila v 36tt normál a v37tt byla zase KP, tak jsem nakonec šla na císaře a jsem ráda, vše proběhlo v klidu, v pohodě. Prý jsou mimča po císaři klidnější a hodnější. 🙂 Cviky jsou různý, ale mě teda nezabraly. Ještě máš čas, může se dotočit. Ale normálního porodu s polohou KP bych se bála- je to risk pro mimi.

lienockaa
14. bře 2008

ksb, máš čas, aj my sme sa otočili až v nejakom 35tt..😉 a ak si prečítaš diskusie o KP na koníkovi, tak zistiš, že bábätká, čo sa narodili z takej polohy, sú na 99,99% zdravé..netráp sa zbytočnými obavami.. 🙂

dzej
14. bře 2008

ksb mě se malá otočila až v první den 38tt, takže máš času dost. Občas jsem jí svítila baterkou, aby šla za světlem, ale hlavně jsem jí hladila a domlouvala ať se otočí, jinak, že budem v porodnici 7 dní, tak jestli je to mně, tak se toho lekla a otočila se 😀 jinak tomu nevěřím, že může být mimčo poškozené, je to spíš tím, jak se tam uložený, jak má místa v děloze atd... a nebo taky tím, že je chytrý a nechce být od 30tt hlavičkou dolů, stačí mu tak 14dní 😀 😀

ksb
14. bře 2008

Ďakujem vám veľmi pekne za odpovede, presne to som potrebovala počuť, aby som nemyslela na samé zlé veci. včera večer sa vrtila ako na kolotoči , tak som tajne dúfala že sa niečo udeje, ale dnes má hlavičku zase nad pupkom, tak sme stále tam kde sme boli. No nechám to tak ved ona asi vie čo robí. Ešte raz dakujem.

anngie
14. bře 2008

ahoj holky, tak jen přidám své dosavadní zkušenosti. Ve 26tt se malá otočila hlavou dolu a ve 30tt zase zpátky hlavou nahoru, tak si pak vyberte. když jsem byla před týdnem na utz tak mi doktor potvrdil že je KP, tak zatím je čas, ale jestli se nehodlá otočit tak asi budu spíš pro císaře, z porodu klasického mám strach.

smisela
14. bře 2008

Ahoj,ako som uz niekde pisala,ninka sa narodila KP,prirodzenou cestou a je uplne v poriadku,Apgar 10-10-10 🙂 do 35 tt bola hlavickou dole a potom sa prekulila a tak ostala do porodu,moja dr.povedala,ze poloha KP je takisto fyziologicka poloha a len tak pre zaujimavost ja som sa narodila tiez KP,zeby genetika? 🙂

ksb
14. bře 2008

však práve aj mám z normálneho porodu v takejto situácii dosť obavy, ale moj doktor povedal, že o tom musí rozhodnúť primár ako sa bude rodiť. neviem si to predstaviť

certica
14. bře 2008

ksb a u koho budes rodit? a s tym primarom je to pravda, doki to asi celkom neovplyvni, kedze nema posledne slovo. drzim palce 😉

ksb
14. bře 2008

no budem rodiť u Dr. Rozemberga, včera sme sa o tom trošku rozprávali a netváril sa moc nadšene k CR, ale povedal, že tou polohou by sa ešte moc nezaoberal o dva týždne idem do poradne a potom uvidíme čo malá vyriešila.

certica
14. bře 2008

aha, lebo ja tiez u neho rodim a vcera som tam bola tiez na poradni medzi 11.15-12h. nebola si tam nahodou s muzom?

ksb
14. bře 2008

no bola a bola si aj na ultrazvuku u neho na piatom?

certica
14. bře 2008

nie, isla som z poradne hned prec

ksb
14. bře 2008

no my sme tam prišli okolo 11:45, podľa tváre si ťa neviem zaradiť, ale možno podla oblečenia by som vedela, bolo tam cca 6 budúcich mamičiek predomnou

zlatka
14. bře 2008

ksb, doktoři to opravdu neřeší,mrknou až to na tebe přijde a pak vyhodnotí situaci, já jsem měla císaře, protože to byl vysokostojící KP-tzn.bříško mi nespadlo, ale říkal, že kdyby to bylo druhý mimčo, tak bych šla normálně. Operovali mě při vědomí, takže to bylo fajn,o první výkřik jsem nepřišla. Tak vám, holky, držím pěstičky, už se vám to krátí.

babara
14. bře 2008

ksb, muze to byt taky tim, ze je mimi mensi, tak mu to trva dyl nez se ustali hlavickou dolu. A jak rika muj pritel, prece neni tak hloupy, aby byl 2 mesice hlavou dolu 😉
Tak drzim palce, vetsine holek se prcek opravdu otocil, tak snad i tobe

zlatka
14. bře 2008

jj, babara, taky jsem to říkala....my jsme jenom měli problém v tom, že když manža mluvil s bříškem, tak jsme nevěděli, jestli promlouvá k hlavičce nebo zadečku...jsme si mylseli, že je to hlava a ona to byla prdelka.... 😀

babara
14. bře 2008

😀

kol
21. bře 2008

ahoj, rada bych se podelila o svou cerstvou zkusenost - cekali jsme miminko, ve 30. tydnu nam rekli ze je hlavickou nahoru, odmitalo se otocit pres veskere snahy (cviceni, mechanicke otaceni v nemocnici), presto jsme nechteli jit automaticky na cisare, i kdyz to je nase prvni dite. v nemocnici mi udelali rentgen panve a rekli, ze ji mam dost velkou, nasli jsme doktorku co ma s porody KP zkusenosti, byla ochotna do toho s nami jit (mela bych teda dodat ze jsme rodili v belgii), tak jsme to zkusili a bylo to bezvadne, mala se narodila uplne bez problemu, vse slo hladce, mela 3,58 kg a apgar skore 10/10. me pritom vubec nenastrihavali, mela jsem jen asi 2 stehy. myslim, ze hodne pomohlo ze s nami po celou dobu byla porodni baba, ke ktere jsme chodili i na pripravu na porod, takze jsem byla uplne v klidu. doktorka tedy vyzadovala, abych mela epidural na tlaceni - chtela jsem ale jen slabounky, takze jsem citila kontrakce, mohla chodit a vedela, kdy mam tlacit, ale byla to urcite uleva. nevim, jestli je tato moznost i v cechach...slysela jsem ze hlavni problem je, ze mladi doktori KP rodit neumi - nemaji s tim zkusenosti, boji se toho a radeji prosazuji cisare...nevim, co je na tom pravdy, nicmene kdybych se mela dnes rozhodnout znova, sla bych do toho (i kdyz jsem si samozrejme predtim cetla ruzne katastroficke scenare...)

babara
21. bře 2008

to teda smekam, 3,58kg a bez nastrihu, jak dlouho to trvalo kol? A jaktoze ti delali rentgen? Ja myslela, ze se to v tehotenstvi nesmi. Blahopreju!

kol
22. bře 2008

diky babaro 🙂 doktorka pak rikala, ze byla rada, ze nevedela, ze mala bude tak velka 🙂 - mam podezreni, ze ji nase porodni baba zatajila vysledky posledniho ultrazvuku 🙂 🙂

no my jsme rodili vastne nadvakrat, nejdriv jsme jeli do porodnice ve ctvrtek, mela jsem stahy, ale dost nepravidelny, otevrela jsem se na 4cm ale pak to ustalo a tak nas poslali domu...o vikendu kde nic tu nic, v pondeli vecer mi praskla voda (ale asi diky poloze miminka ne dole ale nahore, takze vytekala strasne pomalu a ja si nebyla jista jestli to je voda nebo ne), v utery jsme sli na kontrolu - potvrdilo se, ze mi vyteka plodova voda (ale fakt po kapkach) tak mi dali vyvolavacku - asi v pul jedne odpol., kontrakce se hned rozjely a mala se narodila v 9 vecer...na konci jsem tlacila asi dve hodky, slo to pomalu, nenasilne, proto myslim, ze me ani nemuseli nenastrihnout (tady v belgii se od toho dost opousti - rozhodne se nenastrihava "preventivne", taky zadny klystyr...), mala si razila cestu po milimetrech...srandovni bylo, ze jsem ji castecne vytlacila ve stoje (zadecek asi az po kolinka), teprv pak jsme sli do klasicke porodni polohy vleze...

s tim rentgenem nevim, nerozumim tomu, myslim, ze to nebyl klasicky rentgen, rikaji tomu scanner, je to takovy ten tunel jako kdyz vysetruji nadory, ale mam z toho snimky ktere vypadaji jako rentgenove, myslim, ze zareni je jen velmi slabe...tvarili se, ze to delaji celkem bezne tak jsem se nad tim nijak nepozastavovala.

janickabez
22. bře 2008

smiselko naše malá byla taky KP a neteř taky, takže možná to s tím nějakou spojitost má, že je to nějaká gen. informace.
Wow no 3.58 to už je pěkně velký mimi na KP..taky smekám....

O místě v děloze bych taky mohla polemizovat(já mám 170 a žádnou atypickou dělohu, nebo vadu dělohy nemám) naše měla jen 3050g a 46cm, takže malá a místa a vody dle dr. dost, a i přes to se neotočila, asi byla líná, nebo ze sebe nechtěla dělat netopýra 😎 ....jinak jsem se hrozně bála v porodce mi nechtěli udělat CŘ, ptaky argumentovali tím že porod KP je druhá nejpřirozenější forma porodu.......takže to šlo přirozeně a nakonec jsem byla ráda.. Apgar 9-10-10 (9 za barvu, ale nebyla přidušená nic , tak jí byla asi zima 😎 )
Jinak já s nástřihem a bez jakýchkoliv epi. Rodila jsem celou dobu sama (částečně s PA, kerá měla na starost dašlí sály) až přišlo na tlačení seběhl se tým lékařu, měla jsem mladou dr, malá byla venku na 3 tlačící kontrakci )neměla jsem pojem o čase ale dýl jak 20 minut to nebylo a šití jsem měla do 5 dní uplně v pohodě.....

xaverov
1. kvě 2008

Ahoj mamky,

potrebovala bych poradit. Jsem ve 30tt a miminko mam hlavou nahoru. Nikde jsem nenasla ty cviky na otoceni. Prosim, jake to jsou, jak casto by se mely cvicit a jak dlouho? Dekuju moc za rady!

ivetak
2. kvě 2008

Ahojky holky!
Jsem ve 29tt a dr. říkal, že je mimčo otočené hlavičkou nahoru.Jsem z toho dost neklidná,ale vím, že je ještě šance, že se přetočí.Podle toho, jak leží, tak mě dr. říkal, že mám ležet na pravém boku,aby mimčo mělo možnost se přetočit.Zádička má vlevo, takže má místo na přetočení vpravo. Mužete mě taky prosím poradit, co ještě dělat pro to, aby se mimi otočilo?Každý mě říká, že mám do 36tt čas, ale před 2dny jsem se to dověděla a nějak to nechci nechat jen tak, dokud je čas a mimi není tak veliké. 😖 Navíc mě dost tlačí hlavičkou do žeber a do žlučníku, což není moc příjemné.

berynka
3. kvě 2008

Ivet: já měla úplně to samé. Začala jsem dělat kočičí hřbety a když jsem si vzpomněla, tak si podkládala vleže zadek. A na břiše si hladila místo, kde jsem chtěla, aby měl brouček hlavičku. Nevim, co z toho zabralo, ale někdy tak ve 34-35tt se otočila správně. Věřim, že i u vás to dobře dopadne. Máš ještě dost času 😉

ivetak
3. kvě 2008

berynka - děkuji za rady. Vyzkouším vše, jen aby se přetočilo, ale je fakt, že máme ještě celkem čas.Kamoška mě taky uklidňovala, že měla stejnou zkušenost a že v tomto období měla mimčo zadečkem dolů a přetočilo se taky samo, tak snad se nám to taky povede.Hlavně musím být v pohodě.Ještě jednou děkuji, jsem klidnější. 🙂

ksb
3. kvě 2008

ahojte, tak chcem vam len povedať že už som v 40tt a malá sa otočila v 36 dolu hlavičkou, presne tak ako ste mi tu písali. Takže to vyzerá na normálny porod, len dufam, že bude ešte aj bez všetkých komplikácii 🙂

xaverov
3. kvě 2008

Ksb: 🙂 to mas fajn. Urcite uz to bude v poho, kam by se ted skrabalo, snad uz jen ven. Taky bych si moc prala otoceni, jsem na tom jak Ivetak i ve stejnem terminu. A nevite nekdo ty cviky, prosim? 😕 KSb, delala sji pro to neco?

ksb
4. kvě 2008

no svagrina mi radila ležať na chrbte a pod zadok si podkladať vankuše, aby som mala zadok hore, tak som to asi trikrát spravila vždy večer tak na pol hodinku, ale potom mi už bolo z toho zle tak dlhšie som to nevzdržala, ale naozaj neviem či sa otočilo kvoli tomu, alebo sa mu jednoducho chcelo. no ale za vyskušanie nič nedáš :o))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru