Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

opica
26. bře 2010

aninka, hlavne sa tym moc nezoaberaj...lekari vedia, co robia...i ked informovat by ta o situacii mali. predsalen v 39.tt mozes uz zacat rodit kedykolvek...

martina149
26. bře 2010

Annika a aj keby sa ti neotočila neviem či by Ťa nechali ako prvorodičku rodiť KP to neviem isto treba sa fakt opýtať Dr.A asi aj v každej nemocnici je to iné.Keby to bol chlapček tak máš určite sekciu.

opica
26. bře 2010

martinka...nie je to pravda, vid moj pripad...

martina149
26. bře 2010

Opica vidím,že ty si rodila aj chlapčeka KP a ešte dokonca aj prvorodička.Vidím,že naozaj je to všade iné.V každej nemocnici iné praktiky-asi.Moja je tiež otočená KP dokonca až priečne a mne tiež Dr povedal,že ako treťorodička by som mohla kľudne rodiť KP,ale ja mám aj neurologickú indikáciu a že vraj KP je ťažší pôrod tak aj gynekológ aj neurológ mi odporúčali cisársky.

denisocka
26. bře 2010

takm ja soms a dnes na tu sekciu pýtala na poradni,tak sa usmiala že je to ešte skoro,ale že nezvyknu trapiť klasickým pôrodom pri KP. horšie ale bude ,ak bude sekcia, vybaviť spinál

latvia
26. bře 2010

preco to bude horsie? 😕 ved spinal vitaju aj porodnici

denisocka
26. bře 2010

no lebo vraj to zavisi od rozhodnutia anesteziologa a tie spinaly vraj maju strašne malo ,,, tak ktovie,asi je to zložitejšie ako pustiť rajsky plyn

latvia
26. bře 2010

nie, je to ovela jednoduchsie 🙂 menej prace, menej stresu

denisocka
26. bře 2010

no tak u nas asi naopak

denisocka
26. bře 2010

a spinal sa asi picha ako epi,že?

latvia
26. bře 2010

spinal - tenkou ihlou prerazis vsetky obaly miechy az sa preburas k moku.

epidural - hrubou ihlou sa musis dostat medzi tvrdu a makku plenu co je asi 3mm priestor, nesmies sa dostat do moku...cize narocnejsie na prevedenie aj casovo narocnejsie.

latvia
26. bře 2010

odkial si presne?

denisocka
26. bře 2010

SNV - tam budem rodiť

latvia
26. bře 2010

kedze tam pichaju porodne epiduraly tak so spinalom problem nebude

denisocka
26. bře 2010

no to neviem,či si ja možem diktovať,či celkova anest, či spinal. dokyna sa moc netvárila že je to na výber

latvia
26. bře 2010

😀 to si piiiis ze si mozes diktovat 😉 v dnesnej dobe si pacient diktuje uz skoro vsetko 😝 🙂 ale vazne, anesteziolog sa len potesi ze budes chciet spinal 🙂 porodnik sa moze tvarit ako chce 😝

latvia
26. bře 2010

ale aj porodnici su radsej ak sa pichne spinal, nemusia sa hnat jak sialeny aby vytiahli babatko

denisocka
27. bře 2010

ale tu o porodnika nejde,ten ma odrodi aj dole hlavou 😀 . len neviem ako by sa zatvarili,keby že poviem-ja chcem spinál,možno by čakali dajake chechtáky do obálky...no neviem. a nieje ten spinal nebezpečny?

opica
27. bře 2010

denisocka...u vas sa neda zaplatit epi..pretoze pokial to spravis a povedzme,ze by si zacala rodit klasicky a nastal by problem, tak ti mozu robit sekciu bez celkovej anestezy...ale ved to zatial vobec neries, predsalen si este len v polovicke tehotenstva, dieta ma miesta a miesta 😉

martinka...ano, ja som uplny pripad toho, co vsteci odsudzuju,ale ja som sa desila CS 😉 a rodila som v porodnici s jednou z najvacsich porodnosti na slovensku, cize asi aj najviac skusenosti.pokial viem, tak v ba vseobecne preferuju KP klasicky pokial nie je ina indikacia. aj moja kamoska pred 2 mesiacmi rodila KP, ale dievcatko, dokonca bez epi...ale ona bola take pluvatko, len 2,5 kg 😉

latvia
27. bře 2010

nieje nebezpecny. a ziadne chechtaky nebudu, spinal je dnes bezna vec, u tehotnych ovela castejsi pri planovanych sekciach, by som povedala ze minimalne 80 percent planovanych cisarov je v spinali.

martina149
27. bře 2010

Denisočka ja mám tiež plánovaný CS a už mi pôrodník povedal,že si môžem vybrať v akej anestéze to chcem a ja že radšej v spináli tak aj hneď hovoril,že je to lepšie.Len si to zatiaľ neviem predstaviť,ale snáď vydržím.Už som mala operovanú epigastrickú herniu v lokálke tak sa utešujem,že to bude niečo podobné 😅 😅 😅 Ale určite radšej než celkovú.

denisocka
27. bře 2010

😀 non hlavne aby som to necítila,ked už budem pri tom

latvia
27. bře 2010

lokalku myslis opichanie miesta kde operovali alebo spinal?

martina149
27. bře 2010

Latvia ja lokálku myslím opichanie miesta kde operovali.Jasné ja viem,že to pri cisárskom nebude tak a že spinál je niečo iné,ale len sa tak trošičku ukľudňujem,že keď som vydržala tamto tak vydržím aj teraz a pritom keď si predstavím ako som sa pri hernii dožadovala celkovej narkózy!Ja som si to totiž nevedela predstaviť,že sa mi budú rýpať v bruchu a ja budem pri vedomí a pritom mi chirurg hovoril,že ako zdravotník by som mala vedieť aké riziká sú pri celkovej narkóze,ale ja som z toho bola úplne chorá.A potom som bola rada,že ma presvedčil lebo som sa cítila oveľa lepšie ako tí,ktorí boli operovaní pod celkovou.Tak aj preto by som teraz radšej spinál.

latvia
27. bře 2010

🙂 len som sa pytala, niekto spinal vola lokalka....hrenia sa da i v lokale, taka malicka, ale itak si dobra ze si sa na to dala 🙂 no jo, po celkovej sa ti zredukuju nervove bunky v mozgu, to uz musime pripocitat aj tie ktore zaniknu pri tehotenstve 😉 😀

annika11
31. bře 2010

ahojte kočeny, tak podľa dnešných výsledkov sa otáčame, ešte je to skôr šikmo, ale dole hlavou a to je podstata...v 38.tt, len dúfam, že tak aj ostane ten môj malý netopierik

denisocka
31. bře 2010

my sa neotačame, rozmýšlam či neiej problem v tom,že ležím na P boku a nie L boku 😅

betelgeuzz
31. bře 2010

Denisocka, ve 22. týdnu ti tam mimčo může ještě dělat kotrmelce 😀 Zatím jeho polohu vůbec neřeš.

corasone
31. bře 2010

ahojte baby, ja som rodila cisarakom kedze moj malinky sa neotocil, sledovali ma do poslednej chvile no ked zacal 40tt prvy den malinky sa narodil kedze cisarsky je v takom pripade planovany. isla som spinalom-nebezpecne? ani neviem povedat, cely porod je nebezpecny, citila som sa ako vo filme Dr House 🙂 🙂 kedze bolo pri mne velmi vela lekarov pri pripadnych komplikaciach. cely porod trva okolo tych 40 minut, dietatko pride na svet po zhruba 2-3 minut od pichnutie epi a potom uz rodicku len cistia. neni coho sa bat. ja osobne mam z porodu len dobre pocity. vsetkym zelam aby vam to rychlo prebehlo.

denisocka
10. dub 2010

My uz niesme KP

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru