Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

dezyre
14. led 2015

@madry myslíš, že by šlo ještě měnit porodnici, když už jsem tam zaregistrovaná a vedná??? Narovinu mě tam řekli, že císař na přání nedělají.
Joo a jako perlička, dnes jsem byla na monitorech a byla tam maminka, která má termín zítra, miminko má příčnou polohu a oni jí řekli, že bude rodit přirozeně. A to byla maminka - 40 let, po prvním císaři, poloha příčná a stejně o císaři nechtěli ani slyšet :( Jako byla z toho hodně špatná... a já se jí nedivím.

dezyre
14. led 2015

@tarra27 narovinu.. ještě to zkusím prostě přes známý... a do té doby budu doufat, že se opravdu ještě zvládne přetočit a neporodit do té doby. I když na porod se asi moc nechystá, magnésiem mě prolili tak, že budu ještě přenášet 🙂 Což mě alespoň nahrává do karet - čas na přetočení... ale musím se připravit i na variantu, že už se neotočí..

tarra27
14. led 2015

@dezyre šla bych jinam....nic jim ted neříkej a bež se poptat co nejdřív do jine porodnice.

apacheee
AMBASADORKA
14. led 2015

@dezyre Mně UTZ dělali právě po rozjetí porodu, aby se zkontrolovalo, zda je poroditelná. Ale pokud KP rodit nechceš, jeď do jiné porodnice, určitě jich v ČR najdeš víc než těch, kde se rodí KP přirozeně. Vím o čem mluvím, musela jsem hodně hledat porodnici, která by byla pro přirozený způsob porodu🙂

apacheee
AMBASADORKA
14. led 2015

@dezyre To je nějaký divný, poloha příčná se nikdy nerodí normálně:(

blondynka400
14. led 2015

@dezyre oni na obilňáku teď na rádoby přirozenost šíleně tlačí... I z toho co píšeš tak nohy na ramena a pryč 😉 Nemyslím si, že by to s KP měl být někde problém.
Ale tak třeba s otočí, když se takto přetáčí, je vidět, že místo ještě má 😉

dezyre
14. led 2015

@apacheee no právě si nedokážu představit, jak ta maminka bude rodit.. to mě dnes fakt dostalo..
Já jsem pro přirozený porod každopádně, ale né za každou cenu.. zvlášť po tom, co se dost pohybuji v diskuzích maminek s postiženýma dětma a prostě znám příběhy, kdy jen kvůli zpackanému porodu zůstalo miminko ležící, postižené.. Prostě ne.. toto už bych asi nezvládla.. Jako beru to co mě řekli, že i klasický porod se může zvrtnout a zkomplikovat...
Ohledně toho ultrazvuku .. když jsem jela na příjem s tím, že rodím, tak mě jen natočili monitor, doktor mě prohrábl a šupajdila jsem na porodní sál.. žádný ultrazvuk se už nekonal.

@blondynka400 právě v to ještě doufám..

tarien
14. led 2015

@dezyre Příští týden jdu na císaře kvůli konci pánevnímu...pro mně je to velký risk, v naší porodnici se jich rodí tak 5 do roka přirozeně - čili, nemám v doktory důvěru (ve dva zkušené ano, ale co když zrovna nebudou sloužit), že to umí. Dostala jsem vybrat, jestli chci rodit spontánně nebo císaře. Poroditelný ten prďola v bříšku je, vše splňuje. Ale strach o něj je větší, celé toto těhotenství je jedna jobovka za druhou,takže jdu na jistotu, císaře určitě umí u nás líp...Vím, že jsou ale porodnice a porodní asistentky, které rodí s doktory konce pánevní běžně - někde v Brně. Do toho bych třeba šla, ale tady nikdo takový není, v našem kraji, jak jsem zjišťovala přes známou gyndařku. Pokud nejsi na 100% rozhodnutá rodit přirozeně, zkus jinou porodnici...

blondynka400
14. led 2015

@dezyre UTZ se dělá při rozjetém porodu v případě nějakých pochybností. Jinak ne.
Ta příčná poloha kdysi se dělalo to, že se porod nechal rozjet a dítě se občas dorovná a nebo se mu manuálně pomůže. Ale to že to v ČR ještě někdo dělá, to tedy koukám, je to šílený risk a zbytečné trápení obou....
Jo ty nožičky u KP se dají ještě zkontrolovat pohmatem, jak jsi už trošku otevřená, jde krásně nahmatat, co tam je a co není.

apacheee
AMBASADORKA
14. led 2015

@dezyre protoze tvoje mimco nebylo Kp,moje ano😃treba se jeste otoci,u sebe v blogu mam clanek,co delat pro otoceni,ale nam to bohužel nepomohlo

nonacek
14. led 2015

Já jsem se narodila koncem pánevním a máma říkala , že to byl těžký porod 12hodin😰😧

betelgeuzz
14. led 2015

Jestli se bojíš rodit KP přirozeně, tak se do toho nenech zatlačit. Sehnat jinou porodnici, kde ti udělají císaře, myslím tak těžké nebude. Změnit porodnici klidně můžeš. Já ležela krátce před porodem v jedné, kvůli problémům jsem už byla objednaná na nástup, ale chtěla jsem znám i jiný názor, takže jsem volala do druhé (respektive manžel volala, protože já byla úplně hotová), tam jsem byla domluvená na vyšetření v ambulanci na pondělí, ale v neděli jsem začala rodit a jela do té druhé. V pondělí jsem pro klid duše zavolala do té první, že jsem už porodila.
Mimochodem, já měla opačný problém, chtěla jsem rodit KP přirozeně.

barule123
31. led 2015

U nás v Brně je to opravdu jako v pravěku!!! Kamarádce(prvorodičce) se malá otočila měsíc před porodem a v Bohunicích nechtějí o císaři ani slyšet!! Má z toho hrozný strach, protože takhle její známe-nevím teda jestli přímo v Bohu. "posr***" při porodu uplně zdravé dítě. Tahali ho za nohy, všude modřiny, zlomenina, zaseklo se tam a má doživotní následky na mozku. Holka natrhlá až k zadku...Snacha(prvorodička) taky rodila v Brně koncem panevním a po těžkém porodu ji doktor jen tak mezi řečí řekl, že kdyby měl malej o 20g víc tak by to nedali..... fakt jak banda řezníků!! Nechápu, jak můžou tak riskovat jenom na úkor nějakých statistik přirozených porodů. Holky rozhodně císař... je to velké riziko jak pro vás, tak hlavně pro mimčo..

tarra27
31. led 2015

@barule123 to jsou dementi. Hlavně at si toto prectou ty maminky, co tak lpí na porodu klasickém....az se zase budou bavit o orgasmickem porodu a o porodu jako přirozeném a bez velkých rizik.....a budou se tady dohadovat, jak kp není důvod k sekci

tarra27
31. led 2015

@espada ctes to tady ze 😀 😀 pamatujes na naší super diskuzi 😀

barule123
1. únor 2015

@tarra27 je to věc každého jak se rozhodne, ale já teda na přirozený porod KP osobně neslyšela žádné pozitivum a nikdy bych do toho nešla. Měla bych fakt strach o mimčo. Přece jenom "tvrdá" hlava pěkně prorazí porodní cesty, to se o KP říct nedá...

tarra27
1. únor 2015

@barule123 je z toho často hodně komplikaci. Ale tady to nesmís psát, neb ti začne spousta zen hned oponovat do krajnosti.... 😉 já mela kp a sekci a jsem za to rada.....neměnila bych.
A jinak se tu mějte krasne, jdu se věnovat dětem 🙂

barule123
1. únor 2015

@tarra27 ať oponují, já na to mám svůj názor, který mi jen tak někdo nerozmluví . 🙂
Vy také a pěknou neděli 🙂

tynuse93
20. únor 2015

Cauky holky chtela jsem se zeptat rodila jste nektera koncem panevnim na bulovce?

yvetta
7. kvě 2015

ahoj holky chcela by som porodit KP prirodzene Praha a okolie Prahy skor Praha vychod a v Neratoviciach sa na to moc netvarili pozitivne...neviete o niekom kto s tym ma skusenosti a nebal by sa toho 🙂

apacheee
AMBASADORKA
7. kvě 2015

@yvetta za me mohu doporucit Usti nad Orlici,ale mas to kus cesty.Ja to teda taky mela pres 100 kilaku,ale stalo to za to😄

yvetta
7. kvě 2015

@apacheee - dik no ja som len 33tt, ale mala nikdy nebola inak ako KP - este skusim nejake cviky a tak mozno sa otoci, ale hladam rozne moznosti....mam sukromnu PA, ktora ma skusenosti s KP, ale rada by som tam mala aj nejakeho lekara, aby ma hned nechceli rezat 😅

tehulka12
8. kvě 2015

@yvetta V Hradci Králové rodí KP spontánně a mají s tím zkušenosti, ale Praha to tedy není . Ikdyž je Praha od HK 100Km, po dálnici se to dá. Ale určitě najdeš i něco blíž. Kdyby ne a chtěla jsi nějaké informace, tak klidně napiš. Když má tvoje soukromá PA zkušenosti s KP, neporadí nějakou porodnici?

yvetta
8. kvě 2015

@tehulka12 poradila, ale v tej porodke sa musis registrovat asi v 12tt je to Prazska kde je stale naval takze neviem ani ci by ma zobrali...radila mi aj jednu porodku co mam 15 minut od domu, ale tam sa zmenilo vedenie a ze je to tam dost zle ona tam rodievala KP prirodzene a ze teraz ma tam budu nutit urcite na zada a epidural, urcite nastrih 😨 ja sa tomu nebranim, ale nechcem to mat rutinne 😝 uz mi jedna maminka poradila v diskusii jedneho lekara co KP rodi prirodzene je v Prahe tak skusim 😅 Dikes

tehulka12
8. kvě 2015

@yvetta Ono s tim porodem KP je to vzdycky krapet sozitejsi.Hlavne potrebujes sikovneho porodnika a velkou spolupraci od tebe a to ikdyz rodis na zadech.Ja pracovala na novorozenecke Jip a par zpackanych z jedne byvale dost popularni porodnice,ktera tam schodou okolnosti patrila,jsem vydela.
Muzu se zeptat kolikaty to bude tvuj porod?
Jeste k tem obratum,pry je dos uspesne mimco obratit moxovanim,jestli vis co to je.Neni to tak nasilne,jako ho obratit zevnimy hmaty,ale ma to byt uspesnejsi nez jen cviceni a plavani.Tak kdyz jsi z Prahy,nemel by byt problem nekoho takoveho,kdo to umi.Kazdopadne drzim palec,at vsechno klapne,jak si predstavujes.

yvetta
8. kvě 2015

@tehulka12 - je to moje prve...o moxovani som pocula neviem v ktorom tyzdni je este aktualne ja pockam ci nenastane este obrat som 33tt 🙂 ja sa porodu nebojim asi neviem do coho idem, ale bojim sa, ze ma zneisti personal porodnice, ktory bude mat strach 😅

tehulka12
9. kvě 2015

@yvetta Neyslím si,že by tě znejistili pokud tam ty miminka KP rodí.Jestli jerodí málo, tak tě budou už od začátku tlačit do císaře.Potom je tedy buď si ho nechat udělat nebo změnit porodnici, ale chápu že to už se pak provádí špatně.
Myslím, že děláš moc dobře, že si zjišťuješ předem, kde mají zkušenosti. Moc ti držím palce, ať to klapne, ať tu správnou porodnici najdeš.
Já za sebe ten HK můžu doporučit. Drž se a dej vědět

lucilka1
14. kvě 2015

@yvetta Už raději nečekej. Já jsem 36 týden- zatím KP a volala jsem odbornici na čínskou medicínu, akupunkturu a moxování. Chtěla jsem se objednat, ale řekla mi, že moxování je pro obrácení polohy velmi účinné, ale jen do 7 až poloviny 8 měsíce. Pak už to prý nemá smysl a je to už jen na miminku

lucilka1
14. kvě 2015

Holky, ještě bych se zeptala. Jsem 36 týden a stále KP. Podle odhadu mé gynekoložky bude tohle mimčo stejně velké nebo větší než první- to mělo 3800g. Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem takto velkého mimčourka koncem pánevním? Ještě doplňuji, že je to můj druhý porod, první normální a jsem statná a urostlá žena s širokou pánví a velkou chutí rodit normálně. Moc díky 🙂

blondynka400
14. kvě 2015

@lucilka1 znám holčinu, co rodila KP jako druhorodička, 3900g, bez jediného problému. Ale první dítě měla malé (pod 3kg), odhad u druhého byl kolem 3500.
Já rodila KP jako provorodička, váha byla ok (vyvolávaná dřív právě kvůli tomu, aby nebyla veliká), ale měla hodně široká ramínka, minimálně jako mívá 4kg dítě a v pohodě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru