Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

aktak
18. črc 2006

hm, moja svokra myslim porodila manzela panvovim koncom ale to bolo uz druhe dieta, moc ti neporadim, ale myslim ze babo ma este cas, sa moze otocit 2 dni pre porodom takze sa neboj bude to ok, drzim palceky 😉

mcw
18. črc 2006

cecetka, ja som mala ten isty problem s mojim prvorodenym. Mala som koli tomu USG v 36-37 tyzdni a ten ukazal, ze maly sa uz zacinal otacat. Takze nakoniec som tuto dilemu nemusela riesit. Presne tak, ako aktak napisala, baby sa moze otocit aj 2 dni pred porodom. Ale ked by sa neotocilo a bolo by na mne si vybrat, ci ist cez cisarsky, alebo porod panvovym koncom, tak by som si asi vybrala tu prvu alternativu. Neviem fakty o panvovom porode, ale mne pride, ze je to viac stresujuce pre baby, nez c-section. Mimochodom, druheho syna som mala planovanym cisarskym a nemozem si stazovat (v mojom pripade ovela lepsia skusenost ako normalny porod pri synovi No1 😅 )....Prajem ti, nech sa maly umudri a otoci sa a nech vam to vsetko dobre dopadne.
Monika

sue
18. črc 2006

Cecetka, držím palčeky, nech sa bábenko otočí 😉
Moja teta rodila synčeka, ktorý bol otočený zadočkom (pravdu povediac neviem, prečo lekári nezistili, že je takto otočený...ale vraj to nevedeli 😒 ) a boli s tým veľké problémy - pôrod trval dosť dlho a museli ju veľmi šiť, lebo malý ju dosť zničil, stratila aj veľa krvi, chúďatko.... nakoniec to ale dopadlo všetko OK, len sa natrápili...a ďalšie bábo rodila v Rakúsku cisárskym...lebo povedala, že taký pôrod už nikdy viac (vtedy sa ešte na žiadosť rodičky cisársky nedal zariadiť, neviem ako je to teraz...)
Držím palčeky, aby všetko dopadlo na jednotku 🙂 a ak aj sa miminenko neumúdri, aby lekári rozhodli najlepšie ako vedia 🙂

chechta
18. črc 2006

sue, když ono se dítě může otočit i před porodem
viděla jsem porod koncem pánevním a byla jsem strašně překvapená jak to šlo v pohodě, ale nevím jestli to byla prvorodička nebo sítě už měla.
Můj brácha se prý taky narodil zadečkem a to byl první

gedren
20. črc 2006

Ahoj,

tuhle byl na rodine clanek, kde mamina popisovala, jak normalne rodila koncem panevnim, takze to asi jde - ale nevim, jestli bych do toho sla 🙂. Taky existujou nejake hmaty (cetla jsem tusim v Zdrave tehotenstvi prirozeny porod od Ingeborg Stadelmann), kterymi se miminko muze zkusit nejak primet, aby se otocilo, stejne tak muzes zkusit zvuky (harasit tam, kde chces, aby melo hlavicku, a ono se tam treba presoupne). Na Tvem miste bych zkusila vyhledat nejakou osvicenejsi porodni asistentku (muzes zacit na www.ckpa.cz), jestli by nemohla zkusit ty obraceci hmaty...

cecetka
autor
20. črc 2006

holky díky za podporu 🙂

Malý sebou pořád mele a je fakt, že ho cítím nejen kolem pupku, ale i úplně dole. Hlavně, když sedím, tak mám dole úplné bojiště. Asi mu na něco tlačím. Jenže jak mám poznat, jestli jsou to pořád ještě nožičky? 😒

Gedren: o těch hmatech jsem četla. Jenže ne vždy 100% pomáhají. A hlavně, je to hodně bolestivé nejen pro těhulku, ale i pro miminko. Můj Dr. o ničem takovém nechce slyšet. Takže s PA zkoušíme jen cviky. Musím ještě cca 2 týdny vydržet na ten kontrolní ultrazvuk. Ale možná mě Dr. překvapí a v pondělí v poradně mi UZ udělá dřív než 3 týdny před termínem. Jinak mě čekají předoperační vyšetření a císař.

ena
20. črc 2006

cecetka: tusim ak si prvorodicka a bude to chlapec, a este by mal byt porod koncom panvovym, tak vtedy je cisarsky..ale to je vsetko co k tomu viem.. 😖

babulka
25. črc 2006

Ja som rodila cisarskym v 39tt, lebo Matusko bol tiez otoceny panvovym koncom ("sedkal si v maminom brusku") a nechceli cakat, ci sa otoci, lebo ta pravdepodobnost je tam mala. Ked som sa pytala, ci sa to musi riesit cisarskym, tak mi Dr. vysvetlil, ze kedze som prvorodicka a je to chlapec (pri porode by sa mohli poskodit "muzske vonkajsie pohlavne organy" - neviem, ako to napisat 😀 - asi aby sa to tam "nepotrhalo" a aby mohol mat v buducnosti deticky - asi tak 😀 ), musim ist cisarskym. Ale druhykrat uz radsej normalne... 😉
Ja som Matuskovi citila hlavicku pod rebrami aj chrbatik a kopal ma akurat dole do mechura, takze som spolahlivo vedela, ze sa neotocil

cecetka
autor
25. črc 2006

Babulka: tak přesně tahle ho cítím i já. A pod žebrama se mi pořád dělá větší boulička, která se pohybuje doprostřed bříška a pak zpátky na bok. Když ho tak "osaháváme", tak se nám zdá, že je to hlavička. Na zadeček je to hodně kulaté a veliké.
V pondělí mi Dr. řekl, že kontrolní UZ udělá buď příští pondělí nebo za 14 dnů. Ale říkal, že je mimi hodně vysoko, do porodních cest nesestupuje.
Jinak bude to naše první dítě a bude to chlapeček.
Viděla jsem na netu přirozený porod s nástřihem hráze a porod císařem a taky bych raději rodila přirozeně. Přece jen jsem nikdy na žádné operaci nebyla a tak mám z císaře mnohem větší strach než z přirozeného porodu, i když absolutně netuším, co mě vlastně čeká.

babulka
27. črc 2006

cecetka - tak, tak, bude to hlavicka. My sme este citili jeho chrbatik, ked sa otacal do stran a rad sa daval po nom skrabkat, zostalo mu to dodnes 😀 . A este stuchal laktikom a vytlacal ho von 🙂

cecetka
autor
31. črc 2006

Holky, tak od čtvrtka cítím malého úplně jinak než dosud. Řekla jsem to dneksa na kontrole Dr., ten udělal kontrolní UZ a potvrdil mi, že se malý otočil hlavičkou dolů. Takže se císaře bát nemusím ... teda toho plánovaného, jinak se nikdy neví, jestli nenastanou nějaké komplikace, že jo? Teď už jen budu čekat až to přijde a doufám, že to bude rychlé a co nejméně bolestivé 😀

ervotoc
31. črc 2006

cecetka,tak ty uz to mas za paaaar,drzim palce

cecetka
autor
1. srp 2006

ervotoc: díky. Teď jen aby to šlo rychle a bez komplikací. Juuuuuuuuuuuuj BOJIM BOJIM 😲

ervotoc
1. srp 2006

neboj,nas bol dokonca otoceny,hm ale zato bolo od zaciatku vidiet co to bude,no ale my sme chceli prekvapko, 🙂 rodila som tyzden po termine,no a den pred porodom sa otocil,ale aj tak musel byt cisar,ale to uz z inych pricin,drzim vam babenky palce,len sa nestresujte zbytocne,ja som sa tesila 🙂

zlatat
6. srp 2006

babulka, ja som pri prvom tehotenstve bola na tom presne tak isto ako ty. Dokonca aj lekár mi to isté povedal. Malý sa narodil v 39tt, nakoľko tiež nechceli ďalej čakať, či sa otočí, navyše bol dosť veľký. No a v deň plánovaného cisárskeho pôrodu mi pri vyšetrení zistili, že už sa začínam otvárať. Takže fakt nebol dôvod ďalej čakať. Teraz som v 30tt a bábo cítim presne tak ako som cítila prvého syna. Takže zatiaľ sa ešte neotočil.

macik
6. srp 2006

ervotoc: když bylo od začátku vidět, jestli je to chlapeček nebo holčička, tak vám to řekli nebo se podařilo to před váma utajit až do porodu? 😀 Sama bych taky jednou chtěla překvápko a mám právě strach, že to bude na obrázkách vidět, tak jednoznačně, že to uvidím i já-naprostý laik...(podle hesla: kdo to chce vědět, ten se nedozví a kdo nechce...)

cecetko: Neboooooooj, budu ti držet pěstičky a posílat pozitivní energii...Já se sice taky trochu bojím, ale když to zvládla moje mladší ségřička, tak to jednou musím zvládnout taky 🙂 a stejně tak ty 😀

husenka
14. srp 2006

cecetka, nečítala som všetky príspevky, lebo sa dosť ponáhľam, ale krstnej sa bábo otočilo až v den pôrodu,a v deviatom mesiaci začiatkom bolo ešte vraj pekne vysoko...že by mohla aj odzemok skákať 😉

marusinka
28. srp 2006

cecetka: jak píšeš 25.července o té bouličce pod žebrama, tak je to hlavička, měla jsem to taky tak. S kamarádkou jsme stejně otěhotněly, obě jsme čekaly chlapečky, obě jsme měli konce pánevní a nakonec se kluci i stejně narodili, její chlapeček v půl jedenáctý večer a můj v půl jedný ráno, takže jsou od sebe jen o dvě hodiny, akorát co máme rozdílný je porod. Kamarádka rodila císařem (přenášela) a já která rodila o 14 dní dříve rodila normálně. Věděla jsem že u těchto případů se někdy objeví komplikace, tak jsem chtěla císaře, ten mi neudělali, samotný porod byl rychlý ale malej se narodil s paresou pravé ručičky, no abych pravdu řekla, byli jsme oba v šoku, a ještě nám to neřekli, přišla jsem na to sama, ale nakonec vše dobře dopadlo, začali jsme rehabilitací a malej s ručičkou hýbe normálně 🙂 JInak se holky porodu nebojte a ať Vámto všem dobře dopadne 🙂

zuska9
28. srp 2006

ja som sa narodila zadockom. pritom pred porodom som bola otocena normalne. musela som sa pretocit tesne pred porodom. moja mama bola prvorodicka a velmi mlada prvorodicka a odrodila ma normalne. podla jej rozpravania, to bol velmi rychly porod, aj napriek tomu, ze som isla zadockom.

marlenka23
28. srp 2006

Můj brácha se narodil koncem pánevním. Moje mamka říkala, že brácha se jí rodil daleko lépe než já. Možná to bylo i tím, že brácha je druhé dítko.

kebule
30. srp 2006

ahojky,nevím zda je to ještě aktuální,tak se chci připojit i já se svým porodem koncem pánevním.tenkrát mě paní doktorka v 8 měsíci vyděsila že malá není otočená a nabízela že mě jí budou otáčet,odmítla jsem,říkala jsem si že se určitě ještě otočí. měla jsem termín porodu po 29.12. a měla jsem plánovaného císaře.21.12. v 2:30 praskla voda,tak jsme jeli do porodnice,tam mě vyšetřili a řekli že se uvidí ráno,připravili mě na císaře(oholení,klistýr) a šla jsem si lehnout. ráno přišel primář a po vyšetření řekl že se otvírám dobře a že to zkusíme normální cestou. byla jsem z toho zoufalá,ale nakonec v 18:24 se Míša narodila koncem pánevním,nebylo to nic tak hrozného,akorát jsem byla hodně nastřižená, potrhaná jsem nebyla vůbec a byla jsem prý jedna z nejklidnějších a nejpohodovějších rodiček za dlouhou dobu,podle personálu.Malá měla akorát zlomenou klíční kost,po pár rehabilitacích se vše srovnalo a letos Michalka oslaví 3 narozeniny uplně zdravá a šťastná i po takovémhle porodu. a dodnes jsem vděčná primáři že jsem rodila normálně a né císařem,to je prý nohem horší rekonvalescence.A touhle dobou se snažíme s manželem o 2 mimi a ať už to bude jakoliv chci rodit normální cestou. takže všem držím palečky,zvládnete to 🙂

hanik
31. srp 2006

ahojky,
takhle rodila moje svagrova. ...cekala holcicku a protoze se mala neotocila, tak ji rekli, ze pujde na cisare. ...a kdyz uz se na to pripravila, tak ji nechali rodit normalne. ...obe holky to zvladly v ramci moznosti v pohode. ..obe zdrave. ...jediny co si pamatuju, ze mela neterinka furt roztazeny a skrceny nozicky. ...takze nez aby se trenovalo s mimcem jak hezky skrcit nozicky, tak s ni trenovali jak je natahnout a dat k sobe. 😉 ..takze vlastne nepotrebovala ani plenky navic kvuli kyclim. 😎 ...myslim, ze se neterinka s nohama dala do kupy do tri mesicu...? ...ale z vlastni zkusenosti to nemam, takze vic si nejak nepamatuju.

helen78
3. zář 2006

Já jsem se taky narodila koncem pánevním 😉, měla jsem 2,90 a mamka nemohla 3 měsíce sedět, měla roztrhlý i konečník . Ale moje dobrá kamarádka měla miminko zadečkem dolů a rodila císařem. Pro přirozený porod jsou tam nějaká kritéria jako - odhadovaná váha miminka kolem tří kilo, ženské pohlaví /chlapečkovi by se prý mohlo poškodit nějak pohlaví/, způsob jak přesně v bříšku sedí, atd. Kazdopodáně kamarádce dali vybrat, ale doporučili císař. Jo a v předporodním kurzu nám říkala PA, že se stane, že se miminko otočí i na porodním sále.

tinka1001
4. zář 2006

Ahojte zienky. Moj malinky bol tiez otoceny opacne, cize isiel ritkou na svet. 😀 Tiez mi Dr povedal, ze to musi byt cisarsky, lebo sa mu mozu poskodit "muzske veci".No neslo im do hlavy, ze nakolko mam velku maternicu a moj syncek bol velmi malinky preco sa nechceč otocit, ked tam ma vela miesta. Az po porode zistili, ze ho drzala pupocna snura, ktoru mal 3x otocenu okolo krku. Keby som ho bola rodila normalne, urcite by to nebol prezil, lebo by sa zadusil. Takze aj taketo veci sa stavaju....

gedren
4. zář 2006

helen, doufam, ze se to mimco na porodnim sale otaci akorat tim spravnym smerem a ne opacne 🙂)

tinka, tak to je skvely, ze vsechno dobre dopadlo! Ono vetsinou kdyz se deje neco nepochopitelnyho, tak to ma nakonec nejaky zduvodneni, treba kdyz (tuhle nekdo nekde psal) holcina predcasne rodila a doktori ji poslali nejdriv domu, ze si vymejsli, a pak zjistili, ze rodi proto, ze ditko ma uzel na pupecni snure a dusi se... Ja jsem sice zastancem prirozenych porodu, ale pokud tam budou nejaky takovyhle nejasnosti, urcite budu vic verit lekarum!

miss
4. zář 2006

Ahojte, od zaciatku teho mam KP - koncom panvovým uložené bábo a citim to stale na moč. mechuri akokope nožičkami, ale akosi sa mu nechce premiestnit 😝 😀 , v novom vydani casopisu mama a ja som citala, že len 3% tehotenstiev su taketo a porod je dost narocný 😖 to radsej cisrasky nie?

miss
4. zář 2006

tinka-presne aj to bolo popisane že na pricine je casto kratka pupočna snura, esteže to dobre dopadlo 🙂

nelly.p
10. zář 2006

Baby, aj ja sa pridávam k tým, čo majú bábo KP. ☹ Mám termín 5.10., a doki vravel, že nemám dosť plodovej vody, že je malá pravdepodobnosť, že sa otočí. Asi to bude dievčatko (pri 15r.USG je to len "ASI" 😖e ) a u prvorodičky nad 30 niet o čom debatovať. A inak, sú tam aj tieto kritériá: normálny pôrod KP ak 1,je to dievčatko, 2, plod je menší ako 3000g, 3, panva je dosť široká, 4. plod nalieha zadočkom a anie inou časťou tela. I mňa to vyzerá na bábo dobre nad 3kg a vybavujem si sekciu.

sindy
15. zář 2006

ahojte baby.som v 40tyzdni a termin mam 21.9.2006 mala je tiez KP,takze pochybujem ze sa uz otoci.dost sa porodu bojim,ale dr.povedal ze ma mensiu a pretiahlu hlavicku,ale uz ma viac ako 3kg.tak som zvedava ako to dopadne mam zajednanu aj epiduralku a manzel bude so mnou.tak mi drzte palce!za tyzden o takomto case uz budem vediet urcite ako to dopadlo. 🙂 😉

mitinka
25. říj 2006

ahoj cecetka az si tu a mozem ti poradit NEDAVAj si skor babo vybrat mne gynekologicka povedala ze ja uz som po termine tak som sla do porodnice a lekar ktoreho som mala vybavovaneho mi povedal ze este 2tyzdne tam mohla byt!!!!potom bola 3dni na intenzivke v inkubatore a nemohla som ju ani vidiet este ze je muz sestra tak jeho pustali hrozne som sa bala!!a to ze si tam dlhsie nieje pravda odrodili ma o 11:00 mala sa narodila 11:50h ziadne komplikacie vsetko ako po masle.a ta co rodila normalne o 15:00h isla domov v ten isty den ako ja.v stredu ma urobili a v nedelu som mohla ist domov len mala dostala zltacku tak sme isli az v pondelok.az ide vsetko ako ma nemaju dvovod aby ta nepustili!!!a epidural je super a ked si ho vybavis tak ze ti ho nechaju po cely den a po celu noc tak to je super!!!!odporucam nebudes citit tu najvacsiu bolest rezu. Sindy Gratulujem daj vediet 😵 cmuk

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru