Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

gloria78
18. pro 2009

Ahoj, omedzenie váhou nejestvuje, lebo je to veľmi individuálne, záleží od postavy rodičky a presnej polohy dieťatka. Môj druhý pôrod bol KP, malá vážila 3460g, išlo to ľahko. A keď sa ani naše tretie neotočilo nebála som sa toho a so sekciou som nesúhlasila. Supermoderným ultrazvukom odhadli váhu malej o 500g menšiu, takže som aj to našťastie mohla odrodiť prirodzene. Naša najmladšia nakoniec mala pôr. váhu 3780g. Keby to boli vedeli asi by mi prirodzený pôrod nedovolili. Išlo to veľmi hladko a rýchlo, takže nič neľutujem.
Ozaj, oba pôrody KP som mala vyvolávané! Buď preto pokojná!!! 😉

misicka455
22. pro 2009

Holky díky, na kontrolu jdeme v pátek, ale malou pořád citím hlavou pod žebrama takže pořád nic tak uvidíme jaký bude na to dr. mít názor 😉

mamoo
22. pro 2009

ahoj misicka, ja som v 36tt a tiez sme stale ritkou nadol. v mojom okoli su dve nemocnice medzi ktorymi sa rozhodujem. jedna "vraj" uprednostnuje cisar pri polohe KP a druha to nechava na posudeni primara v den porodu. ja osobne preferujem v tomto pripade CR, takze asi podla toho si aj nemocku vyberiem. len aby to bolo tak ako mi vravia...

inak pekne bolia tie kopanceky do mechura a do noh, take zvlastne vystrelky do noh mi sposobuje to male mrnave, ze niekedy sa mi az nohy podlomia. citis to aj ty?

misicka455
22. pro 2009

Tak já mám měchýř okopanej dokonale 😀 😀

misicka455
24. pro 2009

Aťje hodně dárečkú i u tveho stromečku, v každem aťje zabalen jeden Šťastný všední den. Všechno nejlepší k vánocúm!

misicka455
31. pro 2009

Holky tak malá se pořád neotočila a vpondělí nastupujeme na vyvolání , pořád si ještě mohu zvolit císař tak uvidíme jak to dopadne zda to půjde normálně a nebo ne.

zuzzy12
1. únor 2010

ahojte..som v 31tt a zatial maly zaujal polohu zadokom dolu-PK.V 36tt ideme znova na uzv...myslite že ešte ma čas sa otočiť??Mate s tym prosim vas nejake skusenosti??Dakuje za odpoved

crawler
1. únor 2010

má ještě spoustu času - rozhodně se nestresuj 😉 TP je ještě daleko a mimísci mají ještě dost místa - ten můj je jednou dole a jednou nahoře - soudím podle toho, kde mě kope 😀 a někdy se mimi otočí až na sále a pěkně dorotuje hlavičkou, kdyby něco tak Ti doktoři informujou, neboj🙂

zuzzy12
1. únor 2010

Ďakujem za povzbudive slova....verim že sa ešte otoči,lebo Dr. na 3D vravel že ma dlhy pupočnik takže to by mu nemuselo braniť.Tak mu svietim baterkou ...snad nebude lenivy...

latvia
1. únor 2010

zuzzy, urcite ma este cas, len zavisi od neho ci sa otoci 😉

majatob
23. únor 2010

ahojte, neni tu nekdo se stejnym "problemem"? 🙂 mimco se mi toci cely tehu jak se mu zlibi a dnes nas prekvapilo prdelkou 😅 a protoze su druhoroicka, chteji me nechat rodit normalne... 😅 mam z toho trochu strach 😔

latvia
23. únor 2010

majatob, viem ze sa bojis, ale dopadne to dobre, rodi sa spontanne aj KP 😉

maharishi
23. únor 2010

Ahoj Majatob, jsem na tom stejně, jsem ve 35tt, druhorodička a malá se mi min.týden přetočila z normální polohy do KP ☹ . a v průběhu celého těhu jsem to měla taky jak na houpačce, dělali mi často UTZ a jednou byla hlavou dolů, pak zas KP, potom našikmo, potom zas normálně...no hrůza...tak každý den čekám, jestli se zas přetočí a už mám z toho nervy, na císař se mi moc nechce, ale spontánně taky rodit nechci 😅

majatob
23. únor 2010

maha, me se poprve hlavou dolu pretocilo az ve 38tt, dva tydny to bylo ok a dnes prekvapko 🙄 prvni syn se taky tocil az do 38tt, ale pak uz zustal na miste 😒 me ani nedali na vyber, proste druhy pujde prirozene a nazdar 😅

romana29
23. únor 2010

Mě už teda ve 31tt řekli, že se neotočí, asi tam na ultrazvuku viděli, že je velký a je tam málo místa, nebo nevím, podle čeho usuzoval, každopádně měl pan doktor pravdu, neotočil se - rodila jsem císařem a nemůžu si stěžovat 😉

maharishi
24. únor 2010

No jsem zvědavá, jak to bude u mě.

Majatob, když se ti tam pořád točí, tak je možné, že se třeba těsně před plánovaným císařem ještě otočí...už se to prý stalo.

Já doufám, že se malá přetočí ještě - když se mi min.týden mohla přetočit s pozice hlavou na KP, tak doufám, že to ještě zvládne i zpátky hlavičkou dolů...no a jestli ne, tak to bude blbý...

latvia
24. únor 2010

jj, u nas sa stalo ze sa mimi pretocilo par hodin pred cisarom 🙂

majatob
24. únor 2010

jenze ja nejdu na cisara ☹ ten by mi vuuubec nevadil 😅

latvia
24. únor 2010

neboj sa, zvladnes 🙂

janab78
24. únor 2010

mně se malá otočila do příčné polohy někdy po 38tt, do té doby byla hlavou dolů, nebo jen trochu našikmo. Asi to má svůj důvod, hlavně ke konci, kdy mají málo místa a zaujmou špatnou polohu.
majatob-císaře bych si raději domluvila. pro jistotu.

mabe
25. únor 2010

Ahojte holky, toto tema jsem nasla teprve tedka. jsem v 37tt. Mame mensi mnozstvi vody a jsme hlavickou nahoru.Za tyden jdeme zase na ko a uvidime co dal. Cisare si pry sama vybrat nemuzu, kdyz jsme KP. To se pry ukaze na situaci. Do 3,5kg se pry rodi normalne. Mam z toho celkem strach, ale snad vi, co delaji. Zatim zadne bolesti atd. nemam.

crawler
25. únor 2010

mabe: chci povzbudit - moje mamka rodila první taktéž KP a tchýně taky - ani jedna si nestěžovaly. porod proběhl úplně normálně u obou a rozhodně prý nebyl horší než následné hlavičkou 😉

mabe
25. únor 2010

crawler, ja taky sla zadkem napred, mela jsem 2,80kg. Tedka mame zatim 2,6kg. Tak uvidime. Dr. rikal, ze se vetsinou domlouva na termin porodu mezi 38-40tt, aby mala nemela az moc kilo. ze tam musi byt dva dr., kdyby nahodou musel byt cisar a tak. ja vim, ze se rodi asi hodne deti, ale je to neco trosku jinyho, tak mam strach.

crawler
25. únor 2010

mabe: já ti věřím- je to sice fyziolog.poloha, ale ne tak častá, ale věř doktorům a neboj se. Když rodily naše mamky, tak se nevědělo ani pohlaví a natož nějaký odhad váhy a zvládly to krásně - moje mamka měla první kp holčičku, ale tchýně chlapečka a co se týče váhy, tak všichni byli dost nad 3kg a kdyby něco, tak je ve hře ten CS 😉

opica
25. únor 2010

baby klud...a rozvahu...ja som mala tiez klasicky porod KP, chlapec, 3,4kg...prebehlo to uplne bez problemov...ale to som tu uz niekde pisala 🙂
nicoho sa nebojte, nezijeme v dobe ladovej, lekari vedia, co robia a keby sa im cokolvek nepozdavalo, tak urcite vas nenechaju sa trapit. a neurobia nic, aby sa stalo cosi vam alebo dietatu.
ja som zas mala panicky strach z CS, takze som bola stastna,ze som porodila normalne..takze tak, ak sa vam neotocia, tak to urcite zvladnete 😉

mabe
25. únor 2010

opi, dekuju za uteseni. 🙂 verim, ze oni vi co delaji a ja jim verim, ale celkove porod je pro me novinka a mam z toho celkove strach. ale ven jit musi, ze? 😉

crawler
25. únor 2010

mabe: dovnitř lehce a ven těžce, že? 😅 neboj, však to zvládneš 😉

mabe
25. únor 2010

craw, presne tak 😀

opica
26. únor 2010

mabe...neboj, ja som tiez nervacila...az som sa rozrevala, ked ma hospitalizovali a lekarka mi povedala, ze podla velkosti dietata to vyzera na klasicky porod a budem nan cakat v nemocnici...mna ani tak netvalo, ako bduem rodit (z klasickeho som sa tesila),ale to, ze som musela byt v nemocnici a v podstate mi nic nebolo. nastastie sa gregor umudril a hned na druhy den mi praskla plodova voda...tak sa slo na vec.aj tak mu o 200 g zle odhadli vahu (to je ale aj tak super odhad). a osobne nemam pocit, ze by to bolo nejak brutalne horsie ako porod hlavickou, i ked ten smo zatial neabsolvovala. jedine, co odporucam je zaplatit si epidural. urcite to je vacsia pohoda. takze sa nestresu ja porod urcite prebehne v pohode 😎

majatob
26. únor 2010

jupiiii, nebudu rodit prirozene 😵 😵 😵 v pondeli mam nastup do porodnice a pokud bude jinak nez hlavickou, odpoledne me berou na cisare 🙂 boze, me spadl takovej kamen ze srdce 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru