Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

vejinka
23. srp 2008

ja si asi hodim kockou inak to nevidim 😀

honzulka
23. srp 2008

dukie-já měla celkovou narkozu a moc příjemného uspávače.. 🙂 Než všechno připravili,dával mi kyslík,prý pro miminko a uspal mě až tehdy,kdy už mi na břiše drželi skalpel.On mi řekl,že mě vlastně uspí až těsně před,aby právě miminko nebylo moc tou anestezií ovlivněno..Tak nevím..

apfele
23. srp 2008

Ahoj holky,
Dukie já budu rodit v podolí a tam nenechávají nic náhodě, protože jsem prvorodička. Takže jsem už dostala veškeré dokumenty jako je souhlas k operaci, musím si zajistit předoperační vyšetření - to provádí obchodní lékař. Nějaké povídání o operaci atd. Já se zatím přikláním k epiduralu, po narkoze je prý člověk mimo a ten šok když se probudíš a bolí tě jizva asi není dobrý. Takhle si myslím, že pokud budu při vědomí má své výhody - uvidím malého hned a rána bude přicházet k sobě postupně.

vejinka
23. srp 2008

no stale vyhrava u mna narkoza

jana.sun
23. srp 2008

Ahoj holky, řeším stejný problém. Jen tady v Brně se asi prý víc upřednostňují přirozené porody a ten bych opravdu moc chtěla, ale jsem prvorodička a porod KP přirozeně mě fakt docela dost děsí!!! Zas ten CŘ není nic přirozeného a hned na začátku pouštět do mimča nějaké ty jedy, nebo co to do člověka při té narkóze vlastně všechno pouštěj 😠 Asi ten spinál risknout - snad jsou tu doktroři profíci a "trefí" se! 🙄
Ještě zkouším pokaždé, když cítím, že se malý v bříšku probírá, tak jít na všechny čtyři a kočičí hřbet a přemlouvám, at se otočí. Ale asi mamku moc neposlouchá, zatím mi to přijde, že se tím akorát "zklidní", než že by se točil 😀

vejinka
23. srp 2008

co sa tyka narkozy..do par minut je po vsetkom..trva to ovela kratsie ako zo spinalom..aspom tak mi vraveli. oni nedovolia aby to ovplivnilo babo..cize je to vsetko velmi rychle..zasivaju uz potom pomalinky..ale samotny zakrok je do 5 minut

skrecok
24. srp 2008

Ahojte,
moja mamina mala narkozu ked som sa narodila a to este mala velku protekciu a bolo to hrozne. Po narkoze ani nevedela kde je, bolela ju hlava a o mna po porode nemala najprv zaujem aj ked sa na mna velmi tesila...
Moja kamoska mala spinal pri druhom porode (mala cisarsky) a velmi si to vychvalovala, prvy porod mala prirodzeny a velmi vykrvacala. Hned po prirodzenom porode odpadla do bezvedomia pred ocami mamy, bolo to hrozne...
Ale kazda zena je individualna, inak preziva... Neda sa dopredu povedat co je pre zenu a babatko najlepsie.

jana.sun
24. srp 2008

vejnka: díky. To není zlé, 5 minut snad malému neublíží. Jen ještě, jak se po narkoze bubu cítit já a jestli hlavně budou v porodnici ochotné sestřičky (nebo jestli budou stíhat) mi pomoci - přinášet mi ho na kojení atd. Nevím, jaké to bude s tou jizvou, žádnou jsem ještě v životě neměla 😒
Tady v Brně jsou 3 porodnice a názory na ně různé - jak kdo natrefí na jaký personál. No, pak si má člověk vybrat ☹

Skrecok: při tom spinále je taky pozitivum, že mimi hned vidíš. No, je spousta věcí na řešení. Když už člověk ví, že nechce riskovat přirozený porod KP a chce plánovaný císař, tak zas neví, jestli celá narkoza nebo spinál. 😀 A to ty mimča ještě nejsou na světě - to pak bude různých rozhodování atd....fakt asi doživotní starost (samozřejmě i radost) 🙂

bora8
24. srp 2008

kočky ako zistím, že sa malá už otočila? pred týždňom bola KP ... dá sa to zistiť len ult?

dukie
24. srp 2008

bora8: Já to nepoznala, čekala jsem na UTZ. Ale některé těhulky to poznají podle pohybů. Jestli miminko kope víc dole nebo nahoře pod žebra. Ale náš prcek kope celé těhu nejvíc tak nějak uprostřed 😀 , takže jsem z toho prdlačky moudrá. 😝 Jen teď si typuju, že je stále KP, protože tam, kde byla tvrdá boule v 37. týdnu, když nám dělali poslední UTZ, tak tam je stále... Ale těžko říct, předtím to byl zadeček, teď to klíďo může být hlavička. Koukám ale, že máte ještě dost času se otočit, tak držím pěsti. 😉

honzul: A jak ses cítila po probrání z narkózy? V pohodě? 🙂

janula2008
24. srp 2008

Jani, kdybys náhodou rodila císařem a u Milosrdných, tak tam myslím ani narkózu nedělají, leda při komplikacích, všechny, co jsme byly plánované císařky tak jedině spinál. 😝

dukie
24. srp 2008

januli, Ty mě děsíš... 😕 😝

vejinka
24. srp 2008

jana.sun nooo ani ja som nikdy nebola rezana ani nic podobne..jedine mi sili palec..ale to som narkozu nemala..to bolo len lokalne umrtvenie 😀 netusim aky je pocit po prebudeni...ale tak jasne je to ze nas to bdue boleit..ale ako to neviem no podla mna je to furt lepsie ako by som mala necitit polku tela..a pri zakroku pocula vsetko..a ja xcem vidiet erika az ked bdue pekne umyty a v perinke..ja neznasam krv bojim sa jej a ked by mi ukazalai mojho chrobacika zakrvaveneho asi by som mala tyzden nocne mory.. 😀

vejinka
24. srp 2008

sice ako tak rozmyslam on by nemal byt z coho zakrvaveny..jedine ak by bol slepi doktor a nedokazal do vybrat bez toho aby sa suchol o stenu rozrezanej maternice..heh ale uz asi moc myslim...to bdue tym pokrocilym casom 😀 😀

cipin
26. srp 2008

Ahoj holky, taky jsme byli KP, naštěstí malá byla podle odhadů velká a já prvorodička, tak si to přirozeně nikdo nerisknul a šli jsme císařem o týden dřív než byl TP. Měla jsem mít epidurál, ale asi mi ho nějak blbě píchli, prostě jsem cítila a začala jim tam kolabovat, tak mi na to nasadili celkovku.
Musím říct (pro nerozhodné), že epidurál teď pro mě bude navždy strašák, pže mám strach, že se to bude opakovat a ty zážitky, když to nezabralo fakt nejsou nic moc, ale zas na druhou stranu mě fakt moc mrzí, že jsem nezazila ty první okamžiky, když malá přicházela na svět a i pak ta rekonvalescence po celkové narkoze je fakt delší. Byly jsem v ten samý den 3 císařovny - dvě šly jen pomocí epi a byly fit v podstatě druhý den, já se z toho hrabala podstatně dýl a mělo to vliv i na malou pže byla hodně spavá...

jana.sun
1. zář 2008

ahoj holky, dlouho jsem se neozvala a to z důvodu, že malý je již na světě!!!
Tak dlouho jsem se rozhodovala, kde vlastně rodit, kde mi udělají CŘ a jestli budu mít spinál nebo celk.nark.,
až rozhodl osud. V pondělí 25.8. v půl jedné ráno mi začala odtíkat plodová voda, vzhledem k 35.tt jsem volala Brno-Bohunice, kde je dobrá novorozenecká JIP, co kdyby... a už to jelo. V Bohunicích upřednostňují přirozené porody, Dr., který mě přijímal naznal, že malý bude mít místa dost a už mě valili na box. tam mi začaly kontrakce po pěti minutách a docela silné, ale stále se mi neotvírala ani branka, protože mám operovaný čipek a ta jizva to tam držela nebo co. Dali mi čípky na zesílení kontrakcí, ale stále nic a já už po pěti hodinách z toho fakt "lezla po zdi", tak jsem si nechala píchnout epidurál a byla to pohoda.
No, porod samotný taková pohoda nebyla, malý si zvedl ručičky k hlavičče a komplikace byla na světě. naštěstí
tam jsou doktoři fakt profíci - byli neskutečně sehraní a malého vyprostili, ale i tak ho museli cca 5 min rozdýchávat a skončil v inkubátoru. Cca dva dny se dostával z toho traumatu a trvalo to, než mu splaskl otok zadečku, jak jím šel napřed.
To, že mi automaticky nastřihli hráz, prý to k porodu KP patří, to je no comment. Ještě jsem taky mimo šití měla na zadečku velkou modřinu, jak mi malého tahali a ta taky dost bolela.
Doktor mi pak říkal, že by si malý prožil stejné trauma i při CŘ - jak by ho tahali, jen já, že bych u toho "spala".
Tak nevím, to už nezjistím.
Matýska mám stále v porodnici, i když už ne v inkub., ale ještě musí nabrat sílu, aby byl schopný sám papkat, ted ho dokrmují sondičkou do žaludku. Ale to bylo způsobeno tím, že je narozený předčasně, ne tím porodem samotnýn. Kojit mi nedovolili, prý ho to ještě víc vysiluje. Tak odsávám, ale nic moc to není ☹
Toť můj přirozený porod KP

xsipm04
1. zář 2008

Ahoj Jani, občas sem koukám, neb jsem měla sama holčičku dlouho v poloze KP. Moooc gratuluju k tomu, že je Matýsek venku 🙂 Krásně jsi to zvládla a určitě to bylo tak, jak to mělo být. S tím kojením bych se snažila kontaktovat nějakou laktační poradkyni případně soukromou porodní asistentku, aby ti poradila a podpořila tě (odsávání je fakt náročný a nevím, jak dlouho se s tím dá vydržet). Třeba by ti i poradila, jak bys je mohla v porodnici přemluvit, aby ti malýho na kojení dávaly, třeba jsou jejich obavy přehnané. Je to pro něj určitě důležitý, nejen kvůli mateřskýmu mlíku, ale i kvůli kontatku s tebou. Nenech se od nich v porodnici nijak odhánět, je to tvoje právo být se svým dítětem a když tě bude cítit na blízku, tak se určitě brzy zotaví. Tak držím palce, ať už se máte jenom dobře. 🙂

mmisak
1. zář 2008

Ahoj náš malý byl také KP, plánovaně porod císařem.moc se mu nechtělo ven tak mám poměrně velkou jizvu (25cm ).Ta operace je pro tvé tělo náročná já neměla mléko téměř vůbec tak jsme kojili co šlo a zbytek dokrmovali nutrilon z injekšní stříkačky po malíčku ,pila jsem kde co a nic po těch císařích se to někdy stává že to nejde tak je malej od 5 týdnů na flašce a prospívá dobře. 🙂
Držím palce.

jana.sun
4. zář 2008

ahoj xsipm: díky za podporu, už jsme doma a papame nutrilon. ja odstrikam tak 30ml denne - málo 😖 ale aspon jednou denne má neco ode mne. zkousim prikládat, ale nemuzu pred jidlem, aby se nevysilil, jak se narodil predcasne, tak jsem rada, ze ma dost sil k tomu, aby se napil z te lahve. ale kdyz se vzbudi mimo dobu jidla (coz jsou mimochodem 2 hod), tak si ho prilozim,sice nic nevytahne,ale mame ten kontakt. uvidim, jak dal.jestli to ma byt, tak to bude a jestli ne, tak holt muzu byt rada, ze mam zdrave dite a smirit se s tim. 😒

binki
5. zář 2008

jana.sun: přeju hodně zdraví vám oběma!

jana.sun
5. zář 2008

binki: děkujeme 🙂

janickabez
6. zář 2008

Ahojky Jani i já rodila KP v Brně, pro změnu na Obilňáku, o proti Vám se mi zdá náš porod jako brnkačka, ale strach o malou byl děsnej, přeju ať jste zdraví a v pohodě 😉

jana.sun
6. zář 2008

janickabez: díky, dle pediatričky je malý v pořádku, jen to kojení mě mrzí. Ale co už, pomalu se s tím smiřuju. Hlavně, že je Matýsek v pořádku, to je důležité. 😉

janickabez
7. zář 2008

jj, to chápu, no nám se taky moc neveldlo ☹ , sice po porodě vše OK problémy nebyly, ale nějak nebylo mlíčko a malá mi vubec nepřibírala, takže jsme na plně UM od 2 měsíců

taky na Obilňáku nechtěli o císaři ani slyšet 😠 , ale dnes mi to už ani neva, hlavně že je vše OK

jana.sun
7. zář 2008

Janicka: jo, jo, Obilňák a Bohunice - obojí "jedna firma" - fakultka. To mi i říkal můj doktor, když mě "odvelel" už na prohlídky do porodnice, že at si nás už hlídají tam. A já si měla vybrat, do které. U Milosrdných prý jsou svolnější k CŘ. Tak jsem to pár dní řešila a než jsem se rozhodla, tak se malý rozhodl vyklubat na svět dřív a jelikož to bylo v noci, když mi začla odtékat plodovka, tak jsem nějak automaticky volala do Bohunic (no, mají tam i nejlepší JIB).

A s tím kojením se taky pomalu smiřuju, že to nebude. Hlavní ale je, že jsou děti v pořádku, ne? 😉

sisa.b
20. zář 2008

ahojte 🙂 tak sa pridavam k vam - moja slecna je tiez v polohe KP. na UZV v 31tt mi doky povedal, ze ak bude mat nad 3,5 kg, tak pojdem na CS 😢 lenze ja som mala obe deti nad 3,5 kg ( mala 3,75 a maly 4,7) 😢 😢 😢 minuly tyzden mi moj doky moc velku sancu na otocenie nedaval, aj ked tvrdil, ze ma mozno nechaju prirodzene rodit, ked som vytlacila 4700g. strasne som sa na prirodzeny porod tesila a teraz toto... ☹
cvicim akurat macaci chrbat - nechcem ju nasilu otacat, aby som jej neublizila ☹

betina
21. zář 2008

sisa,ani ji násilím neotáčej. U nás, které máme miminka KP, tak před porodem ještě dělají UTZ, aby viděli přesnou polohu a navíc měří miminko, jak je velké. pokud je nějaké podezření na komplikace, nenechají tě trápit a udělají CŘ.

fialkas
21. zář 2008

sisa uz som ti pisala aj v teme "porodnica v Trencine" 😉

linddi
22. zář 2008

Sisa 😠 nechaj to na prírodu a malinkú !!!!
Ja som rodila prirodzene KP, ale malinká mala 2700g a pôrod bol super 😉 .

fialkas
22. zář 2008

linddi, ja som tiez rodila prirodzene KP, malinka mala rovne 3kg, porod nebol az taky super, ale prezili sme to 😉
sisa, ak bude mat malinka nad 3500g tak ti budu urcite robit cisarsky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru