Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

jaja25
12. lis 2007

Certica máš úplnú pravdu. U nás rodia gynekológovia chlapcov skoro vždy cisárskym a dievčatá podla velkosti bábatka... 🙂

mucino
13. lis 2007

jasom mala tiez rodit koncom panvovim,alesom odmietla,pretoze som o tom nic dobre nepocula,tak som rodila cisarskym.

vesi
13. lis 2007

ja som bola vtedy prvorodička, KP odhad na váhu dieťaťa 3,5 kg, brali ma automaticky na cisársky.

xsipm04
13. lis 2007

Ahoj holky, já jsem měla také miminko dlouho KP až do 38 týdne. V Praze by mě asi rodit přirozeně nenechali i když jsem si o tom zjišťovala různé informace a všechny knihy, které se zabývaly bezpečností porodů KP psaly, že pokud je miminko dobře natočené, není porod KP o nic rizikovější než porod hlavičkou dolů. Porodní asistentka z Vrchlabí mi říkala, že tam rodili KP i velké děti a ze zkušenosti ví, že to byly porody naopak mnohem jednodušší než porody hlavičkou dolů. Mě malou nakonec jeden pražský pan doktor zevním hmatem otočil hlavičkou dolů, takže jsem rodila normálně a nemusela jsem to dál řešit. Tak vám všem přeju hodně zdaru a hezké porody, ať už jdou mimča ven přirozeně nebo císařem 😉

certica
13. lis 2007

tak moja segra pred 14 rokmi ako druhorodicka rodila viac ako 4-kiloveho chalana KP a dopadlo to dobre, ale si teda fajn uzila. nechcela by som byt v jej kozi

certica
13. lis 2007

zabudla som napisat, ze prirodzene, ale asi ste pochopili 😉

elinka27
13. lis 2007

no mne ide skor o to,ze sa bojim,ze ma chytia kontrakcie a na CR uz moze byt neskoro.Ja fakt neviem ako sa postupuje v takom pripade,tak by som bola radsej keby radsej isiel aj o par dni skor a CR ako cakat ci sa otci

petulienka
13. lis 2007

no ja mam baby maleho otoceneho "priecne hlavickou" a neviem co to znamena, ze je dobre dolu alebo ako. To priecne ma tam znepokojuje a neviem ci je to dobre, alebo proste priecne a na cisarsky... tak neviem teda.,, 😒

elinka27
13. lis 2007

no mala by si sa radsej opytat lekarky co na to povie

petulienka
13. lis 2007

ona mi hovori ze je vsetko ok, ze pojdeme normalne rodit 😒 ale ja mam taky divny pocit ze nie 🤐

elinka27
13. lis 2007

tak potom asi vie co hovori, musis jej verit 🙂

mucino
13. lis 2007

ja som mala rodit 23.9. a rodila som sisarom 12.9. a to lebo som bola otvorena na 4 prsty,cize som sa nedockala otocenia hlavou.

vesi
13. lis 2007

pri druhom pôrode som dostala kontrakcie a odtekala mi plodová voda a v pohode mi urobili cisársky spinálom. len je najlepšie ísť do nemocnice hned ked vám to začne aby mali dosť času na všetko 😉

cmulinko
13. lis 2007

nelinka27-mne odtiekla plodova voda v 36tt a moj syn bol koncom panvovim.vedela som to uz od 26tt,lebo mi to neustale sledovali ci sa neotoci-co sa ani nestalo.mala som 5minutove kontrakcie ked mi robili cisarsky v lokalnej anesteze.vsetko dobre dopadlo.tie kontrakcie som si myslela,ze zosilneju a skracuju sa postupne,no mne zacali hned ako 10minutove a potom 5min.od odtecenia pl vody bol maly za 4hodiny na svete.

elinka27
14. lis 2007

no ja sa bojim hlavne toho,ze by ma to chytilo a maly uz bude v porodnych cestach a bude neskoro na cisarsky.Tak neviem asi sa este porozpravam s lekarom na poradni,co urobime ak sa neotoci,naozaj by som nechcela riskovat

nipa
15. lis 2007

já rodila kp přirozenou cestou jako prvorodička a všechno bylo ok, holčička vážila 2840g

elinka27
16. lis 2007

ja som pocula,ze chlapci sa nemozu rodit KP, len baby.Tak neviem musim sa lekara na to opytat,ale ja som sa uz aj tak napoly zmierila s CR 😒

janulas
23. lis 2007

Ahojte kocky,
rodila jsem pred dvema mesíci, dvojcata 39týden, prní dvojce hlavickou 2350g a druhé dvojce se den pred porodem otocilo KP, rodila jsem prirozene, vázilo 3350g a 51cm...dr mi velmi pomohli, a bylo to fakt v pohode...

kattyn
24. lis 2007

Janulas tak to jsi teda opravdu moooooooooooc šikovná 🙂
já tky rodila KP ,ale jedno .. teď mě čeká další KP .. takže obě děti jsou KP , pech 🙂
zvládla sme jedno, tak zvládnu i druhé 🙂
většina se bojí a hned chtějí císaře, někdy to bývá uplně napohodu , já rodila 20 hodin,snad to bude podruhé rychlejší 🙂
malej byl malinkatej .. 2,40kg a 46cm ...
tento má být prý větší ... tak snad ne o moc ...

ladunka
24. lis 2007

Ahoj, moc vám všem držím palce, ať se děťátka narodí v klidu, zdravá a v pořádku. Před týdnem porodila moje kamarádka holčičku 3,2 kg, byla také koncem pánevním. Porod trval dvě a půl hodiny 🙂 a prý všechno ok, kamarádka byla vtipná a říkala, že porod byla rychlovka, že trumfly i hlavičkáře 😀 (pravda, kam se hrabeme já a moje dcera se dvěma dny porodních bolestí, a to i když dcerka šla hlavičkou 😀 😀 )

Tak to jen pro uklidnění, opravdu to zřejmě může být i relativní pohoda.

pavlovicova
28. lis 2007

Ahojte. Aj ja patrím medzi tie "šťastné", ktoré rodili koncom panvovým. Keďže som prvorodička, neviem to porovnať s normálnym pôrodom, ale musím sa priznať, že na pôrod mám len pekné spomienky. Linduška sa narodila 17.10.07, vážila 2700 gr. a merala 47 cm. Pôrod bol veľmi rýchly aj kontrakcie, ktoré boli hneď od začiatku každé 3 - 4 minúty. Tiež som dlho bojovala za cisársky no v TN nemocnici sú veeeeľmi veeeľmi proti sekciám, tak som musela ísť spontánne. Teraz som šťastná, že to takto dopadlo a moja dcéruška sa narodila zdravá a rovnými nohami na svet 🙂 Takže ak Vám hrozí spontánny pôrod a bábätko je menšie, tak sa naozaj ničoho nemusíte báť. Všetkým Vám držím palčeky a buďte silné.

panidg
28. pro 2007

Moje sestra minulý týden pododila koncem pánevním syna. Vážil 3,20 kg rodila normálně dokonce bez nastřižení. Jelikož je velice subtilní normálně má asi 50 kg tak si myslím že to zvládla super, hlavně díky zdravotnickému personálu nemocnice Na Bulovce. První dítě měla také koncem pánevním a oba porody byly kolem 37. týdne a celkem dost rychlé. Kdyby tam přišla dřív tak by byl pan doktor schopen dítě otočit. Proto si myslím že se dá zvládnout vše, je to lepší než císařský řez (mám dva za sebou tak vím o čem mluvím). Přeju hodně štěstí.

babara
19. led 2008

panidg, a kolik vazilo jeji prvni dite? Da se poznat z UZ nebo jinak, zda dite nema omotanou pupecni snuru kolem krku?
Taky sme koncem panevnim, prvni dite a bojim se, ze uz se neotoci, mam asi po mamee zvlastni tvar delohy. Ja se narodila taky zadeckem napred a se snurou okolo krku a mamu strasne nastrihli a spatne sesili, ze mela problemy dodnes (zanety, zustala ji tam nejaka skulinka, asi dvakrat ji operovali nebot z tech zanetu ji tam ty srusty tvrdly ci co).
Ale pokud by to slo, radeji bych rodila taky vaginalne. Na Krci, kde chci rodit, to pry jde.

aja7
19. led 2008

ahoj babara...nahodou som si vsimla tvoj prispevok..moj drobcek bol tiez KP otoceny...kocky z MK mi poradili cik :
lahni si a dvihni panvu nad zem, aspon na 20cm...vydrz....potom hned urob macaci chrbat.....toto opakovat viac krat denne...mne to pomohlo, maly sa otocil a to som uz v 38tt.....dufam, ze tak aj ostane 😉 vela stastia

a este.... z uvz sa da spoznat, ze ma pupoc. snuru okolo krku..pocas porodu to sleduju a ak by nahodou, hned robia cisara.... 😉
ja mam tiez strach, ale to asi uz vsetky kocky v tomto stadiu 😉

yvka
19. led 2008

Ahojte, 🙂 🙂
Ja som rodila prvého syna normálne a teraz čakáme dievčatko ktoré je otočené KP. Som z toho trošku zmätená. Keby bolo na mne tak rodím normálne, ale mám pocit že doktor je skôr naklonený k cisaráku. /minule ma vyšetrovala jeho kolegyňa, ktorá sa vyjadrovala tak "že veď primár Vás nenechá sa trápiť". No veď uvidíme ako to na koniec dopadne. Celkovo sa dosť bojím injekcii a všetkých lekárskych pomôcok 😀 😀 😀 . Ale stále verím že sa ešte otočí.

babara
19. led 2008

Diky Ajo,
taky jsem slysela, ze se casto umi otocit na posledni chvili, ale radeji s tim nepocitam, myslim, ze by to mohlo byt v mem pripade dedicne-tvarem delohy.
S temi cviky nevim, nekdo tvrdi, ze je to taky nebezpecne vzhledem k pupecnikove snure, ale asi to zkusim. Kdy jsi zacala cvicit ty? Jak casto? A na jake strane jsi mela Filipka pred otocenim? Ja ho mam nalevo s oblicejem doprostred, myslim, ze to taky hraje roli, jestli to cviceni bude uspesny..
A poznala jsi, ze se otocil sama, nebos musela pockat, az ti to rekl doktor?
Dekuju a preji pohodovy porod 😉 uz to mate za chvili.. 🙂

aja7
19. led 2008

babara...s cvikmi som zacala v 37tt, teda minuly tyzden, cvicila som cca 6dni...3-4x denne...v utorok som bola na uvz a uz je dolu hlavickou...Ja som to otocenie necitila, len Dr mi to povedal...Bol otoceny najskor priecne, hlavicku mal na lavej strane...potom KP, ale ako presne, to neviem...teraz je snad uz dobre..ale cvicim dalej (pre istotu), ale uz len 1x-2x denne 😉
Tie cviky poradila kockam porodna asistentka s 25rocnou praxou...tak jej verim.... 😉

margue
23. únor 2008

Halooo,je tady ještě někdo s novou zkušeností???? Jak vám to holky dopadlo? 😨

zuzana612
23. únor 2008

Ahoj Margue,

ja mam babo KP, ale uz sme objednane na cisarsky na 4.3. takze ja ho klasicky rodit nebudem. Takze o nejake 2 tyzdne mozem poskytnut akurat tak nejake skusenosti po cisarskom 🙂

babara
23. únor 2008

Ahoj holky, tak muj prcek uz je pry hlavou dolu, minuly tyden byl v sikme poloze ale chybelo mu kousek, tak mi doktorka doporucila cviceni a dotocil se. Zas tak moc sem tomu nedavala, lehala sem si akorat zady na balon, stejne mi prijde ze se tam prcek hejbe porad jak chce, ale budu doufat, ze se mi uz nevrati naopak.
Zuzko a toho cisare ti planuji kvuli KP nebo mas i nejaky jiny problem?
Je, Ajo, gratuluju k Adamkovi, jaky byl porod??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru