Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

ssimmikk
26. čer 2011

@myrer na otočení bych nešla, jsou tam rizika, moje gynekoložka mi to sama nedoporučila...jejich snižování je mi někde, myslím si, že když je miminko KP, tak by měli přihlížet i k tomu co si přeje matka dítěte, jde o naše děti a jejich zdraví a je bezohledný někoho nutit k takovým rozikům jaký obnáší porod KP, co jsme slyšela, tak v břeclavi dávají rodičkám vybrat a i jinde v porodnicích, že záleží na domluvě, ale tay v Brně je to o ničem, tady se jen chlubí statistikama, že jsou nej v ČR, ale taky za jakou cenu, že? U prvního porodu jsem kolabovala, trpím nato od 12let, lítá mi tlak a nemíním riskovat, že se to bude dít i u porodu KP a budou pak miminko oživovat....člověk se o mimi snaží, čeká než to vyjde a pakpo 9měsících má jít do takovýho risku? To se mi zdá na hlavu postavený, je to naše dítě a jako rodiče snad máme právo k tomu říct svoje....mamka dělá ve špitále a teda každej doktor se podivuje nad tím co se tady v brně děje....každej jen koukal a uznal to co jsem teď napsala....

myrer
28. čer 2011

@ssimmikk mě otočení lékař taky nenabízel, moc o tom nevím, ale asi bych si to nenechala uděla, třeba to dítě ví, proč se netočí. S tím Brnem je to podivné, myslela jsem si, že třeba Bohunice KP, rovná se cisař. Ale to už je ted jedno. Myslím, že jsme se dneska viděli, já jsem šla hned po tobě do ordinace, stála jsem tam s manželem, máš pěknou holčičku. Jak jste se domluvili?

ssimmikk
28. čer 2011

@myrer Jejda, tak to jsme si teda nikoho nevšimla, vím, že tam nějáká maminka s manželem stála, ale nějak jsme neregistrovala ☹ škoda....jinak jsme to byla určo já, byla se mnou mamka a miška, děkuju za pochvalu malé.....v pátek mám dojít před 8hod. a asi si mě tam už nechají, paní primářka říkala, že to déle už asi nevydržím 😅 a co ty, jak jsi dopadla.....musím říct, že byla velmi příjemná 🙂 a celkově to tam na mě působilo klidným dojmem, tak uvidíme....

myrer
28. čer 2011

@ssimmikk tak to jsi byla ty 🙂 Já jsem se domluvila taky na tenhle pátek, asi bych ještě i vydržela, ale chtěla bych to mít za sebou. Jsem 38 týden a normální termín mám den po tobě 🙂 Ano, byla velmi příjemná, i sestry jak nahoře, tak o patro níže. Byla jsem na předporodním kurzu v Břeclavi, protože bydlím kousek, pokud by jsi potřebovala co s sebou tak napiš. Určitě se tam zase uvidíme.

ssimmikk
29. čer 2011

@myrer Napsala jsme ti do IP 😉

rezicka
30. čer 2011

Ahoj holky,snad se k vám můžu přidat,mám podobný problém jako vy.Od 32tt mám miminko v poloze příčné,taky se vůbec neotočilo,přirozeně se porodit nedá.Byla jsem v Břeclavské porodnici na vyšetření,mám k tomu ještě nízko položenou placentu a příliž velkou,tak mi nejspíš naplánují císaře. Byli hrozně milí a ochotní,řekli mi všechny rizika-a to že placenta může být přirostlá k děloze,což zjistí až u toho císaře a budou ji muset oddělit,což umí dost krvácet,tak jsem byla z toho špatná,no a mimčo se mi už asi neotočí kvůli té placentě ☹ .Ještě vám chci napsat,že v BV jsou zkušení doktoři konkrétně dr.Bambas a do Brna bych rodit nešla...Držím palce,ať vám to dobře dopadne.

bufina
30. čer 2011

@ssimmikk Já jsem měla obě děti KP. Rodila sem v Bohunicích. Taky mně nenabídli možnost císaře u prvního... Od začátku to bylo prostě že porodím přirozeně. Po 11ti hodinách se nic nedělo, výsledek 4cm... Dostala sem epidurál ať se vyspím a ráno že dají oxytocin.... Naštěstí teda po hodině přišel takovej fajn doktor - už tam bohužel nepracuje a řekl že nebudem na nic čekat a jde se na sál na císař. Epidurál dost pomohl otvírání, ale malá nesestupovala... Tak sem byla ráda. A u druhýho mně naštěstí řekli hned že bude císař. Ještě sem tam nechodila ani na monitory, rupla mně voda v 34tt. Bylo to rychlý, o šesti sem dorazila do porodnice a o devíti už byl malej na světě. Tak džím palce ať narazíš na dobrý doktory... Nebo si fakt natrénuj kolapsový stavy atd. aby si mysleli že nomální porod fakt nedáš...

ssimmikk
6. črc 2011

@bufina do Bohunic bych nešla ani za nic, po tom co vím....kolapsový stavy si trénovat nemusím, opravdu na ně trpím....jinak už máme vše za sebou, byly jsme v břeclavi, bylajsme tam na 8hod.a malá byla v 9.31hod.na světě a to i s tím, že mi dlouho napíchávaly epidural, lékaři i sestry super, nemůžu si stěžovat a to i přesto, že tam je fakt fofr a plno 😉

nena62
6. črc 2011

ahojte...tam mne moja princezná vymýšľa a je zadočkom..ešte stále dúfam,že sa otočí...

kacii
8. črc 2011

@ssimmikk ahojky, rodila jsi cisarem v breclave? a jak to probihalo, nase mala je taky koncem panevnim a nejak uz se bavi o cisari a ze se asi neotoci...tak premyslim, kde rodit, normalne bych rodila v breclave, ale s tim cisarem nevim, jake to tam bylo? mohl byt u toho s Tebou partner a jak rychle Ti prilozili male a pomahali s kojenim?

ssimmikk
8. črc 2011

@kacii Ahoj, ano byla jsem na císaři v břeclavi, ráno jsme byla v 8hodin na monitoru a v 9hod.už jsme jela na sál, jak malou vytáhly, tak mi jí hned dali, pak jí šly zvážit atd., tam si zavolali manžela a byl s malou, pak mi jí donesly, měla jsme jí vedle sebe a pak si jí užíval manžel, mě zatím zašily, odvezly na pokoj a tam jsme byly všichni tři spolu, potom jel manža dom a sestry si vzaly malou na novorozenecký, odpoledne dojela rodina a to mi malou dali, nemají problémy s tím ti miminko dát kdykoliv, přístup byl super, než se rozkojíš, tak poskytnou mlíko, což jsme ocenila, protože tady v brně u první dcerky mi nechtěli dát nic a celý tři dny mi plakala hlady, sestry i mudři se chovali pěkně, nemůžu si stěžovat, prožívají to s tebou, podpoří, jak na sále, tak na šestinedělí 😉 kdybych měla rodit znovu, tak bych jela znovu tam, nedá se to s porodnicí v brně srovnat a ot i přesto, že tammají furt plno alítají jako fretky 🙂 každej si na tebe udělá čas, pokud chceš mluvit s mudr., tak hned dojde, konzultuje, fakt moc pěknej přístup 🙂 s kojením taky hodně pomáhají, poradí ti ohledně miminka, podpoří, byly tam holky co nevěděly nic a pěkně jim pomohli 😉

petaov
8. črc 2011

@ssimmikk To je dobře, že Ti nakonec vyšel ten císař. Gratuluju k miminku 🙂

luckaprima
28. srp 2011

@nena62 no ako ta tvoja drobulka, otocila sa? uz by mala byt na svete asi ze?, moj krpec je kazdu chvilu inak, vcera vecer sa otocil spravne a dnes je uz zas spat dole zadockom

nena62
28. srp 2011

@luckaprima áno otočila...no nakoniec bola aj tak sekcia...koli problemom,čo nastali...moja Lara sa narodila 10.8 a mala 3150g a 50cm...držim Vám palčeky...kludne sa može ešte otočiť

luckaprima
28. srp 2011

@nena62 dakujem 🙂 a ja gratulujem ze to uz mate stastne za sebou obidve, prajem vsetko dobre 🙂

alca31
30. srp 2011

Taky se přidávám, od 23t je miminko zadečkem dolů a před týdnem 36t+1 je dokonce hlavičkou nahoru a nožičky má dole. Zítra jdu na kontrolu, kontrolní ultrazvuk plus váhový odhad a snad už mi dají termín císaře. Uvidíme.

agnes76
19. zář 2011

@xsipm04 Chtěla jsem se jen zeptat, jestli by jste mi mohla zjistit, jak se jmenuje a kde v Ostravě pracuje pan doktor, který umí miminko otočit, aby nebylo koncem pánevním. děkuji moc Zdenka.

konsa
24. říj 2011

Ahoj holky,
prosím poradíte mi někdo, kde by mě nechali rodit KP přirozeně? Ideálně Praha nebo okolí, ale dojedu kamkoliv 😉

Asi už se to tady řešilo, ale omlouvám se, že nemůžu číst celou diskuzi...

copa
24. říj 2011

@konsa já rodila spontánně KP v Benešově a spokojenost, dali mi víceméně vybrat, protože jsem přijela už na 8cm otevřená, říkali, že většinu už mám za sebou, že by byla celkem škoda dělat císaře, naštěstí miminko mělo 2,5kg, tak to nebylo tak hrozný a šlo to dost rychlo, takže porod v pohodě 😉

konsa
25. říj 2011

@copa a jak je to dlouho, cos tam rodila? Takže jsi s nimi nebyla předem domluvená? Zajímalo by mě, jestli by tě nechali tak rodit, i kdybys nepřijela už tak "pěkně rozrozená"?

knedluska
25. říj 2011

@konsa - mě nechali přirozeně rodit KP v Rokycanech. Ale to máš asi trochu z ruky. Nakonec jsem ale stejně skončila na císaři. Porod byl vyvolávaný, malá nesestupovala a byla velká, měla 3,80 kg.

copa
25. říj 2011

@konsa rodila jsem březen 2010 😉 předem jsem nebyla domluvená na ničem, jen jsme tam s manželem byli na nějaké té informační schůzce a ptala jsem se, jestli KP je automaticky císař a ta sestřička říkala, že ne

konsa
26. říj 2011

@copa tak to je super, dík 🙂 ted mám rozjednaného jednoho porodníka přes známou, co KP rodí, ale kdybych se s ním nedohodla zkusím Benešov.

@knedluska já dojedu kamkoliv, jen aby mě nekuchali 😀 díky za další tip!

konsa
31. říj 2011

holky, poradíte někdo s moxováním? Kde v Praze ho dělají? Já o tom četla ve Stadelmannové, ale nevím vůbec, jestli je to tady "běžné" a kde to dělají?
Máte s tím někdo zkušenost - pomohlo to? A kdy je nejvhodnější doba?

svija
11. lis 2011

@konsa - ahoj, zrovna jsem psala příspěvek o otáčení miminka pomocí moxy do tématu o tradiční čínské medicíně: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/tradicni.... Zatím to u nás gynekologové běžně neznají, ale v některých zahraničních zemích se to běžně dělá. V Praze by ti to osobně ukázal kterýkoliv terapeut tradiční čínské medicíny, je jich tu celkem hodně 😉.

konsa
27. lis 2011

Ahoj,
rodil tu někdo přirozeně koncem pánevním chlapečka? Někdo říká, že hrozí poranění pohl. orgánů, že by mohl být neplodný.......
My zatím pohlaví neznáme a nerada bych si to kvůli tomu nechávala zjišťovat ☹

dagina
27. lis 2011

@konsa prosím tě, a jak se k tvému případnému porodu KP staví tvůj gynekolog???? Pokud tě trochu směřuje k císaři, je možné, že má podezření na chlapečka..... a tedy tam asi ten risk je trošku větší než u holčičky. U nás pořád mluvil jakože normálka porodím KP....ale nevěděla jsem, že čekáme holčičku... . Známá porodila v pohodě chlapečka KP, tak se to určitě dá... . Dost se přihlíží jaký byl první porod, jak se na to cítíš porodit KP. Pro mě to bylo hoooodně těžké rozhodování, též jsem si nedovedla představit císaře, ale jelikož byl první porod téměř hororový, nakonec jsem si řekla, že nebudu nic riskovat skrz zdraví dítěte.........

michaela_2
27. lis 2011

@konsa ahoj, naše miminko je také hlavičkou nahoru - a nějak už přestávám věřit, že se otočí, protože mám málo plodovky, menší bříško a čím je miminko větší, tak se ta šance otočení snižuje. My tedy prý čekáme holčičku, ale každopádně v porodnice na besedě, kde doktor mluvil i o porodech KP, tak neříkal, že by se to nějak lišilo, myslím co do rizika pokud je to chlapeček nebo holčička, a to o tom mluvil docela dlouho...........

konsa
27. lis 2011

@dagina já jsem připravena porodit KP. První porod byl krásný a Terezku jsem vyprdla jako nic, takže mi ani nevadí, že druhé mimi je KP. Nebojím se, že bych to nezvládla, jen právě hledám správného doktora, který mě bude ochoten porodit (a bude mít také zkušenosti). Mám rozjednané dva, tak snad jeden klapne. Ale právě jsem s nimi o tomto ještě nemluvila, tak jsem si chtěla zjistit dopředu, jak to je abych dokázala diskutovat 😀

@michaela_2 díky, to je dobrá zpráva 🙂 Uvidím, co na to ti moji "favoriti" doktoři....

zaneta08
27. lis 2011

nechcem nikoho strašiť, ale môj malý bol tiež KP a ja som trvala na cisárskom. Lekári to nechceli, lebo to bol tretí pôrod a prvé dva som rodila normálne a malý vážil podľa odhadov 2800 g. Ja som mala čudný pocit, tak som si vynútila cisársky a po pôrode mi prišli povedať, že normálnym pôrodom by som bola ohrozila malého, pretože mal obtočený pupočník okolo krku 3x. To bol aj dôvod, že sa neotočil a že mal takú malú pôrodnú váhu - nakoniec to bolo 2620 g. Chcem len upozorniť, že cisársky nie je stále na škodu a hlavne počúvajte na svoje vnútorné pocity. Prajem všetkým bezproblémový pôrod.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru