Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

hanka0
9. pro 2008

north66, vcera som bola v poradni a stale sme otoceny KP, ale doktor mi povedal, ze nechce este nic planovat, ze 29, ked pridem k nemu do poradne, tak uvidime ako dalej (podla okolnosti - vaha miminka a tak), nechcel mi planovat cisarsky... povedal mi len, ze ked je babo KP tak 50 percent porodov konci cisarskym.... tak som zvedava ako nakoniec dopadneme... hm, dufam, ze dobre 🙂

damin
11. pro 2008

Tak mi 21.11. ráno praskla voda. Byla jsem 37+4 a kluk byl pořád KP. Mimčo podle ultrazvuku sedělo na nožičkách a odhadovaná hmotnost 3,3kg. Dali mi na výběr buď jako druhorodička zkusím porodit normálně - pokud tam strčí zadeček, když tam strčí nožičky, že půjdeme na císaře a nebo rovnou císař. Pokud bych byla prvorodička, tak jsem šla automaticky na císaře hned.
Šla jsem do přirozeného porodu, když to přišlo dřív, že je mimčo "menší". Vyvolali mi kontrakce oxytocinem a od 8 hodin jsem ho zkoušela porodit. Od 10 hodin jsem byla otevřená na 10cm, branka zašlá - prostě připravená na porod, ale mimouš ne a ne sejít. Od 12 jsem zkoušela tlačit, zkoušeli ho ze mě rukama i povytáhnout za zadeček, ale pořád nešel. Pak už se mimču začalo špatně dařit a v půl druhé jsme šli na sekci. No musím říct, že jsem si nadávala, že jsem nešla na sekci rovnou. Ale pokud můžu srovnávat, tak přirozený porod je lepší, po sekci jsem se z toho delší dobu dostávala. Nakonec mi doktor v nemocnici řekl, ať jsem ráda, že to šlo sekcí, že když se dřív rodili KP, tak všechny děti museli oživovat.

damin
11. pro 2008

A mimouš měl nakonec 3,38kg a za týden ho změřili 52 cm. KP nenatahují a neměří hned.

hanka0
12. pro 2008

damin: no pekne.... tak to si si asi dost vytrpela, ved ja sa najviac bojim toho, ze sa nieco stane babatku. a chcem sa este opytat, ked ti robili cisarsky, tak ta rezali tam dolu na bruchu (myslim vodorovne - tusim sa tomu hovori bikiny rez) alebo od hora dole? zaujimalo by ma to, lebo som kdesi citala, ze ked je akutny Cis., tak robia ten druhy rez - tazsie sa hoji, ale vedia ho urobit rychlejsie..., ked sa ponahlaju. a uspali ta? alebo len znecitliveli? a ak ta uspali, tak kedy si sa zobudila/videla maleho? vdaka

ludva
12. pro 2008

ahoj maminy,
já jsem rodila KP přirozeně ba překotně jako prvorodička. Zpětně musím konstatovat, že bych do toho už nešla. Je to opravdu velké riziko pro mimino. Já jsem bohužel na výběr neměla, někdo jim musel ukázat, že jde KP porodit normálně. Dneska si můžeš jako prvododička SC domluvit. Nikdo tě do toho nutit nemůže. Jako vícerodička je to trochu horší. U nás to naštěstí dopadlo dobře, holka byla jen přidušená, ale má z toho 9 dioptrií a astma. Prostě jak jde hlavička poslední skoro většina miminek si lokne. Držím palce.

damin
12. pro 2008

hankaO - řez mám přesně vodorovně v ochlupení - a ta jizva časem nebude vůbec vidět - prostě zmizí, je to tenká čárka. Já si naštěstí nechala napíchnout epidurál, už když jsem byla otevřená na 4cm - tak mi pak dali jen silnější koncentraci - asi 15 minut se čekalo než zabere a šlo se na císaře. Normálně jsem hýbala prstama u nohou, ale když do mě řízli - tak jsem nic necítíla - poznala jsem to podle toho, že na mě najednou začala anestezioložka mluvit - prostě mě rozptylovala - mimčo bylo venku během 5ti minut - až mě překvapilo, že už ho slyším brečet, že je už venku. Manžel šel mimčo popsat, zvážili ho a hned mi ho přinesli. Uvolnili mi jednu ruku a dali mi ho k obličeji, abych mu mohla dát pusu, asi 5 minut mi ho nechali prohlížet. A mě pak ještě půl hodiny zašívali. Jediný rozdíl byl v tom, že u přirozenýho porodu mi přinesl manžel kluka na přisání hned při šití a po císaři mi ho dali, až po zašití a převezení na pokoj - asi po hodině.

andara
12. pro 2008

Ahojky vsem, kuk na toto videjko, je jedny holciny z lide.cz, rodila holcicku koncem panevnim a to prirozene 😉
Nebojte,neni to nic drastickeho,ba naopak - mela to krasny a je sikulka,az mi slzicka ukapla 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=EoPkDm8-ATg


Pokud to video znate,tak se predem omluvam.

denisa31
17. pro 2008

andara: mě přes tenhle odkaz nic stáhnout nejde☹

Jinak mě třeba v Plzni řekli, že i prvorodičky s KP tady rodí normálně, jen se musí při porodu víc monitorovat, prostě dávat bacha a při každý sebemenší komplikaci se jde na císaře, no ale stejně jich takhle skončí většina. Kdybych měla možnost volby, tak bych stejně nevěděla co si vybrat, hlavně aby bylo mimčo ok

damin
18. pro 2008

denisa31 - po mých výše napsaných zkušenostech bych už šla rovnou na císaře. Kp - mimčo hůře sestupuje, netlačí tam těžká hlavička - tak jako u mě. Od začátku jsem se sekci snažila vyhnout, ale dnes kvůli miminu - je to pro něj menší stres a hlavně se minimalizuje riziko přidušení - bych šla rovnou na sekci.

reni7
18. pro 2008

ahoj,nechci vás strašit,ale mě mamka rodila koncem pánevním přirozeně a museli mi vykloubit obě nohy a ruku aby mě vůbec dostali ven,mamka po porodu omdlela takže ani nevěděla že mě ještě ktomu křísili,páč mi nebylo srdíčko,a já sem teď těhotná a půjdu k ortopedovi kvůli porodu,chci si prosadit císař,mám strach abych si porodem ty nohy nějkak nepodělala,takže být váma prosadím si císař,ale je to každýho věc.

ivana24
18. pro 2008

Ahojda, já jsem první mimčo rodila císařem pro KP, druhé je také KP a vůbec o normálním porodu neuvažuju, ani můj doktor. Je tam velké riziko pro mimčo a mám pocit, že to za to nestojí. Ono hodně záleží i na dr. Mě vše vysvětlil pro a proti a mám jasno.

petronelie
19. pro 2008

Ahoj holky, ahoj ivanko 🙂, já mám zatím mimouška také koncem pánevním. Mě bylo řečeno, že pokud je mimčo KP, tak v slušných nemocnicích už se o normálním porodu vůbec neuvažuje. Mimoto při porodu KP přirozeně se může miminku hooooodně ublížit ☹ Nebudu psát jak....ale četla jsem o tom. Já bych prostě o ničem jiném než císaři v tomhle případě vůbec neuvažovala, je to nezodpovědné, jen kvůli tomu, že maminka chce za každou cenu rodit přirozeně. Je to opravdu VELKÉ RIZIKO.

Ale pokud se mimouš uráčí otočit, to je jiná 🙂 Nevíte, do kdy se může otočit? A když se neotočí do cca nějakého týdne, plánují rovnou císaře?

denisa31
19. pro 2008

Damin mě doktor řekl, že si vybrat prostě nemůžu, že tahle poloha je prostě taky fyziologická a že se to přirozeně dá, tak se musim jen modlit, abych narazila v porodnici na někoho soudnýho

reni7
19. pro 2008

denisa 31,mám nad váma napsáno co se stalo mě když mamku u porodu primář přesvědčoval že to zvládne přirozneně,vykloubili mi obě nohy a ruku,však si to přečti,díky bohu že nemám nějaký vážný následky,páč mě i křísili.V žádném případě nechoď rodit normálně,nějak se to snaž ukecat na císaře,a takový názory,že se matka cítí méněcenná když za každou cenu neporodí normálně sou úplně na palici 😠 máti když mě porodila okamžitě omdlela a já měla vykloubeny nohy a ještě ruku,musela mě v postýlce přiškrcovat obě nohy i tu ruku aby se to dalo do kupy ☹ mě taky čeká porod a chci císaře,nerada bych si porodem vyvalila nohy znova,a mohl za to tehdy primář,dr.chtěl mamu vzít na cís.ale on rozhazoval rukama že se to zvládne ,a jak to dopalo,taky sem nemusela chodit,rači nedomýšlet. 😔

petronelie
20. pro 2008

Deniso,máš právo výběru při poloze KP a hlavně nechápu, jak mudrové můžou vůbec uvažovat v Tvém případě o normálním porodu. Četla jsem teď odborný článek a nebudu sem psát, co se může miminku stát ☹

vieruna
20. pro 2008

Petronelie mne sa Janko otocil dole prdelkou az pri porode. Je z dvojiciek. Rano som bola v poradni. Dr. skonstatoval, ze si mam ist domov pre tasku a nastupit do porodnice, ze poo ideme rodit. Pre istotu spravil sono aby si bol nabeton isty, ako su babetka otocene. Boli obidvaja dole hlavkami. Ked sa narodil Misko, tak Janko tam mal naraz vela placu, prekoprcol sa a hned bol z toho porod KP 😕 Lekar ho tahal odspodu, sestricky mi tlacili brucho z vrchu, ale cele to trvalo nastastie len par minut. Podla mna ked je dobry doktor, tak nejak za pochodu dokaze zhodnotit situaciu nie?

petronelie
22. pro 2008

vieruš: Moc gratuluji k dvojčátkům. Jinak ano, při samotném porodu....jsou-li to navíc dvojčátka, je to asi individuální. Moje mamča měla to samé s mýma bratrama dvojčatama. Ale pokud jde o prvorodičku a mudr. ví předem, že mimčo je KP, rozumný lékař neriskuje. Ale určitě se porody KP zvládají, jen je to dost riskantní. Já bych neriskovala ani za zlaté prase ☹

damin
25. pro 2008

denisa31 - jako prvorodičku by tě spíš měli doktoři přesvědčovat o císaři. Já jsem to zkoušela jen proto, že se mimčo narodilo dřív a nehrozilo, že bude mít 4kg a byla jsem druhorodička. A nyní jsem ráda, že malej šel nakonec císařem - pro dítě je to jednoznačně menší riziko a stres.

denisa31
26. pro 2008

ten přirozený porod si prosazuje můj gynekolog, doufám, že až začnu chodit na poradny do porodnice, tak tam narazím na někoho "normálního". Zjistila jsem si o tom za poslední dny dost a taky jsem všemi deseti pro císaře, i když ještě doufám v obrat hlavou dolů. Budu asi hodně řvát, aby mi ho udělali. Mi přijde, že v jedné z nejmodernějších porodnic v republice - v Plzni si chtějí dokázat, že zvládnou všechno, ale stejně i ty pokusy o přirozený nakonec končí císařem a zbytečně tam tam ženská několik hodin trpí

janickabez
26. pro 2008

Denis předem přeju hodně štěstí, máte ještě chvilinku na obrat, třeba se ještě prcek otoči...jinak já to měla přesně naopak, gynekoog mi říkal to bude určo císař a v porodce se zabejčili a šlo to přirozeně...tak džím palce tobě i všem těhulkám s miminkem KP

ludva
26. pro 2008

denesa31: taky se přikláním s přáním hodně štěstí.

Já rodila KP v Motole, taky jsem jim dokazovala, že to jde. Dneska bych to už asi neudělala. Bohužel u KP pokud mimčo postoupí moc rychle dolů a porod se zastaví, nelze použít kleště. Já měla rozstříhané kde co ☹ , aby se holka narodila. Měla šňůru kolek krčku, takže měla takovou oprátku. Moje dcera pak měla nožičky ještě 3 dny kolem těla, ale pak se to srovnalo, ale problémy s kyčlema prostě zůstanou.
Ale ségra takhle taky rodila první dítě KP a vcelku v pohodě.

S odtupem času bych KP už nerodila přirozeně. Doufám, že mé třetí děťátko bude mít rozum a včas se otočí hlavičkou dolů 😀 😀 😀 !

Pokud může mít kdejaká hérečka a zpěvačka císaře.....

janickabez
27. pro 2008

já neměla na výběr, mě prostě v porodce řekli, že porod KP je druhý nejpřirozenější a císař je až za ním, tak jsme musela, pže si stáli za tím, že to tak pujde, ono to teda nakonc šlo, ani s tím střihem a šitím to nakonec nebylo hrozný, problemy s kyčlema nemáme , malá je naprosto zdravá a v pohodě....taky byla několik dní taková skládací, nožky až u hlavy , ale pak se to strovnalo, na konrole kyčlí jsme pak dávali jen jednu plinku navíc,ale to snad skoro všechny děti v mém okolí

janaagimova
27. pro 2008

uuuuuuuuuuuuuuf holky docela se bojím že nic z toho co píšete nezvládnu

susane81
27. pro 2008

Holky, koelga má kamarády, který je gynekolog v Plzni a ten radí v žádném případě KP normálně, ale císařem. Moje gyn taky tvrdí, že je tam velké riziko, že nemám riskovat. Ale např. v Přerově rodili KP normálně, chudák holka. No doufám, že ve FN v Olmiku na tom nebudou trvat anebo ještě lepší varianta, že se mimčo otočí 😀 .

denisa31
28. pro 2008

holt co doktor, to názor. Můj doktor bohužel zastává stejný názor jako píše janickabez, tak uvidíme co v porodce, jak to nakonec půjde. Můžu jen závidět ostatním co tu píšou, že měli možnost volby, mě se doktor skoro vysmál, když jsem se na to zeptala, že prý na objednávku to opravdu nedělají

oliivie
29. pro 2008

Ahoj holky, nevíte, jak v Pardubicích? Doktor doporučuje sekci kvůli KP - budou v to v pardubické nemocnici respektovat? Díky.

broskef
29. pro 2008

ahojky, olivie, kamaradka byla v Pardubické nemocnici na sekci kvůli KP ...

reni7
29. pro 2008

holky prosaďte si cícaře,už sem tady psala,jak sem dopadla já když sem se mamce narodila KP-vykloubili mi nohy a ruku a byla sem přidušená,děkuju bohu že nemám trvalé následky,ale v červenci taky čekám mimčo a kvůli těm mím vykloubeným nohám půjdu na císaře,takže fakt neriskujte normální porod,není oco stát

dedulka
4. led 2009

ahoj, tak já rodila cca před měsíce KP a byl to bezproblémový porod!!! 😉 - ono asi záleží na situaci! Já neměla sebemenší problém a malý je ok! žádné přidušení, žádné vykloubené nožky! 😉
já jsem třeba zas ráda, že jsem na císaře nemusela 😉

susane81
4. led 2009

Ahoj holky. Tak jsem byla na KO a malá je pořád KP. Dr jsem řekla, že chci rodit v Olmiku a řekla, že mě budou nutit k obratům a přirozenému porodu, ať se nedám i za cenu vyhrožování žalobou a trvám na císaři. Říkala, že mám pro to více předpokladů jako málo plodové vody, nemohla jsem hned otěhotnět, konec pánevní atd. Takže já mám jasno, budu muset hodně řvát 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru