Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

betelgeuzz
5. bře 2010

Rennco, nejsem si jistá, jestli myslíš to samé. Malé měla na jedné straně krku bouli a na tu stranu nedávala hlavu. Byli jsme na UZV a prý to byl natržený sval. Jedna doktorka říkala masírovat, na rehabce zase, že to nemá cenu, že to zmizí samo, ale měla jsem ji na tu stranu protahovat hlavu. Zmizelo to asi za měsíc. Myslela jsem, že je to z klasickýho porodu, ale vidím, že se to asi stává i u CS.

mabe
5. bře 2010

Ahojte holky, jak se porod blizi, tak jsem nervoznejsi a nervoznejsi. no jo, ceka me dalsi etapa a neznamo v zivote. jinak se mooc tesim na svou prdolku. 🙂

rennca
5. bře 2010

betelgeuzz: přesně to myslím. Přišla jsem na to protože malý nechtěl vůbec dávat hlavu na druhou stranu. druhý den ráno jsem tam pak objevila tu bouličku. Jeee tak jsem ráda že se někdo našel kdo měl stejný problém 🙂 podle doktorky z ORL mámé masírovat a taky otáčet furt hlavu na tu stranu. ted už je to 14 dní. boulička furt je ale už hlavu už i sám občas na tu stranu otočí tak uvidíme kdy se toho zbavíme my

mabe
8. bře 2010

ahoj holky, chtela bych se preptat. mely jste epi pri tomto porodu? je to asi lepsi, ne? i kdyby to pote preslo rovnou na cisare.

opica
8. bře 2010

mabe...ja som mala epi a odporucam, teda mne kontrakcie vobec nezmili, stale to bolelo jak das, ale asi keby som nemala, tak sa zblanzim. kazdopadne, poslednu pol hodinu, tym ze bol hlavou hore, som mala pocit, ze mi vyjde ustami....ale nastatsie zostupil. mna sa na to hned lekari pytali, zaplat si ju urcite, dat si ju nemusis...a kazdopadne je to fajn na sitie, kedze pokial rodis KP, tak budes skoro na 100% nastrihuta od a po z 😀

annie13
8. bře 2010

mabe sme na tom rovnako, este som vsetko nedocitala
ale mne primar nedoporucil CR ze sa to da porodit aj normalne a ja som teraz dostala neskutocny strach, aby som mu nejak pri tlaceni neublizila kedze ide hlavicka nakoniec
ak nebude vladat tlacit a bude bez vzduchu
normalne uvazujem ze idem skusit inu porodnicu

betelgeuzz
8. bře 2010

Já rodila bez epi a bylo to v pohodě. Samozřejmě, že to bolelo, ale nic, co by se nedalo přežít. Já bych se epi bála, kor u porodu KP. Nastřihnutá jsem byla, nemyslím ,že by to bylo nějak velké. Na šití mi dali injekci.
Opica, tady to nechodí jako v SR, že si epi zaplatíš před porodem. Záleží na porodnici, mě se nikdo na epi ani neptal.

opica
8. bře 2010

aha..to som nevedela...kazodpadne treba dat na odporucanie lekara...pretoze oni vedia, co robia...urcite by nechceli ohrozit ani dieta ani matku...treba byt hlavne klude 😎

anetka88
8. bře 2010

ahojky, taky jsme KP, nevíte jak to chodí v Benešově když jsem prvorodička? jestli se rodí normálně, nebo císařem, nebo jestli mám možnost volby? děkuju

mabe
8. bře 2010

opi, a kolik to stoji? to se hlsi pri prichaodu na prijem?

annie, oni rikaji, ze cisarem se da ten KP zakoncit vzdycky a je lepsi prirozeny porod, jak pro me, tak pro malou. je to neco nezvyklyho, proto mam z toho strach. s tebou se nedomlouvaly na terminu vyvolani? me rekly, ze u toho jsou dva dr. kdyby neco, takze je to na vsedni den a hlavne neprenaset, aby mimisek nebyl moc velklej.

zitra jdu na ko, tak se zeptam znova na vsechno, stejne uz se asi budeme domlouvat na terminu.

opica
8. bře 2010

mabe...betel pisala, ze v cechach sa to neda...v sr je to tak, ze si zaplatis a rozhodnes sa, ci chces. musis podpisat vyhlasenie, kedze podstupujes iste riziko...

anetka...si v 34 tt, dieta sa ti moze kludne este otocit 😉

mabe
8. bře 2010

opi, aha, no zitra se na vse pozeptam

anajocka
9. bře 2010

ja som v ,32t a babo je tiez KP, nemam s tym vobec skusenosti, ja cakam 4.dieta a 3 deti boli prirodzene, bez epid a v pohode, rada by som aj teraz rodila normalne, cisarskeho sa bojim, neviem, co ma caka, ale zas nechcem riskovat, zatial je KP a aj pupocnu snuru ma asi omotanu, nebolo to dobre vidno, tak mozno preto sa este neotocil, pisalo sa tu, ze automaticky davaju rodit cisarskym pri KP pri prvorodickach, ako je to s viacrodickami a preco je indikacia na cisarsky aj ked je chlapcek? ja sa spytam aj doktora jasne, ale idem az o 2t na uzv

anitta
9. bře 2010

ahojky holčiny já bych to kp teda rozhodně neriskovala. malej byl taky kp a automaticky císař... kp je mazec přirozeně fakt neriskujte ...

anajocka cřez není nic hrozného neboj se já jsem se ani nenechala uspat a malého jsem hned viděla... byl tam se mnou manža a vše proběhlo dobře... není to nic příjemného ale to není ani přirozený porod.každopádně kp je risk neznám nikoho kdo by rodil přirozenou cestou kp..

evca35
9. bře 2010

ahojte,
ja som mala malého uloženého KP, vedela som to od 30. týždňa, keď mi to zistili na USG prietokov. A už vtedy mi doktor povedal, že keď sa neotočí, idem na cisársky. A tak aj bolo, keď som začala v 35. týždni chodiť na prietoky a monitor do nemocnice za pôrodníčkou, začala ma na to pripravovať, hlavne na interné vyšetrenie a predbežne sme sa rozprávali či bude celková narkóza alebo spinal. Nakoniec som sa rozhodla pre spinal a neľutujem. Jednak kvôli zážitku vidieť malého hneď ako ho vybrali a potom keď ma zašívali, tak mi ho sestrička doniesla ukázať už umytého a oblečeného a stála s ním pri mne asi 2 minúty a mne tiekli prúdom slzy šťastia.
A jednak kvôli tomu, že po spinali sa ženy dostanú skôr doporiadku a bábätko pri ňom dostane menej anestetika.

opica
9. bře 2010

nemyslim si, ze jedine CS...zalezi od lekara...vidis, je ovela viac rizik spojenych s CS ako s klasickym porodom. samozrejme, ak je dieta otocene zle (napr. priecne), tak CS je jedine riesnie...neviem, nemyslim si, ze musi vzdy byt rodene CS...vid moja skusenost...a nemozem povedat ani pol slova, bez problemov som to zvladla a g mal apgara 10/10..cize najviac zalezi od lekarov...pokial vsak mas mat z toho stresy, tak vraj mas narok na to zaziadat si o CS 😉

anetka88
9. bře 2010

mabe: já ještě nechodím do porodnice, až za 2 týdny, tak uvidim co mi řeknou, ale byla bych pro císařský řez. přece jen z přirozeného porodu mám strach, pro mimčo je to hodně nebezpečný. To že je malá kp jsme zjistili při poslednim ultrazvuku.

gloria78
9. bře 2010

anajocka-ja som rodila 2. a 3. KP normálne (písala som tu už o tom) a nič neľutujem. Veľmi som bola proti sekcii. A 2. naše dokonca malo 3x pupočnú šnúru okolo krku (na to sa prišlo až pri pôrode) a vraj to bola jej záchrana, keby išla hlavičkou sama by si ju ťahala. Ale to je môj prípad, je to veľmi individuálne. No rozhodne sa nemáš pri prirodzenom pôrode čoho báť. Moje oba KP išli oveľa rýchlejšie ako ten prvý hlavičkou. Pri treťom pôrode som už bola "múdrejšia" a šla som rodiť s tým, že musím tlačiť na jedenkrát... Nemenila by som za narkózu, operovanú maternicu, bolesť rany pri kojení. To všetko sa dá zažiť pri sekcii.

mabe
9. bře 2010

ahojte holky, tak ja byla dneska na ko, znova jsem mluvila s dr.o KP. rekl, ze uvidime na prijmu podle UTZ polohy plodu a dalsich veci, pokud vse bude priznive, tak zkusime prirozenej, kdykoliv se da udelat cisar.

gloria78
9. bře 2010

buďte pokojné, pri každom KP pôrode sú min. 2 lekári ( pri mojom 3. bolo ich 5, primár na telefóne, 3 asistentky a jedna upratovačka) a vždy je pripravená sála pre prípad, že by bolo treba súrne spraviť sekciu. Nič nenechajú na náhodu, tomu verte!

mabe
9. bře 2010

glori, diky za prispevek. aspon vidim, ze to jde v poho a kdyby nahodou....

gloria78
9. bře 2010

presne tak, ide to úplne v pohode, len musíte ženy tomu veriť, že to dobre dopadne. neprepadnite žiadnej panike, to nepomáha, ale naopak všetko zhoršuje, aj teraz keď ste ešte 2v1 aj keď rodíte. A ešte niečo, doporučujem počas pôrodu naslovo posclúchať doktora (je to jeho zodpovednosť). A tešte sa, bolesť zväčšuje, lebo sa blíži to, že drobčeka uvidíte. Mne to vždy veľmi pomohlo. Držím palce!

anajocka
9. bře 2010

ja praveze nie som streser, snazim sa byt v pohode, len by mi bolo luto, keby som musela pod noz, samozrejme vsetko si prejdem s doktorom, mam strach z toho, zeby nepostupoval porod a musel by byt nakoniec aj tak cisarsky, ale je tolko alternativ pri porode, ze sa moze stat hocico, viem, ze velakrat sa obmotanie pupocnej snury ukaze az pri porode, no ved uvidime, zatial este verim, ze sa otoci, v mojom okoli tak kamosky rodia 50:50 cisarsky: normalny, casto bola indikacia na cisarsky az pri porode, nepostupujuci porod, zakliesnenie dietatka atd, vsetko sa da prezit urcite a ja verim, ze to bude v poriadku

mabe
10. bře 2010

glori, mela jsi epidural? jak je to u konce panevnim?

mabe
10. bře 2010

jinak holky, vcera jsem byla na ko, v utery jdu zase, ale uz mam termin vyvolani - pristi ctvrtek 18.3. na moje 30tiny. 😉

twiti
10. bře 2010

Ahojte 🙂
Chcela by som vam prispiet mojou skusenostou porodom. 🙂
Moja mala bola tiez otocena KP a ja som uz bola v 41tt pretahovala som 4 dni. Moj lekar nechcel aby som sla rodit cisarskym,prretoze Mia bola malicka mala len 2520g a 47cm tak stale vravel ,ze najlepsie by bolo porodit normalne,kedze som uz pretahovala dohodli sme sa na vyvolavacke. Prisla som rano o 7.00 a dali mi cipku ale nic nezaberalo bola uz 1 hodina a ja som nemala ziadne kontrakcie a otvorena som bola len na jeden palec. Tak mi dali este oxitocin ale ten tiez nezaberal vobec som sa neotvarala aj napriek tomu ze doktori cakali ze porodim este v 37tt lebo odvtedy som uz bola otvorena 🙂 . Nakoniec sa to aj tak skoncilo cisarskym rezom,co som aj rada,pretoze za cely den straveny na sale aj ked som ziadne silne kontrakcie nemala som bola strasne vycerpanaa 🙂 .Este poznamku bola som prvorodicka 🙂
Takze len tolko som chcela,ze nievzdy su veci tak ako sa zdajuuu,ja som bola otvorena vsetko bolo pripravene na porod a neslo to.

mabe
10. bře 2010

twi, diky za prispevek. ja jsem taky uz otevrena a pomalicku to postupuje. je jasny, ze se uvidi na aktualni situaci.

gloria78
10. bře 2010

nie, nikdy som epidural nemala

mabe
10. bře 2010

a muze se epidural?

gloria78
10. bře 2010

oba razy mi pôrod vyvolávali, hneď po podaní vyvolávašky som už musela ležať ☹ len do sprchy som mohla isť, odišla mi vody a bolo riziko že vykukne von nožička, takže ľah bol najbezpečnejšia poloha

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru