Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

oliivie
5. led 2009

Naše malá je ve 36.týdnu taky stále KP. Prý pak naplánují císaře před termínem. Máte některá takovou zkušenost? Jak dlouho čekají na možné otočení - jak dlouho před temínem se jde na tu sekci? Díky.

ivana24
5. led 2009

Ahoj všem,
oliivie: já měla první dítě také KP a naplánoval mi lékař císařský řez na 13.6. (termín porodu jsem měla 17 a 25.6.). No a plodová voda mi praskla 2.6., jen jsem než jsme vyjeli zavolala do porodnice, hned vše věděli a když jsme cca za 40min dorazili, tak vše bylo připravené. Jo a ještě v 37tt jsem šla znovu na UTZ, aby se poloha potvrdila a udělali ni odhad váhy mimča a ten den mi dal lékař termín (takhle to chodí v Neratovicích, asi hodně záleží kam chodíš a jak to tam dělají). Teď čekám druhé, pro změnu opět KP a už před vánocemi si ze mě doktor dělal legraci, že nic plánovat nebudeme, že mé děti si stejně nepočkají 😖
Jinak jsem se dočetla, že sekci lze naplánovat až 10dní před termínem porodu.

oliivie
5. led 2009

Díky za info. V úterý jdu k doktorovi, tak se ho zeptám, ale jsem zkrátka zvědavá. Kamarádce se mimi otočilo až ve 37. týdnu, tak nám to oběma třeba ještě dopadne. :o)

betina
5. led 2009

ahoj holky,

to jste měly štěstí. Měla jsme Verunku taky KP, ale tady v Brně je trend, pokud není mimčo moc velký, rodit přirozeně. takže mě porod vyvolávali, 2 týdny před termínem, neotvírala jsem se a nic nepomáhalo, malá nesestupovala, tak mi po 7 hodinách udělali sekci 😠

reni7
5. led 2009

susane 81-vyřvy si ten císař,páč nevím jestli sis četla můj příspěvěk jak sem dopadla já když mě mamka rodila KP 😠 pisnu ti sem která je to stránka,vůbec sem tady nemusela být 😔 takže vem sebou i chlapa a na něco to prostě uhrajte nebo se domluv s gyndařkou,držím palce 😉

reni7
5. led 2009

susane 81-str.22

lucinka01
5. led 2009

Ahoj, já měla taky malého KP a rodila jsem plánovaným císařem v termínu. Je teda fakt, že to nebyl jediný důvod pro císaře, mám ještě vrozenou vadu děložní, takže kvůli kombinaci těhle dvou věcí byl císař celkem jednoznačná volba. Měla jsem původní termín podle PM 5.10., ale podle UTZ mi ho posunuli na 10.10. a ten den jsem taky odrodila. Dřív mi ho neplánovali. Měla jsem teda hodně malé miminko a ještě než mi naplánovali operaci, dívali se podle UTZ, kolik cca váží, aby měl aspoň 2,5kg. Jinak by myslím zkusili ještě chvíli počkat.

susane81
6. led 2009

Právě, že moje gyn MUDr. říká, že jedině císař! Jen mě připravila na variantu, že můžu v porodnici natrefit na jiný názor. Jinak příspěvky jsem četla všechny. Divím se, proč rodí KP, když je tam riziko. Moje gyn je taková, že v ničem nevidí problém, všechno půjde, všechno je v poho, ale u tohohle když jsem vzdychla, že chci přirozený porod, tak mi hned líčila rizika. Na KO jdu za týden, ale šance na přetočení není žádná, protože mám málo vody. Ano pohyby nějak extra moc necítím, určo ne tak, jak to říkají ostatní, že nemůžou spát, sedět apod.
Jinak podle MS mám termín 13.2 a podle utz ve 12 tt 4.2. Moje gyn říkala, že mě pošle do porodnice 14 dní před termínem, tedy začátkem února. Já bych ale raději dříve, ať se nestane, že začnu rodit, mimčo bude v por. cestách a mě nebudou chtít udělat císaře, tak uvidíme.

ivana24
8. led 2009

Susane81: neměj strach, že ti miminko, tak rychle sestoupí. Právě KP jdou pomaleji, protože je dolu netáhne hlavička. Aspoň, tak to říká můj doktor. Mě praskla plodová voda, jela jsem do porodnice 70km, tam jsem byla v 16hod a císaře začali v 18hod a vše OK!

susane81
9. led 2009

Ivi dík 🙂 . teď už týden trpím bolestmi podbřišku a bederm, hlavně večer a v noci, tak nevím, co to je. 😎

ludva
10. led 2009

susane81 : rodila jsem KP před 11 lety přirozeně za 2,5 hod od prasknuté vody. A to jsem byla přijata do Motola 2 týdny před termíny. Naštěstí se snad doba změnila.
Nenech se odbýt, jako prvorodička máš dneska "právo" říci si o císaře. Ptala jsem se mého dr. Bohužel vícerodičky to právo nemají.

ivana24
10. led 2009

No já mám i druhé mimi KP, o normálním porodu vůbec dr. neuvažuje, opět mě čeká císařský řez. No hlavně aby bylo vše OK.
Susane81: Kde budeš rodit? Zkus si vybrat porodnici kde jsou rozumní.

miranda77
10. led 2009

jsem taky po císaři: byla jsem prvorodička KP a odhad velkosti byl 3 600g - termín jsme měli 26.8. a plánovaný CR proběhl 17.8. a dali mi bybrat,jestli chci rodit normalne nebo cisarem. Musela jsem se sama rozhodnout. Obrecela jsem to a sla na cisare, ted jsem rada.

adulikka
10. led 2009

mne obidvaja chlapci šli KP .Pri prvom to zistili 5 minút pred koncom pôrodu .Pri druhom bolo vše v poriadku ,ale 36 týždni sa pretočil ,tak som si šla na 10 dní poležať chvíľu pred termínom do nemocky .Nič sa nedialo ,tak som sa pýtala domov .Urobili mi aj vyšetrenia na cisársky ,ale ja som nechcela ,ked som prvé tak dobre porodila .potom mi pôrod vyvolali ,dvakrát potlačila a malý bol bez bolesti vonka.tak ja som proti cisárskému pôrodu .

mary3
12. led 2009

susane81- moj syn bol tiez KP a lekari v nemocnici sa ma snazili presvedcit aby som rodila prirodzene, no moja gynekologicka mi tiez povedala ze sa nemam nechat prehovorit, ze cisarsky bude lepsi, navyse sme vedeli ze to bude chlapcek a pri tych je to vraj vacsie riziko... ja som sa prehovorit nenechala aj ked som sa citila dost hrozne ked mi lekari stale rozpravali aby som si to rozmyslela, mala som aj vycitky ci robim dobre ak chcem cisarsky ale dnes som stastna ze som sa nedala.... mam krasneho zdraveho synceka, mal porodnu vahu 3700g co je dost takze som rada ze to bol cisarsky, ten prebehol uplne bez problemov... drzim ti palce aby vsetko dobre dopadlo....

ivana24
13. led 2009

adulikka: Myslím, že je to každého věc, co zvolí. Buď ráda, že ti to dopadlo dobře,ale je hodně takových co to štěstí neměli.....Já bych to riziko nepodstoupila a myslím si, že si napsala upřímně, že u prvního děcka to lékaři zjistili pozdě, kdybys to věděla dřív, tak uznej, že bys také pátrala a jen tak neriskovala zdraví svého dítěte. Je jasné, když to jednou dobře dopadlo, tak už se to podruhé nese lépe. Promiň jestli jsem moc upřímná, ale pokud si najdeš nějaké odborné články, nebo se jen začteš do příspěvků, co tady holky a maminy píšou, je jich spousta co se snaží nejprve porodit přirozeně, ale většina končí stejně císařem...

veruska007
14. led 2009

Ahojte, jsem ve 31.tt a maly je taky KP. Mudr. me chce poslat na manualni otoceni miminka. Mate s tim nektera zkusenost? Ja z toho mam dost hruzu, jsem prvorodicka, cekame chlapecka.

susane81
14. led 2009

Ahojte. Veruš, moje dr říkala, ať na otáčení mimča nejdu v žádném případě. Jednak proto, že mimčo je velký, jednak proto, že mám málo vody. U tebe je to možná jiné. Ale četla jsem tu jeden příspěvek, kdy paní byla spokojená. Ale fakt jen jeden jediný ☹ .
Já chci rodit ve FN Olomouc. Vůbec nevím, jak se k tomu stavějí. Ale teď jsem 36 tt a malá váží 3100g, takže velký medvěd 😀

mien
14. led 2009

ahoj veruska, nechcem ťa strašiť, keď som bolav pôrodnici tak tam jednej mamine otáčali, no veru veľmi kričala ja to strašná bolesť, ale len vtedy, keď ti to robia od spodu
keť ti to robiua tak, že ti masírujú brucho, tak to nebolií
aj môj bol KP a rodila som cisárskym ja som vôbec nechcela aby mi ho otáčali

ivana24
14. led 2009

Veru, já bych do toho taky nešla. Já jsem se na to sama ptala mého dr a ten to naprosto odsoudil. Ať si mimčo leží, jak je to pro nějnejpřirozenější a nejpohodlnější. Ale možná to u tebe jde. Nevím 🤐

adulikka
14. led 2009

bábo sa môže ešte otočiť na poslednú chvíľu ak má dosť miesta
aj moje sa pokúšalo ,tak ma preto ani z nemocky nepustili domov ,
ivana ved ja som sa hned pýtala dr. pri tom druhom KP ,že či idem rodiť cisársky ,ale dr. mi povedal že nie ,že bábo je malé ,tak pekne prejde ,ale som si to potom odležala v nemocke ,aby bola pod kontrolou

ivana24
15. led 2009

adulikka: No ono když jsi to jednou zvládla normálně a navíc bylo mímo malé, tak tě dr nechal rodit normálně. Ale uznj, že pokud maminy a to včetně mě mají na výběr, tak asi většina volícísaře, protože je bezpečnější pro mimi....Tak jsem to myslela. Ale máš obdiv, že jsi to zvládla, já bych to asi hlavně psychicky neunesla... 😖

halpa
15. led 2009

Ahoj, tak já jsem včera na ultrazvuku zjistila, že se malému taky líbí víc hlavičkou nahoře. Samozřejmě jsem hned vlítla na net a zjišťovala informace a musím přiznat, že otáčení miminka doktorem se mi zdá jako dost brutální řešení, které se podle mě zcela jistě miminku líbit nebude. Na mě nezáleží, já vydržím všechno, ale nechci nechat ublížit miminku.
Susane81 - jsem z Olomouce a taky se chystám rodit ve FN.Chodím tam i do rizikové poradny, ale jdu až příští týden ve středu, utz mi dělali na genetice, takže vím jen výsledky, ale nic víc. Pokud mi budou nutit přirozený porod nebo otáčení miminka, nehodlám se s nimi ani hádat a hledám jinou porodnici.

ruth.cechova
15. led 2009

Ahoj,já sem rodila 6.10.2008 taktéž KP a termín sem měla až na 21.10. tak se určitě není čeho bát malá měla 3590g a měřila 51cm a doktor při přijímání do nemocnice odhad váhu na 3300g.Měla sem k tomu všemu ještě hodně vysoký tlak a byla sem oteklá jako meloun 🙂 🙂 takže sem tam ležela už týden před porodem.Operace byla naplánovaná a musim říct že sem měla opravdu strach bylo to moje první,ale není čeho se bát.Uvidíš že možná budeš na konci ráda žr to bylo tak a ne normálně 😉 ušetříš si bolesti 🙂 🙂 🙂 .A je to lepší i pro miminko.Měla sem epidural takže sem malou viděla hned jak jí vyndali a bylo to supr nic sem necejtila nic mě nebolelo a za dva dny kdy mi dali malou na pokoj sem běhala jak laňka 🙂 🙂 .Doufam že tohle někomu pomůže a nebude z toho mít takovej strach jako já když sem vůbec nic neznala a opravdu se nění čeho bát.Tak držim palečky 😵 😵 😵

ruth.cechova
15. led 2009

teda holky poprvé slyšem že chudáky miminka přetáčejí no brrrrr ☹ ☹ ☹ ,do toho bych teda nešla.Měla bych strach přece to není přirozené.A určitě bych si trvala na svém v žádném případě.Císař je bezpečnější pro mimčo moje natálka byla venku během 5 minut a celá operace trvala snad půl hodinky.Opravdu je to mžik 😀 😀 😀

susane81
17. led 2009

No já mám termín dle PM 13.2, ale dle ultrazvuku ve 12 tt mám termín 4.2 a dr mě chce poslat do porodnice až koncem ledna, začátkem února, což se mi zdá pozdě. Ale zase nemusím nikam dojíždět. A oteklá jako meloun jsem taky, děsně, i bolí to, ale bílkovinu a tlak (130/80) mám prý v pořádku. Dle dr není důvod plánovat císaře v 38 tt, ale vidím, že se to tak skutečně dělá, viz. ruth.cechova, tak fakt nevím.

oliivie
17. led 2009

Mně posílá doktor s doporučením do rizikové poradny v nemocnici, abych se tam domluvila na CS - kvůli KP miminka. Mám tam jít v pondělí 19.1. a termín mám 29.1. No v pondělí budu 38 +4 a že to prý asi naplánují na ten další týden. Takže oni se asi řídí podle konktétního nálezu.

ivana24
18. led 2009

Oliivie: tak hlavně, že tě nenutí do normálního porodu. To riziko je fakt velké, no jsou i maminy co to zvládli v pohodě, ale to riziko, co? 😖 No tak už to máš za pár, to bude v pohodě uvidíš. Dej vědět, až budeš mít po všem. Pa

magda27
18. led 2009

Holky, v Brne se otaceni miminka, ktere je KP, taky dela. Ale ja to odmitla, tak mi rovnou naplanovali CS na 38.tt. Maly si ve finale pod zadecek jeste strcil nozicky, takze to se prirozene vubec nerodi, zadeckem jeste, ale nozickami nikdy. No a nakonec mi v den cisare rano praskla voda, takze bychom rodili, i kdyby nebyl CS planovany 😅

r123
18. led 2009

magda tak já syna taky rodila nožkama respektive jednou nožkou a pak šla druhá se zadečkem!byla to sakra fuška!byla jsem prvorodička a výstavní kus během porodu se na mě chodili dívat doktoři z celé porodnice i samotný primář u mě byl pořád! 😀 🙂 prostě humbuk.ale je pravda že to zavinila moje dr jelikož mě už dávno měla poslat do porodnice na kontroly,ale ona to neudělala.tudíž když jsem v 38 tt začala rodit a přijela do porodnice s malýho nožičkou v porodních cestách tak už prý bylo na porod cs pozdě!takže jsem to musela oddřít normálně!pořád mě hlídaly a po porodu mi můj porodník doporučil ať změním dr jestly plánuju druhé dítě že mě i malého hodně ohrozila že už jsem měla být dávno v porodnicích na kon.!prý se mohlo cokoliv stát jelikož už samotný porod kp je rizikový natož nožkama u prvorodičky!dr jsem změnila a u dcerky bylo všechno parádní!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru