Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

annag
16. říj 2008

sisa.b, a nech ešte vydržia v tých našich bruškách, už nech nevymýšľajú a pekne sa chystajú dole hlávkou na tento svet 😉 🙂

barca1
17. říj 2008

sisa,anag-děkuju a taky gratuluji k otočení to je super už se jen modlím aby si to nerozmyslela jako minule a neotočila se zpět tak ji pořád domlouvám 🙂

valentovasasa
17. říj 2008

ahoj - tak musím reagovat na dva příspěvky:
Damin - tím že se u nás KP nerodí myslíš u nás v ČR, nebo u vás v porodnici? Já jen, že pokud by to bylo myšleno v ČR tak je to blbost, protože mě to dávali jako alternativu na výběr a to i když byl syn velký.

A Adulik - já jsem měla SC pod celkovou narkozou, protože vím, že bych to neustála - mám "syndrom bílého pláště" - prostě z nemocnice je mi blbě a tak kdybych cejtila jak se ve mě hrabou, tak bych to asi neustála... Takže já i druhé bych šla pod celkovou narkozu... I když známá měla jen epi a nemůže si to vynachválit... Musíš sama zvážit co bys snesla...

pass
17. říj 2008

baby, gratulujem všetkým, ktorým sa bábenko otočilo - ja stále dúfam 🙂

annag
17. říj 2008

pass, držím palce, nech sa otočí tak, ako sa otočili jeho kamošky tu spomínané 🙂

sisa.b
21. říj 2008

annag - tak by si sa mala poponahlat, aby si neskoncila s nami v novembri 😀 😉 😎

hlavinka
21. říj 2008

Ahoj holky, nejak jsem zapomnela, kdy se mimco otoci do finalni polohy? Ted mala byla KP, tak nevim, zda se jeste otoci. Mne prijde, ze se tam mele pekne a citim, jak se otaci, ale spis je napric nez hlavickou dolu (aspon mam ten pocit). Dekuju 🙂

zukab
21. říj 2008

takze mne idu o cca tyzden davat termin na cisarsky, lebo mala sa stale neotocila a sance davaju mizive.
vraj uz nema miesto a je to dost nepravdepodobne.
tak uvidim.
psychicky som pripravena na cisara a uprimne povedane, aj sa celkom tesim. som divna.... 😀

annag
21. říj 2008

sisa.b, ja skončím veľmi rada u Vás v novembri, malá je pekne dolu otočená, a je maličká, má okolo 3 kg, takže ma ani príliš netlačí a neobmedzuje, ja si tehotenstvo ešte stále užívam 😉 🙂 🙂

hlavinka, ako vidíš, otočí sa ešte, mne sa otičila v 39. týždni 😉

zukab, to aj mne hovorili a ako vidíš, otočila sa, ja som sa naopak z potenciálneho CR netešila, vieš, po normálnom pôrode si na už druhý deň v podstate OK, CR je predsa len operácia, ale každá mamička má na to iný názor, a vytlačiť tretie bábo bude snáď ľahšie než prvé 🙂

hlavne nech sa nám narodia tie naše baby zdravé

hlavinka
22. říj 2008

Zuka: ani se nedivim, ze se na cisare tesis. Aspon budes mit jistotu, kdy se mala narodi a budes vedet, ze to nebude trvat dlouho. Asi bych na tom byla stejne jako Ty. Tak drzim palce, at to vse vyjde dobre 🙂

Annag: otocilo se, no super. To bych asi uz necekala. Tak hodne stesti, urcite mas pravdu, 3. pojede jako po masle, kdyz uz ma telo dvakrat natrenovano:o)

annag
22. říj 2008

hlavinka, ďakujem a veľa šťastia a zdravia aj Tebe i celej rodinke 🙂

damin
23. říj 2008

valentovasasa: já jsem to neupřesnila - myslela jsem u nás v nemocnici (Příbram) - jsem ve 34.tt a už nyní mě upozorňují, že pokud se mi kluk v břiše neotočí - tak jdu na císaře. A jsem druhorodička. Kluk vypadá, že bude větší - hlavou bych ho normálně porodila. Oni se nebojí o rodičku, ale o dítě - ještě před pár lety tady KP rodili - ale jak jsem již uvedla, všechny děti museli oživovat. Tak raději přistupují k císaři.

damin
23. říj 2008

Ptala jsem se gynekologa i na polohování - zda nejde otočit. Pokud je příčně, tak to zkoušejí - dát mu hlavu dolů a hned píchnou vodu - aby hlavička sestoupila a neobrátila se zpátky a hned se jde rodit. Jenže já mám hlavu přímo pod žebrama, takže mi žádné polohování nepomůže - prostě jen, když si to ještě rozmyslí a otočí se sám.

hlavinka
23. říj 2008

Damin: taky mame hlavicku primo pod zebrama. Ale je jeste cas, ne? Treba se otoci 🙂 A kdyz ne, tak zas cisarak jistej je taky jista uleva v te cele nejistote 🙂

damin
23. říj 2008

Hlavinka: no on doktor taky říkal, že to budu mít alespoň rychlý a že se to dítě nemusí cpát do něčeho úzkýho a bude to mít bez stresu. Ale já už přirozeně rodila a je moc hezký, když ti pak mimčo daj na bříško - o to teď příjdu. A to je mi trošku líto.

hlavinka
23. říj 2008

Danim: treba bys mohla mit uspany jen spodek a mimco by Ti pak taky dali hned, to se tak dela. Tedy jak kde, to je zas fakt.

danuskam
23. říj 2008

Pridam svoju skusenost. my sme boli KP od zaciatku do konca. Citila som ako sa mala snazila pretacat ale akoby ju nieco nepustilo-snura..tak az do poslednej chvile mi sllubovali dr. prirodzeny porod aj ako prvorodicke.(antolska BA) nakoniec bol cr ale to kvoli zlym ozvam na monitore. dokonca sa ma spytali ci suhlasim s cr! jasne ze ano-vsetko dopadlo ok. mala snuru omotanu okolo ruky aj hlavy.apgar 10,10, akurat je taka malinka. mala som spinal-velmi odporucam. akurat vsetky rozpravky o vcasnom prilozeni na prsnik nejako nefungovali.priniesli mi ju cca po 10hod.po porode (aj tak by som nevladala sa o nu starat..) nakoniec som rada ze nebol prirodzeny porod,lebo som bola po takmer 24hod kontrakciach vekmi vysilena.moj zaver z toho vsetkeho-dr.tiez nechcu riskovat,aj ked cr je pre nich casovo narocnejsi-vsak komu by sa chcelo zasivat..ked sa da, rodia prirodzene. vela stastia vsetkym tehulkam. 😀

damin
24. říj 2008

danuskam - no k tomu šití - mě po klasickém porodu šili půl hodiny - takže si moc nepomohli a kamarádku 2 hodiny - tak jak u koho. U někoho je ten císař opravdu rychlejší a méně pracný - ale psíš výjimečně.

sisa.b
25. říj 2008

annag - tak kludne prid pokecat k nam 😉 teda ak nahodou nie si niekde v porodnici 😎

barca1
27. říj 2008

🙂 ahoj holky dlouho jsem tu nebyla nějak nestíhám hlásím že jsem ještě celá a malá zatím otočení drží tak bude porod asi přirozeně zítra jdu zas na kontrolu do porodky 🙂

hlavinka
27. říj 2008

Jeste mam jeden dotazek - kdy ze je v 30 tt KP, chodi se pak jeste na nejake ultrazvuky, kde se zjisti, zda se mimi otocilo nebo jak? Nekdo rika, ze na UTZ uz nepujdu, jiny zase ze bych mela - ale sama si o nej rict tezko muzu, ne? Taky aby vedeli, jak je mimi velke (priblizne). Dekuju

illy
27. říj 2008

hlavinko,
já byla zrovna dneska na poradne u Apolináře (jsem 34+0 a zkracuje se mi čípek), ze středy měli papíry od mého dr, že je malý KP - je tak už strašně dlouho, do toho mám dělohu tvaru srdce, takže je skoro 0 šance, že se otočí, přesto mě dneska dr. poslal na utz na kontrolu polohy plodu. Na ko mám přijít zase v pondělí, to my udělají prý zase utz a pokud se neotočí, tak začneme s předoperačním vyšetřením. Takže je možné, že tě ještě pošlou na utz na kontrolu polohy. Nevím, jestli je to normální nebo mě tam poslali kvůli tomu hrozícímu předčasnému porodu, ale myslím, že je to normální. Mě přijde brzy dělat preodoperační vyšetření a plánovat císaře na konci 35tt, ale asi je to dané mou situací... tak uvidíme. Každopádně držím palce, ať máte takový porod, jaký si představujete a co nejméně bolestný..... Jen co se týče císaře - pořád váhám jestli jít pod celkovou anestezii nebo jen spinálku.

hlavinka
27. říj 2008

Ily: dekuju za informaci a moc Ti drzim palecky, aby to maly jeste chvili vydrzel a "dopekl se".
Tezko rict, zda je to standardni nebo ne. Uvidim, co mi rekne Dr., jdu tam 12.11, to budu zacinat 35.tyden.
Moje svagrova mela taky planovany cisar a taky sla na vysetreni nejak kolem 35 tt, takze myslim, ze je to normalni, asi jde o to, aby se to v klidu vse stihlo a kdyby nahodou nejaka vysetreni nevysla, aby se mohla opakovat.
Pokud muzu rict svuj nazor, ja bych si vzala jen spodek, protoze za prvy clovek pak hnedka muze videt mimco a nema pocit, ze mu neco ukradli - kdyz Te uspi, tak jdes spat s brichem a pak najednou bricho nemas a maly nedostanes hnedka, ale az za delsi dobu. Taky celkove uspani je narocnejsi na organizmus a muze po nem byt spatne (zavrate, zvraceni). Ale opravdu tezko soudit. Zase kdyz nastanou komplikace, pak je klasicka anestezie (celkove uspani) lepsi. Jenze to dopredu nikdo nevi, co bude.
Tak Ti preju, aby to vse probehlo hladce.
A kde budes rodit?

illy
27. říj 2008

hlavinko, já budu rodit u Apolináře. Bylo mi jedno kde, při prvním těhu jsem byla ve Vinohradské (tam jsem v 10tt potratila) a když jsem měla při tomto těhu zase pblm a vypadalo to špatně, tak mi moje nová dr doporučila Apolináře nebo Motol. Apolináře mám blíž, tak jsem šla tam a už tam zůstala - jsem názoru, že zvláště v Praze, kde mají ve všech porodnicíh už dobré vybavení, tak stejně záleží na jaké lidi narazíš a jaký máš porod. A kde budeš ty rodit? Z jaké částu Phy jsi? S tou anestezií - taky si říkám, že při spinální budu u toho, ale trochu mě děsí epidurál - prostě mám takvou stíhu, že mě blbě napíchnou a já ochrnu (jo je to blbost, ale prostě mám strach) tak uvidíme, zda to překonám. Se ještě poradím s dr. Jinak díky moc za prání.

damin
27. říj 2008

Tak mně dělá ultrazvuk můj doktor každou návštěvu - vždycky koukne na srdíčko a změří mimčo. Pořád doufám, že se ještě mimouš otočí.

hlavinka
27. říj 2008

Illy: to je mi lito, ze poprve to nevyslo. Ale hlavu vzhuru, ted jsi krasny 35 tt a uz by to bylo v pohode, kdyby nahodou se prcek narodil driv. Drzim palce! 🙂
Mas pravdu, vetsinou uz byvaji porodnice vybavene dobre a opravdu zalezi na lidech. Ale dobre jsi udelala, ze jsi si vybrala Apolinare a ne Motol. V Motole je to spis nemocnice a na rodicky koukaji skutecne jako na pacientky a vybaveni nic moc. Apolinar je aspon porodnice:o) a dobre vybavena....
Jsem z Modran a budu rodit v Podoli, mam to nejbliz (blizko byla jeste Thomayerka, ale mam tam spatne bus spojeni na kontroly).
Jo, tak to Te uplne chapu, takovy pocit mam z epiduralu taky. Jeste, kdyz Ti tam davaji (i u normalniho porodu) podepsat, ze na sebe neberou riziko, kdyby nahodou neco :o( Jenze zase i muj tata byl na operaci kyly jen s epiduralem a v pohode. Myslim, ze riziko je uplne stejne vsude. Tedy nulove - musime se tim utesovat a nemyslet na to spatne! 😉 Ale uvidis, co Ti taky rekne doktor, to bude nejlepsi se s nim poradit a sve obavy mu rict.
Nemas vubec zac, opravdu ted jde jen o to, abyste byli oba v poradku:o)

betina
27. říj 2008

illy,

tak jestli mohu srovnávat. taky jsem měla malou polohu KP, navíc vyvolávačka-porod. Měla jsem hrůzu z epiduralu a odmítala jej do poslední chvíle...pak už jsem nemohla a vůbec nic to není a věř mi, že já omdlívala i u barní krve. je to taková tupá bolest, ale jen pár vteřin a pak nic, takže epidurál je opravdu v pohodě. Porod se nám nedařil, takže jsem musela na císaře-nechali mě epidural, ale jaksi jsem cítila bolest (prý se to skoro nestává, u mě bohužel ano) a tak jsem musela pod celkovou anestezii a napíši jenom jedno. Malá se narodila ve 14:30, já ji poprvé viděla až ve 20:00 ☹ nebylo mi z toho dobře. Druhý den byla na pokoji vedle mě holka, co šla na císaře pouze pod epidurálem a přivezli ji a byla naprosto v pohodě, smskovala apod...já druhý den, když jsem měla zkoušet chodit, ještě omdlela ☹ takže kdybych mohla volit, jestli celková nebo epidurál, neváhám ani minutu-epidurál

illy
27. říj 2008

Hlavi, díky moc za utěšující slova 🙂 Jo, jo, ve finále stejně dám na doktory. Taky ti přeju, aby bylo všechno v pohodě a těšila si se z toho nejkrásnějšího vánočního dárečku. Držím palce. Přesně ta, hlavní je, aby byli prcci a my v pořádku.

hlavinka
27. říj 2008

Beti: myslim, ze jsi citila bolest proto, ze uz jsi predtim rodila a mela epidural dele. Moje svagrova to mela presne tak, jak rikas. Myslim, ze kdybys mela epidural bez porodu, bylo by to v pohode. Taky pak sla na celkovou a taky mimco videla az za 12 hodin, byla strasne zmatena, plakala, nevedela, co se stalo s briskem a kde je mala, mela o ni strach. Proste epidural je asi lepsi.

Illy: taky dekuju. Urcite budeme vsechny v pohode 🙂

illy
27. říj 2008

Holky, tak díky moc. Beti, díky za zkušenost. Je to asi pravda, že aspoň o tolik nepřijdeme.
Mějte se krásně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru