Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

lullka30
8. čer 2007

Romana, dúfam, že malá bude hodné deťátko, ale neviem neviem, keď ona zlobí už teraz v bříšku 🙂

romana27
8. čer 2007

lullko neboj, to nezlobí, to se jenom už chystá ven a těší se na maminku a tatínka 🙂

lullka30
8. čer 2007

ach jo, nech už je tu s nami, tých 9.mesiacov je dlháááá doba

sarkabrezen
8. čer 2007

kojení v pohodě, malou mi přinesli hned za 4 hodiny, ať se prvně přisaje, sice jsem do ní musela dlubat ať tahá, ale celkem se to povedlo. pak jsem ji ještě pár dnů musela trochu pomáhat, že jsem jí dlubala do bradičky, hodně u toho usínala, ale teď saje jak savec 🙂 taky máme už 6 kg 😀

sarkabrezen
8. čer 2007

hlavně holky ten první týden po císaři se co nejvíce hýbejte, choďte... čím víc tím dřív budete v pohodě. ono vás miminko ani moc ležet nenechá 😉 ten první týden sice dost bolí, ale neuvěřitelně rychle se to zlepšuje! každý den je mnohem lepší než ten minulý! první den máte pocit, že následující půlrok bude katastrofa, ale byla jsem hooodně překvapená, jak moc rychle jsem už byla v pohodě, už při odchodu z porodnice jsem se cítila neuvěřitelně lépe, přeju vám moc moc moc, ať to vyjde co nejlépe 😵

romana27
8. čer 2007

Díky Šári za info. Taky jsem slyšela, že pohyb je hodně důležitej, tak hold budeme muset tu bolest rozchodit.

lullka30
8. čer 2007

Holky, takže poslušne hlásim, že v nedelu nastupujem do porodnice a v pondelok 11.6. o 8.30hod si dobrovolne na takú hodinku pojdem poležať na porodní sál 🙂

romana27
8. čer 2007

jé lullko tak to je paráda, takže už jenom dva dny a uvidíš svoji maličkou.
Už se těším, až se vrátíš, uvidíme fotečky a napíšeš co a jak.
Budu na tebe myslet 🙂

dika
8. čer 2007

lullka, tak uz to mas za par 😉 Drzim ti palce, urcite vsetko dobre dopadne. pa pa

romana27
11. čer 2007

tak lullka už má krásnou holčičku, mrkněte jí do alba a jak rychle 🙂 určitě je tam dal pyšný tatínek 🙂

marcela22
14. čer 2007

Ahojte babky, tak sa zasa ozývam - dieťatko s av pondelok otočilo hlavičkou dole avyzerá to tak, že už mu to zostane až do pôrodu 😀 Predstavte si ten čok, keď ešte ráno, keď som vstávala, ma búchalo hlavičkou do rebier a keď som bola za 2 hodiny na UTZ, už bolo hlavičkou dolu 😨 A to už ani doktor moc nedával šancu, že sa otočí... Tak som veeeľmi rada, že môžem rodiť normálne 😀

smrktovak
15. čer 2007

Ahoj. Tak to ti strašně závidím. Dala jsi mi naději, že se mi malá taky třeba ještě otočí. Už jsem se pomalu začínala smiřovat s tím, že tak zůstane, ale vidím, že šance ještě je. Ať ti porod dobře dopadne

bu_bu
15. čer 2007

Ahoj holky, tak já už mám taky porod koncem pánevním za sebou - teda rodila jsem císařem. Bylo to docela narychlo, protože se plánovaný císař byl až na 13.6., ale na kontrole 5.6. mi dokrot oznámil, že už to nevydrží snad ani den. Tak jsem nastoupila do porodnice (bolesti jsem neměla), ale tam se to rozjelo, kontrakce se stupňovaly, tak mi dali infuze na utišení, protože mě nechtěli operovat, protože jsem jedla. Tak že to nechají na další den ráno, naštěstí se to uklidnilo a malý vykoukl na svět 6.6.2007 😉
Hodně velké bolesti jsem měla po císaři, byla jsem uspaná celkově (ráno se to zase rozjelo, nebyl čas na epi), tak jsem se pak kroutila v 3hod bolestech, ale teď si na to už nevzpomenu. S kojením jsme to zvládli, malý už pěkně papá. Jinak břicho už nebolí. Ono se to docela rychle zlepšuje, teda aspoń u mě, chodila jsem v pohodě sama už druhý den.
Takže pro ty, kdo to mají před sebou, tak držím palce 😉

romana27
16. čer 2007

Marcelko gratuluju k přetočení. Je zvláštní, že jsi to necítila, to dává naději i mě 🙂 . Kontrola mě čeká v pondělí, tak má malej ještě den dva 🙂

bu-bu Radimek je krásnej a ty statečná, věřím, že ty bolesti za to stály 🙂

smrktovak
16. čer 2007

Tak já teď vůbec nevím. Nejdřív mi připadalo, že kope jen dole, ale teď už mi to připadá, že kope i nehoře. Asi to bude nějaká chobotnička. Ve středu jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá co mi řekne.

ikis
19. čer 2007

Ahoj holky...jsem KP a čekám kluka,tudíž mě císař asi nemine.Chci se zeptat,v kolikátém týdnu Vám určili datum na císaře??? a zda ten datum odpovídal termínu porodu podle poslední menstruace???
Já byla na poslední kontrole na 36+1 váha mimča-2650gr. a to se nechtěl doktor vůbec o plánování bavit,že je ještě spousta času 😝 Ovšem já bych už ráda termín věděla a hlavně mám takové tušení,že stejně mimčo přijde dřív 😕

elise
19. čer 2007

ahojte, pridávam sa aj ja. môj malý sa mal narodiť cisárskym rezom, pretože bol v polohe PK - panvovým koncom a ešte viac na priečnu polohu. v deň ked som išla do pôrodnice na cisársky tak sa mi pretočil dolu hlavičkou, tak som nakoniec rodila cisárskym, bol však veľký a po normálnom pôrode ho muesli kriesiť, teraz je úplne v poriadku je zdravý, to je dôležité.termín na cisársky som mala 3 dni pred termínom pôrodu podľa poslednej menštruácie, ale malý prišiel na svet dsám otočenou hlavičkou dole deň pred normálnym termínom pôrodu. držím vám všetkým palce aby pôrod dobre dopadol. 🙂 🙂

kalo
19. čer 2007

IKIS: ted jdu od DR...Mam mimišku taky KP (spíš napříč) a k tomu jeste úzkou pánev a těhu cukrovku, takže mi dr.řekl,že císař je velmi pravděpodobný ☹ Řekl mi to samé, že je ještě spousta času. A bude na výběr: buď plánovaný císař-v době termínu porodu podle MS, nebo taky pár dní před termínem jít do nemocnice a počkat, až se porod rozběhne a pak se podle situace uvidí, jestli odrodím normálně (nebo KP) nebo při tom "pokusu" se bude muset udělat císař... Prý ta druhá variatna je ale riziko pro mimi i pro mě. No jsem z toho trochu zklamaná, ale co se dá dělat. ALE!!! naděje umírá poslední a třeba se nám miminka otočí jako ELISE 😵

romana27
19. čer 2007

ikis u mě to samý, doktorka mi udělala kontrolní ultrazvuk, že hlavička je nahoře a tak jsem čekala, že mě pošle do nemocnice na nějakou dohodu nebo tak a říkala, že né, prý až pár dní před porodem. Takže se děsím, co když začnu rodit dřív 😒

elise tak to gratuluju, a co si máme představit pod tím velký 😕 ?

kalo třeba se fakt otočí, ale já už s tím nepočítám, bylo by to ale milý překvapení. No milý, já totiž nemasíruju hráz, nepiju maliník, prostě už toho císaře beru jako hotovou věc, tak nevím 😀

ikis
19. čer 2007

Romana27- no tak to máme úplně stejné... 😒 ale já nechápu,co by se komu stalo,kdybych si v klidu předem vyplnila nějaký papír na císaře-třeba jest-li chci narkózu celkovou nebo jen epidurál...a řekli mi přesný termín!
Někde jsem četla,že plánovaný císař by měl být nejlépe tak 38tt-39tt,protože je lepší dělat císaře v klidu,bez děložních stahů a ne,až když se porod rozjede 😒 Ve čtvrtek jdu na další kontrolu,tak podám hlášení 😉

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
romana27
20. čer 2007

ikis já tomu taky nerozumím, všude to tak píší, udělat císaře ještě dřív, než začne děložní činnost a pak v reálu je to asi jinak...No já se už snad ani ptát nebudu. Beztak začnu rodit dřív a budu muset dojet sama do porodnice, to pak ze mě budou mít radost 😀 . Dej vědět, zajímá mě, co ti řeknou 🙂

magdi no teda, ty ses měla, že aj datum ti dali vybrat 😵 .já mám podle poslední menstruace termín 13.7., podle ultrazvuku 14.7.,ale kdyby mi dali vybrat a malej se narodil 7.7., vůbec bych se na ně nezlobila 😀 , ale jinak beru každý datum kromě toho 13., letos je to pátek 🙄

ikis
20. čer 2007

Romano27 já mám termín porodu podle poslední menstruace 12.7. a podle ultrazvuku 7.7. 😵 tak že kdybych si mohla vybrat jako Magda,tak samo si vyberu 7.7. no ale já rodím v Jilemnici a slyšela jsem,že tam dělají císaře každou středu,tak uvidíme...

romana27
20. čer 2007

ikis však uvidíme, třeba se miminka přihlásí dřív a třeba zrovna toho 7.7.
A vidím, že taky čekáš chlapečka, to jsou ale lenoši, že se nechtějí převrátit, co? 😵

kalo
20. čer 2007

Romano napodobně 😀 Mám taky toho 13...Ale mám mimi zatím spíš menší, tak bych zase radši "vydržela" o pár dní dýl (v 36+6 má 2360g). A podle utz.jsem 34+6...tak jsem z toho jelen, který datum bude pravděpodobnější.
Jinak to už taky přestávám řešit. Včera jsem z toho císaře byla dost rozhozená (dokonce jsem to i obrečela), ale ono to nějak dopadne....někudy ven musí...

romana27
20. čer 2007

kalo teda to máš fakt malý dítě ( nebo né malý, ale spíš jako asi normální ), malej měl 2100 v 31tt 😕 , je to můj špekáček 😀 . Tak uvidíme, co bude.

Taky jsem z toho trochu smutná a hlavně vyděšená, přeci jen je to operace a já bojím bojím, ale zase se i moc těším, až uvidím, co jsem nosila v břiše 😀

kalo
20. čer 2007

To jo, taky se bojím...a taky ta jizva na břiše ☹ ..doufat, že doktoři budou šikovní zašívači...A rozhodla ses pro celkovou nebo lokální anest.? Já asi pro tu lokální...asi by mě mrzelo nevidět, jak přichází naše zlatíčko na svět...a taky chci, aby u toho byl i můj muž..

romana27
20. čer 2007

Kalo prej ta jizva nebude moc velká a není vidět ani pod těma nejnižšíma kalhotkama, no ale bez nich určitě jo 🤐 😀 🤐
Taky chci lokální, sice to asi bude divný, vědět, že mě kuchají, ale jak říkáš, chci miminko hned vidět. No já doufám, že můj bude taky se mnou, záleží na tom, kdy se to stane 🙂 Chce jet kolem těch státních svátků s kámošama na takovej kemp ( je to motorkář ) a tak když nebudu zrovna v té době rodit, tak to vidím nadějně 🙂

kalo
20. čer 2007

Divný to bude...ale docela mě uklidnila debata ženských u tohoto tématu (císař pri lokál.) Většinou to nakonec hodnotí dobře a že se to dá "přežít"...Je pravda, že já mám těch jizev na těle tolik, že o jednu víc, to už ani neva 😀

To bych mu teda dala kempík, když budeš rodit!!! 😀 Chlapi....
I když je to taky divný ho tahnout koukat se na nějaký chirurgický jatka, ale když ten první okamžik vidět mimčo nejde jinak, tak hold takhle..

sarkabrezen
21. čer 2007

ahoj holky, doporučuju zjistit, jestli to vůbec v porodnici, kde budete rodit dovolí, aby byl muž přímo při tom. ten můj musel čekat v předsálí. ale malou viděl dřív než já, hned mu ji tam nesli ukázat.

jo a jizva - já ji mám sice 16 cm velkou, což je myslím celkem dost, ale myslím si, že to záleží na velikosti mimča, to moje mělo 3,7 kg, takže velká slečna. navíc těma nožičkama dost držela, vyndávali ji dlouho, tak proto mně myslím nařízli víc, aby to šlo líp. ale jizva je na hranici ochlupení, takže skutečně nejde vidět ani s nízkýma kalhotama.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru