Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

cikousek
24. kvě 2008

vaki a kdy jdeš do poradny?? Budu ti držet palce ať je opravdu hlavičkou dolů! 🙂 Já mám termín 16.6 tak snad to malá taky ještě zvládne 😉

vaki
24. kvě 2008

cikousku, do poradny pádím až ve středu.. Prý mi tam poví i váhu mrňouse a jak by to asi viděl, kdyby nebyl prcek přetočený. Také už bych moc ráda věděla, co to bude... I když teď už je to vážně asi jedno... 🙂 Asi bych si to tajemství nechala jen pro sebe... 🙂 Manželovi je to jedno.. jen říkal, že by se doma ze 3 ženských zbláznil. (mrňous, čubina a já) 🙂 Já si říkala, že jsi na tom s tím termínem porodu podobně. 🙂 Já si ho počítala i sama podle nějakých návodů a vyšlo mi to na 13.6.. Tak jsem zvědavá, kdo bude mít pravdu. 🙂

mien
24. kvě 2008

erika, no čo ešte homáš stále KPm lebo ja áno a to cítim stále hlavičku vpravo hore

mien
25. kvě 2008

mňa by ešte zaujímalo, že keď je bábo hlavičkou hore, tak isto klesne bruško pred pôrodom

cikousek
26. kvě 2008

Vaki tak nám nezapomeň ve středu sdělit, jak jsi dopadla v poradně 😉 Cítila jsi nějaké otočení?? Já mám pořád hlavičku krásně nahoře, ale není úplně pod žebry, spíš v levo od pupíku je tam tak nějak zvláštně stočená 😀 Taky jsem zkusila různé cviky, ale myslím že to moc nepomáhá, prostě když nechce tak nechce.. My čekáme holčičku, ale doma máme psa - kluka tak bude skóre vyrovnané 2:2 🙂 Holčička by byla lepší i pro eventuální porod koncem pánevním..
Mien já jsem na konci 37 tt a zdá se mi, že je bříško trochu níž než před týdnem, možná proto ta hlavička už není přímo pod žebry, ale spíš v oblasti pupíku..

erika26
26. kvě 2008

ahojte, no u nás sa stále nič nezmenilo, stále sme KP, zajtra idem do poradne, ale viem že sa neotočilo. Tiež mám hlavičku nižšie ako predtým, ale neviem či sa to len mne zdá, lebo minule som stretla jednu známu a tá mi povedala, že mám bruško pekne vysoko. Ale zase mama mi tvrdí, že mi už kleslo. Tak sa z toho neviem vysomáriť.
No a vo štvrtok nastupujem do nemocnice, a uvidíme čo povie pán primár na ten cisársky. Lebo vraj on má rozhodujúce slovo.

mien
26. kvě 2008

ahojte ja som bola dneska na kontrole stále KP, ale mne ešte ani nekleslo bruško, tak neviem už ma dosť tlačí

erika26
27. kvě 2008

Ahojte, tak práve som sa vrátila od doktora. Odporučil mi na 100% cisársky, vzhľadom na polohu bábetka a mám aj problémy s chrbticou, takže vo štvrtok nastupujem do nemocky a možno stíham tento týždeň aj bábo. Veď uvidíme, či sa im zmestím do plánu operácií 🙂

denisamertova
28. kvě 2008

Ahoj holky, těhulky, maminy!!!!!!
Mám holčičku, které se na svět chtělo také KP...
Vy to více ještě pár týdnů před porodem, ale já se to dozvěděla až na porodním sále.
Adélka se narodila v únoru 2006, Není to zase tak dlouho.... Z vyprávění vím,
že v Praze porod KP končí císařským řezem... Já jsem rodila v Bene u Pr...
Lékař zjišťoval váhu a mě připravili na císaře.
Ale ten se nakonec nekonal.. Naše Adelka chtěla být venku co nejdříve a k
údivu všech přihlížejících lékařů byla Aďa venku za tři hodiny.
Jsem ale možná výjimka... Měla jsem opravdu hladký průběh..
Takže kdyby mi při druhém těhotenství lékař řekl,že to vypadá na porod KP,
budu v naprosté pohodě..
Mooooc vám ddržím palečky§§§§§

mien
30. kvě 2008

erika ako ešte si nešla rodiť
denisamertova, tak to je dobré, že si mala taký rýchly pôrod, ale nie vždy to vyjde, takže ja som stále za cisársky, ke´d je to KP

dididi30
30. kvě 2008

mien chlapci sa rodia cisarakom ak su zle otoceny kvoli vajickam ,kedze budes mat chlapceka , sekcia ista ak sa do vtedy neotoci.

vaki
7. čer 2008

ahoj cikousku. tak uz to mame za sebou... Nakonec jsem rodila o 10 dni pred terminem.... Mala se rozhodla, ze uz proste v brisku nebude, kdyz je venku tak hezky. 🙂 To, ze se mi zdalo, ze se pretocilo, se mi vazne jenom zdalo... 🙂 No, ono to totiz bylo vsechno hrozne narychlo. v pondeli rano 26.5. asi kolem pul treti jsem sla na sve pravidelne curani...🙂 nez jsem ale chytla za kliku od zachodu, neco mi hrklo do kalhot.. Rikam si, devce devce, ty uz neudrzis ani moc! 🙂 Do toho me chytl na zachode prujem, tak jsem se sla osprchovat. Sundala jsem si kalhoty a hrk, dalsi potopa v koupelne. To uz jsem si rikala, ze asi neni normalni. Rikala jsem si, ze se pro jistotu uz i oholim.. kdyby nahodou! 🙂 Pak jsem uz zacala i lehce krvacet. Nechtela jsem plasit s jezdenim do porodnice, tak jsem zavolala kamaradce (porodni sestre). Mezitim uz mi zacaly bolestive stahy co 2 minuty, ze jsem musela bolesti vzdy zatajit dech... Rekla mi, ze asi rodim a kor, kdyz jsem koncem panevni, at prcham do porodnice. Lehko se to rikalo, ale ja nemohla v bolestech skoro chodit. 🙂 Vzbudila jsem lehce manzela a jeli jsme.. docela jsem mu knourala v aute bolesti, tak z toho bych chudak pekne vyprdly. 🙂V porodnici na prijmu meli vsak cas. Sestra tam byla sama, sla si chystat papiry a pry at se jdu oblect na zachod do kosile. Vubec na nic jsem nemela naladu, bolelo to a byla jsem mztekla, ze si me nikdo nevsima. 🙂 Do toho me chytlo zvraceni a uz jsem mela pekne od krve vlozku. Sestra vseho nechala a odvedla me rychle na porodni sal. Tak me sama vysetrila rukou a dorazila doktorka. Rychle jsme se presunuly na ultrazvuk, kde zjistily, ze uz rodim a bohuzel se mala nepretocila. Najednou se tam sebehlo na 5 ruznych cumilu a vsichni vypadali docela vydesene. Uz asi jen proto, ze bylo pozde na rozhodovani o cisarskem rezu, nejakem holeni, klystyru apod. Dolehla jsem na luzko a doktorka chtela, abych tlacila.... 🙂 No, prijemne to zrovna nebylo, ale mame to za sebou a clovek si na to rad vzpomene. Vsichni me moc chvalili, ze jsem skvele tlacila, ale me to zrovna moc nebavilo. 🙂 Prcek byl do hodiny venku a byla to holcicka... nase Kacenka. 🙂 Akorat, jak lezla tim zadeckem, tak ho mela pekne fialovo cerny.. Take chodidla mela samou modrinu. Do tydne to bylo ale v poradku. Tatinka mi vubec k porodu nepustili, tak mu nechali alespon podepsat malou. Pekne se pry u toho klepal. 🙂Ani se mu nedivim. Takze holky... uz at to mate take za sebou a nejlepe tak rychle, jako ja.... Doktorka zertovala a rikala, tak maminko.... vy vubec nevite, co je 1. a 2. doba porodni... protoze jste zazila az tu treti... 🙂 V porodnici mel clovek spousty casu, kdyz vse udelal kolem prcka, ale muzu vam rict, ze doma... to je docela mazec. Stiham sice i domaci prace, vcetne uvareni si nejakeho toho obeda... ale kdyz se mala usmysli, ze nebude spat... tak jsem z toho pekne hotova... Drzim vsem palecky a opatrujte se.

xaverov
7. čer 2008

🙂 Vaki, dekujeme za popis porodu KP, ja jinak gratuluju k vasi maly holcicce a k tomu jak bajecne jsi to zvladla! Musis bejt sikula. A vidis, KP nebo neKP, vyresilo se to nakonec samo... Preju ti at si rychle sedne vas domaci rezim s malou (jakoze sedne) 😵 a at se dari

erika26
8. čer 2008

ahojte, no vaki, prečítala som si tvoj pôrod a celkom pekná rýchlovka. Ale nechápem tú sestričku na príjme, že bola taká kľudná. Inak moja malá sa tiež rozhodla prísť na svet skôr ako plánoval lekár cisárksky, ale my sme to našťastie všetko stihli, aj ked ty si prišla teda o minútku dvanásť do pôrodnice. Mne odtiekla voda až na operačnom stole, a celkom som sa hanbila lebo to bolo, akoby niekto vylial vedro vody a okamžite všetko začalo tiecť na zem z toho stola a tak divne to kvapkalo. Som sa im stále ospravedlňovala, ale oni sú asi zvyknutí. No a potom to už bolo rýchle za pár minút sme už boli na svete /ale cisárskym/.
Inak vaki, súhlasím s tebou, že v nemocnici je všetko v poho, máš pocit, že to stíhaš aj malú aj seba, ale doma to už je niečo iné. Ale snáď sa zabehneme a budeme zohratí. Držte sa a oddychujte.

vaki
8. čer 2008

Je to hrozne hezke si tady cist (a to jsem tady chvili), jak si tady sdelujeme sve pocity z tehotenstvi a tak vubec a najednou... na par dni je odmlka a na svet prichazi spousta tech ocekavanych mrnousku. 🙂 Gratuluji ti Eriko k miminku.... jsou to nase zlaticka! 🙂

maruskab
11. čer 2008

ahojte 🙂
tak sa zda, ze aj nas porod KP neminie. maly bol este v 30t. hlavkou dolu, no potom sa otocil a je stale KP 😒 na to, aby sa otocil, uz asi nema dost miesta. mechri sa riadne, ale otocit ani za nic.
ci bude sekcia zatial neviem. zatial mi kazdy dr. vravel, ze pokial som druhorodicka po bezproblemovom spontannom porode a pokial chrustik nie je nejako velky, mozem rodit normalne /co by som ovela radsej, ako cisarsky/. zase na druhu stranu, ked si zoberiem vsetky mozne komplikacie pri KP + chlapcek....
ach jo.... zajtra ma caka poradna, tak uvidime, ake budu navrhy.
maminkam pred porodom KP drzim palce, aby vsetko prebehlo bez komplikacii a mamcam s mrnusikmi zelam, nech sa im dari ;)

flufla
11. čer 2008

já rodila koncem pánevním, letos v lednu,kluk měl 3080g.

kacamar
11. čer 2008

maruskab, taky jsem mela malou KP a mela jsem rodit normalne. Ale v pondeli na monitoru se dr. smilovala a naplanovala mi CŘ. Odhad byl 3,5kg a to bylo hraniční pro normalni porod. Nakonec se malá narodila teda cisařem a vazila 3,92kg a dr. to okomentovala, ze bych ji normalne neporodila. A to mám 183cm, takze jsem kus zensky... Jsem rada za CŘ, jizva se brzo zahojila a nejsem dole roztrhana jako prase a hlavne!!! pro malou to bylo bezpecnejsi 🙂 Drzim palecky at to dobre dopadne....

janka1874
11. čer 2008

moja malá bola tiež KP a kôli tomu som rodila cisárskym, ale všetko prebehlo v pohodičke len sme mali až do teraz široké balenie čo ma trošku znervózňovalo

maruskab
12. čer 2008

babulky, tak mam po dnesnej poradni a dokonca po neplanovanom usg, nas chrustik sa dnes v noci otocil !!! 😀 do porodu to snad nestihne znovu a uz ostane tak, ako ma byt, hlavkou dolu 😵
vdaka za povzbudenia 🙂

certica
12. čer 2008

maruska, no super 😀
janka, my sme vikiho tiez museli cca 5 mesiacov balit nasiroko, lebo bol nozickami dole

indy
13. čer 2008

Ahoj Maruska tak to ti gratulujem a uprimne zavidim My sme boli vcera na poradni a nas maly je tiez stale KP aj sa mi zdalo ked som mu vecer dohovarala ze sa snazil pretocit ale dnes rano ma hlavicku zase hore pri rebrach. Ty si robila nejake cviky?Alebo si to rozmyslel sam od seba 🙂

katka.m
15. čer 2008

My sme tiež boli dole nožičkami, ale pár dni pred pôrodom sa mladý pán otočil priečne, deň pred pôrodomšikmo a pri pôrode bol normálne, dole hlavičkou. Že u menších detičiek je to normálne že sa točia ako sa dá, lebo majú priestor(mal 2,65kg). Ja som robila tzv.mačací chrbát a svietila som mu baterkou. Čo pomohlo, alebo či to vôbec pomohlo neviem, ale otočil sa.

maruskab
19. čer 2008

ahoj indi,
skor som sa nemohla ozvat, boli sme v nemocke "pre babetko" 😀
nerobila som ziadne cviky, hoci ked si to tak spatne vezmem, v ten den som sa jasila s malou a bola som hodne "na 4" a brusko mi viselo dolu ;)
no otocil sa asi az v noci, ked som spala, teda pokusala sa spat, velmi sa mechril a rano sa ukazalo, ze je hlavkou nadol. asi to zavisi aj od velkosti babatka, nas sa narodil 2850g, takze mal miesta na tocenie dost.
drzim palce, aby sa mimi otocilo. vsetko dobre dopadne, ci uz pojde tak alebo onak, uvidis 🙂

certica
19. čer 2008

maruska vitaj a gratulujem 🙂 . koho si mala pri porode?

maruskab
20. čer 2008

dakujem 🙂 pri porode som mala mm 😀 ale to si asi vediet nechcela ;)
na prijme a nakoniec aj pri porode bola dr.durinova. prvykrat som pocula to meno, ani neviem, ci je atestovana alebo zatial len sekundar. v zasade je to jedno, dalo sa to vydrzat.

lenickak
23. čer 2008

Ahoj, holky. Já mám dva čertíky a oba jsem rodila zadečkem napřed. Císaře jsem odmítla. Poprvé jsem sice tlačila víc, cítila jsem nejvíc nožičky, ale hlavička byla hned venku. Malý měl 3kg a 50cm. Druhý byl super rychlý porod, doktoři skoro nestihli doletět na sál, to šlo samo. Malý měl 2650kg a 49cm. Sice mně oba dva vykloubili kostrč, ale to už je dobré. Moje porody byly rychlé a skoro bezbolestné, nepotřebovala jsem žádný epidural nebo něco podobného. jsem ráda, že jsem rodila přirozeně. I kdybych náhodou ještě někdy rodila, bude to zase konec pánevní, bohužel se mi mimi nemůže otočit. Tak se toho nebojte, když doktor řekne, že mimi je zadečkem. Všem hodně štěstí. 😉

cikousek
24. čer 2008

ahoj vaki moc ti gratuluji k holčičce, tak to nakonec dobře dopadlo!! Já už to mám také za sebou, rodila jsem 3.6., termín byl 18.6 takže také dřív. Kontrakce mě chytly v noci a bylo to též docela rychlé jeli jsme hned do porodky kvůli KP aby se vše stihlo. Když jsem přijela byla jsem otevřená na 8cm, takže rychlé rozhodování. Já jsem šla raději do sekce, dostala jsem celkovou narkózu na nic víc nebyl čas. Manžel stál za sklem a hned po vyndání mu malou donesli pochovat. Máme taky holčičku 2960g a 47 cm 🙂 Manžel byl úplně na měkko a já taky, hned po zákroku mě probudili a ukázali mi to naše štěstíčko, byla nádherná hlaďounká a růžovoučká to je snad jediná výhoda císaře :D Jizva mě ani moc nebolela, teď už je to úplně v pohodě. HOlky držím vám všem s KP palce!! 😉

emjee
1. črc 2008

martamarta • 1d, 35tt • Dnes o 18:43
Prosím,poradíte mi? Dnes som sa dozvedela,že sa mi malá asi pred týždňom otočila hore hlavou. ☹ Je šanca,že sa ešte otočí? Treba rodiť cisárskym? Môžem to nejako ovplyvniť? Poraďte,prosím.

jarka007
1. črc 2008

Ahoj marta. Nas je tiez otoceny hlavou hore. Pokial som si citala prispevky, tak sa niektore deti otocili este aj v den porodu. Takze sanca tam je. Da sa tomu aj pomoct, u nas to dokonca v niektorych nemocniciach aj robia - napr. indicky most, presne hmaty rukou pomahajuce otoceniu (robia len odbornici) a su dokonca aj homeopatika PULSATILA C200. Treba vsak potom davat pozor na pupocnu snuru, pretoze niekedy je dovod nepretocenia prave omotana pupocna snura. Pri prvom dietati mi pomohla baterka 🙂. Svietili sme zdola kazdy den a dcera sa obratila. Ale nepoviem Ti ci prave TOTO pomohlo.
Nase tretie dieta sa hlavou dole ani nenamahal otocit, tak som si citala k tomuto problemu prispevky, a podla nich chlapci sa kvoli pohlavnym organom neodporuca rodit normalne. A aj ked niektore normalne rodili, tak mi trochu nahnalo strach, ked pisali, ze sa dietatu nieco zlomilo, vyklbilo atd a ze si dole potom "potrhana". Brr, to radsej cisarsky, aj ked mam 2 normalne porody uz za sebou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru