Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

veverca
19. črc 2007

Ahojte. Pri KP môžu ísť najskôr nožičky, alebo zadoček. U chlapcov je to vraj nebezpečnejšie, ale ani pri dievčatku to asi nie je ktovie čo. A hlavne pre mamičku- rodičku to je vlastne zajedno.

valhali
20. črc 2007

moze zena zbadat,ze sa uz pretocilo babo? Moja je asi este stale priecne,lebo dnes rano ma kopala uplne naboku, kde je pas. A kolko krat si tam jemne zatlacim,vzdy dostanem supu nazad 😀

rut, ja mam tiez strach,aby sa malej pri porode nic nestalo, no ved uvidime,ako sa nam deticky otocia. 7.8.mam kontrolny usg,tak potom dam vediet,ako je ulozena 🙂

smrktovak
20. črc 2007

Ahoj. Tak dnes jsem byla předvedená před zástupce primáře a mám nástup do nemocnice v pondělí a v úterý bude sekce. Malá je pořád KP a ještě k tomu tak vysoko, že na ni ani nedosáhl. K porodu se to vůbec nechystá a tak nebudou čekat. Moc se mi do císaře nechtělo, ale teď jsem ráda, že je rozhodnuto a nemusím si s tím lámat hlavu. V duchu pořád ještě doufám, že se třeba přes víkend přetočí.
valhali, myslím že přetočení poznáš, ale může se stát, že se bude točit v noci a nebudeš o tom vědět. Každopádně podle pohybů bys poznala kdyby byla otočená. Já měla první těhu normální a kopání pod žebra 100% poznáš. Ještě máš čas, tak ti přeju aby se ti malá otočila. 🙂

valhali
20. črc 2007

smrktovak, tak ty uz mas svoje dni tehotenstva pri konci 🙂 Tak drzim palce,aby si sa rychlo zotavila po cisarskom a aby sa narodila krasna zdrava dcerka 😉

olifka
21. črc 2007

Ahoj těhulky. Já mám termín porodu za týden a můj prcek se ne a ne otočit.
Mám z toho strach protože jsem se s tím ještě nesetkala a neznám nikoho kdo
by tak odrodil ☹ potřebuju asi trochu povzbudit 🙂

romana27
21. črc 2007

Ahojky olifko. Pokud jsi prvorodička, tak tě stejně na 90% odrodí císařem.
Mám to úspěšně za sebou a jsem maximálně spokojená a v pohodě 🙂

rut
21. črc 2007

Valhali, ja si tiez myslim, ze to zistis, ak sa Ti otoci. Ja stale vidim, ze vytrca hlavicku na tom istom mieste vpravo a obcas vlavo prebehne rucicka, a tie kopance nozickami dole sa tiez nedaju pomylit 🙂
Skus sa spytat svojho lekara, u ktoreho budes rodit, ci nemozes rodit aj dievcatko cisarskym. Ved porod KP je dlhsi a narocnejsi ako porod s hlavickou dole a statistiky hovoria, ze aj tak vysoke percento konci cisarskym. A ked si prvorodicka, je to dost velke riziko.
Daj potom vediet, ci sa malinka otocila (moja mamina vravela, ze ja som sa otocila v den porodu).

rut
21. črc 2007

Ahoj Olifka, neviem, ci cakas dievcatko alebo chlapceka, pripadne este nevies pohlavie. Ale mne povedali, ze to bude chlapcek a pri porode KP by sa mohol poskodit a ostat neplodny. Chlapci, pripadne ak sa neda urcit pohlavie, sa pri polohe KP rodia cisarskym.
Drzim palce.

romana27
21. črc 2007

rut vidíš, u mě to bylo to samý, taky měl hlavičku napravo a pořád ju vystrkoval 🙂 No mě začal porod normálně, teda odtekla mi voda, ale malej se přesto neotočil :(, asi to chtěl mít jednodušší, bez práce a nechal se z bříška vyndat 😀

vesi
21. črc 2007

valhali, kedy sa pretočí bábo, určite zbadáš, podľa tvojho TP, vidím, že to máš za pár.mimčo je dosť veľké a keby sa pretáčalo, tak by ti "behalo" celé bruško,bolo by to úplne niečo iné ako doteraz.mne sa takto prvá dcéra pretočila z polohy dole hlavou na KP, 2 týždne pred termínom 😀 čiže presný opak vašich problémov.

kalo
22. črc 2007

Holky, kdyby jste viděli, co já všechno vyváděla,aby se malá otočila...všechny ty cviky! Dávala jsem jí dokonce poslouchat dolů na břicho sluchátka s hudbou, aby ji nalákalo hlavičkou dolů..Malá byla (a je) ovšem po rodičích paličák a nechtělo se jí 🙂
Když se narodila,tak mi bylo jasné,že uz se v tom břiše ty poslední dny ani otočit nemohla, jak byla dlouhá a jak jsem měla malé břicho..
Taky si myslím, že to určitě je poznat, když se otočí.. Já neomylně po ránu vždy cítila hlavičku "tenisáček" vždy buď uprostřed mezi žebrama nebo pod žebrama na pravé straně, podle toho, na jaké straně jsem tu noc víc spala...a kdyby přestaly kopance do močáku, tak to taky určitě zjistím 🙂
Držím Vám vsem moooooc pěstí, at nemáte lenochy!!!!!!!!!!!!!

valhali
23. črc 2007

kocky, moja mala sa asi trosku pretocila. Lenze nie na spravnu stranu 😒 🙂 Doteraz bola priecne, ze hlavicka nalavo a nozky napravo a teraz hlavicka vysla trocsku vyssie,mam ju v lavo pod rebarmi ale nozky ostali stale na pravom boku, uplne na samom boku,ako je pas. Kopanceky nozkami rozoznam, takze viem,ze to su nozky. A hlavicku mame 8cm a taka pekna gulicka mi dnes rano trcala pod lavym rebrom. Takze sa otaca KP? 7.8.idem na kontrolny usg,tak som zvedava.

rut, moj porodnik je aj moj gynekolog a povedal,ze ak mala bude mat do 3500g,ze to moze byt kludne prirodzeny porod. Ale ja sa KP bojim rodit,tak teraz si prajem,aby to bola 4kg buchta 😀

zuzka82
23. črc 2007

ahooooj kocky, cauko val....
ja mam dnes kontrolny usg, tiez ci sa drobec uz otocil... 😖

bambusek
25. črc 2007

Ahoj Holky!!
Delší dobu čtu vaše informace o porodu KP, miminko se nám taky nechce otočit a asi už neotočí, jsem v 38týdnu a v pondělí nastupuju do nemocnice a v úterý mi budou dělat císaře, jsem prvorodička a naše miminko je už velký 3600g, tak normální porod prý vůbec nepřipadá v úvahu. Na miminko už se strašně těšíme a hlavně už mi to břicho překáží snad ve všem 🙂 . Tak nám držte palečky at to vše zvládnem 🙂 🙂

eva265
25. črc 2007

Bambusek, to jsme na tom skoro stejne. Ja nastupuju ze stejneho duvodu do Podoli pristi stredu a ve ctvrtek se prcek narodi. Nejdriv se mi do cisare moc nechtelo, ale aspon bude uz venku, nemusim se bat, ze me nevezmou do porodnice a vim predem, kdy se narodi.

bambusek
25. črc 2007

Ahoj Evi
to máš pravdu je to lepší, že všechno víš a hlavně nemusíš čekat až to na tebe přijde a ty porodní bolesti není prý o co stát 🙂, a necháš si dát celkovou narkozu nebo jenom lokální umrtvení? Já si nechám dát lokální, chci všechno slyšet a hlavně vidět hned miminko 🙂

smrktovak
25. črc 2007

ahoj holky. tak už to mám za sebou. Měla jsem sice plánovaný císař na včerejšek, ale v sobotu odp.mi praskla pl.voda. Ve srovnání s přirozeným porodem bych císař hodnotila tak o 200% horší než normální porod, protože se z toho jaksi nemůžu vyhrabat, ale pro miminko to bylo určitě bezpečnější. Držím palce všem co to mají před sebou a pokud je to možné ať se vám miminka přetočí.

vesi
25. črc 2007

kočky, držím Vám palce 😀 , hlavne, že bude mimčo už vonku, nie? 😀

eva265
25. črc 2007

Bambusek, chci taky jenom lokalni. Jeste premyslim o pritomnosti tatinka u porodu. Budes ho tam mit? PA mi rikala, ze za ty 3 tis., ktere to v Podoli stoji, se to asi ani nevyplati. Mimco pry stejne uvidi i on hned, jak ho vytahnou a osetri. Jen se mnou nebude zhruba 30 minut, co me budou rezat a sit. Pak pry tatinka hned pusti na sal. Jeste uvidim, co mi rekne doktor na prijmu.
Ja jsem se uz na ten normalni porod docela tesila, protoze jsem cele tehotenstvi cetla o prirozenem porodu apod., takze CR byl pro me nejdriv zklamanim. Ale radsi dam na radu doktoru. Kdyby byl normalni porod komplikovany a neco se malemu stalo, tak bych si pak asi cely zivot vycitala, ze jsem mela jit na cisare.

lullka30
25. črc 2007

Eva, aj ja som rodila v Podolí císařem a tatínek tam nakoniec nešiel, lebo anesteziologička mi to vyhovorila, že to nemá zmysel....
Natálku videl hneď ako ju umyli, obliekli a na chodbe urobil fotečky

eva265
25. črc 2007

Lullka, no me to dneska PA taky rozmlouvala, ze to nema smysl. A jinak bylo vsechno OK?

lullka30
25. črc 2007

Bolo to úplne v pohode.
V pondelok 11.6.o 8:30h som mala naplánovaný císař a do Podolí som nastupila už v nedelu odpoledne, nič zvláštne sa nedialo, leno som sa stretla s anest.aby sme sa dohodli o umrtvení(bola som od pása dolu)na večeru mi dali iba polievku a až do rána som nemohla nič piť ani jesť.
Ráno som si musela natiahnuť také sexy punčocháče 😀 a zaviedli mi cievku a šup na sál.
Trvalo to všetko chvílku- primár ma umrtvil a už išlo do tuhéto 😀 nič som necítila nijakú bolesť, len som cítila, ako keby ma niekto ťahal za brucho a za chvílku hlasitý krik a Natálka bola na svete(8:52 hod).Chvílku ma zašívali a konec
Zaviezli ma na Jipku, tak som bola 24.hod a potom ďalších 6.dní na pokoji
Všetko prebehlo bez komplikácií- neboj bude to v pohode

eva265
25. črc 2007

Lullka, diky za zkusenost. Uz se na to moc tesim. Porad nemuzu uverit, ze uz za tyden maleho uvidime. Po 9 mesicich je to skoro neuveritelny. Pocitala jsem s tim, ze budu spis prenaset a ted je to uz za chvilku.

bambusek
25. črc 2007

Ahoj, já tatínka u porodu budu mít, rodím v motole a tam to stojí 700kč jako při normálním porodu, stojí za sklem, není teda přímo u mě, ale všechno vidí, tak jsem zvědavá jak to zvládne až mě říznou 🙂 , taky jsem radši chtěla normální porod, ale je tam veliký riziko pro miminko, tak to radši at mě řežou 🙂 🙂 hlavně aby miminko bylo v pořádku.Vubec si to nedovedu představit, že za 6dní budu mít miminko 😀 😀

kalo
26. črc 2007

Když jsem šla na plánovaný cís.,chtěla jsem hlavně, aby se mnou mohl být můj muž. U nás v nemocnici bohužel na sál nesměl vůbec (ani pri celkové nark.ani při epi). Ale doktor mi nedal ani na výběr, prý že dělají jen celkovou narkozu, takže bylo jasno.
Doprovázel mě teda celou dobu, až úplně před dveře sálu. Pak prý za několik minut mu malou dali, ošetřoval ji se sestrami a asi hodinu ji choval. Byl úplně nadšený. Já byla moc ráda, že když jsem s ní nemohla být já, tak že byla první hodinku u tatínka 🙂

kalo
26. črc 2007

Eva265 a Bambusek: a to si předatavte, až příjde den, kdy si řekneš, ZÍTRA budu mít miminko 😀 To je teprve zvláštní pocit 😀

luciaj
26. črc 2007

aj ja mam babo KP a uz som v 33 tt, tak som zvedava, ci sa otoci 😖 inak bude sekcia, ale ja sa jej doooost bojim 😲 😲

bambusek
26. črc 2007

ja se jen čtyřikrát vyspím a budu mít miminko 🙂 🙂 , je to moc krasná představa a je mi to jedno, že ho porodím císařem a hlavně aby bylo vše v pořádku

valhali
27. črc 2007

ja sa dozviem polohu malej 7.8.vlecie sa mi to...Uz by som rada vedela,na com som. Ci cisar,alebo prirodzeny. Dost casto sa vrti, mozno sa snazi zmenit polohu,ale vzdy je pokrutena tak zvlastne,tak uvidim.

adkag
27. črc 2007

val,ale ani toho 7.8. sa este nemusis definitivne dozvediet ci bude cisarak alebo prirodzeny porod,sak otocit sa moze aj tesne pred porodom.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru