Porod koncem pánevním, v Brně císař x přirozený?

lisanda81
5. led 2013

Ahoj maminky mám dotaz, jaký postup volí lékaři v brněnských porodnicich, preferují císař nebo rodit přirozeně. Děkuju za info.

kajalka
5. led 2013

@lisanda81 Ahojda, na otázku ti rozhodně neodpovím, ale vyhledala bych tuto ženu http://www.hanavolejnikova.cz/kontakt Některý dobrý rehábky, co mají Mojžíšovou, umí mimino šetrně otočit jemným tlakem na bříško.

lisanda81
autor
5. led 2013

Ahoj kajalko, jde mi spíš o to jaký postup volí v kterých porodnicich císař x přirozeně. Abych si na základě toho porodnici vybrala. Jsem fyzioterapeutka, tento kurz mám a o otáčení miminka nám nic neříkali, navíc je miminko už od začátku zadečkem dolů a vůbec se netočí, tak si myslím že asi k tomu má důvod a o zevním otáčení tudíž neuvažuji.Ale děkuju za odpověď.

mabe
5. led 2013

@lisanda81 ja mela malou KP. chodila jsem do porodnice v Bohunicich od 30tt kvuli mensimu mnozstvi vody. primar se me zeptal, jestli bych chtela zevni hmat na otoceni a ja jsem rekla, ze ne. pak jsme resily, jestli bych chtela rodit normalne. dle UTZ se zdal odhad vahy na 3,9kg, takze jako prvorodicce me navrhly cisare, i kdyz to bylo na me. sla jsem na cisare, neminila jsem to riskovat. i kdyz moje mamka me rodila KP. mela jsem epidural, takze jsem byla pri vedomi. vse probehlo v pohode, malou me vozily po 3h na kojeni na JIPku, nechaly me ji tam vzdycky na 15min.

maximka33
5. led 2013

@lisanda81 nevím, jak v brněnských nemocnicích, ale mně gynekoložka řekla, že první dítě KP spíše císařem, některé porodnice to nerodí vůbec, u dalších dětí je více možností. ale u prvorodiček nechtějí riskovat. mně se malý taky neotočil, měl šnůru kolem krku. nakonec to byl urgentní císař se spinálem a pohoda, do porodu bych nešla.

pamal
5. led 2013

@lisanda81 V Bohunicích a na Obilňáku Tě nenechají rodit přirozeně. Císař je jedině v případě, že dítě má odhadovanou váhu nad 3,6 nebo máš úzkou pánev. Mé první dítě jsem rodila císařem při KP v Bohunicích právě jenom díky odhadované váze nad 3,6 kg. Slyšela jsem, že si právě na tom moc zakládají, že v rámci republiky jsou na předních místech v počtech přirozených porodů i v rámci KP. S Milosrdnými nemám zkušenost, ale co jsem tak tady na MK četla, tak tam preferují více přirozené porody i v rámci normálního porodu. Vím, že hodně maminek s KP z Brna jelo rodit císařem do Břeclavi .

pamal
5. led 2013

ach jo oprava: Samozřejmě, že správně má být napsáno, že v Bohunicích a na Obilňáku Tě NECHAJÍ rodit přirozeně. Už jdu spát ....

tajemna30
5. led 2013

nedá se to říct paušálně, je to případ od případu 😉
@pamal má pravdu, že si zakládají na tom že jsou na předním místě v počtu přirozených porodů i v rámci KP. Ale třeba u mě, i když jsem trvala na přirozeném porodu, se mi několik lékařů včetně primáře shodlo na císaři, i když jsem si docela prosazovala přirozený porod. Záleží opravdu na dalších okolnostech ne jen na tom zda je miminko KP. Každá máme jinou zkušenost. A určitě není pravda že císař jen když dítě má nad 3,6 kg, a máš úzkou pánov. Z vlastní zkušenosti jsem si také na netu zjištovala plno věcí, ale bylo mi to k ničemu - každá jsme jiná, máme jiné "výchozí podmínky" pro to zda porodit císařem či přirozeně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru