Porod malého miminka, je rychlejší?

ivana21m
15. lis 2012

Zdravím maminky! 🙂
Chtěla bych se zeptat, zvláště Vás maminky, co jste rodili maličké miminka. Já čekám porod každým dnem, a moje miminko bude maličké odhadí váha je 2400g.
Chtěla jsem se zeptat, zda je porod tak malého miminka rychlejší, nebo naopak zdlouhavější? Vím, že je to asi každým porodem jinak, ale zajímalo by mě, zda se sejde více odpovědí z rychlím, či pomalím porodem.
Moc děkuju za odpovědi! 🙂

mb85
15. lis 2012

ahoj já měla první mimi menší a porod byl delší a řekla bych že to šlo i hůř , druhé bylo větší a v pohodě , sestra taky měla malou porodní váhu a porodila po 12 hodinách, záleží i na tom zda jsi prvorodička nebo ne ,takže je to různé ale určitě nejde určit ,který porod je lepší, dle mého nazoru vůbec nejde počítat stím že to bude tak nebo onak, vůbec to nezáleží na jeho velikosti ,ale hodně na kontrakcích , děloze, atd. ale přeji ti at to proběhne bez problémů a zybtečného trápení 😉 😎

hojda
15. lis 2012

Malej měl 2710g a rodilo se mi parádně, dr. říkala ,že je to lepší pro mojí pánev i pro mě, když je menší. Malá měla 3070g taky žádný obr, ale bohužel šla do porodních cest trošku jinak hlavičkou, tak to bylo trošku horší. Každopádně je větší pravděpodobnost, že porod bude pro tebe lehčí.

favofrenki
15. lis 2012

Ahoj rodila jsem 3týdny před termínem s váhovým odhadem 2700g. Porod trval 18hod. Bez nástřihu a jiných poranění, ale to byla zásluha PA která mi pomáhala. Malý měl nakonec 2590g.

veruska007
15. lis 2012

Z vlastní zkušenosti, menší dítě se lépe rodí, ale hůře kojí. A na odhad váhy miminka moc nedám - lítá jim to +/- půl kila, a to když jsou šikovní, mnohdy i víc.

iira
15. lis 2012

ahojky dcerka mela porodni vahu taky 2400g ,nevim od kdy se pocita porod jako takovy,ale mi jsme prijeli do porodnice s kontrakcema po 5 minutach a to bylo v 7h a v 10:16 se mala narodila,porod byl komplikovany ,mala nemohla na posledni chvili ven tak ji museli pomoct klestema,ale to uz je jiny pribeh 🙂 ...byla jsem prvorodicka a 2 porod byl kluk s vahou 3010g a prijeli jsme do porodnice v pul 5h s kontrakcema taky po 5 minutach a mali se narodil strasne rychle ,bez nastrihu bez problemu v 6:10h ...tak si vyber,ale neboj bude to dobry drzim palce...jinak verunka007 ma pravdu,malinke deti se hure koji,mam velka prsa a byl to problem ,ale taky jsme to zvladly,sice to dalo na zacatku dost prace,ale klid a snazeni pomohlo....drzim moc palecky

kathuska
15. lis 2012

Ahoj, ja porodila syna 2720 g a 47 cm, kontrakce jsem mela skoro 18 hodin, posledni 3 hodiny uz hodne silne. A pak to slo rychle, tlacila jsem parkrat, behem 10 min byl venku. Myslim,ze tim jak byl malicky sel snadneji ven, vetsi ditko bych asi tlacila dele. Mensi mimi = mensi hlavicka a podle me to jde snadneji, pokud mu neco nebrani. Ja svuj porod hodnotim jako celkem snadny, kdyby se to pred tim tak nevleklo 🙂 Preji hodne stesti,pohodovy porod a zdrave miminko 🙂 jo a chce to hlavne pozitivni pristup ;) jo a doplnim ze odhad byl 2900 g, a taky nam neslo kojeni

horakovatereza
15. lis 2012

Odhad jsem od svého doktora měla 3,8, syn měl nakonec 2890gramů, což je sakra rozdíl. Kontrakce jsem si užila doma ve vaně, do porodnice jsme jeli když byly po pěti minutách, takže v sedm tam,nějaká administrativa, očista, sprcha, čekání na volný sál, tak ve 21.30 a syn byl venku 21.43. Takže jooo, zpětně paráda🙂

milmic
15. lis 2012

Dcerka měla 2,2kg a 46cm (35+6), porod trval 4,5 hodiny, bez komplikací, mini nástřih odůvodnili tím, že u malinkých dětiček se dělá, aby se netrápily v porodních cestách. Samotná vytlačení miminka trvalo asi 5 minut, ani ne. Jen mi ji trošku dopekli v inkubátoru, ale byla zcela zdravá a v pořádku.
Kojení šlo geniálně kupodivu, nejdřív byla malinká na flašce (a dokoncei dudlíku 🙄 ), ale jakmile mi ji třetí den přiložili, chytla se a už se nepustila. Sice jí kojení trvalo, ale rozkojila jsem se plně během pár dnů a kojila jsem ji bez obtíží do 19 měsíců.

loafeer
15. lis 2012

Porod menšího mimča určitě není rychlejšíy ( resp. první dvě porodní doby určitě ne, pak ten samotný porod může být snažší i o něco rychlejš než porod nějakého vazouna čtyřkilového

veronikaka
15. lis 2012

Malá měla 2,14 kg a porod trval 16 hodin, takže velikostí to rozhodně není ...

iveta107
15. lis 2012

mě se narodila dcerka s váhou 2350g přesně v termínu, podle utz měla být spíše větší, ale nebyla.Porod trval celkem 15h a samotné tlačení na por. sále také nic moc, až po půl hodině mě skočili na břicho a konečně byla na světě.

kamino
15. lis 2012

Prcek mel 2.60,v terminu,od prvnich kontrakci po 30 hodinach bohuzel cisar,maly nepostupoval. Mel hlavicku 30cm,cvicila jsem s Epinem,tak pokud by vse slo dobre,tak me mozna ani nemuseli strihat☹
Kojeni bylo v pohode,mam sice velka prsa,ale sestricku poradily a naucily polohu fotbalista a bylo to super 😉

bbn
15. lis 2012

No tak to, že ti teď řekli váhový odhad 2400g ještě nic neznamená. Mě ve 39tt řekli, že syn bude taky malý, že dle jejich odhadu nemá ani 3kg a za 10 dní se narodil a měl 4 kg 🙂 Takže asi tak.
Jinak dcera se narodila měsíc před termínem, 2800g a porod trval cca 7 hodin od prasknutí vody a prvních kontrakcí, syn 4kg se narodil 3 hodiny od prasknutí vody a prvních kontrakcí.

lena27
15. lis 2012

já myslím, že na velikosti miminka rozhodně nezáleží. kamarádka měla malého kolem 2,5kg a rodila 28hodin, já měla 4,35kg a rodila jsem 5,5

ruda
15. lis 2012

sestra má všechny tři dětio pod tři kila a rodila dlouho, já mám úzkou pánev, synek 3700 a šlo to docela dobře 9 hodin, takže dle mě se to nedá odhdnout, nejde jen o váhu,ale o to kolikátý porod, jak silné máš břišní svaly, jako má miminko polohu a jak se dere na svět...myslím, že ta váha není rozhodující v tom smyslu malé dítě =lehčí porod a naopak...
Přeji rychlý a pohodový porod a hlavně ve zdraví, bez komplikací pro tebe i miminko

sabuse1
15. lis 2012

u mě to bylo přibližně stejné - dcera měla 2,54 a syn 3,21, dcery porod trval 20h, s nástřihem, venku byla asi na 4 kontrakce, syn trval 28h, zhruba na 6 kontrakcí, ale bez nástřihu takže to bylo delší kvůli tomu, čekalo se vždycky na povolení hráze, pokud by udělali nástřih bylo by ta fáze tlačení asi stejná. Bolesti u syna daleko větší, ale to údajně u druhého porodu bývá, nemůžu posoudit jestli to bylo velikostí, ale byly mnohem silnější kontrakce takže myslím,že velikost mimča na to asi vliv neměla

bledulka
15. lis 2012

já 2 porody v termínu, první porod trval od začátku kontrakcí 5 hodin, syn 4000g,53 cm, druhý porod od nástupu kontrakcí cca 2 hod, syn 4070g, 53 cm... porody pohodové, krásný zážitek...

luccyk
15. lis 2012

Nemám sice zkušenost,ale sousedka ano. Rodila taky tak maličké miminko 3 dny ☹ Prý se menší děti rodí hůř,protože se rodička bojí,aby se maličkýmu něco nestalo a nedokáže se pořádně uvolnit a jde to hůř. Já prvního rodila císařem a druhýho přirozeně. Oba měli skoro 4kg a musím říct,že přirozený porod byl brnkačka i s takovou váhou 🙂 Ale hodně taky záleží si myslím na mamince. Jak se k tomu postaví. Přeju pohodový a rychlý porod.

nikollita
15. lis 2012

Já ti to napíšu naopak. Když jsem byla těhotná, od pátého měsíce mi Dr. prorokoval velké dítě. Ke konci těhotenství už bylo jasné, že mladý pán bude mít přes 4 kila a spousta lidí mě litovala, že budu u porodu trpět 😉 Objevil se i názor, že budu mít první dobu porodní rychlou (rychlost otevření), protože vyšší váha plodu se zkrátka na čípku projeví 🙂 Taková BLBOST 😀 První doba porodní mi trvala 12 hodin a malého jsem vůbec neprotlačila, i když jsem se snažila 2 hodiny. Nakonec se malý narodil císařem s váhou 4680g. Takže já bych si prosila příště malé miminko, protože věřím, že takové se mnohem lépe přivádí na svět 🙂 Hodně štěstí 🙂

zazulka
15. lis 2012

Já bych nikoho nestrašila x dnama porodu apod. Jestli můžu, tak můj názor je ten, že jeden porod by 10žen popsalo jinak, takže jsou ty názory fakt různý, stejně jako počty hodin kolik porod trval, záleží od kdy to kdo počítá, někdo může mít slabý občasný kontra 4 dny a pak to může referovat jako 4denní porod... jsou snadný a těžký porody a podle mě se vůbec nedá odhadnout, jaký bude, ať je mimi malý nebo velký... Držím Ti pěsti, abys měla porod v pohodě, narodilo se Ti zdravý miminko a na porod jsi vzpomínala tak ráda jako já, ač jsem z něho měla šílenou paniku 😵

rita333
17. lis 2012

Já mám 3 děti a všechny byly poměrně velké-3650,4025,3870, všechny přirozenou cestou a celkem lehce ( ne že by to vůbec nebolelo,, ale dalo se to vydržet) 😢 , ale mám kamarádku porodní asistenku a ta mi jednou říkala, že délka porodu a velikost dítěte nemají žádnou souvislost, ale u malinkého miminka se dělá větší nástřih hráze- ale hlavně u nedonošeného- aby se moc neporanila hlavička. Přeju šťastný, rachllý porod a zdravé mimčo! 🙂

januzza80
17. lis 2012

Ahojky,ja si myslim,ze na vaze miminka tolik nezalezi,ale spis na obvodu hlavicky.Kdyz je vetsi,tak je to tezsi.Protoze nejhorsi je prave vytlacit tu hlavicku a az je venku,tak uz lehce miminko vyleze ven.

vladla
17. lis 2012

Ahojky taky mám tři děti a podle mého soudu,když to beru zpětně mi přišel druhý porod takový hladší.A to byla dcerka největší.No měla 2.7000 g 😀
Aco se týče odhadní váhy....moc bych se na to nespoléhala.Podle UTZ je půl kila sem půl kila tam. 😉
A jestli rodíš v termínu a vše probíhalo jak má,tak určitě bude vážit víc. 😉

miskadis
23. lis 2012

Já jsem rodila 3 týdny před termínem s odhadem váhy 2,56kg,. Měla jsem teda šílený kontrakce 11 hodin, ale samotnej porod byla rychlovka, během 15ti minut na tři zatlačení byla malá venku s porodní váhou 2,47kg.

svoba
23. lis 2012

Já rodila o tři týdny dřív, malej měl 2,7kg. Byl drobný. Porod celkem rychlý. Ale tlačení dlouhé. Bez nástřihu, což je super. Ale třeba ten nástřih (ze zkušenosti) vím, že záleží na tobě. Jak tlačíš, jak si předem připravená. Držim palce!

vojtaxx
23. lis 2012

ahojky já mám 2 kluky a jeden ten první Vojtíšek měl 2950g a bylo to celkem dlouhé a druhý Staníček byl 3650g a byl za 7 min venku takže super..ale prostě každá ma porod jiný nikdy nejsou 2 stejné...ale vždy výsledek stojí za to... 🙂

apollo11
23. lis 2012

Moje maminka rodila dvě děti - první 2800 g a porod trval celý den, druhé 2400 g a trval všehovšudy 20 min od prasknutí vody. 😉

werunqa
29. lis 2012

Nemyslím si-spíš právě naopak..co tak vím ze svého okolí,tak holky,co měly malé mimi rodily mnohem déle,než my,co jsme měly větší.
Nase mala mela 3710g a na 3 zatlaceni byla venku...takze asi tak 😉

vera_vila
29. lis 2012

Ivi, tak co? Menší mimi se rozhodně lépe tlačí ven, ale na délku porodu jeho velikost asi vliv neměla, co?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru