Porod mimo trvalý pobyt matky. Zažily jste?

doldol
27. pro 2010

Zdravím všechny těhulky. Chci se zeptat jestli některá z vás rodila mimo svůj trvalý pobyt. Bydlím už 3 roky v Praze a budu tady v březnu 2011 rodit. Trv.pobyt mám stále u rodičů ( 3 melouny na vlastní byt zatím nemám 😀 ) asi 400km od Prahy. Vůbec si nedokážu představit, jak po porodu budu někde jezdit ( auto taky nemám 😀 ) a vyřizovat si porodné, rodičovský příspěvek atd. Nešlo by to nějak individuálně v Praze, kdybych ukázala nájemní smlouvu? Nebo je nějaké jiné řešení? Kdo má s tímto zkušenost, napište prosím.
Předem děkuji za všechny příspěvky 😝

berenika39
27. pro 2010

ahoj, taky jsem rodila neplánovaně mimo trvalé bydliště☹. ale všechno jsem musela pak zařídit tam, kde jsem hlášená. nejde to podle mě obejít, na jednotlivých úřadech evidují prostě jen ty lidi, který tam trvale žijí, kdyby se to míchalo, měli by v tom hokej🙂)). ani jsem to nezkoušela, ale nic strašného to není, žádost o porodné mnou podepsanou tam donesl někdo jiný a peníze přišly na účet, rodičák jsem tam zanesla.

veruska007
28. pro 2010

Zkus se domluvit na úřade v Praze, zda bys tam mohla žádost odevzdat. Peníze by Ti pak přišly od úřadu v místě bydliště. Já tak řešila různé žádosti apod., když jsem žila mimo trvalé bydliště. Ale netýkalo se to porodného, s tím nevím. Ale v minulosti žádosti přijímali i jinde. Bohužel, už je zrušen status přechodného pobytu pro Čechy ☹, s tím to bylo lepší. Mimochodem, trvalé bydliště můžeš mít i v podnájmu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru