Porod na stoličce nebo v kleče. Jak to probíhá?

gejitka01
14. zář 2021

Ahoj holky,
mám dotaz, jak to probíhá při porodu nebo respektive po porodu, když bych rodila na porodní stoličce popř. v kleče.
Když se miminko narodí a chci nechat miminko položit na břicho a dotepat pupečník, jak to probíhá? Nějak si to nedokážu představit a nikde jsem se o tom nedočetla...
Moc děkuji za Vaše zkušenosti.

sirinfirst
14. zář 2021

@gejitka01 rodila jsem v kleče a navíc mimo stoličku (nějak to přišlo nečekaně). Prostě jsem za pomoci asistentky a manžela potom přešla na lůžko, miminko jsem si držela sama ještě s nepřestřihnutým pupečníkem.

jipe
14. zář 2021

já rodila na stoličce poprvé v sedě a dali mi malého prostě hned na chvíli na břicho/hrudníka já si ho přidržela, potom ho vzali (zvážit, změřit) a já se přesunula na lůžko, kde mi ho zase dali

gejitka01
autor
14. zář 2021

@sirinfirst nějak takto si to představuji, jen mi nějak nešlo si představit, jak 'jde' mimčo pak pupečník a pak já... 🙈 každopádně děkuji za objasnění

rencinka87
14. zář 2021

@gejitka01 rodila jsem planovane v klece na klasickym kresle - celem smerem k operadlu - maly tedy “vypadl” pode me, mezi nohy, pak jsem se opatrne za pomoci asistentky otocila a sedla/lehla si - malyho protahli mezi nohama a polozili mi ho na bricho, pupecnik se strihal az po dotepani. Byla to super poloha, i pohodlna pro asistentku, protoze jsem byla na kresle a ne na zemi.

vikinkav
14. zář 2021

Ja porodila v klece na zemi na matraci, mela jsem miminko na rukach a pomohli mi se presunout na kreslo. Bylo to teda narocny 😄 Ale jinak jen co jsem se presunula do te porodni polohy tak se mala narodila, jakoby na to cekala

pavca1982
14. zář 2021

Já rodila na čtyřech, ale byl to porod KP. Vzadu ho vytáhli a pak mi ho dali na břicho.

lida9
15. zář 2021

doporucuji radne proverit porodnici - nam na info schuzce taky slibovali stolicku a jine polohy nez kreslo... a skutecnost? porodni lekarka se zasmala, ze chci jako prvorodicka neco jineho, a ze u prvorodicek pouze kreslo... sestra mi pak jeste na to rekla, ze musim myslet taky na ty porodniky, ze pry kdyby se ke kazdemu porodu meli krcit k zemi, jak by se jim asi tak pracovalo😀 skvele ze😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru