Porod normálně nebo císařem, je možné si vybrat?

brigit92
2. zář 2013

Chtěla bych se zeptat,zda je možnost si vybrat mezi císařským řezem a normálním porodem..?

glimmer
2. zář 2013

oficiálně to nejde.

blahova_andrea
2. zář 2013

myslím, že ne. vaginální porod je z mnoha důvodů bezpečnější a "zdravější" pro tebe i děťátko a není důvod, aby se císařem rodilo jen tak z rozmaru. a to ti myslím vysvětlí každý kvalitní lékař. je fakt, že nejsem zastáncem toho, že se má žena nechat trápit tři dny, než ji konečně na poslední chvíli a s hrozícími následky pro ni i dítě, vezmou na císaře, ale také nejsem zastáncem toho, aby ženy rodily císařem jen proto, že se bojí bolesti nebo z jiného důvodu, který mají jen proto, že mají málo informací o tom, co to obnáší. o sekci by měl vždy rozhodnout lékař z vážných důvodů a ne jen proto, že si to žena přeje nebo mu dá obálku do kapsy.

citun
2. zář 2013

Pokud je maminka i miminko zdravé,rodí se normálně.Císařem jen při komplikacích.Za mně doporučuji klasický porod,pokud to půjde🙂

ffiinnkkaa
2. zář 2013

Doufám, že ne. Ten kdo může rodit přirozeně, by totiž určitě litoval, že by šel na císaře. A kdo trvdí, že císař nebolí, neví o čem mluví. 😉

llluckaaa
2. zář 2013

Ano, někde možnost je. Záleží ale hlavně na zdravotním stavu rodičky a jestli má k sekci indikaci. Ve většině případů je vaginální porod bezpečnější pro matku i dítě a k provedení sekce není důvod.
Já sama dostala před prvním porodem na výběr - mimčo bylo koncem pánevním dolů a dr. se mě ptala, jestli chci "zkusit" rodit normálně, nebo naplánovat operaci. Rozhodla jsem se pro to druhé...

crawler
2. zář 2013

K operaci (sekci) musíš mít indikaci a za mě (zažila jsem oba porody) - pokud máš takové myšlenky jen kvůli strachu z kontrakcí nebo nástřihu hráze, tak věz, že sekce je mnohem horší zážitek, takže buď pozitivní mysli a těš se na přirozený porod 😉

petrusew
2. zář 2013

oficiálně to na 100% nejde.Sekce je velká břišní operace se spousty riziky! Já na výběr měla, měla jsem i indikaci k sekci od dvou odborníků. Nakonec po dohodě s doktorem jsem se rozhodla pro vaginální porod a když to nepůjde, tak císaře. Nelituji. Není se čeho bát, poslouchat své tělo a nakonec to stojí za to. Ze sálu jsem hned telefonovala rodině a mohla bez problémů odejít a starat se o malou. Po císaři...upřímně, nešla bych do toho. Jen v případě jak píše llluckaaa, že by bylo koncem pánevním.

kamino
2. zář 2013

Jak bylo receno,k cisari by mel byt duvod. Sama jsem mela akutni CS po 30 hodinach,krom zaverecneho tlaceni jsem to mela 2 v 1😉 a nevis jak jsem zavidela holkam,co porodily normalne a az nektere na sezeni byly druhy den celkem v pohode,zatim co na na JIP na kapacce s cevkou...a je to pres rok a jizvu citim obcas stale,ted se prcek naucil mi skakat po brise a to je vazne slast..
Nevim,co te vedlo k otazce,pokud mas strach,je to normalni,pokud paniku,promluv si se svym lekarem,ovsem opravdu necekej,ze je cisar pohoda..samotny akt ano,ale mesic po nem zas takova hitparada neni. Me osobne vadilo,ze jsem nemohla nosit tezsi veci,tzn ani vanicku s vodou na koupani,pritel je hodne zamestnany,tak jsem prcka myla v umyvadle a podobne..nandat nadobi do spodniho patra mycky take nebyl zadny med..teprve v te dobe jsem si uvedomila,kde vsude potrebuji brisni svaly 😉

lindafr
2. zář 2013

Nejde to v případě, že to je jen tak z rozmaru. Tedy pokud nechceš kvůli bolestem atp. Ale pokud máš nějakej medicínskej důvod, vč. např. extrémního strachu, dá se SC naplánovat po domluvě se svým OG. Už jsem takovej případ viděla, ale záleží, jakýho doktora máš. Osobně mám za sebou 3 porody přirozeně a rozhodně bych neměnila, přece jen je to opravdu přirozená záležitost. Do SC bych dobrovolně šla jen v řípadě otočení dítěte KP, úzké pánvi atd. Prostě jen kvůli medicínským důvodům.
Linda

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru