Porod nožičkama napřed. Je to horší než císař?

teres
19. pro 2006

Ahojky těhulky a maminky, tak jsem byla dneska na kontrole a mimi ne a ne se otočit hlavou dolů. Má asi 2,5kg a tak mi paní doktorka řekla, že můžu rodit normální cestou, jen mimi půjde zadečkem napřed. Do 3,5 kg se prý může a to moje mimi bude mít max.3,5kg. Jsem z toho celá špatná, nevím co jí mám na to říct. Chce abych se do příště rozhodla a já fakt nevím. Mám strach, že to bude moc bolet nebo že se něco stane a stejně mi budou muset udělat císaře. ☹
Můžete mi poradit jak se mám rozhodnout, jestli to bolí víc nebo je to stejný?? Díky všem, papa 😉

margue
27. únor 2008

Hurááááá,já mám radost. Miminko se otočilo,už je hlavou dolů. To je bezva. Se mi velmi ulevilo. 🙂 Holky nevzdávejte to, opravdu se může otočit. 😉

kacamar
27. únor 2008

margue, gratuluju!!!!!!!!!!
Jak jsi to dokázala??? Cvičila jsi??? Nebo mimi samo?

margue
27. únor 2008

Spíš asi samo. Cvičila,ale málokrát a nepravidelně. Myslím,že se to stalo včera,bylo mi blbě a motala hlava...jsem nevěděla,co se zase děje. A ráno šup - pan doktor mě potěšil,řekl,že mimi je už zase hlavou dolů. 😀

dzej
27. únor 2008

marque tak gratulace veliký!!! A jakpak jsi cvičila? Já už moc tomu neveřím, že se otočí.. do toho 36tt prý v pohodě, pak už to jde ztěžka. Máš štěstí 🙂

margue
27. únor 2008

Cviky: dělat kočičí hřbety, v lehu na zádech se převalovat z boku na bok, v lehu na zádech zdvihnout pánev, dělat svíčku o zeď (opatrně), v kleku se opřít o lokty,aby pánev byla výš než srdce... a ještě kdosi říkal,že lézt po bytě po čtyřech. 😀 🙂 😝 Když to nepomůže,alespoň si máma zacvičí. Jooo, a prý ještě se převalovat na zádech na balóně. 😝

pavlina01
28. únor 2008

margue tak to je super 🙂 🙂 ja taky ještě pořád doufám,ale snad se otočí jdu až koncem příštího týdne na kontrolu tak dám vědět!! Ale pořád cítím jak si tam plave tak fakt nevim kde je 😀 😀

margue
28. únor 2008

Já to taky sama nepoznala,až mi to doktor ukázal na ultrazvuku. To, co jsou nohy a zadek ,jsem myslela,že jsou ruce a hlavička. 😀 😝 😉 Cha cha. Jsem místo hlavičky hladila prdýlku! 😀 😀 😀

pavlina01
28. únor 2008

Tak hlavně,že je mimi otočený správně to je důležitý 🙂 🙂 Já už to chci taky vědět!!!!Kde je 😠 😠 😠

dzej
29. únor 2008

pavlina ty máš taky ještě čas 😉 do 36tt prý uplně v pohodě 😀

pavlina01
29. únor 2008

No mam pocit že se přetočilo,ale nevim to jistě tak uvidíme příští týden dám vědět po ko. 🙂 Holky hezký víkend a pohodičku!!

margue
3. bře 2008

Jak se holky máte? Je něco u vás nového?

dzej
3. bře 2008

ahoj marque, u nás pořád stejný, KP... v pondělí jdu do porodnice se domlouvat co a jak dál 😢 a co ty??

pavlina01
3. bře 2008

Ahoj holky!!Já jdu na ko ve čtvrtek! dzej určitě dej vědět 🙂 🙂

margue
3. bře 2008

Tak já doufám,že je mimi stále už hlavičkou dolů a že tak i zůstane.Na kotrolu jdu 12.3. // Jen ať nám to vše dobře dopadne!!! To si přeju stále a nejvíc. 😉

dzej
3. bře 2008

marque, pokud je už hlavičkou dole, tak se neotočí zpět, to by byla hodně malá pravděpodobnost.
pavlína dám vědět a ty taky pak napiš. ahoj holky, dobrou noc 😉

margue
4. bře 2008

dzej: Kéž by jsi měla 100% pravdu. Dík za podporu. 😉 🙂 // Už máte ,holky, všechno připravené,načančané,vyprané,...??? U mě asi vypukl ten sydrom "stavění si hnízda". Úplná mánie. Oprala jsem,co šlo a už to i žehlím. 😀 😝

dzej
4. bře 2008

margue já se chystám vše nachystat o víkendu, i tašku do porodnice. Nějak mě teď divně bolí břicho a malá sebou háže, tak pro jistotu 🙂 já ale spíš dostávám strach z toho porodu ☹

olivz
5. bře 2008

Ahojky těhulky,užívejte posledních pár dní s mimískem v bříšku a nestresujte se jeho polohou 😖 Nebojte,zvládnete to,věřte si a hlavně miminku,to ví nejlíp,proč je tak otočené.Já byla taky KP a obě moje holky taky (3800 a 51cm první,druhá 3550 a 47cm).Rodila jsem na obilňáku a přístup doktorů a PA super.A to nejsem žádý obr,mám 164 cm.Mladší sice měla otlačenou prdelku,ale lepší,než aby měla otlačenou hlavičku. 😅
Držím pěsti a přeju rychlý ,nekomplikovaný porod, zdravá a krásná miminka. 🙂

pavlina01
6. bře 2008

Ahoj holky!!! 🙂 Tak jsem dnes byla na uz a máme mimi hlavičkou dolu!!!!Jsem moc ráda tak nesmutněte určitě se otočej!!!Akorát mám CS5 takže jsem připravená na porod dávají mi tak 14 dní tak uvidíme!!

babara
7. bře 2008

Pavli, tak to blahopreju, me se taky otocil v 36tt, jako snad vetsine jak to tak sleduju...

margue
7. bře 2008

dzej: Už máš tu tašku sbalenou? Já dokoupila snad vše tento týden a zítra budu balit. 😀 😀 😀 Raději!!! Za měsíc mám termín (ode dneška). Tak pro jistotu! 😉 😝 😀

margue
7. bře 2008

Přemýšlím,jak si "užít" ten poslední měsíc. Cítím se v noci nepohodlně,blbě spím,hůř se mi dýchá,polohy pouze dvě - na pravém či na levém boku. Přes den unavená,chodím jak kačena... 😀 😝 Mám zažívací potíže,už nevím,co jíst a pít,aby mě nepálila žáha. 😅 😉 Jen doufám,že je mimi otočené stále hlavou dolů,protože jinak by mě asi kleplo! 😀 A jak jste na tom vy,holky?

pavlina01
8. bře 2008

Ahojky!taky už jsem vyřízená,ale ještě to neni tak strašný!včera jsem byla na monitoru a vše je ok 🙂 tak jsem ráda 🙂 Doktorka řikala,že je to strašně malá pravděpodobnost,aby se otočilo hlavičkou zase nahoru,že ted už sestupuje dolu k přípravě na porod takže z toho si margue hlavu nedělej a rači si užívej toho bříška za měsíc už nebude a uvidíš ještě si vzpomeneš jak to bylo super!!! 🙂 Jinak holky jsem ráda na jednu stranu že jsem ještě neporodila na tu druhou se strašně těšim,ale to kdo ne! 🙂 !!

dzej
8. bře 2008

ahoj holky, tak my jsme pořád KP, v pondělí jdu do porodnice tak uvidíme co se dozvím 😖 dneska jsem si zabalila tašku a peru oblečení pro mimi, koukám, že toho máme nějak hodně 😀 Jinak gratuluji pavlino, že se ti otočila. Mě se pořád hýbe docela hodně, mám na břichu přímo vlnobití, ale otočit se ne a ne, potvůrka jedna. Jinak jsem v pohodě, cítím se líp než před měsícem, dokonce jsem se už 4noci dobře vyspala. Pálení žáhy je pryč. Porod prý ještě 14dní nehrozí 😠 už to chci mít za sebou. hezký víkend holky.

dzej
10. bře 2008

ahoj holky, tak jsme dnes byli na první prohlídce v porodnici a vše je v pořádku, srdíčko nám pochválili, máme 3600g..to je teda síla....ale co hlavně ----- malá se přes víkend otočila 😀 😀 😀 😀 je hlavičkou dolů... jsem uplně štěstím bez sebe 😅 😅 😅 😅

babara
10. bře 2008

No tak to blahopreji, kdyz to jde i v 38tt, tak to opravdu nadeje umira posledni. Tak nakonec tu uz neni ani jeden pripad KP co 😎

pavlina01
10. bře 2008

dzej tak to je super,hlavně at už tak zůstane!!blahopřeji 🙂 🙂 no 3600 je dost,ale můžou to špatně zvážit,nikdy to není tak jistý,ale hlavně at je malá zdravá to je nejdůležitější máte to už za chvilku holky mějte se! 😀

margue
10. bře 2008

Ahojky holky. To mám radost,že se všem daří výborně a miminka si to rozmyslela a otočila se. Já mám taky dojem,že je malá stále hlavou dolů. Když má škytavku,tak to jde zespodu.Na kontrolu jdu ve středu,tak jsem mooooccc zvědavá. 😅 🙂 Mně ode dneška zbývají do vypočteného termínu 4 týdny. Teď už to poletí,každý týden kontrola..... a šup...bude tady duben a mimi. Už to chci mít za sebou a mít mimi doma v postýlce. 😝

margue
12. bře 2008

Ahooojjj... tak mimi je dle kontroly stále hlavičkou dolů,dle KTG to na porod nevypadá....tak mám dost času si užít ten závěrečný měsíc. 😀 🙂

dzej
12. bře 2008

marque už se zpět určitě neotočí 😉 nesmíš tahat těžký věci - prý. Já už to chci mít za sebou 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru