Porod nožičkama napřed. Je to horší než císař?

teres
19. pro 2006

Ahojky těhulky a maminky, tak jsem byla dneska na kontrole a mimi ne a ne se otočit hlavou dolů. Má asi 2,5kg a tak mi paní doktorka řekla, že můžu rodit normální cestou, jen mimi půjde zadečkem napřed. Do 3,5 kg se prý může a to moje mimi bude mít max.3,5kg. Jsem z toho celá špatná, nevím co jí mám na to říct. Chce abych se do příště rozhodla a já fakt nevím. Mám strach, že to bude moc bolet nebo že se něco stane a stejně mi budou muset udělat císaře. ☹
Můžete mi poradit jak se mám rozhodnout, jestli to bolí víc nebo je to stejný?? Díky všem, papa 😉

georgine
19. pro 2006

Aho teres, no nevim jestli ti nejak poradim, mela bych z toho hodne velke obavy, malej se¨l na svet sice normální cestou ale taky ne uplne bez komplikaci, uvizl mu nosánek, tak prisly na radu kleste.. nevim jake to je kdyz delaji cisare, ale radsi bych sla na cisare.. Moje volba.. preji at se vse v dobre obrátí.. at se rozhodnes jakkoliv,tak hlavne zdravi.. pa

kacabacka
20. pro 2006

teres: zeptej se Verejky, ta rodila nožičkama napřed.

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
teres
autor
20. pro 2006

Ahoj magdo, prosím tě a jaký to cvičení pomáhá? Mě říkala doktorka, že mám chodit po čtyřech a dělat kočičí hřbet, jenomže zatím nic. Napiš mi prosím jaký cviky pomáhají. Díky 🙂 Pa

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
teres
autor
28. pro 2006

Ahojky holky, byla jsem včera na kontrole a ptala se doktorky jestli můžu mít císaře, že si na porod nohama napřed netroufám a ona mi řekla, že neví, že se to na přání nedělá ☹
Jenomže císař se dělá když je mimi naopak, že??Fakt to teď nechápu...
Strašně se bojím, že budu muset rodit normálně, to je ještě mimi zadečkem dolů a ne nohama, takže má nejširší část těla dole a to já přece nemůžu porodit. Jsem prvorodička. Moc se bojím. V úterý jdu na poslední kontrolu a pak si asi už lehnout do nemocnice tak uvidím.
Mějte se 🙂 Papa

lamia
28. pro 2006

Teres - největší část je na miminku hlavička, porod koncem pánevním není takový problém,jen počítej s nástřihem,ale moje mamka mě taky rodila KP a říkala,že nástřih vůbec necítila, takže klid. Císař se u KP dělá tehdy, když miminko není dolů zadečkem,ale třeba "klečí" nebo tak, ale to Tvá dr z UZ ví určitě přesně, jakou polohu má Tvé mimi, takže pokud to posoudila, jakože můžeš rodit normálně a mimi není moc velké (což píšeš,že není)tak roď raději vaginálně, císař je velká zátěž pro maminku,přeci jen je to operace.Budu moc držet palečky, ať je vše ok,ať už nakonec budete rodit jakkoliv!

lamia
28. pro 2006

Tedy tím, že největší část na miminku je hlava jsem chtěla říct, že Tě jen prostě čeká protlačit to největší nakonec, než nazačátku,ale neboj, KP rodí zkušení porodníci a oni už Ti pomůžou 😉

kabaja
17. led 2007

Ahojky.Já bych také ráda přidala ohledně konce pánevního.Mám dvě děti a každé porozené normální cestou, ale každé s jinou polohou.Syn se narodil před 9-ti lety a porod byl spontální a hlavičkou.Celkem se to zvládnout dalo, šlo to rychle.Bohužel jsem špatně tlačila a tak stehů bylo až, až a ještě to nějak paní doktorka špatně zašila, tak se to pak trhalo.Na druhé dítě jsem si počkala skoro osm let.Připadala jsem si jako prvorodička.Celou dobu jsem si moc přála holčičku, aby nám vyšel páreček.Celé těhotenství jsem vyzvídala, co to bude, zda holka nabo kluk.Bohužel miminko leželo celou dobu koncem pánevním a tak nebylo nic vidět.Cviky jsem nedělala, protože se říká, že děťátko má svůj důvod, proč se nechce otočit(třeba krátká pupeční šňůra).Přišel termín porodu a miminko stále nic(syn byl ještě pred termínem).Musela jsem si jít lehnout do nemocnice, abych byla pod kontrolou.Celý týden se nic nedělo a já myslela, že už asi neporodím.V nemocnici mi bylo smutno a já stále prosila doktory, ať mě pustí aspoň na víkend domu.Doktoři ale byli proti, co kdyby se něco stalo.A pak najednou v neděli v 9 hodin mi praskla voda a málá se narodila v 11hodin.Takovou rychlost jsem ještě nezažila.Manžel málem nestihl porod.Rodila jsem normálně, koncem pánevním.Málá měla 3500g.Byla jsem asi více sešitá, miminko vlastně má hlavičku až nakonec a tak to dá větší práci, ale vše se lépe hojilo než se synem.Malá byla také kříšená, ale to je prý normální u dětí s koncem pánevním a také se miminka po porodu neměří, protože se jim nemohou natáhnout nožičky.Byla to docela sranda psát všem váhu a délku, že jim pošleme až za pár dní.Ničeho se neboj.Kdybych měla vše porovnat, tak porod koncem pánevním byl lepší než porod hlavičkou.Malá je v pořádku a stála za to!Katka

babara
22. led 2008

Ahojky,
taky jsme zatim KP, nejsme velci, tak by snad slo rodit vaginalne, ale mam trochu strach z toho priduseni miminka. Prece jen, kdyby nakonec stejne doslo k cisari, tak je lepsi planovany, u nej lze dat narkozu jen lokalni... Tak nevim, mam strach, ze budu panikarit, kdyz nastanou nejake komplikace..

lena13
22. led 2008

Teres ja mela rodit koncem panevnim,ale mala se mi na posledni chvili otocila.Normalne si to vykric mas pravo rodit cisarem.Na prani se to nedela,ale moje teta je porodni as.a rikala,ze pokud rves tak cisar mas.Preji at se ti povede,nebo je hodne nezbezpecne rodit nozickama.Ja ziju mimo cz a tady je uplne normalni,ze jdes na cisar,ale ne v kazde nemoc.to je pravda.

zuzik03
22. led 2008

já mám taky hlavu prcka pod žebry, ale pořád doufám v přetočení... kdyby se neotočilo, prý by mi dali vybrat - šla bych asi určitě na císaře (i když se ho děsím), kvůli obavě, že tu hlavu nevytlačím a zůstane uvíznutá v porodních cestách a co potom ?

evsi
1. únor 2008

Ahojte. Rodila jsem v červnu císařským řezem, právě kvůli poloze KP. Před tím jsem hodně váhala, jak se rozhodnout ( mě dali doktoři na výběr ). Porodní asistentka na předporodním kurzu mě nabádala k tomu,
abych rodila přirozeně ( naštěstí jsem neposlechla ). Když došlo předčasně k císařskému řezu, byla jsem za něj vděčná. Malá by se normálním porodem nenarodila. Pokud vám dají na výběr, volte císařský řez. Pokud ne, trvejte na tom, aby udělali alespoň řádně ultrazvukové vyšetření a podívali se, jak vlastně miminko v bříšku sedí, v jakém postavení má nožičky, jestli porod klas. bude možný. Mě se nedívali ani jednou!, pouze vždy jen zkontrolovali kde je hlavička.

janickabez
3. únor 2008

TAk já jsem v listopadu porodila KP přirozeně. Měla jsem z toho hruzu, nakonec vše dopadlo dobře, a to je jediný co mě utěšuje, doktoři o CŘ nechtěli ani slyšet, přišla jsem si jak pokusný králík ...na UTZ v porodnici si libovali že je malá (měli jsme 3050g a 46cm) a že krásně naléhá zadečkem a že TO PŮJDE.....

Kdyby se prcce něco stalo, tak nevím co bych dělala. Každopádně porod probíhal pod neustálým monitorováním miminka, takže pouze na posteli a samo jsem uposlechla všechny příkazy PA na hrdinství nebyla ta správná situace.Jen jsem doufala, že vědí, co dělají.

Jsem ráda, že to přirozeně dopadlo dobře, porod byl docela rychlý a ani to nebylo nějak hrozné, ale kdybych měla na výber šla byxh asi do CŘ,je to jakási jistota....

babara
4. únor 2008

evsi, a proč Ti vlastně dělali CŘ předčasně? Byl nějaký zvláštní důvod, nebo sis ho prostě vybrala a nastoupila podle plánu? Proč myslíš, že by se Zuzanka nenarodila normálně?

jani a jak dlouho jsi rodila? Nastrihli te hodne? Mas pocit, ze ti aspon venovali vetsi pozornost nez ostatnim rodickam? Je tezsi vytlacit ten zadecek nebo potom hlavicku?

evsi
4. únor 2008

Ahoj Barbaro:odtekla mi v 37tt plodová voda, takže mě museli vzít na operaci hned. Miminko mělo nešťastně natažené nožičky až za hlavičkou, za ouškama a měla proto deformovanou hlavičku. U miminek KP se to prý někdy stává, ale pak přir.porod není v žádném případě možný a CS se provádí dříve, aby nožičky zbytečně více netlačily na hlavičku. Jenže u nás si toho nikdo nevšiml, takže štěstí, že mi voda praskla sama dříve. Kde budeš rodit?

janickabez
4. únor 2008

babaro no jela jsem do porodky ráno kdy mě odtekla trocha vody (přijali mě v 8,30),ale bolesti jsem neměla, pak mi dělali oxytocinový zátěžový test a ten mi to trochu rozjel, v 15h už jsem měla bolesti tak po 7 minutách a v 21,30 jsem byla otevřená na 2 cm a šli jsme na porodní sál(do té doby jsem byla na pokoji pro rizikové pacientky), pak jsem dostala klistýr a pak jsem byla ve sprše na balonu a pak přišla pA že už jsem otevřená na 7 cm(bolesti cca po 5 minutách)ale už nevím kolik bylo. Dali mě na postel, přilepili sondu z monitoru a píchli oxytocin na urychlení, pak asi hodinu jsem si říkala "NIKDY VÍC" a malá se narodila 55 minut po půlnoci, byla jsem tam od rána ale to nejhorší bylo asi hodinu až hodinu a půl.... bylo to moje první dítě takže co je horší jestli prcka nebo hlava fakt nevím... ale tlačení (aspoň pro mě bylo už uplně to nejlehčí a hrozně uvolňující) malá byla na 3tí tlačící kontrokci venku.

Nástřihli mě asi co to šlo, ale bylo to plánovaný, bez toho bych KP asi neporodila, takže mi to lokálně umrtvili ,...stříhání ani šití jsem nijak moc necítila.. jen takové nepříjemné šimrání, ale bolest určo ne. Je to individuláni, ale mě šití bolelo druhý den,a pak už to bylo OK.

Jinak na to rizikovým pokoji nám točili skoro každou hodinu monitor a měřili mi tlak a doktorka se chodila dívat na stav porodních cest.....jestli jsem měla větší péči než u ostatních porodů to fakt nevím , protže jsem u jinýho nebyla....

jinak říkají většinou, že pokud je to kluk, tak KP moc nerodí, protže se mužou klukům poškodit pohlavní orgány a to muže mít vliv na plodnost.....my jsme měli pipku uplně modrou a oteklý fialový pysky, když jsem tu prcinku viděla, chtělo se mi brečet, ale během pár dní se to vstřebalo a je to OK, u holčiček to vliv na plodnost nemá...měla pipku oteklou stejně jako třeba mají děti otok na hlavě 😉

janickabez
4. únor 2008

jak to tady čtu tam my jsme naštěstí kříšení nebyli....apgar skore 9,10,10 - 9 jsme měli za barvu, asi ji byla zima 😀 , rozdejchávat mi ji naštěstí nemuseli. JJ nožičky jsme měli jak na perkách, jen jsem rozbalila zavinovačku už je měla u hlavy 😀

babara
4. únor 2008

jani, diky za info. Janicka je rozkosna a ty ses fakt borka, zes to zvladla tak rychle a "normalne"! Gratuluju!

evsi ja budu rodit v Pze-Krci. Tak uvidime. Taky blahopreji k male. Jeste ze to dobre dopadlo. Ale verim, ze by urcite polohu miminka pred porodem jeste zkontrolovali a stihli udelat cisare kazdopadne.

evsi
4. únor 2008

Barbaro. Díky za blahopřání. Určitě, máš pravdu. Nechtěla jsem nikoho vystrašit, bude to jistě OK.

janickabez
4. únor 2008

Babaro, díky za pochvalu 🙂 je to hrozně individuální, někomu to jde rychle, někoho to potrápí. Hlavně k tomu člověk musí přistupovat pozitivně 😎 , to zní jako otřepaná fráze😝. No člověku nezbývá nic jiného, než nemyslet na nejhorší a věřit dr. že ví, co dělají, klidně je otravovat s každou blbostí, píchnutím i bolestí a nestydět se za to, oni tam od toho jsou 😉 . Poslouchat příkazy a nehrát si na hrdiny, protže porod KP je sice druhá nejpřirozenější poloha porodu, ale nese s sebou spoustu rizik. Pokud dojde na CŘ, tak ať se jizva hojí co nejrychleji. 😉
Takže mnoho zdaru a držím palce, pak dej vědět, jsi dopadla 😉

dzej
8. únor 2008

janickabez a kde jsi rodila?? Já mám zatím malou taky KP, ale prý je ještě čas...na otočení bych určitě nešla, tak pokud se neotočí sama, tak bych to chtěla taky radši zkusit přirozeně než císařem. Ale dr. mi řekla, že bude velká, takže by musel být císař. Přemýšlím o Obilňáku.... Jen nevím, kdyby to šlo normálně a pak uvízla hlava..co se bude dít?? ☹

teddy
15. únor 2008

Ahoj holky, já jsem se teprve včera dozvěděla, že je malá hlavou nahoru a že budu rodit KP. Dost mě to vyděsilo, protože už jsem to mohla dávno vědět, jen kdyby můj doktor dělal vaginální vyšetření... Zjistit tohle necelých 14 dní před TP, tak to byl pro mě opravdu šok. Dr. mi říkal, že se malá už nemá šanci otočit, tak nevím, když tady několik z vás psalo, že se mimi otočilo i těsně před porodem. Prý bych musela mít tak sto kilo, aby měla malá místo na přetočení. Měla jsem hrůzu i z normálního porodu, ale teď... fakt nevím, jak to zvládnu. Dr. mi říkal, že porod KP není důvodem k CŘ, prý se o tom rozhodne až během porodu, pokud by to nepostupovalo dobře. Děsí mě představa, že se může dítě přidusit nebo ty nožičky... No ono to sice nějak dopadne, ale už teď mě dr. připravoval na to, že to bude složitější a delší porod. Brrr... uklidňuju se, že se na to neumírá a že dr. vědí, co dělají, ale stejně to člověku na klidu moc nepřidá. No teď už s tím nic neudělám, mimi musí ven a můžu jen doufat, že to nebude tak strašné.

bulina
15. únor 2008

Teddy,víš co ještě můžeš zkusit?To radí naše asistenka co k ní chodím do předpor.kurzu maminám co ještě nemají otočené mimi a už by mělo být.Aby holky lezly po čtyřech,vytíraly na všech čtyřech.Zkusit to můžeš,za to nic nedáš.A ještě jedna babská rada,prý se může svítit baterkou na bříško a směřovat hlavičku dolů.Že mimi může jít za světlem 😀 ,ale to je jen babská rada.

kalo
15. únor 2008

mě cviky bohužel nepomohly...a to jsem poctivě cvičila od 35tt několikrát denně...potvůrka 🙂 Mě bohužel nedali na vybranou...musela jsem na císaře ☹ Ale držím všem palce, co je rodit normálně nechají!!!!

kacamar
15. únor 2008

teddy, můžu se zeptat, z jakého jsi města. Já mám malou taky KP a dr. na mě vyrukovala se stejným argumentem. Že KP není důvod pro císaře a že jsem statná, tudíž to můžu odrodit normálně. A že do 4kg se rodí KP běžně 😕 No mám z toho hlavu v pejru, počítala jsem s císařem, a teď tohle. Ale třeba bude nakonec normální porod lepší. Uvidíme jak to dopadne.

babara
15. únor 2008

Ahoj holky, zkuste jeste lezet na balone s brichem nahoru.
Me se prcek otocil ale jeste neni uplne hlavickou dolu. Ale chybi mu uz jen kousek. Udelal obrat tak o 150 stupnu 🙂
Zalezi asi taky na mnozstvi plodovy vody, nezoufejte, umi se pry otocit i na sale prave pri prasknuti vody.

teddy
16. únor 2008

Buli moc děkuji za rady... už to taky zkouším, včera jsem to zkoušela i s baterkou, je pravda, že malá na to reagovala, ale nijak zvlášť se neposunula. Tak to budu zkoušet dál. S tím balonem to zkusím taky 🙂 nemám už sice moc času, ale mimi to určitě neublíží a snad to trochu pomůže.

Kacamar já jsem z Plzně, ale rodit budu v Rokycanech... Tam si právě potrpí na přirozené průběhy porodů, proto to nejdřív zkoušejí bez zásahů... Tak nevím, jestli je to dobře nebo špatně, to posoudím zřejmě až po porodu. Každopádně se může stát, že to půjde normálně, pak je opravdu zbytečné dělat CŘ, ale uvidíme... Zvládnout to musím tak jako tak. A tobě Kacamar říkali, že do 4kg se rodí KP přirozeně? 😲 Mě říkali max do 3,5kg. 4kg to už je opravdu hodně... Tak ti taky držím palce, ať to zvládneš a vlastně my všechny tady. Porod hlavičkou taky nezaručuje hladký průběh, že... Těch komplikací může nastat tolik, že až hrůza.

kacamar
16. únor 2008

teddy, no me dr. rekla, ze nevidi důvod pro doporuceni na cisare. Ze mi do průkazky nemuze napsat, doporucuji cisare na prani pacientky (coz chapu). A ze proste musim pockat, az se porod rozbehne, tak dojet do porodnice a pak se teprve rozhodne (podle polohy plodu a váhy) jak kudy pujde malá ven 🙂 . A ze pri moji postave (182cm - nejsem zadny chrastitko) se to do tech 4 kilo porodit da 😕 . Termín mám 9.3. a když do te doby nezacnem rodit, tak uz me budou hospitalizovat a asi porod vyvolavat či co já vim.
Dneska jsme byli za tchyni na gynde v litomericke nemocnici a hned vedle je porodnice, tak rikala, ze v utery se tam narodily dve miminka KP normalni cestou. takze se to asi normalne dela.
Kazdopadne v utery jdu na monitor do nemocnice, tak se pokusim tam vyzpovidat sestricky 😅 Jak to chodí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru