Porod nožičkama napřed. Je to horší než císař?

teres
19. pro 2006

Ahojky těhulky a maminky, tak jsem byla dneska na kontrole a mimi ne a ne se otočit hlavou dolů. Má asi 2,5kg a tak mi paní doktorka řekla, že můžu rodit normální cestou, jen mimi půjde zadečkem napřed. Do 3,5 kg se prý může a to moje mimi bude mít max.3,5kg. Jsem z toho celá špatná, nevím co jí mám na to říct. Chce abych se do příště rozhodla a já fakt nevím. Mám strach, že to bude moc bolet nebo že se něco stane a stejně mi budou muset udělat císaře. ☹
Můžete mi poradit jak se mám rozhodnout, jestli to bolí víc nebo je to stejný?? Díky všem, papa 😉

dzej
16. únor 2008

ahoj holky. V Brně teda nad 3500g rodí jen císařem, když je KP...taky mě to čeká, pokud se malá neotočí 😔

margue
19. únor 2008

Ahoj Kacamar. Tak jak dneska dopadlo KTG? (monitor) A v jaké poloze je mimi? 🙂

petra2204
19. únor 2008

Ahoj, já rodila KP jako prvorodička a bylo to úplně v pohodě, malý měl 3,4 kg a 52 cm. Oproti druhému porodu hlavičkou to byla brnkačka 😉 .

kacamar
19. únor 2008

ahoj margue, no to zas byly dneska nervy. Dopoledne jsem vyrazila na monitor, ale pani dr. se tam neco nezdalo, tak mi udelala jeste Doplera a ten byl teda v pořádku. Ale že mě chce videt dneska jeste jednou. Tak jsem zase zpanikařila celou rodinu 😀 😀 a v 15h vyrazila na druhý monitor. Ten už byl naštěstí OK. Já nevím, co tam ta naše malá pořád vyvádí. Už aby byla venku 😉

petro2204, takové zprávy lahodí mému uchu. Díky za pozitivní zprávičku. A můžeš to posoudit (oproti tomu druhýmu porodu) v čem to bylo lepší (délka porodu, jak velký nástřih, jak to mimčo snášelo a tak)???? Díky.

kacamar
19. únor 2008

margue: jo jinak jsme samozrejme porad KP a ohledne porodu jsem samozrejme nic nezjistila, protoze jsem byla vyšoklá z toho CTG. Tak přístí týden snad 😉

margue
20. únor 2008

Kacamar,chápu, byl to včera stres. Bojíš se ty i celá rodina. Navíc termín se blíží.... 😨 Už aby bylo po,že? Já mám zase dojem,že mi kleslo břicho a že je malá napříč zleva doprava. Na další kontrolu jdu až 27.2. + UNZ. Tak jsem zvědavá!!! Jinak mé pocity se velmi střídají,jeden den se vůbec nebojím a vím,že vše zvládnu.... a pak začne to " A CO KDYŽ..." , a je po pohodě. 😝

kacamar
20. únor 2008

ahoj margue, co to je UNZ?
Mám naprosto stejné pocity jako ty. Jeden den si přeju, aby to už přišlo a bylo to za náma a druhej mě přepadá panika, jak to všechno bude. Ale čím víc se TP blíží, tím míň si připouštim, že tam taky budu muset 😀 . Jsem posera.
Ale ty už máš jednu holčičku, tak aspoň tušíš, co tě čeká. Karolínka už to má protáhlý, tak určitě pojede ven jak na tobogánu 😉

dzej
20. únor 2008

Holky tak my máme pořád hlavičku nahoře 😒 ale teď jsme mluvila s kamoškou a jí se chlapeček otočil až v 39.2 tt a to měl 4200g...takže nic nemáme ztraceno 🙂

petra2204
20. únor 2008

kacamar: Chtěla jsem Vás trochu holky povzbudit, tak snad se povedlo 😉 . Každý porod je jiný a srovnávat se nedá. Já měla 1. porod KP za 6 hodin se vším všudy hotový, 2. porod hlavičkou 34 hodin děs běs a 3. porod hlavičkou za 4 hoďky. Ani jeden z kluků nebyl drobíček. Srovnávat se nedá, jen u toho KP bylo nepříjemné, že jsem nemohla chodit a musela jsem ležet, aby se neuskřinula pupeční šňůra v podoních cestách. Strach jsem měla vždycky hrozný 🙄 , ale pak ta sladká odměna.... prostě to stojí za to 😵 . Tak držím palce, ať máš porod rychlý a mimčo je zdravoučké.

kacamar
20. únor 2008

petro, díky 😉 😉 Pak určitě napíšu, jak to všechno dopadlo.

margue
20. únor 2008

Kacamar: UNZ je zkratka pro ultrazvuk nebo jak někdo říká SONO. Se mi dneska zdá, jako by se malá otočila hlavou dolů. 😨 Mimi mělo škytavku a nešlo to seshora,ale zdola. Tak nevím. Stejně to prd poznám,v jaké je mimi poloze. Možná si to jen namlouvám. 🙂 No,dneska mám dobrou náladu,já už se jen směju. 😀 😀 Kdybych tak měla nějaký sen,vizi...jak to všechno dopadne...abych byla klidnější. 🙂 Zatím pa pa.

margue
20. únor 2008

Jooo,jsem dneska trochu cvičila ... ty cviky,co radí,že se po nich mimi otočí. Malá Terezka jen koukala a pak to začala opakovat. Jsem se musela smát. 😀 😝 Je to moje malá opička šikovná.

kacamar
20. únor 2008

margue, tak to já poznám bezpečně, že je stále nožkama dolu 😠 😠 Když má škytavku, tak mi skáče celý břicho, ale na pohmat snadno najdu hlavičku - lehce nad pupíkem a nožičkama kope vlevo na boku.
Co jsi cvičila? Mě dr. v porodnici radila, ať si svitim dolu baterkou, že její známý to pomohlo. Už jsem tuhle babskou radu slyšela, ale že mi to poradí dr. v porodnici, to jsem teda koukala. Jinak radí podkládat, kočičí hřbety, lézt po čtyřech a já nevim co ještě.

pavlina01
20. únor 2008

Ahojky!Jsem tady poprvé a vůbec jsem nevěděla ,že tyhle stránky jsou.Mimíska mám taky hlavičkou nahoře,mám z toho strašný strach,ale to asi všichni.Máte někdo zkušenosti s porodnicí v Jihlavě? Děkuji za odpovědi.

kacamar
20. únor 2008

pavlina, a v jakém jsi týdnu?? Třeba ještě udělá kotoul a budeš rodit normálně. O Jihlavě nic nevim. Zkus kouknout do Regionů.

pavlina01
20. únor 2008

Díky moc do regionů jsem právě nahlížela a nic moc! Jsem zatím 34 a asi dva dny tak snad má dost času na ten kotoul! 🙂 Před půl rokem jsem se přestěhovali tak sháním informace vůbec to tady neznám a hlavně z porodu nožkama mám opravdu hrůzu!

kacamar
21. únor 2008

pavli, tak to ještě opravdu máte dost času na otočení, i když já si to říkala od nějakýho 28tt, že je času dost. A čas už pomalu uplynul a dítě stále sedí jako řepa 🙂 Já mám taky hrůzu z porodu, proto na něj nemyslím a říkám si, že mě se to netýká 😀 😀 Jinak bych se udepkařila.
Tak zkus normálně zadat do vyhledávače porodnice Jihlava, někde na netu něco určitě bude 😉

pavlina01
21. únor 2008

No to já vim,mám dětičky dvě a obě těhotenství proběhli uplně v pohodě,obě se normálně otočili akorát ta naše holčička měla necelá čtyři kila tak jsme měli trochu problém se vyklubat,nějak jí špatně změřili na UZ a to pak byla síla!!! Takže na porod moc dobré vzpomínky nejsou a to,že bych měla rodit nožičkama tak to je uplně hrozná představa!! 😕 Vůbec nic o tom nevim vybalila to na mě dr. na UZ a já myslela,že mě trefí!!Na tu Jihlavu se mrknu,nevim,ale je to podle zkušeností s lékaři,já můžu posoudit,porod s manželem a bez něj a můžu říct,že když je tam někdo s váma chovajíé se uplně jinak ,než když jste tam sama!!!Takže doufám,že se otočí!!Protože manžel říká,že mu jedna zkušenost s porodem stačila 🙂

margue
21. únor 2008

Taky si myslím,že rodit bez manžela není dobré. Mně zpočátku připadal zbytečný,jsem si říkala,jak ty bolesti zvládnu,že to není tak hrozné.....ovšem hodiny ubíhaly,bolesti sílily a intervaly mezi nimi byly kraťoulinké...Pak jsem byla šťastná,že tam byl a mluvil na mě,protože já už pak ani nemluvila,neodpovídala,jen dýchala,byla to makačka. A to jsem tam měla ještě vlastní ségru,je zdravotní sestra jako já.Takže dva své lidi okolo sebe. Sama bych tam nechtěla být. Oba mají na to dojemné vzpomínky a byli rádi,že tam byli se mnou. // Jianak mimi se asi neotočilo. Hlavu mám pod prav.žebry a nohama kope vlevo dolů. Včera jsem si to jen namlouvala,že je v jiné poloze! 😀 😀 😀 Ty cviky jsou: dělat kočičí hřbety, v leže na zádech se válet z boku na bok, dělat svíčku o zeď, na zádech zvedat pánev a v kleku na všech čtyřech pokrčit lokty a mít zadek(pánev) zase výš než je srdce. S tou baterkou jsem to ještě nezkoušela. A lézt po čtyřech nazpátek je podle mě blbost.Lézt normálně dopředu,to jo,ale nazpět,to je blbina. 😝 😀

pavlina01
21. únor 2008

Já si to taky myslím,že je to blbost,lézt pozadu,ale taky zkušenost a to se cení 😀 No popředu lezu ob den když vytírám,máme doma totiž pouze jeden koberec takže se všechno vytírá!Tak uvidím jaký bude výsledek!Je to fakt,manžel byl taky super,a at to jde popředu nebo pozadu už se těšim až to budu mít za sebou!!Tak doufám,že se otočí potvůrka jedna malinká! 🙂 🙂

margue
25. únor 2008

Ahoj holky. Jak se vám všem daří? Neporodila mezitím již některá z vás? Doufám,že se všem daří dobře. 😉

pavlina01
25. únor 2008

Ahojky 🙂 Tak já jsem ještě celá (naštěstí),ale je mi jako těsně před porodem nějak mi je poslední týden divně taky se tak cítíte v tomto týdnu?Je možný,že je to právě tím je nožkama dolu??Už některá z Vás porodila zajímá mě porod nožičkama napřed jestli tedy nechávají rodit normálně nebo je to jasný že jdete na cř?

dzej
25. únor 2008

☹ ahoj holky, tak dnes jsem byla na kontrole a malá je pořád KP a prý už se asi neotočí, že má málo místa.
Pavlína - všude je to asi jiný, ale v Brně do 3500g nechávají rodit a nad 3500g jdeš na císaře

pavlina01
25. únor 2008

Ahoj dzej!Tak nevim co by bylo lepší! Holka měla 3800 a byla v termínu hlavičkou dole a porod byl nic moc,chtěla bych rodit normálně,ale nevim nevim 😠 😠 A co jinak jak jste na tom je vše v pohodě a vážili ti malou?? Máš přece jenom termín dřív než já tak jsem zvědavá 🙂 Říkají,že holky co už mají děti jsou zkušený,ale já si připadám jako prvorodička 😀 😀

margue
25. únor 2008

pavlína01: já budu rodit podruhé a jsem víc nervózní,než poprvé. Poprvé jsem nevěděla,do čeho jdu,o čem to je - rodit dítě. Teď mám strach,aby se něco nepřihodilo ... poprvé jsem na to ani moc nemyslela.
dzej : A co ještě na kontole zjistili? Kolik už malá asi váží? Jak se tvůj gynekolog staví k porodu KP?

atelektaza
25. únor 2008

ahojky holky, porod koncem pánevním by podle oficiálních stanov měl jít normálně vaginálně. Jen když najdou "něco", co se jim nelíbí (jako že je větší, mateřská cukrovka, jiné rizikové atd) jde to císařem hned. Občas ale z alibismu přistupují k císaři. Komplikací, které mlžou nastat je víc. vychází to z toho, že největší obvod z miminka a zaroven nejtvrdší je hlavička-razí cestu. Když projde, je skoro vyhráno. jak jde prdýlka napřed, tak to nemá takový objem a ta největší část jde jako poslední. Takže pokud by tam byl problem v pánvi (nerovnost), tak projít nemusí nebo muže skřípnout pupečník- a mimi se začne "dusit".
každopádně porod koncem pánevním-jde asi o 4 % vsech porodu, neoficiální rada: zkuste miminku vysvetlit, že je pro něj i pro vás duležité, aby se obrátilo, že se není čeho obávat. Případně jsou různé způsoby jak se pokusit mimi obrátit (uvádí je třeba Ingeborg Stadelmann ve sve knize). Dost často se nějaký stres, obava promítá do chování miminka. Základem zdravého těhotenství je klid a soustředění na mimi. Občas prostě mimi upozornuje na sebe drobnými problmy (třeba pokud máte hodně práce a "neužíváte si to" naplno, nekomunikujte s nim, tak se takle ozve). Nikdo to nikdy neprokázal vědecky, ale to nam muže být jedno, pokud by funguje 😉
Hlavně se nenervujte, porod prdýlkou jde, není to nic šíleného a když budete přírodě věřit, probíhá vše klidněji a rychleji. A není nikde psáno, že porod koncem pánevním musí být nakonec horší než hlavičkou. Dyt jste se na porod a na mimi těšily... tak pokračujte 🙂

margue
26. únor 2008

😉 🙂 Díky za racionální vysvětlení a povzbuzení. Budu se snažit. 😉 🙂

atelektaza
26. únor 2008

koukala jsem znovu do ingeborg stadelmann - zdravé těhotenství, přirozený porod. má tam vícero nápadů, jak na mimi, který se nechce obrátit. pokud tu knihu máš, tak na to koukni-strana 116 a dál. pokud tu knihu nemáš, psala jsem klukovi, co píše www.jinyporod.estranky.cz , takže shrnutí z ingeborg i z odborného hlediska by se tam mělo objevit do pátku - takže pokud knihu nemáš, koukni tam.

dzej
26. únor 2008

pavlina, marque.. ne, nevážili malou, ještě je brzo. Do porodnice jdu 12.3. a tam se budem domlouvat co a jak. Moje dr, říká, že KP je delší, ale nemusí být horší. Je to prostě individuální 😔 Prostě věřím, že se ještě na poslední chvíli otočí.
Atelektaza tak pokud je to jak říkáš, tak to je asi můj případ, chodím pořád do práce a těhu si moc neužívám, takže se malá asi zlobí ☹

atelektaza
26. únor 2008

myslím, že to psala Zdenka Jordánová ve své knize tvoje dítě jako šance pro tebe (velice dobrá kniha - nebo apson dle mě). nemusí to nutně být takto vždycky, ale je dobré nad tim zauvažovat - většina věcí v těhotenství je psychická - ted je jen najít. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru