Porod o měsíc dřív, jak na tom byla miminka?

denousek
28. únor 2012

ahoj maminky co jste rodily dřív,
jen tak pro zajímavost by mě zajímalo když jste rodily dřív tak o kolik dní,ve kterem tydnu a kolik miminka važila a měřila.a jak na tom byli s poporodní adaptací... ?a byli hned s váma nebo byli v inkubátoru?a za jak dlouho ste šli z porodnice domu?děkuji

bobikkjana
26. dub 2012

Ahojky já jsem rodila ve 36+2. Terezka se narodila oteklá (prý kvůli žloutence, ale tu jsem celé těhu neměla) a hůř dýchala. Apgar 9-9-10. Váha 3150g, při propuštění 3070, délka 48cm. Nejdříve ležela sama v inkubátoru na intermediálu vyhřívaná+ jí přidávali kyslík. Ten po dvou dnech ubrali a převezli mi jí v inkubátoru na pokoje pro maminky. V pátek už jen vyhřívané lůžko a v sobotu domů (6.den). Kojení se rozběhlo ve čtvrtek a byla plně kojená doteď. Je pravda, že jsme taky dost nemocní, ale není to žádná hrůza a Terezka má ekzém. Ale taky nevím jestli je to tím nedonošením. Po propuštění jsme ještě museli na ko ledvin. Jednu pánvičku měla zvětšenou, ale vše se samo srovnalo 🙂 Ve vývoji jedeme úplně přesně, Vojtovku necvičíme. Porod jsem asi měla vyvolaný psychicky. Týden před porodem nám zemřel kamarád a mě začaly pravidelné nebolestivé stahy. Tak jsem si skoro do porodu poležela na riziku a po dvou dnech doma jsem se vrátila rodit 😀

cuci25
26. dub 2012

Já jsem rodila 17 dní před termínem, malá měla 3330g a 51cm 🙂 apgar skore 10-10-10. Po porodu jsem omdlela a měla jsem velkou ztrátu krve, tak mi ji první den nosili jen na kojení...

sima08
26. dub 2012

Nikol se narodila 36+3tt a byla úplně v pořádku, měla 2.200 g a 43cm, apgar 9-10-10, taky dýchala sama,. Měla žloutenku a hůř jedla nebo sála, ale s jídlem je to s ní těžké dodnes. V porodnici jsme strávily 10 dní, ale bylo to žloutenkou a nepřibíráním. Na žádné rehabilitace ani cvičení jsme nechodily. Byla moc šikovná, jen na začátku dala víc práce, jak byla malinká a moc nejedla. Ale dopadlo to dobře, ležela jsem totiž v porodnici už od 25tt.
Ted na ní rozhodně není vidět, že se narodila o měsíc dřív, mnohem hůř jsou na tom děti narozené pod 30tt.

ronyx
26. dub 2012

O 14 dní dříve,Malý měl 3200g a 50cm.Malý šel ven po 20 neúspěšných hodinách kontrakcí akutním císařským řezem.Na pokpj mi ho dali ukázat až druhý den.Na noc mi ho nechali až 3tí den.Domů mě pouštěli až pátý den.dopa jsem zkučela ještě pár dní kvůli jizvy,dostavili se i horečky a bolest snad celého těla.Jojo,závidím holkám co příjdou do porodnice a za hodinku maj odrozeno 😀

kristi
26. dub 2012

Mia byla 37+2tt, apgar 9-10-10. Jen mela zloutenku.Vaha 2960 gr, 46 cm

leeela
9. čer 2012

34tt praskla voda... Sekce (Marta byl KP) oba 43cm, Marta 2080g, Nika 2030g apgar oba 9-10-10 dychali sami v inkubátoru byli 4 dny, potom 2 dny pod lampou. Domu jsme šli po 14ti dnech...- nechtěli papkat :( propousteci váha kolem 2200g

gable
12. čer 2012

Tak u nás to bylo 33+0, malý měl 1620g a 42cm. Po porodu měl atb a výživu do žil, měl fotorerapii, která trvala cca 5 dní, s váhou klesnul na 1520g a teď 16 dní po porodu má 1780g, je stále v inkubátoru,ale měl by jít tento týden na postýlku. Mě vyxpedovali 4.den po císaři, za malým dojíždím a zatím to vypadá nadějně i s kojením. Když nejezdíme, tak odstříkávám a posílám mléko do porodnice. Dělí nás cca 70km ☹ ☹ ☹

andrisek07
12. čer 2012

malá 37+0-2550g a 43cm.já musela poporodu do narkozy,neodločila se mi placenta ale pak mi u hned přinesli,nebyla v inkubátoru nikde
Malej 36+0 -3400g a 49cm toho mi hned vzali,oba porody mi vyvolali kvuli vysokym protilatkam a malej lezel 3 tydny na jipce kvuli zloutence(jinak byl zdravej a dobrej,plne kojenej)

barusinecka
16. čer 2012

Já rodila 35+6(praskla mi voda), malá měla 2370g a 45 cm.V inkubátoru byla 4 dny pak jsem jí dostala konečně k sobě.Domů jsme jely 9 den.Jinak na váze přibírala krásně takže díky bohu žádné problémy nebyly...

triskova_v
19. kvě 2022

Tady jedna holcicka 38+1 a druha 36+ 🙂 obe uz oslavily rok a rozdil mezi nima porad trosku je 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru