Porod placenty - třetí doba porodní

maja95onebaby
3. lis 2016

Maminky, o porodu jako takovém jsem toho načetla, skoukla, vyslechla si už fakt hodně :D Třetí dobu porodní mám tak nějak ale ještě stale v mlze 🙂 byla jsem přesvětčena o tom, že příroda to samozřejmně zařídila opět uplně dokonale a po přiložení miminka na bříško a nasledném přisati k prsu, se do těla vypouštějí určité hormony, které dělohu stimulují a ta placentu vypudí (doufam že jsem nenapsala uplnou kravinu :D) je mi jasné že muže dojít ke komplikacím, přiznám se ale, že jsem viděla "pro mě" dost šokujicich videi, na kterych doktor hned po porodu miminka snad tu placentu z maminky chtěl doslova "vyrvat" -_- a potom co placentu vytahl, tak do maminky doslova strčil celou ruku a jako by ji prohrabnul jestli tam asi ještě něco nezustalo... přiznam se, že se mi fakt obratil žaludek a hrkly slzy do oči :( jsou u nas v česku takové praktiky uplně normalni? nebo se to tyka jen zahraničnich porodnic? :(

ladyhacek
8. lis 2016

po přiložní šli malého umýt a během toho jsem jakoby zase tlačila a placentu porodila. čas nevím, ale bylo to běhm chvilky 🙂. po hodině na sále mě šli zkotrolovat a dost jsem krvácela (měla jsem malou trhlinku, ale jinak porod bez poronění a šití) Tak PA začala mačat břicho aby asi ze mě dostala vše a zjistilo se proč krvácím > tohle bolelo daleko více než samotný porod.
Myslím, že to není běžné a záleží na kompilacích a lidech. Zjisti si o porodnici kam chceš jít recenze a myslím, že pak budeš ve větším klidu 🙂

@kocicinka otřesné! Hlavně že to dopadlo dobře!

eldrag
8. lis 2016

@ladyhacek tohle vymackamani krve z bricha delaj i v motole boli to a cakala ze me krev horem dolem ve tprave mam 2dcl ztrata ale mam pocit ze tak pul litru az litr , i podle muze. Zase to slo rychleji ven 🙂

elchacz
8. lis 2016

@dana3262 :D masakr! Prej "no tak dobre no" :D jsem rada ze to dopadlo dobre, kdo vi co tam mimco provadelo.

kalutedi
8. lis 2016

Taky se přidávám k těm negativním příspěvkům. Porod byla brnkačka, ale placentě se nechtělo, mačkaly mi na břicho - bolest strašná, kam se hrabe porod🙂 Nakonec jí ven nějak dostaly, ale automaticky jsem šla na revizi, aby ve mně nic nezůstalo. O to jsem měla snažší šestinedělí, špinila jsem asi jen týden. I přes to nemám na porod špatné vzpomínky.

kacasa
26. led 2017

@kocicinka Mně se stalo totéž..u prvního dítěte vyndání placenty v narkóze..prostě nešla..a u druhého šílené trhání a mačkání břicha..bolest horší, než sám porod..kdo nezažil, nepochopí.. ale taky se mi zdálo, že moc dlouho nečekali..smutný ☹

kocicinka
26. led 2017

@kacasa a zkoušela jsi napsat stížnost? Mě pak moje gynekoložka řekla, že mi mohli vytáhnout celou dělohu ven... že se to nesmí dělat... mohla jsem vykrvácet

verunka_korunka
2. kvě 2017

Tak u me tahala za pupecnik placentu PA. Mela jsem predcasny porod 26tt, vyvolavany. Porod ok az na ty bolesti pred tlacenim. Placenta sama neodchazela, tipuji ze tak po 20minutach zacala PA jemne tahat za šňůru, to bylo jeste ok, ale po 30ti minutach se do toho oprela poradne, pěkně to bolelo, byla jsem z toho dost v šoku a nevedela, ze se to tak nedělá, navic tak brzy jsem nestihla jediny predporodni kurz... asi i mackala bricho, nevim... nicmene planentu odtrhla, potom ji prohlizela jestli je celá, prý byla, no asi ne, protoze po tydnu jsem sla na revizi. Uz me cheli poustet domu a to jsem se ohradila, ze jdou ze me strasne cucky, ktere mi nekdy brani v tom vykonat malou potřebu, takze utz, a pak revize kvuli zbytkum... a placentu... doktor tam prisel po te akci, zeptal se na ni, PA rekla ze v poradku a ve dverich se otocil a odesel. Potom ze me teklo asi dost krve, nechali me na sale dlouho, plus cely den a noc me kontrolovaly sestricky na oddělení. A potom jsem byla dost dlouho chudokrevna, nevim jestli to s tim ma spojitost. Asi ano. Jo a mozna placenta nesla ven cela, protoze mela solidní zánět, stejne jako plodova voda... takze teď jsem zvedava jak to bude, nicméně tahani za pupecnik uz nechci ani omylem...

eldrag
2. kvě 2017

@verunka_korunka takovou pa bych asi nabstivila v boxerskych rukavicich😢

verunka_korunka
2. kvě 2017

@eldrag bohuzel tim ze se u me vystridali 3 smeny si ji uz nevybavuji ani oblicejem. Tu nocni ano, ta byla moc fajn. Lekar byl taky super, mohl si to mozna zkontrolovat, ale zjevně ji věřil ☹ bohužel. Rozhodně se tam tentokrat ozvu hned na začátku, treba si to najdou kdo to tam minule usilovně tahal...

prostejina
2. kvě 2017

Placentu jsem porodila, ani nevím jak 😀 ještě nám ji PA ukazovala a vysvětlovala, co je co, a lehký jizvicky, který na ni byly kvůli tomu, ze je malá prenosena 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru