Porod po 16-ti letech, máte zkušenost?

maia74
31. kvě 2014

Ahoj holky, někde jsem četla, že pokud rodíte po víc jak 10-ti letech po předchozím porodu, je to jako byste rodila poprvé.... Teď jsem těhotná potřetí a každý porod byl jiný. Máte nějaké zkušenosti??? Děkuji 🙂

killi
1. čer 2014

@maia74 kamarádka rodila po asi 17 letech a v porodnici ji říkali, že se to bere jako prvorodička. 😉

andelka
1. čer 2014

Taky jsem to četla, snad že už po 8 letech je to jako by to bylo poprvé. Ale víš co..každý porod je jiný,. obvykle se říká, že druhý porod je snazší a kratší než první, zvlášť pokud je to během kratší doby. Co vidím kolem sebe i jsme četla tady diskuze, tak je to pravda, tělo si pamatuje. Pak se říká že třetí je horší, ať je kdykoliv. A to taky ze zkušenosti platí jak u koho. Takže já bych to neřešila, žena sama to stejně moc ovlivnit nemůže..resp. když už, tak může ovlivnit částečně každý ze svých porodů, ať první nebo pátý.

duvi21
1. čer 2014

Taky budu rodit presne po 16 letech. A doufam, ze neni pravda, ze treti porod byva nejhorsi 🙂 🙂 🙂 😕

maia74
autor
5. čer 2014

Tak to doufám taky!!!!! Při druhém jsem měla pocit že se mi roztrhne břicho a vyleze vetřelec.....

maia74
autor
7. čer 2014

Teda holky řeknu vám, že si připadaám jako neandrtálec..... Na kluka jsem už měla "skořápku" a jednorázové pleny (nenosila jsem ho v nůši...) Ale co všechno pro maminy a mimča se teď
vyrábí 😕 Koukám že se budu muset asi hodně věcí naučit..... Zjistila jsem že po těch dlouhých 16 letech vlastně ani pořádně nevím, co všechno mám připravit, tak jsem začala zkoumat a u každého druhého příspěvku hledám na netu, o čem že to maminy baví 😀 . Jak jste na tom vy???

dendy88
7. čer 2014

mamka rodila po 9 letech (predtim mela 4 deti zasebou) a taky ji rekli ze ji berou jako prvorodicku

febee
7. čer 2014

Ja mam 9 letyho kluka.Sice uz je to dlouho,ale porad mam ten porod v zive pameti. 36h od prasknuti vody a z kozy me prevazeli na cisare.Takze se modlim,aby to tentokrat bylo jiny.

vera_vila
7. čer 2014

@maia74 Já jsem rodila po necelých 9 letech, všichni mě varovali, že to bude, jak kdybych rodila poprvé (i vyučená porodní asistentka), a porod byl úplně v pohodě, rychlovka, ani jsem se nenadála a malý byl na světě - kontrakce začaly v 00:15 a v 2:52 byl malý na světě... Každý porod je jiný a vůbec bych nedala na nějaké řeči... Jinak já jsem i po 9 letech byla jak v Jiříkově vidění a hledala jsem a zkoumala, co vlastně všechno mám pořídit...

janesafari
20. čer 2014

I já měla skok -10,5 roku...A co se týču porodů tak vám řeknu že oba byly naprosto šílenéééé 😲
První porod trval přes dva dny a skončila sem hrozně potrhaná...léčení po porodu asi 8 týdnů,než sem se cítila o.k.
Druhý porod šel naopak dost rychle,ale bolesti fakt neuvěřitelné a v polovině porodu akutní císař-prcek měl celou dobu špatné ozvy,byl zamotaný a Dr.se nepodařilo odmotat ☹ ...Prcek měl šnůru kolem nohy i kolem krku.
Probuzení s narkozy taky naprostá šílenost a hned sem zas odpadla....Císaře sem fakt nemohla rozdýchat-radši rodit přirozeně....Navíc jizva začala hnisat,x týdnů sem lítala po Dr. a 8 týdnů po porodu sem šla jizvu znova řezat a čistit-zánět!
I přesto chci do roka ,,vletět " na třetí a fakt moc doufám, že do třetice zažiju normální a unosný porod 😕

maia74
autor
21. čer 2014

@janesafari to je stejně zajímevé, co holky? člověk trpěl jak kůň a jde do toho znova.... 😀 Já teda měa oba porody docela rychlý, s holkou cca 4 hod, polesti do zad, ale jinak vše p poho, druhý den jsem u snídaně seděla "na turka" (můj oblíbený posed...), s klukem to trvalo asi 2 hodiny, bolesti do břicha, ale měla jsem pocit, že ze mně snad leze vetřelec. Po porodu jsem se mi tak strašně klepali nohy, že jsem nemohla ani usnout... A jdu do toho znova!!!! Tak jsem zvědavá.... 😅

janesafari
21. čer 2014

Přesně-jen výjimky už to znova nepodstoupí...Ale těhu je tak bezva a to malé pak v náručí 😅
Ale dcera pomalinku dospívá a Tobík bude sám? No nebude-aspon on at má někoho k sobě-ted je to jako mít dva jedináčky 😉

janesafari
21. čer 2014

A oba porody sem měla naprosto šííílenéééé....tak tu nestraště,že třetí bývá hrozný...V mém případě bych snad ten třetí nepřežila 😲 Já už si to špatné doufám vybrala a do třetice budu očekávat ,,normální " porod 😉

fram
21. čer 2014

Já jsem rodila po 14-ti letech. Porod byl rychlejší, ale bolestivější (aspoň myslím 🙂 ), ale vzhledem k pokroku v poporodní péčí mnohem, mnohem krásnější. 🙂

maia74
autor
21. čer 2014

Já si pořád vnucuji myšlenku, že to bude v poho a rychlý. Doufám, že ta sugesce bude fungovat 😀 😀

madiva
22. čer 2014

Taky jsem rodila po necelých 16 letech. Druhý porod byl jako neřízená střela, vyvolávaný a spolu s malým jsem se znovu narodila snad i já. Po dlouhém prvním porodu jsem si bláhově myslela, že už vím do čeho jdu a že mě bolest nepřekvapí....a jak jsem se zmýlila 😨 ...ale výsledek stojí za to 🙂
maia74 , duvi21 přeji rychlý a pohodový porod 😉

baratesarkova
27. čer 2014

Teda nevím nevím, jestli to mimi vůbec porodím 😀 Když tak nadtím přemýšlím, se synem to bylo strašné- manželovi říkali že zachrání mě a syna možná, z toho mála co si pamatuji tak vím,že manžel tam vyexpedoval primáře a sehnal našeho porodníka a díky němu po 2 dnech se narodil - ne mojí zásluhou syn. Druhý porod po 6 let byl naprosto v poho až na manželovo eifelovku na noze - dostala jsem epidurál a před finálem mě pan doktor budil, že jako jdem do toho. No a docela teď když to vidím napsané tak se začínám děsit co bude tentokrát 🙂

gou
27. čer 2014

Budete se divit ja rodila po 22 letech a tak paradni porod jsem ještě nezazla super rychlovka 20 min a bylo po vsem ještě jsem mela rozecteny casopis mela jsem všechny rychle porody a v celku v pohode ale ten poslední byl super Eva

yildiz
27. čer 2014

ja mela druhe po 14letech a treti jako by od prvniho po 16letech ...prvni porod byl super a na prvorodicku rychlovka... druhy byl bleskovka ...a ted ten treti? ani jsem nestacila mrknout - kontrakce a vse bylo behem 15min a mala venku 😀 myslim ze to je u kazde maminy a zenske individualni ... muze to byt ok a taky nemusi ale pokud uz se jednou rodilo telo si to pamatuje 😀 - tak preji at je vse o.k. a uzijte si to ! 🙂 hlavne zdravicko !

gou
27. čer 2014

Dekuji ja si to uzivam je to uplne o necem jinem když jsem mela ty první tak to clovek všechno nestihal zaznamenat jak ted vsimam si vsech malickosti i když uz je to trochu narocne na fizycku ale muzu doporucit dost jsem se bala ale vse probehlo v pohode a az budou mit ty starsi deti tak to vezmem při jednom .mejte se

maia74
autor
28. čer 2014

@yildiz tak to jsi mně uklidnila!!! Jen abychom pak stačili dojet do porodnice 😀 . Díky

katerinkama
28. čer 2014

@maia74 Ahojda, přesně tak. Od prvního porodu uběholo 18 let, od druhého 13, ten čekáme v září benjamínka🙂 a já se učím rozeznávat látkové pleny, neb látkování není jako za časů našich babiček a našich dětí, těch prvních🙂, a všeho kolem je spousty, informací je tolik, že nevím, kde začít, teda už jsem začala, protože jak píšeš, je toho tolik, že si připadáš jak neandrtálec. To jsi trefila🙂 Ale o to víc si to těhotenství užívám, s tolika možnostmi.

maia74
autor
28. čer 2014

@katerinkama Tak to jsi mně uklidnila, že tu nejsem sama, co si připadá jak kdyby přistála z jiné planety....
Držím palečky a doufám, že podáš info, jaký byl porod po tolika letech a celkově jak to jde 🙂 😉

yildiz
28. čer 2014

@maia74 😀 tak to jsem si taky rikala ze teda u tretiho by to treba ? mohlo byt rychlejsi ..? ale kdepaak ja vsechny tri holky mela po terminu takze 😀 jsem si do porodnice a na sal sla hezky z vesela po svych 😀 ale ted naposledy jsem takovou smrst a ficak necekala 😀 -drzim pesti !!!

tria002
1. črc 2014

Ženy, vy mě děsíte.. 🙂 Já tedy budu rodit po 13ti letech.. O 50kg těžší.. Tak snad to oba zvládnem!!

brendamonique
1. črc 2014

@maia74 ...já se teď chystám porodit po 11 letech... zatím přenáším třetí den, tak pak napíšu zážitky 😀 😀

Jinak se taky nestačím divit, co vše se zatím v porodnictví a kolem miminek změnilo a nejvíc mě baví, když by mě skoro každá 20 letá mamča kolem tady chtěla zaučovat a vysvětlovat - připadám si jako debil 😀 😀

jinak jsem pro "snazší" porod nedělal nic extra, jako jsou teď v kurzu anibally, lněné semínka nebo maliník.
Tohle jsem před 11 lety nikdy nikde neslyšela a taky jsem prcka vyprdla 😀

gou
1. črc 2014

Nebojte to pujde jak po masle ja se citila po tolika letech jako prvodicka ale když to prislo bylo to jako na bezicim pasu musim pochválit i dnesni pohodu a komfort na porodnici. Ja to zazila u prvních dvou trochu jinak holky lezeli i na chodbach kolik nas tam bylo a ten fofr na sale to uz dnes není. Na kazdou maminku si udelaji cas sestřičky jsou taky podstatne hodnejsi a hlavne snazi se naucit to musim pochvalit. Sice uz bych mohla mit vnoučata ale jsem rada ze jsem do toho sla a hlavne ted nemam cas premyslet nad tim co me kde boli, momentalne se pro mne zastavil cas a sourozenci brasku jen rozmazluji a taky zaroven trenuji na svoje zatím to na ne pusobi spis jako ziva antikoncepce tak prejem at vse proběhne v naprostem poradku a jste oba zdravi a hlavne stastni 😀

maia74
autor
2. črc 2014

@brendamonique ani mi nemluv... taky si připadám jak neandrtálec. Doma jsme se už skoro pohádali, kvůli přebalováku - přítel ho chce do ložnice, já si stojím za tím, že si hodím podložku do koupelny na pračku, jako jsem to měla u obou dětí a posranou prdelku pod kohoutek s vodou a nehodlám kvůli tomu vyplácat půl balíků vlhčených ubrousků.... Na cesty jsou dobrá věc, ale na doma??? A spousta dalších věcí mi prostě přijdou zbytečný.
Zrovna tak mi přijde divný, že se prckové mají koupat dvakrát týdně - nám říkali že se má koupat ve stejnou dobu, aby si naučili režim...
Co se mi teda líbí je prostředí v porodnici, to je fajn, že se to takhle zlepšilo
No hlavně aby bylo vše v poho 😀 😉

vojanda00
10. srp 2014

Taky budu rodit po 17 letech a do termínu mám 6 dnů.Snad to bude rychlejší než u dvou předchoczích porodů ,to jsem vždycky přenášela a na sále rodila 17 hodin. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru