Porod po ukončeném 42. týdnu

kapacita
5. únor 2018

Ahoj,je zde nekdo,kdo rodil az po 42. tydnu?
Tato hranice se u mne nebezpecne blizi,ale zaroven moc nadsena z vyvolavani nejsem. Zdravotni komplikace nemam a rada bych prirozeny porod. Zajimaly by mne zkusenosti tech,co mely moznost opravdu cekat. Trochu se to ve mne bije,jak se rozhodnout...nastesti mne nikdo do vyvolani netlaci. Dnes jsem zkusila s porodni asistentkou alespon Hamiltona a zatim se nic nedeje...
Dekuji za vase komentare.

juliku
5. únor 2018

Nechci strasit, jedna znama takto prenasela a chtela prirozeny porod bez zasahu, nenechala si udelat ani Hamiltona a dopadlo to presne obracene nez chtela. Mala mela uz zkazenou plodovku a sla ven “za 5minut 12” cisarem. Nahnali ji na nej v podstate hned po kontrole v poradne. Ale kazdy je jiny... At vse dobre dopadne

vladienka
5. únor 2018

Ja som teda rodila len 41+1, ale chcem len poznamenat ze niekedy to samo proste nejde a nepojde. Bala by som sa nielen plodovky ale hlavne ( u nas sme na to doplatili a mala sla cisarem) vahy dietata. Kazdnym dnom pribera a pribera.. vyvolavanie nie je idealne, ale stale lepsie bez keby to malo skoncit blbe

petrasipkova1
5. únor 2018

Já rodila tedy přirozeně 41+2, ale byla jsem na 41+4 objednaná na vyvolání, už tak jsem se strašně bála o malou, aby neměla zkaženou plodovku, aby se něco nepo .... to bych si neodpustila, takže ať se mi taky nechtělo, tak bych tam prostě kvůli ní šla, nekoukala jsem na sebe, ale na ní. V den kdy mi začlay samy kontrakce jsem si dala do těla, trhala višně, stříhala větve, odnášela, pořád se ohýbala v podstatě celý den a celý den na porod nemyslela a večer po cestě domů si říkám, že to je divné, že se něco děje 😀 . Jinak od doby termínu jsem se jí snažila vypudit celkem intenzivně 😀 sex, uklidy, vytírání po čtyřech, chůze do schodů, denně 6 km se psem rychlochůzí. 😀 Držím pěsti

veg
5. únor 2018

Je tu skupinka prirozeny porod, tam spis nekoho najdes.
https://www.modrykonik.cz/group/5794/

newmom17
5. únor 2018

Ja rodila 41+5 přirozeně, v patek, pondělí by bývalo vyvolaní.. Jako byla jsem rafa, ze me nehnali hned na vyvolání, na druhou stranu když praskla plodovka byla zkalena a ten stres byl hrozný..

konidana
5. únor 2018

Ja 1.rodila asi 10 dni po terminu. Nevim kolik to je tt😜 plodovka uz byla horsi,ale vsechno nakonc v pohodě ☺

luckylee
5. únor 2018

Ja teda rodila 41+3tt ale vse naprosto v poradku.Ke konci uz miminko moc nepribira tak toho bych se nebala.
Cetla jsem vice pribehu zen ktere rodily 42tt+ .Jedna dokonce 44+ a vse v poradku.☺ Jen ti doporucim se orientovat spise na skupiny o prirozenych/domacich porodech.Tam spise najdes podporu a informace misto straseni.☺

martinka_33
6. únor 2018

Rodila jsem první dítě 41+6, podle ms to bylo dokonce o pět dní víc, na vyvolání jsem podepisovala revers, fakt se mi otevírá kudla v kapse jen na to vzpomenu!! Jestli máš soukromou PA, ona určitě ví, co po termínu sledovat za hodnoty 🙂 Normální těhotenství trvá 40 týdnů +-2 týdny, což si naši doktoři vykládají tak, že do 42+0 musí být mimino venku, vyvolávaj tři dny, pak říznou, proto s vyvoláním začínaj 41+3, jinej důvod to fakt nemá.. Teda pokud je všechno jinak ok 🙂

kapacita
autor
6. únor 2018

Dekuji vsem za odpovedi.Ziji v Holandsku,kde take rodim a ten system je tu jiny,proto mne do vyvolavani ani nikdo nenuti.Na gynekologii se ani nechodi,jen k PA.Ted jsem mela pohovor s gynekolozkou,protoze po 41.tt zacali delat CTG a utz a jen se mne ptala,zda budu chtit vyvolat,je to zde jen me rozhodnuti.Takze se snazim orientovat ve zkusenostech a rizicich.No dnes jdu na kontrolu,tak to s ni jeste proberu do detailu.Vaha ditete mme nejak nedesi,spise na plodova voda co vsude ctu..dnes jsem 41+4. Kdyz mne vcera PA vnitrne vysetrila kvuli Hamiltonovi (poprve za cele tehotenstvi 😊),tak jsem byla na 1cm,coz si rikam,ze je dobre znameni,ze se tam neco chysta 😇

dc2015
6. únor 2018

Známá žije v Anglii, podobný systém a její kamarádku nechali přenášet tak dlouho (jak dlouho nevím), až o miminko přišli... Když jsem rodila první, měli jsme u nás primáře opravdu výborného... a ten říkal, že ta rizika po 40. týdnu už prostě jsou... a že dítě je vyvinuté, takže lepší nemít přirozený porod, ale jistotu, že bude děťátko v pořádku. Vyvolávali mi, ale jinak porod probíhal celkem ok... Já bych neriskovala.

dc2015
6. únor 2018

Ještě dodám, že jsem chodila už každý den na monitor srdce a celkově se rodička v ČR hodně hlídá, což v Anglii ne a v Holandsku nevím. Ale jsem vděčná za českou prenatální péči...

23363
6. únor 2018

Já bych šla na vyvolání. Přirozený porod je určitě fajn, ale ta hranice není pro nic za nic. Lékaři opravdu ví víc, než někdo, kdo si přečtě dva články na internetu a patří do nějaké super skupiny na Facebooku. A to, že nějaká známá mojí známé přenášela X dní, k tomu se také nedá upínat. Držím palce, ať se to samo rozjede... a Vy to nemusíte řešit.

zutinka
6. únor 2018

Měla jsem vyvolávané oba porody.První dítko týden po termínu a plodovka žádná sláva,ale dítko v pořádku! Druhé dítko se narodilo 11 po termínu.

belleelle
6. únor 2018

@kapacita urcite necti nic o bio a jak vse dopadlo dobre. V tomto pripade spis si klidne nacti fyziologii tehotenstvi a hlavne funkce placenty, plodovku. Ono, super, ze si zazijes krasny porod, ale zalezi, jestli ti jde o tebe nebo o dite.
Ano, deti mohou byt po narozeni ok, ale uz nikdo neresi, jak jsou pak nemocne, adhd, chovani, znamky... proste neco je fyziologicke a neco uz ne.

pavca1982
6. únor 2018

Ahoj, rodila jsem 12. den po termínu, byla jsem objednaná ten den k vyvolání, chtěla jsem porod přirozený, noc před nástupem do porodnice se porod začal lehce rozjíždět.Nechala jsem si píchnout jen vodu a za 3 a 1/2 hoďky byla dcera venku.Přeju ať ti vyjde to co si přeješ a zdravé mimčo.

martinka_33
6. únor 2018

@kapacita určitě to nech hlídat, taky jsem pak chodila na ultrazvuk ob den, ale když tě nebudou nutit tak do 42+0 bych klidně čekala, pak podle akt.stavu 🙂
@dc2015 anglie je kapitola sama pro sebe, taky jsem ráda, že se v česku snaží a hlídají, jen mě vytáčí, jak straší a nutí a vrtaj do porodů i když neni objektivní důvod ☹ Hlídat je správně, ale vrtat do toho co je v pořádku?

huggieska
6. únor 2018

Tady hezky článek založený na vědeckých důkazech a ne spekulacích: https://www.google.cz/url?sa=t&source=web&rct=j...

Vyvolání má také svá rizika.

alboo
6. únor 2018

@kapacita rodila jsem 41+4 ( spočítaný to bylo dobre) a vše ok. Bala jsem se hodně zkaleny vody, ale ta může být zkalena i u predcasnyho porodu. To my si jen tak myslíme že jak je tam dlouho že se zkazi 🙂
Ale je teda fakt že sem byla hlidana- monitory a UZ.
Vyvolávat chtěli už 41+3, ale já ne. Nechala jsem si udělat jen zatezak. Pripadne jsem místo vyvolání chtěla sc...
Ja bych asi do 42+0 byla v klidu

belleelle
6. únor 2018

@huggieska a kde jsou ty vedecke dukazy? Jedna pani povidala?
Kde jsou odkazy na studie? Na clanky? Na publikace...
Ach jo...

martinka_33
6. únor 2018

@belleelle víš že téměř polovina vyvolávaných porodů končí sekcí? Víš kolik chemie do novorozeňátka jde? Celý těhotenství se zdráháš vzít prášek na bolest zubu (např.) a při porodu necháš do mimča nacpat plnou palbu chemie.. Vyvolávaný porody jsou skvělá věc, pokud je k nim objektivní důvod, když jsou rizika setrvání těhotenství, ale vyvolávat porod 41+3 všem plošně jak se to u nás dělá? PROČ SAKRA? PROČ???

septums
6. únor 2018

Ja bych šla na vyvolávání az 42+0 nikdy nevíš, jestli vypočítaný termín je úplně správný.. Pokud jsou všechny kontroly ok, monitor, průtoky pupecnikem.. Tak bych par dni počkala

jaajaa
6. únor 2018

@kapacita Taky ziji v Nizozemi a mam za sebou 3 porody. Ver sve PA a jejich peci. Hlavne teda, tve fazi uz mas urcite naplanovane pravidelne kontroly u gynekologa, kdy kontroluji vse potrebne, utz a monitor. Verila bych jim, nenechavaji nic nahode. Prenasala jsem 3x a vzdy jsem dostala presny rozpis kontrol v nemocnici. At je vse tak jak ma a brzo se tesis ze sveho miminka.

dc2015
6. únor 2018

@martinka_33 Já zpětně můžu říct, že jsem byla s porodem spokojená. Ač byl jiný než představa ideálu. Ale oba jsme se z porodu vzpamatovali brzy, poranění byla, ale malá. Porod netrval nijak extrémně dlouho... vše mi vysvětlili, vše se mnou probrali, pomohli mi dýchat, přinesli by mi modré z nebe... Vím, jinde to může být jinak, ale já si zas myslím, že žena může mít načteno, ale pořád není lékař a nemusí vyhodnotit situaci správně...

belleelle
6. únor 2018

@martinka_33 a mas vubec poneti o tom, o cem pises? Takze predcasne narozeni deti jsou na tom stejne, novorozenci, kteri maji VVV a jdou ihned po porodu na operaci - jsou take nacpani?
O fungovani placenty a prostupu latek, o fetalnim obehu, cetla sis nevo? A celkove o fyziologii cloveka?
Je lepsi sekce nebo vyvolavani?
A u nas v cr se rozhodne nic plosne nevyvolava, preindukce a indukce maji svuj duvod. Vsichni jsme svepravni a muzeme odmitnout. Bud ti jde o tebe nebo o zdravi ditete. A ze by se v cr vyvolavalo, jen aby meli co delat? To snad ne. Radeji se zdrz takovych komentaru, neobhajuji indukce, ale tyto nazory nejsou spravna cesta.
Ps. doufam, ze kdyz tak bojujes za prichod na nas svet, doufam, ze jsi aktivni v opacne situaci, snad nemas na odchod stejne nazory.

svija
6. únor 2018

Mě se malý narodil ve 41+3. Kdyby se porod nerozeběhl sám, tak jsem byla už objednaná na nástup do porodnice na vyvolávání ve 41+5 a to byl úplně nejpozdější termín, co se mi podařilo ukecat. Porod byl naprosto fyziologický, plodová voda čirá, i váha miminka průměrná (3560 g), takže u nás se čekání vyplatilo.

nelinecka1
6. únor 2018

Ja rodila 17 dni po terminu a to jsem se musela pripomenout. Den pred porodem jsem byla jeste na Radhosti na dlouhe prochajde a nic. Taky jsem chtela rodit prirozene, ale dyl uz bych asi mela strach cekat. Vyvolavany porod nic moc, ale nemam s cim srovnavat. Jo a plodovka uz byla taky zkalena, ale mala uplne ok.

svetlunda
6. únor 2018

mám za sebou tři porody. První dcera se narodila 42+2, spontálně, nechaly nás čekat, jen mi v den porodu udělali hemiltna, ale poslední týden jsem chodila každý den na monitor a ob den kontrolovaly sonem stav placenty. Malá se a celá se hrozně lopala, už neměla téměř žádnou plodovou vodu ( ke konci se vstřebává), na placentě byly už vidět hodně změny. Narodila se opravdu na poslední chvilku. Druhá se narodila 39+5, vše v pořádku. U třetí hrozilo zas přenášení, byla hodně velká, opět málo plodovky, na ultrazvuku byly vidět už i změny na placentě, tak jsem souhlasila s vyvoláním v 41+4, vyvolání bych se nebála, zavedli mi jen jednu tabletu a do dvou hodin byla malá na světě. Vždy jsem rodila se svou porodní asistentkou bez zásahů lekaře. ten přišel jen k prvnímu porodu na šití. Jinak jsem rodila bez poranění.

kristyn.g
6. únor 2018

já bych neváhala... známá odmítla vyvolávání a mimi umřelo tři dni po že selhala placenta ☹ zdá se mi to jako zbytečný hazard, radši bych víc trpěla hlavně když by bylo mimčo u mě a v pořádku

astyna
6. únor 2018

Asi bych si nechala měřit průtoky pupečníkem, ale i tak nemáš jistotu. Já jsem třeba syna porodila po odtoku zkažené plodovky, dle doktorky měl jít ven dříve a to se narodil den před termínem. Bohužel ovulace byla asi dříve.

Pokud chodíš na kontroly a je vše v pořádku, tak bych asi sama taky nespěchala, záleží už na odbornících, jak tvůj stav zhodnotí.

astyna
6. únor 2018

Asi bych si nechala měřit průtoky pupečníkem, ale i tak nemáš jistotu. Já jsem třeba syna porodila po odtoku zkažené plodovky, dle doktorky měl jít ven dříve a to se narodil den před termínem. Bohužel ovulace byla asi dříve.

Pokud chodíš na kontroly a je vše v pořádku, tak bych asi sama taky nespěchala, záleží už na odbornících, jak tvůj stav zhodnotí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru