Porod při výšce pod 155cm. Jakým spúsobem jste rodili?

marci
22. srp 2008

Ahoj holky, podobné téma jsem tady nenašla (snad jsem hledala dobře). Chci se zeptat těch co měří pod 155 cm jakým způsobem rodili. Zvažovali jste v tomto případě císařský řez? A poku d jste zvládli rodit spontánně, kolik vaše miminko vážilo. Já měřím 152 cm (při narození jsem měla 2,60 kg), manžel má 185 cm (při porodu měl 3,80 kg). Lékařka mi řekla, že bych měla tak trochu začít počítat s nutností plánovaného císaře. Chci proto vědět jak jsou na tom ostatní podobně malé🙂

petruci6
22. srp 2008

ja mam 159 cm a nevedela som,ze je to limitovane vyskou,skor si myslim velkostou panvy a bokov 😒

marci
autor
22. srp 2008

Jasně rozhodující je velikost pánve a mimča, ale výška je také jeden ze sledovaných faktorů - alespoň u starších gynekologů mám ten pocit

titkovamiriam
22. srp 2008

ja mam 158 a tiez si myslim ze je to o panve,inak uz tu mala niaka kocka tento problem no asi sa to preberalo v inej teme.

sisstin
22. srp 2008

marci: já mám 155,5cm..a rodila jsem normálně 😉 pokud nemáš extremně uzkou panev a dítě do 3,5kg..tak by v tomhle neměl být problém 😉

tlap.ka
22. srp 2008

ahoj, já měřím kolem 158, rodila jsem spontáně a Matýsek měl 4100g - je pravda, že dr. říkala, kdyby věděla, jak bude velkej, že by mě nenechala rodit normálně. Rozměry pánve jsem měla v pohodě.Ale jsem ráda, že jsem rodila normálně, člověk si to asi víc "užije" 😉 nevím, nedokáže to posoudit,ale je to krásný, teda až to, když vám dají mimčo 🙂

lencici
22. srp 2008

ahoj moja svagrina je asi 155cm vysoká a rodila normalne 3,90 kg dievčatko. Ona bola vždy take male, tenke tintitko. A vravela že by rodila každý deň...

pipetula
22. srp 2008

Ahojky hele já mám 160cm a taky doktor přemýšlel o císaři jinak moje mamka má 148 cm a sice jí naplánovali císaře, ale nakonec porodila mě i sestru normálně takže nevím.

cermonca
22. srp 2008

Já mám 152 taky mi strašliy s císařem ještě i na příjmu mi na to připravovala PA že to tak může skončit 😠 Nakonec jsem porodila nad očekávání rychle a malá měla 3150 g.A porod nebyl nic strašnýho 😉
Kvůli výšce se ničeho nebuj,důležitá je ta pánev 😉

marie2
22. srp 2008

Ahoj tak já mám 153cm a úzkou pánev a první porod byl císřem malá 50cm a 3.40kg u druhého porodu mám s císařem také počítat druhé mimi bývá větší zvlášt je li to kluk.Ale neboj u každé je to jinak nestrachuj se předem.

lekno
22. srp 2008

Ahoj 😉
Tak ja meriam 155,5cm a prvý pôrod som mala hrozný. Trval 17 hod. bolesti príšerné a ja nie a nie sa otvoriť. Po 15 hod. som bola stále otvorená len na dva prsty. Až keď mi dali infúziu, tak so sa zčala viac otvárať, ale to som si už myslela, že sa budem škriabať po stenách. Dotrhaná som bola vo vnútri aj vonku, dva dni mi pichali antb. a to nehovorím o malom, ktorý bol pridusený 😖 Mal 37OOg 51cm. Pre niekoho možno nie moc veľké bábo, ale ja som mala čo robiť
Druhého pôrodu som sa preto veľmi bála. Hovorili mi, že cisársky robia výnimočne ženám pod 155cm. Hold smúla, ja mám 155,5 a tak som rodila znova normálne. Síce to trvalo celú noc a znova som bola dosť dotrhaná (zašívali ma trištvrte hodiny), ale bolo to o čosi lepšie a aj rýchlejšie som sa zotavila. Malý mal tak isto 37OOg a 51cm.
No a tretí pôrod mi síce vyvolávali, lebo malej kukučke sa nechcelo von, ale trval len 3 hodinky a bol zo všetkých najlepší 😉 Malá mala 294Og a 48cm.
Ale tiež si muslím, že je to individuálne. Každá sme iná. Poznám aj také baby, čo hovorili, že ani nevedia, ako to z nich "vyletelo" 🙂

lekno
22. srp 2008

Myslím 😀

petule.h
23. srp 2008

já mám teda 164 cm to je dost proti 155cm, ale mám kamarádky takhle malé a rodili při 158 cm obě děti normálně a měli oba kluci 4kg...pokud by jsi měla plánovaného císaře, tak určitě pokud máš úzkou pánev, tak by ti ho udělali, ale asi už by to měli začít řešit, ve 35tt půjdeš do porodnice na prohlídky, tak tam se to asi rozlouskne, tedy pokud tam už nechodíš.Je možné, že to zkusí normálně a pak se uvidí a pokud to nepůljde tak tě říznou...ale toho bych se nebála, já měla 1 císaře a teď 2 spontálně...mysleli že to bude císař a do 2h byl malej na světě...mám sice asi 30 stehů..ale už si můžu i sednout, tak je to ok 🙂

nikitaf
23. srp 2008

caute,
ja mam 151cm a moj manzel 184cm. Zatial ma strasili iba laici ze budem musiet mat cisrasky, lebo som take chude a male trdlo ale lekarka mi nikdy nic take nepovedala. Ja mam babku ktora mne je po rameno, odhadujem tak okolo 140cm mozno aj menej (ale nie je liliput) a porodila dvoch vyse trojkilovych chlapcov uplne v pohode. Spomina ako v tej dobe (pred cca 50 rokmi) rodili vacsinou doma a ked ju videla porodna babica okamzite chytila paniku ze tak malu zenu neodrodi, ze to budu len problemy, ze okamzite do nemocnice. Zbytocne babku len vystrasila a v porodnici babka porodila uplne normlane a spontanne. Takze verim ze budem po nej 🙂. Je to ale asi velmi individualne, pretoze tym ze je zena vyssia neznamena ze je sirsia zvnutra... to mi raz povedala aj lekarka. Takze kocky ziaden strach, nejako to aj my krpane zvladneme 😉

orinka
23. srp 2008

Myslím si, že je to individuálne... moja mama má 152 cm a celé tehotenstvo jej vraj lekár nič iné nerobil, len meral panvu a tvrdil, že neporodí... a porodila 😀 prirodzene 😉...

maca793
23. srp 2008

s pôrodom pri takej výške by problém nemal byť.

kaccculllka
23. srp 2008

Ahojky, tak mě už doktorka ve 32. tt řekla, že to jinak než císařem nepůjde.....mám 152 cm a malou odhadujou na 3,5 kg, prý by to byla velká zátěž pro mě i pro mimi, tak uvidíme...myslim si, že to bude záviset spíš na přístupu porodnice, protože moje doktorka mě straší se všim možnym už od začátku těhotenství.....a vůbec, vždyť my ženský jsme naprogramovaný k tomu, abysme ten porod prostě zvládly a jestli má nějaká o ten centimetr víc nebo míň...podle mě by se to mělo nechat jít přirozenou cestou.... 🙂

monik76
23. srp 2008

Tak já mám 158 cm a oba dva porody byly naprosto super. Ani nevím jak jsem porodila, prostě kdyby mi prcky nedali na břicho tak ani nevím, že už jsou venku. Pravda, nebyli to žádní obři, první dítko mělo 3,10 kg a druhé 2,64 kg. 🙂 Ale zase mám známou, která má tak 152cm a ona porod protrpěla. Její chlap taky měří skoro 2 metry a malej měl skoro 4 kg. Prostě ho nevytlačila a musela na císař. 😒

petule.h
24. srp 2008

ze zkušenosti s obou porodů bych raději císaře......já měla obě děti 3850g a 52cm a přirozeně to bylo i na mě dost, navíc šití 30 stehů přes hodinu, kleště, 14 dní jksem se neposadila...hrůza, císař byl pro mě super, jsem ráda, že mám 2 děti a již niky rodit nechci 🙂

dobromila
24. srp 2008

moja mamka ma 152 cm, porodila prirodzene 4 deti, vzdy lahko a rychlo, najvacsi bol brat, treti v poradi, ten mal skoro 4 kilá 😉

ja mam 164, jeden porod za sebou, nebol najlahsi, hlavne prva doba porodna, samotne tlacenie a porod netrval dlho a maly mal 3,2 kg...

dobromila
24. srp 2008

petule - mna nesili nejak extremne dlho, ale aj tak som prve 4 noci nezazmurila oka od bolesti sitia a neposadila som sa skor ako o dva tyzdne

katic
25. srp 2008

Ahojte!

Mám 153 cm, rodila som cisárskym. Zacalo sa mi to spontanne, ale po 5 h. som bola otvorena len na 4 cm, a moj gynekolog sa rozhodol, ze urobi cisarsky. Dcerka mala 2750 g.
Svokra ma okolo 140 cm, a vsetkych troch synov porodila programovanym cisarskym. (pred 20-25 rokmi)

gucz
25. srp 2008

ahojte ja meriam 155 cm a som silnejšej postavy. Rodila som prirodzene, o mesiac a pol skôr (asi infekcia). Pôrod bol náhly, najprv ma len preháňalo, asi od piatej rána, potom sa pridružili bolesti, tak sme šli do pôrodnice a malá sa narodila 14 minút od príchodu na nemocničné parkovisko, ledva sme stihli doletieť na pôrodnú sálu a malá bola vonku (07.50). Ono asi skôr záleží od veľkosti panvy, ako od výšky. Moja dcérka mala pri narodení 2620g a 46 cm. Ja som sa narodila načas a mala som 2860g a 48cm.

romca3
25. srp 2008

Ahojky, tak já mám asi 160 a šla jsem rodit normálně, ale asi po 6 hod v porodnici musel přijít primář a rozhodl o císaři. Když jsem se pak ptala proč, tak že se tam malá nevešla. Měla skoro 3,8 kg a hlavičku měla chudinka šišatou jak se tam tlačila. Ale každá jsme jiná a záleží asi na situaci.

marci
autor
24. zář 2008

Ahojky, když jsem téma zakládala, tak jsem doufala, že už v téhle době budu mít třeba porod za sebou. Ale jaksi se pořád nic neděje 😒 V pondělí mi odhadli dle utz váhu malého na 3600 g. A to mi do termínu zbývají ještě 2 týdny. Přírůstek za týden byl něco přes 500 g. Takže jestli to tak půjde dál jsem v době termínu skoro na 5 kg. A to jsem já sama přibrala 9 kg. ☹ O císaři se přede mnou sice ještě nikdo nezmínil, ale už teď se děsím jak to dopadne.

konja
24. zář 2008

marci: odhad výhy dle utz je velice nepřesný,malý může mít mnohem,mnohem méně 😉

sharon2
24. zář 2008

marci....ségra má 157cm, odrodila všechny 3 děti přirozeně, první vážil 4,5kila a rodil se jí nejlíp a nejrychleji, ta nejmenší /3,20/ šla ven skoro 30 hod. Je to fakt individuální, záleží hlavně na té pánvi a na tom, jak porod postupuje. Já mám 158 a taky jsem rodila normálně /i když každý říkal jaký jsem hubeňour/
A moje babička měla tak 145cm a odrodila taky všechny děti přirozeně.
Zkus se nenervovat, a hlavně se u porodu uvolnit, aby šlo mimi dolů 🙂 ....máš pocit, že máš hodně úzkou pánev?

marci
autor
24. zář 2008

Sharon pánev mi dr. měřila na začátku těhu (24-23-30-20). Podlimitní mám prý ty první 2 čísla, ale ty prý nejsou nijak důležitý, to nejdůžitější je poslední a to mám v normě. A navíc je to měření na začátku těhu spíš orientační, protože se pánev ještě rozestoupí.
Jinak jsi mi udělala radost těmi příklady z tvojí rodiny, třeba to nakonec dopadne dobře 😉

dddeni
25. zář 2008

Ahojky, Marci, ukľudním ťa, aj mne viac menej od začiatku dr.prízvukovala, že radšej nech počítam s cisárskym kvôli výške- 152 cm, ale že všetko závisí od plynutia pôrodu a od pôrodníka, kt.tam bude. Ešte pred pôrodom mi mladá dr. robila UZV a videla, že to bude veľké, podľa veľkosti dieťatka odhadovala hmotnosť tak na 3,8kg. No fajn, povedala som si 😅 . No nakoniec do 12 hodín od začatia pôr.bolestí bola vonku malá PRIRODZENE, chvala bohu - síce za pomoci vákua - lebo sa pozerala čelom nahor. Simi mala 3 kg a 51 cm. Síce ma šili asi hodinu po pôrode a nesedela som 3-4 týždne, ale som bola radšej, ako by mi mali spraviť cisársky.
Dúfam, že aj pri tomto druhom pôrode (12/08) - chlapček to bude prirodzene.
Marci, želám veľa síl... a rýchle zotavenie. Stojí to za TO.... 🙂 🙂 🙂

misakri
25. zář 2008

marci.. na odhad porodní váhy moc nedej.. mě při příjmu tvrdili, že dcerka má nejvíc 3800g a za 10hod se narodila 4500g dračice 😀
nakonec císařem kvůli velikosti miminka, nevytlačila bych ji.. 😉
držím pěsti 🙂 🙂

bubba
26. zář 2008

to som este nepocula ze od vysky pri porode zalezi.ja mam 155 a za sebou jeden porod a to asi taky ako opisala lekno svoj prvy 😅 😅 😅 a druhy 😅 😅 😅 ale myslim ze to je skor v sirke panve...takze LEKNO diky si mi dala teraz dobry tip,ze na dalsi porod sa mozem tesit 😀 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru