Porod s astmatem. Máte zkušenost?

ffiinnkkaa
13. zář 2010

Prosím o vaše zkušenosti..termín porodu mám do tří týdnů, v půlce těhotenství jsem ležela v nemocnici s dušností, kdy mi bylo řečeno, že mi alergie vyustila v astma..miminko je v pořádku..ale prý bych neudýchala porod..neustále pendluju mezi plicním a alergologií..každý mi tam říká něco jiného a můj gynekolog se stále pro císařský řez nerozhodl..začínám být z toho pomalu nervozní..a to hlavně i proto, že budu rodit poprvé 🙂

fil
28. led 2011

Ahoj, taky mám astma a budu prvorodička, prosím tě jak probýhal tvuj porod? Mám rodit na konci března a začínám s toho vyšilovat, dík za radu

ffiinnkkaa
autor
5. únor 2011

@fil Nakonec mi na alergologii řekli, že to zvládnu..ale stejně to skončilo císařem..malý byl ve špatné poloze, hlavičkou dolu ale ručičku přes ní. A jaký byl porod? Radši tě nebudu strašit..ale to bylo tím, že jsem narazila na debilní doktory a byla nezkušenná..

myskyva
5. únor 2011

Ahoj,taky mám astma a porod jsem udýchala naprosto v pohodě. Rodila jsem v srpnu kdy už ale bylo "mojí" sezóně takže jsem v tu dobu byla téměř bez optíží.Určitě záleží jak silné astma máš a jestli ho máš vyhrocené alergií

kajkaa
13. únor 2011

Ahojky, jsem také astmatička. Na alergologii mi doktorka podle spirometrie řekla že by to mohlo být v pohodě ale i tak si s sebou do porodnice mám vzít svou foukačku a léky. Trvale užívám Pulmicort turbuhaler se kterým jsem celkem spokojená a v těhotenství mi pomohl (poslední záchvat jsem měla v září) takže bych to mohla i zvládnout. 🙂

ffiinnkkaa
autor
13. únor 2011

@kajkaa ano to mi taky doporučili..ale upřimně nedovedu si představit, že rodím tlačím a u toho ještě používám foukačku 🙂

barborasverakova
14. únor 2011

Ahoj,také jsem rodila s astmatem a musím říct,že to bylo bez problému.(doktor mě ujistil,že tělo si samo určí,že ted je hlavní vše udýchat). jinak jsem rodila v Bohunicích a můžu vřele doporučit. Není potřeba říkat víc než DĚKUJI

veruska007
15. únor 2011

Taky jsem rodila s astmatem a vse v pohode do doby, nez mi dali oxytocin. Pamatuju si, jak jsem lapala po dechu a nemohla se nadechnout, malymu taky dochazel kyslik... tak mi daly kyslikovou masku a pak uz v pohode. Gyndarka rikala, ze se to u astmaticek, co dostanou oxytocin, nekdy stava a ze na to mam priste upzornit.

marketa23
25. únor 2011

Ahoj, já mám taky astma a porodila jsem dvákrat úplně v pohodě. Kluci mají mezi sebou asi dva roky rozdíl. Doktorka na alergologii mi paní doktorka řekla,že si mám sebou vzít léky kdyby náhodou,ale stejně jsem je u prvního porodu nepotřebovala. Až u druhého, ale to mi píchli plodovou vodu a já měla bolesti najednou,takže jsem nebyla v pohoa musela jsem si fouknout. A pak mi stejně nasadili kyslíkovou masku... Ale jinak na to že mám středně těžké astma se to dalo zvládnout.

ladybugie
25. únor 2011

Ahojky, já taky trpím astmatem a porod nebyl problém. PA mi před porodem řekla, ať si vezmu "dejchák" na sál a ani jsem ho nepotřebovala. Při těch nejhorších kontrakcích a tlačení mě šoupli na kyslík a bylo 🙂

ladybugie
25. únor 2011

@veruska007 tak teď koukám jako blázen, že astmatičky mají problémy s oxytocinem. Mám astma a u porodu mi klesaly kontrakce, takže mi píchli oxytocin a já pak blbě dýchala. Takže jsem skončila na kyslíku. A tuhle info mi vůbec nikdo neřekl. Je fakt, že mě rodila ta nejhorší doktorka z celého okresu, ale i tak. O tom by mě přece informovat měli. 😒

veruska007
25. únor 2011

@ladybugie Mne o tom taky nikde neinformovali, rekla mi to az pred druhym porodem gynekolozka, ze se to stava. Taky si vzpominam na chvile, kdy jsem po infusi s oxytocinem marne lapala po dechu 🙄

maca_p
26. únor 2011

ja som mala prvy porod SC. asi mesiac pred terminom som zacala mat neuveritelne problemy s astmou + akutna tracheobronchitida, ake som nikdy pred tym nemala a ani potom a dufam, ze to tak zostane. 3 tyzdne pred porodom som zalahla na rizikovom s hydrokortizonom a syntophylinom intravenozne + samozrejme antibiotika. v 38 tt som chcela aby mi urobili sekciu, ze nevladzem dychat, ale lekari to brali na lahku vahu. no a 38+2 mi odtiekla plodovka, hodne som krvacala, tak akutna sekcia. pritom som dostatocne dlho lezala na rizikovom, aby zhodnotili moj zdr. stav za dost vazny. no a predstavnte si, ze mi "nestihli" urobit ani predoperacne vyetrenia. po odteceni plodovky mi moj izbovy lekar chrstol poznamku, ze som si ten skory porod vydupala 😀 😀 . proste aj maly prcek si povedal, ze mamka uz ma toho dost!! bol krasne donoseny, 3480 g, 48 cm.
6.4. mam termin druheho porodu. predpokladam, ze to bude tiez skorsi termin. v tomto stadiu, veru uz ledva fucim a castejsie siaham po ventoline. ako bronchodilatator pouzivam pulmikort, tusim ste ho spominali niektora.

nasekuratko
24. čer 2011

Holky, taky mam astma. A mam z porodu strach. Protoze "moje obdobi" s astma a alergiema je prave od kvetna do rijna a termin mam rijen. Bojim se toho.
Na co presne si mam tedy davat bacha, Podle toho, co tady ctu, tak asi ten oxytocin?
A meli jste epidural, nekde jsem cetla, ze u astmaticek se to doporucuje.....

nikolastrmar
22. kvě 2016

Ahojky maminky , chci se vas tedy zeptat tech zkusenych mam bronchyalni astma s pozatezovou dusnosti pred tydnem me pzstily z nemocnice mela jsem akutni zanet hornich cest dychacich + naky dve infekce teploty 39,6 :( no byla to hruza dale se lecim s alergiemi uplne na vse pomalu krome potravin teda, mam anemii a lehkou epilepsii , kazdy dr mi rika neco jineho jedem ze to zvladnu dalsi ze vubec uz nvm co si myslet a cim vic se to blizi tim vic jsem z toho nervozni :(

honey80
28. pro 2016

@veruska007 také jsem astmatička a mám špatnou zkušenost s oxytocinem, po podání jsem už dýchala jen přes kyslíkovou masku ☹ Mohu se zeptat, Věrko, jak probíhal druhý porod? Přemýšlím o druhém mimču, ale mám z astmatu hrůzu.

veruska007
29. pro 2016

@honey80 U dalších porodů jsem oxytocin mít nesměla, měla jsem v anamnéze zapsanou nesnášenlivost na oxytocin (pravý důvod bylo spíš astma, ale co už). Porody jsem udýchala v pohodě, rodila jsem normálně, akorát jsem nedostala oxytocin a rodila jsem vždycky dva dny... jinak dobrý.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru