Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

martinamil
13. únor 2009

Hrozi, tak to je to u nás hodně podobně. Od 14.11. so 14.1. slavíme 15x narozeniny, ale my jsme velikánská rodina 😀

jana.cb
13. únor 2009

Ahojky holky tak Hrozíí jeste nic? :o))))

jana.cb
13. únor 2009

ja sem furt nakoukavam a jeste nic koukam a ja uz chtela gratulovaaaat .o)

hrozinka
autor
13. únor 2009

bohuzel jani zatím stále nic, ale pokud šechno půjde stejným tempem tak snad v pondělí nebo úterý se dočkáme 😅

marti tak to jste opravdu dlouho v lihu =o) my ted po svatbě jsme tež velká rodina, i když beru tu nejbližší tak skoro každý 2 měsíc má někdo svátek nebo narozky 🙂

jana.cb
13. únor 2009

no hele to moc drzim palecky at vse dopadne jak ma!!!! 😉 si malej dava na cas no ale komu by se chtelo z briska coz? .o)))) ja uz bych taky chtela rodit ty jo ...ty se mas ze ho za chvili budes mit uz u sebe prcka 😵 😵

hrozinka
autor
13. únor 2009

to jo, taky se už hrozně těším, nemocnice moc ráda nemám, ale ty 3 dny to tam musím vydržet a pak budem doma, a to si zas užijou sousedi, doufám, že malej bude tak hodnej jako byl v bříšku 😀 hned jak to budu mít za sebou tak vám zde hodím fotečky, jsem i zvědavá na lenis, mohla by se na malinkou chvilunku zastavit jen aspon s 1 fotkou a popisem jaký to bylo 😵

martinamil
13. únor 2009

To jo. Lenis je nějak dlouho pryč. Dlouho i na porodnici, asi nezvládá

martinamil
15. únor 2009

Tak co Hrozinko, ještě jsi tady, nebo už máte Ondráška?

hrozinka
autor
15. únor 2009

ahojky, zatím jsem ještě celá, ale nevím jestli už nemám kontrakce 😖 , já je totiž nepoznám nevím co mám čekat, už přes 2 hodiny mám bolesti, bolí mě záda v celé šířce u ledvin, bolest tam přichází a odchází, do toho mě bolí břicho, je to ostrá bolest v celém podbřišku, obě bolesti se střídají nebo jdou najednou, netrvá to dlouho jen pár sekund ale voda mi neteče ani zádka, můžou to být kontrakce? 😖

hrozinka
autor
15. únor 2009

ahojky holky, nevim jestli dneska uz nepojedem, nejak to na me prislo, uz je to po 5 minutach, tak pokud se zitra rano neozvu tak jsme v porodnici 😀

jana.cb
15. únor 2009

Ahojíky kocky moje zdravim vas - ma prosbicku muzu vas pozadat o vas hlas pro nasí fenku prosim prosim moc!! 😉 😉
Moc vam vsem dekuji!!
http://www.blesk.cz/nejpes?action=profil&id=7679

petreva
16. únor 2009

Hrozi!!!!!!Moc moc moc na tebe myslím!!!!! A držím palce!!!! Tý jo, třeba je už pozdě a Ondrášek je na světě...

martinamil
16. únor 2009

Hrozinko, tak moc držím palce, pravděpodobně už šušňáš Ondráška, tak ať je všechno v pořádku !!!!!

Jani, hlas má přidělený

leniska
16. únor 2009

Ahoj holky,
hlasim, ze jsme doma z porodky..11.2 se mi narodila holcicka Laurinka🙂 Mela 3450g a 50cm..Rodila jsem 17 hodin a nakonec to skoncilo cisarem..Jsme stastni 🙂Porod prisel na termin..

leniska
16. únor 2009

Hrozi, drzim palecky a myslim na Tebe🙂

martinamil
17. únor 2009

Leni, gratuluji ke zdravé holčičce!!!!

janicckka
17. únor 2009

leni tak to je macek gratuluji a držím všem at jste v pořádku 😵

petreva
18. únor 2009

LENISKA!!!To je ale poslušná holka 😀 Moc moc přejeme, aby Laurince především chutnalo mlíčko, byla spokojené miminko, krásně rostla a v životě měla co nejvíc důvodů se smát a radovat...a vám, abyste měli milion důvodů cítit lásku a teplo při pohledu na tohle vše stvořeníčko.

hrozinka
autor
18. únor 2009

Ahojky maminky,pisi vam z porodnice. Konecne jsem se ondraska dockala. Narodil se 16.2 v 14:46,mel 3040g a 51cm. Je nadherny a hodny. Porod byl jako vsechny,heparin nic nezmenil jen mi to ted pichaj sestry. Odpo bastim warfarin,jediny blee je,ze me asi nepusti domu standardne zitra,ale az podle vysledku krve. Vsecky vas moc zdravime 😀

leniska
18. únor 2009

Moc dekuji za gratulace holky🙂
Hrozinko Tobe mooooooooc GRATULUJI🙂tak uz to mas taky za sebou...to je super zprava..preju va, hodne zdravicka a at se vam dari🙂
My meli problemy s kojenim, po tom cisari se neumela prisat, ale 5 den se stal zazrak, prisala se a ted plne kojime..jednou z leveho a dalsi kojeni zas z praveho🙂kez by to tak zustalo🙂

martinamil
18. únor 2009

Hrozi, gratuluji k Ondráškovi!!!!!!! Tak už jsi se konečně dočkala, tak ho pořídně poňuchněj 🙂 🙂

petreva
18. únor 2009

HROZI, téééda já na vás tak myslela...moc moc gratuluju a přeju vlastně totožné co Leničce 😵 jé to je tak hezký...někdy nám holky napiště něco o porodu, jo? Se mi to nějak blíží...

hrozinka
autor
20. únor 2009

Ahoj Lenis moc moc gratuluji k mimísku, myslely jsme si, že už to na tě přišlo, když si tu tak dlouho nebyla. Já vám psala z porodnice z netu v mobilu, přihlásit se bylo peklo. nějak mi ten net blbne. Dneska už jsme konečně doma, tatka si pro nás přijel. Ondrášek je zatím stále hodný, dokáže spát 4 i 5 hodin v kuse což je úžasný, kojení nám taky jde, melta se vyplatila a mám tolik mléka, že jsem v porodnici odstříkávala pro maminky co nemůžou kojit, ondráškovi dělalo problémy bradavku chytit trosku mi udělal regády, ale jen 2. ale ted uz je to ok

hrozinka
autor
20. únor 2009

porod pro mě byl strašný, ale o tom asi radši mluvit nebudu at vás nevylekám, jak jsem tu psala v tu neděli tak první nám řekli, že jsou to jen poslíčci a jeli jsme domů, ale mě to stejně pořád bolelo, bolest chodila co 10 nebo 7 minut a byla straaaašna, v 5 jsem volala že to přece nemůžou být poslíčci, tak jsme volali 2. sanitku a už si nás tam nechali, musím říct, že bolesti začli v neděli po 17h a porodili jsme v pondělí 14:46 takže to bylo opravdu náročný, v 13h jsem si nechala píchnout urychlovák bo jsem neměla dostatečně pravidelné kontrakce a pak to teprv byl šrumev uf. ale ted je to nááádhera, zadek už se taky lepší, málem jsem to měla bez nástřihu, prý bych to zvládla, ale neuměla jsem dýchat a věčně se dusila a lapala po dechu tak mi museli pomoct. holky ale musím říct, že je pravda jakmile porodíte už si nevzpomenete na bolesti, já fakt nevím jak ty kontrakce bolely, trošku si ještě pamatuju jak ondráš prolézal ale víc ne a o nástřihu jsem ani nevěděla, sestra neřekla, že musí nebo tak takže ani nevím kdy to bylo, manžel byl taky super.
holky fakt se těšte až budete mít mimíska v ruce, já do ted pořád nevěřím že už ho mám venku

hrozinka
autor
20. únor 2009

něco pro zasmátí, nevydržela jsem to a v nemocnici se zvážila kolik jsem tam teda nechala a já tam normálně nechala 13kg 😀 😀 , natož že jsem přibrala za celé těhu 6kg (nad svou vahou před těhu jen 2kg) tak je to fakt mazec, chtělajsem jet domů v těhu gatích, ale strašně mi padaly 😀

martinamil
20. únor 2009

Tak Hrozi vítej doma! Vidíš dočkala jsi se svého štěstíčka a teď už ho jen ňukchňáš 😀 Až budeš mít chvilku,dej fotku do albíčka, ať se můžeme taky potěšit 😉

martinamil
20. únor 2009

tedy Hrozi, je nádherný, povedl se vám !!!

leniska
20. únor 2009

Ahojky holky..🙂
Hrozi, vitej doma...🙂 Ondresek je nadherny..t yjo spi 4 i 5 hodin, no to koukam..to u nas nehrozi..max ty 3 hodinky..jinak taky kojime, a mlika je hodne..ale rozkojila jsem se az 5 den, do te doby se neprisla..muj porod byl taky tezky, zacal v utery v 9 vecer, kontakce po 5 minutach, jeli jsme hned do porodky a tak rekli, ze jsem na 3cm a ze se to rozjizdi..hned nas dali s pritelem na porodni sal, kde byla sprcha, balon atd..asi v 1 rano uz byli kontakce hodne silne, nechala jsem si pichnout epidural(vubec ten vpich neboli) a to mi trochu ulevilo, ve 3 rano mi praskla sama voda..to bylo jako by ze me vypustili nekolik lirtu vody..no a pak uz to bylo silene...konta snad porad, tak jsem si nechala dat dalsi davku epiduralu..a to zpusobilo, ze kontakce zustali a totalne jsem se prestala otevirat...vydrzela jsme to jeste cele dopoledne a o pul druhe ve stredu prisel doktor, ze jsem otevrena na 6cm a ze to muze byt jeste dalsich 6 hodin klidne..ja uz byla na pokraji sil..uz bych ji nevytlacila..trvalo do od utery 9 vecer cely vecer, celou noc, cele dopoledne az do 14:12, kdy se mala narodila cisarskym rezem..doktori to rozhodli pro nepostupujici porod...popravde jsem uz o to i prosila..byla jsem umrtvena jen od pasu dolu, takze jse byla pro vedomi..hned mi ji dali k hlave, plakala..bylo to nadherne..ted uz si na to ani nevzpomenu..nechci ale nikoho tady vystrasit..co si budem nalhavat, boli to, ale za tu bolest to stoji a zenska to vydrzi..🙂vysledek je tou nejkrasnejsi odmenou..
Ale nemusi mit kazdy takovy porod, kamoska rodila o 2 dny driv nez ja, taky prvorodicka a mela porozeno od prvni kontrakce za 50 min se vsim vsudy...🙂takze je to individualni... 😀

hrozinka
autor
20. únor 2009

děkujeme,
lenis a jaký to je když ti to dítko tahaj břichem, cítila si kdy ho vytáhli? já epidural nechtěla manžel mě pak přemlouval at si ho nechám dát, takže když jsme jeli do porodky tak jsem teda byla pro ale nakonec jsem ho neměla bo se na to nějak zapomnělo, mě ho nikdo přímo nedal, že by se mě zeptal a když sem si sama řekla tak už bylo pozdě, v jednu chvíli jsem to vzdala a řekla, že chci císaře, ale asistentka mi řekla, že je pozdě, že hlava už je moc dole, ale zvládli jsme to,
taky sis to dobře protrpěla chuderko

ted jsme doma, kojení je trošku problém bo ikdyž mi do ted bradavky dobře stály, od porodu mi jedna těžko stoupá a malej prso už trošku poničil tak to bolí, ale hlavně že malýmu chutná,

jo a ondrášek má strašně rád když ho přebaluju a sundám plýnu tak v tu chvíli začne čůrat, já v porodnici chytla 3 zásahy, holčina z pokoje málem stihla uskočit a doma když jsem vyprávěla tchýni o porodu a přebalovala tak potřísnil ondráš sebe, tchýni i sedajdu 😀 no radost, a pak jsme stihli pokadit zavinovačku, sundala se plná plýna a při výměně ondráš udělal prc 😅

no je to zlatičko, albíčko by mělo být založeno
😵

very
20. únor 2009

Ahoj..
Hned jak jste tu rozjely tuhle diskuzi, pravidelně jsem vás četla..bylo to v době, kdy jsem potratila..
Už když jsem čekala Ondru, věděla jsem ,že jsem po mamince zdědila stejné problémy s krví jako máte vy všechny..s Ondrou jsem byla hlídaná a těhotenství proběhlo v pořádku.
Teď po tom potratu mě začali zkoumat, krev se mi zhoršila a dokonce tvrdí, že ten potrat mohla způsobit tato "nemoc"..
Doporučují mi píchat si injekce hned od počátku těhotenství..nevím jak to zvládnu, těžko se s tím vyrovnávám, zvlášť když znám vás a vaše obtíže s tím spojené.. Moje gynekoložka mi dokonce suše oznámila, že chcete mít dítě, tak si to budete píchat..a šmitec!!

Co mě ale hodně zajímá.. Řekl vám někdy někdo, jestli mají tyhle injekce na plod nějaký negativní vliv??
U Ondry jsem dávala pozor na jídlo, na to co piju.., ani paralen jsem si nevzala, když jsem měla chřipku..
Kvůli kontrakcím od 17.týdne jsem brala ve vysokých dávkách magnesium a dle Ondrovo nefrologa to určitě způsobilo u malého reflux v moč.cestách a v bříšku..klep,klep,klep..sice jsme to překonali, ale nebyla to žádná sranda!! Proto mě zajímá jak je to s těmi injekcemi..

Jinak gratuluji k miminkům!!! 😉 🙂 Ať jste zdraví!!! 🙂 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru