Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

martinamil
10. bře 2009

Tu černou Teutonii, nebo došlo ke změně?

petreva
10. bře 2009

Marti, to je ona 😉 už jsem "doma". A neptali jste se raděj nějakýho policajta, jestli u nás v republice může být připoutaná tahle korbička? My jak jsem to řešili, tak nás napadlo, jestli to tu může být...?? Ona má sice certifikát, ale aby to prošlo při kontrole.
Já vím, že máš jiné trable...tak právě proto je dobře, že "aspň" tohle se ti vyhlo 😉 a mimčo už má pěknou váhu. Ještě ať chlapík vydrží a tvoje bříško taky...budu netrpělivě sledovat jak válčíte a moc držet palce, fakt.
Ty jo, mě se tak blbě dejchá, jak kdyby mi někdo držel prudušnici nebo co...takovej blbej pocit...
Kočárek zůstal 🙂 doma máme jen tu hlubokou korbičku, stále čekáme na sporťáček. zítra to bude 6týdnů od objednání...uvidíme kdo bude doma dřív 🙂

martinamil
10. bře 2009

Petrevo, ve vyhlášce stojí, že jsi povinna použít zádržný systém a toto je schválený zádržný systém. Takže je to v pohodě. Já to chtěla hlavně proto, že u nedonošenců nedoporučují vajíčko, kvůli tomu, že si mačkají bránici. Já jsem to v té vyhlášce studovala, už když jsem dělala autoškolu na C+D. A ať mi policajt něco řekne, odkáži ho do patřičných mezí. Od čeho jsem právník 🙂 Ale tady nejde o pokutu. Koukala jsem i na crashtesty a vychází to dobře. Ten Römer je tedy lepší, ale jen o 0,1 bodu, tak to není zase takový rozdíl. A tato korbička vydrží cca do 6 měsíců. Römer je cca jen na 3 měsíce. Takže budeme mít dva hluboké kočárky, ale pro mě je to cestování důležité. Jen na chalupu jezdíme 120 km a nechci mimíse trápit, když nemusím. 🙂

Tak já doufám, že mě to tvrdnutí obejde, nemusím mít zase úplně všechno, ne? 😀

petreva
10. bře 2009

Fý ha, to je přehled 😉 Tož já se loučím...zase určitě zajdu...mějte se všichni 🙂

martinamil
10. bře 2009

To víš, mám doma řidiče profesionála a vyrůstala jsem mezi autíčkama, takže toto vím, ale kdyby jsi se zeptala, jaká barva je zrovna IN, tak budu vedle jak ta jedle. 😀

Měj se!!! 🙂

petreva
12. bře 2009

Tak holky, novinky....CS 5 a miminko prý hoodně tlačí dolu, ale může klamat tělem, to ni prý rádi 😨 takže se příští týden s největší pravděpodobností s Dr. uvidíme. Včera mi řekla, že bych neměla přenášet a že mě pak chce poslat do nemocnice...tak to teda ne...musím toho brouka nějak přemluvit!!! HONEM všechny rady SEM 🙂

martinamil
12. bře 2009

Však neboj, ono to dopadne dobře a vyvolávat Ti ho nebudou 🙂 🙂

hrozinka
autor
13. bře 2009

Ahojky holky,tak ja byla vic v prdeli nez sem si myslela. V pondeli jsem zacla krvacet a padaly ze me kusy jak jatyrka. Vydrzela jsem to do utery rano,nakonec jsem jela do nemocnice. Stravila jsem tam 5hodin a rekli mi,ze bud je to z warfarinu nebo tam mam kusek placenty. Dostala jsem injekci a jela dom. Krvaceni se pomalu zastavovalo. Ve stredu jsem jela na kontrolu a rekli mi,ze tam kousek placenty zustal,ze jeste dnes pudu na revizi spodku ☹ to bylo v 8:30,na revizi sem sla az v 13:45 ☹

hrozinka
autor
13. bře 2009

Kousek tam fakt byl,mrcha. Ted uz jsem ok. Cekam v nemocnici az se mi spravi krev. Davaj ma warfarin a pichaj fragmin. Manzel a tchyne se staraj o maleho. A mleko? To uz jsem ztratila ☹

martinamil
13. bře 2009

Ježiš Hrozi, Ty taky nevíš co by jsi si vybrala. Ale hlavně, že jsi Ty i Ondrášek v pořádku. A umělá výživa není žádná tragédie. Neteř nebyla kojená skoro vůbec, už z porodnice šla na Sunaru a dnes je jí 9 a je naprosto ok. Jen se drž!!!

hrozinka
autor
16. bře 2009

ahojky holky tak me vcera pustili z nemocnice a uz jsem doma, uzivam si maleho, dneska vlastne za par minut ma měsíc a už je to uplně jinej člobrda. vydrží být vzhuru koukat po světě neplakat, dokonce se i krásně směje, dneska jsem ho dala před zrcadlo a chlamal se jak trdlo 😀, jsem rada, ze uz jsem doma, doma je doma, dneska je tady i krasne takze uz chodim i na prochazky no nadhera, dneska a vcera jsem si musela pichat fragmin a jeste bastit warfarin, ale od zitra uz mam zas jen warfarin. uz snad budu ok a budu si jen uzivat.
petrava ty uz to mas fakt za par 😵
marti cetla jsem cosi ze jsi taky byla v nemocnici, co se stalo?

martinamil
16. bře 2009

Tak to je super, že Tě pustili a užíváš si malého.

Já tak nějak pořád hapruji, ale mimísek je v pohodě. Minule mi trošku "praklo" břicho. Jsem po 12 horizontalních operacích a trochu se to trhá. Tobě se dělaly klasické strie, mě povoluje jizva. Ale naštěstí to nebylo nic vážného a nemuseli "dovnitř". Mám jen nových 7 stehů - prý nějaká reakce na šicí materiál. Moc nechápu a po pravdě se ani nesnažím. Zítra jdu na hematologii a uvidí se, jaké budou výsledky. Doufám, že se to trohu zlepšilo, protože rodit už za 14 dní fakt nechci. Zatím mi vyhružuje chirurg a kdyby se přidal hematolo, tak by to bylo na pikaču. Ale, když nebude jiná možnost?! Hlavně, aby byl mimís v pohodě, já se nějak srovnám.

Jo a jako perličku - začaly mě bolet zuby. Móóóc. Jeden by snad bylo lepší vytrhnout, ale s mými dávkami Fraxinu si to zubař netroufne. Tak to rozvrtal, dal léčivou vložku a řekl, že se bude modlit a prý mi to radí taky. Tak jsem nevěděla zda se mám začít smát či brečet.

petreva
16. bře 2009

Ahoj holky, jen vás jdu pozdravit a juknout, co je nového...HROZI, téda ty si to po tom porodu "vybíráš" 😒 Ještěže se na to takhle přišlo a rychle zakročilo. Už jsi doma u miminka...zkusíš zase kojit?? Nám PA říkala, že kdybychom o mlíčko přišly, dá se o to ještě pokusit, zeptej se, kdybys chtěla...Držímpalce!!
MARTI, u zubaře jsi byla dneska? A jak to vypadá? P. když byl po vytržení osmičky, začalo mu to hrozně hnisat a dosta ošklivej zánět...mu tam ten maňas doktor nechal steh,pak jsem mu ho dolovala 😅 a začal vyplachovat a hlavně jsem mu do té díry střikala stříkačkou Consodyl (ale nevím, jak se to píše...) hodně se mu to zlepšovalo...tak jen inspirace, jeslti tam máš zánět...

martinamil
16. bře 2009

Ahoj Petrevo, Tobě už se to hezky krátí 🙂

Byla jsem u něj dnes. Zánět tam snad není, ale je prasklý celý až do kořene. Mám docela dobrého zubaře, věřím mu, i když se ho strašlivě bojím. ☹ Ale to je nějaký psychický problém. Nějaká fobie. Brrr 😒

hrozinka
autor
16. bře 2009

ahoj petrev nejak jsem te nepochopila s tim kojenim, ja teda uz nekojim bo leve prso uz vyschlo a z praveho jsem dneska po 2 ci 3 dnech neodstrikavani dostala jen 50ku, ja ani nevim jestli to chci zachranovat, mam totiz strach, ze kdyz tam budu to mleko mit budou se mi tam tvorit zanety 😖 takze fakt nevim, zkousim dokud tece, az nepotece nenadelam nic ☹

martinamil
17. bře 2009

Hrozi, chápu Tě, že máš strach z dalšího zánětu a asi si to fakt představuji jako Hurvínek válku, ale dobře zvaž, zda by nestálo za to to ještě přeci jen zkusit. Mateřské mléko je pro mimíska velmi důležité, je prokázáno, že kojení může zabránit mnoho alergiím, podpořit imunitu atd.

Já se chystám na tu hematologii. Po pravdě jsem včera vyhrabala prababiččinu modlitební knížku a četla si v ní - já ateista a pragmatik. Budu doufat, že alespoň ta srážlivost se trošku zlepší. Opoledne dám zprávu co a jak

petreva
17. bře 2009

Ahoj holky,
HROZI, taky to chápu...bolest je u zánětu asi fatk velká a trable s tím spojený nepříjemný, krajně nepříjemný, ale taky bych zvážila a poradila se, jestli by ti to za to stálo...možná by nebylo marný zavolat na laktační poradnu a popsat jim, co se ti stalo a jak jsi to měla se záněty...určitě poradí!!! Nám Lucka říkala, že se lze rozkojit (jistě, že ne pokaždé), ale stojí to dost trpělivosti a přikládání dítka k prsu nebo odsávání. Taky nám poradila homeopatika na podporu kojení, když budeš chtít, juknu do chytrýho sešitu 😉 a písnu jak se to jmenuje nebo v lékárně by jistě poradili. Se záněty je to kříž, ale snad by se jim se zvýšenou péčí a opatrností dalo předcházet. Nám Lucka kladla na srdce, že je důležitý hlídat jakékoli zatvrdlinky, hned je rozmasírovávat a odstříkávat nebo dávat pít miminku z toho laloku, kde je zatvrdlinka. (miminko se přikládá tak, že se zvolí poloha, aby dítkova bradička směřovala k místu zatvrdliny, prso má jakoby 4laloky) No, nechci tady kázat, je to jen na tobě a jistě tě neodsuzuju nebo nemám zazlé, kdyby mlíčko nebylo,nedá se nic dělat... Kdybys chtěla, ptej se, řeknu, co moudrýho jsem slyšela na kurzu nebo si zavolej na tu ligu.
MARTI, tož zprávy určo podej 🙂 Držím palce, aby se tělo umoudřovalo!!! Zasloužíš si to za tu svoji vůli a sílu 😉

hrozinka
autor
17. bře 2009

petrev děkuji za info něco s tím udělám včera se zadařilo odstříkat 50ml na jeden zátah z jednoho prsu tak kdybych dala denne 150ml tak by to bylo super, aspon jednou denně by měl mléko

hrozinka
autor
17. bře 2009

marti budu čekat na zprávu jaxi dopadla, my včera píchali fragmin kua to bolelo, to ani heparin tak nebolel tak držím pěsti 😉

martinamil
17. bře 2009

Tak já jsem zpátky. Připadám si jako pokusný králík, ale jsem za to šťastná !!! Zkusíme píchat 2x denně 0,6. Mám počítat s velkým krvácním z nosu, dásní. Nesmím se říznout, praštit (kamkoliv). Ležet a ležet. Tak snad to pomůže a naředíme na max. Jinak píchat pouze do břicha. Za každou cenu. Teď to prý nemá cenu jinam, protože jsou potřeba maxi dávky a z břicha se to nejlépe vstřebává. K tomu jsem dostala znovu vysoké dávky kyseliny listové a B12 v injekcích. Tak snad. Teď už jen pokračovat v modlitbách a snad.

Začínám věřit, že to pomůže. Alespoň na měsíc. 😉

hrozinka
autor
17. bře 2009

ty voe marti ty už musíš mít krev jak vodu či ještě něco řidšího, píchat si 2x denně a ještě jen do břicha tak to klobouk dolů, já včera málem brečela u jedné jediné injekce už bych to nedávala si to píchat fuj, klaním se, co vše musíš k vuli malému vydržet 😵

martinamil
17. bře 2009

Hrozi, právě že vůbec ne. Trombocyty jsou 540 místo doporučeného max. 350. A s těmi injekcemi - sama víš, že si člověk zvykne. Už to tolik nepálí. Spíš mi teď vadí ta injekce B12 do nohy. Teď jsem to rozdělila. Ráno a večer Fragmin, v poledne B12. 2 injekce za sebou bych nezvládla. 😝

A Ty kvůli Ondráškovi ne? Já se klaním před Tebou!!! Taky máš za sebou dost komplikací, ale pořád věřím, že ten uzlíček za to stojí 🙂

hrozinka
autor
17. bře 2009

ta B12 je injekce? ježiši, chudáku ty musíš být dopíchaná úplně všude ☹ , určo za to ten uzlíček stojí, ale když už člověk nemusí tak ani nevěří, že si to někdy dokázal píchnout brr a kor 3 injekce za den. prcek brečí musím běžet, dopíšu pak 😉

petreva
17. bře 2009

Ahoj holky, taky nakukuju, abych zjistila, jak je Martě a Hrozi tobě...
MARTI, taky píchám Fragmin, ale menší dávku, tuhle sjem měla akutně při tromboze...jsou to potvory pálivý...taky pořád zdolávám břicho, ale už to jde dost těžko...a B12 jsou taky podkožní? To nejde užívat jako tabletka? Jsou přeci B-komplexi...
Jinak mě je nějak ouvej...mám divně v břiše, teda je pravda, že jsem dneska šla špatně na wc, ale i tak je to nějaký divný...Marti ty nemáš potíž se záchodem? Myslím, když nemůžeš chodit, střeva jsou líný, ne? Je teda fakt, že ty moje jsou spíš "nemocný" než líný, ale už si moc nevím rady, tak honim zkušenosti, kde se dá 😅

martinamil
17. bře 2009

Petrev, já právě neumím vitamíny řady B správně zpracovat proto je musím píchat. Ta B12 je do svalu. Tady v mém případě do nohy. Do zadku si to sama nepíchnu, i když jsem to zkoušela. To byla sranda 😀

Se střevy mám taky problém. Pořád nic nic a pak 1x týdně zase šílené křeče, průjem, zvracení, zimnice. Tělo se musí vyčistit a dělá to po svém. Doktor mi řekl, že to může být. Jinak jím hodně jogurty se živou kulturou a piji acidofilní mléko. Samozřejmě se snažím jíst vlákninu apod.

Jinak, když je mi fakt ouvej a nemůžu tak mi pomáhají rybičky v oleji. Olejovky s chlebem a za 3 hodiny je to v pohodě. Zkouším si pomoci přirozenou cestou bez chemie. Už tak mám té v těle dost a dost.

Hele, četla jste některá, co je ten Fragmin za svinstvo? Kyselina chlorovodíková! A nás ve škole učili, že je to žíravina 😉

petreva
17. bře 2009

Marti, jejda do svalu...já tě tak obdivuju, jak se vším bojuješ, fakt a kolikrát si vzpomenu na tebe a mamku jak jedete po klouzačce někde v tom obchoďáku 😀 já nevim, proč jsem taková baba....střeva jsou mrchy, mě to acido, kefíry, kyšky...moc nepomáhají, jednou jsem zkoušela takovou "kůru", ale nic moc jsem nepozorovala...s vlákninou mám potíž já, moc ji nesmím, až moc dráždí střevní stěnu a ty moje mají málo inervace, takže na to neumí reagovat a je to ještě horší...ale olejovky zkusim, i když popravdě mi nejedou, právě kuli té mastnotě...
O Fragminu jsem četla složení, ale zase jsem si řekla, že nemá cenu nad tím přemýšlet...stejný je prý Clexan nebo jak se to píše...neříkal ti tvůj hemat. jak to bude v šetinedělí?? Mě zase něco, že prý už se Warfarin smí...nedávno říkal, že budu píchat celou dobu..tak nevím..

martinamil
17. bře 2009

Jo, vidíš, já se na to šestinedělí kvůli vám minule ptala a zapomněla jsem napsat. První 3 dny doporučují píchat. Pokud je srážlivost ok a dávky nízké (cca 0,2) tak stačí Walfarin. Pokud jsou dávky vysoké (0,6), tak se musí píchat celé šestinedělí. Další věcí jsou komplikace. Po císaři by se mělo píchat min. 10 dní a pak dle srážlivosti.

Já si z těch olejovek dělám i pomazánku. Mě tedy ten olej nevadí, ale nevypiji ho, jako někdo. 😝

Vezmeš rybičky v oleji nebo vlastní šťávě, sliješ je, dáš do misky, rozdrtíš vidličkou. Přidáš na jemno nakrájenou cibuli (jen málo, pro vůni, protože syrová cibule nadýmá), trochu citronové šťávy. A pak 1:1 plnotučnou hořčici a tatarku. Tedy zhruba 3 lžíce hořčice, 3 lžíce tatarky. Pokud je potřeba přisolíš, ale většinou to potřeba není, nebo dokyselíš citronem. Mělo by to být taková řidčí pomazánka. Vynikající je vychlazená. 😵

hrozinka
autor
17. bře 2009

ahojky holky, marti klobouk dolů co čtu tak ty pro to mimčo musíš teda hodně vytrpět ☹
co se týče heparinu po porodu tak já to měla tak, že ještě ten den po porodu mi píchli do břicha, pak už jen 2 dny + jsem k tomu jedla k obědu warfarín, dávky podle krve, rodila jsem v pondělí a ve čtvrtek jsem už byla jen na warfarínu. ale asi to má každej jinak

martinamil
18. bře 2009

Hrozinko a Ty pro malého né? Asi každá kdo má problémy se strážlivostí ard. A neříkej, že ten uzlíček vedle Tebe za to nestojí.

Tak ten postup u Tebe přesně odpovídá tomu co mi říkala doktorka - 3 dny píchat a pak Wafarin. Tak vida, alespoň na něčem se doktoři shodli 🙂

A co Ty, už je lépe? Koukala jsem jak Ondrášek krásně roste. Zkusíš to kojení nebo je strach větší?

petreva
18. bře 2009

Ahoj holky,
MARTI, tak to by byli dobré zprávy...dík za receptík, zkusím, my rybičky tak všeobecně můžem 😉 a vařit se mi poslední dobou tááák nechce, tak se hodí 😉
HROZI, není zač, zkus a uvidíš, buď se ptej nebo volej...držím palce!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru