Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

martinamil
2. dub 2009

Ahoj Malwine, holky sem teď moc nechodí. Všechny mají nějaké problémy s mimísky. Prod byl obdobný jako u ostatních, heparin není nijak významná změna. Až sem zavítají, tak Ti určitě odpoví 🙂

malwine
2. dub 2009

Ahoj Martinamil,
tak to jsi me potesila,ze to je klasika jako u ostatnich.
A kdyz maji vsechny miminka,tak parada.Niceho se nemusim bat.Dik. 🙂

martinamil
2. dub 2009

Ne, to je v pořádku. Píchat budeš pravděpodobně ještě celé šestinedělí nebo to nahradí tabletami walfarinu, ale u každého lékaře je jiný názor.
Odkud jsi?

leniska
2. dub 2009

Ahojky Holky
Marti to je super, ze drzite🙂 Jen tak dal..hlavne se opatruj🙂
My se mame fajn, mala je hodna, prdiky uz tolik netrapu, kojeni jde super, venku sviti slunicko, no co vice si prat🙂
malwine, porod je stejny..akorat v tehu se to musi hlidat, aby se nahodou nevytvorila nejaka ta srazenina. Ja jsem homozigot a pichala jsme si taky cele tehu vcetne sestinedeli..ted uz tyden nepicham..
Hrozinko jak se mate?

leniska
2. dub 2009

Petrvo a jak vy??Co malicka je hodna? Pij meltu, ja piju denne tak litr a pak feniklovy caj, je dobry na tvorbu mlicka a taky na prdiky pro malou..dostane se ji to v mlicku..

hrozinka
autor
2. dub 2009

ahojky tak se hlásím od rodičů, Ondrášek se úplně změnil. je to úplně jiné miminko. ze začátku nám stráášně plakal, už jsme nevěděli co s ním, nutrilon comfort moc na koliku nezabíral, sab simplex malej jedl jen protože byl sladkej jinak jsem účinek neviděla, muž našel na netu přírodní kapky baby calm a musím říct, že výsledek je ihned, sou od ukončeného 1.měsíce jsou 100% přírodní a opravdu zabíraj. taky to doplnujem bio čajem fenyklovým, který je od 1. ukončeného týdne a vypije i 100-150ml denně a taky pomáhá.
samozřejmě,že není hodnej furt, stane se že jednou 2x za týden bříško zabolí, ale pláče max 2 hodky, a taky hodně pomáhají procházky na čerstvém vzduchu.

co se týče porodu, s heparinem je úplně stejný jako bez něj, jen pokud si to píchneš a začneš rodit epidural ti mohou dát až po uplynutí minimálně 6ti hodin (já ho neměla a zvládla jsem to) hned po porodu jsem 2 dny dostávala fragmin v injekci + 2 prášky warfarínu, od 3 dne už jen 2 prášky warfarínu a od 5.dne už jen o 1 prášek warfarínu po celé 6ti nedělí, dneska (v pondělí jsme ho ukončili) už jsem měla poslední warfarín a už mám brát jen sorbifen (železo)

marti jsem moc ráda, že už jsi ve 29tt a stále 2v1 jen tak dál

malwine vítám tě zde a přeji krásné těhotenství 😉

my už jsme jen na nutrilonu vždy dávám 120ml + někdy dodělávám 30ml někdy má víc hlad někdy zase nechá,
mléčko se po revizi dělohy úplně ztratilo 😢

leniska
3. dub 2009

Ahoj hrozinko,
no to je super, ze je vam lepe a Ondraska uz to tak netrapi..A davate jeste ty pribioticke k tomu baby calmu?
My davame probioticke kazdy vecer 5 kapek a po kazdem kojeni sab..taky jsme meli strasne koliky a ted uz je to jak pises 1x max 2x do tydne, ale to jen tak pul hod vecer..
Ja warfarin nebrala vubec, cele tehu i sestinedeli jsme si pichala do stehen fraxiparin..ale to zelezo jsme taky mela v tehotenstvi..ted uz nic..🙂

martinamil
3. dub 2009

Ahoj holky, ono je to koukám u všech různé s tím fragminem. Uvidíme, co vymyslí u mě.

Já si tak hezky maluji, jak budu kojit atd., ale když vás tu tak čtu, tak mám minimální šanci. Určitě budeme předčasně, tak to bude složité už z tohoto důvodu. Mám koupenou eletrickou odsávačku od Aventu, co mi doporučili přímo u Apolináře, ale začínám se bát. Záleží na tom, kdy se mimís narodí.

28.4. mi odjíždí Aleš na 4 týdny na Azorské ostrovy, tak doufám, že mimísek počká, až se táta vrátí. Začínám se moc bát, jak to zvládnu. Ale prý je to v tomto čase normální a mohou za to hormony.

Hrozi, to je dobře, že Ondášek už nemá takové trápení s prdíky a Laurinka samozřejmě taky!

hrozinka
autor
3. dub 2009

ty jo marti to ti teda nezávidím, být zase 4 týdny sama ☹ ale neboj mimísek určo počká až se tatka vrátí.

lenis mi dáváme i baby calm i probiotika, nevím jestli sis kupovala nové, ale ptala jsem se kamarádky co dělá v laboratoři a říkala, že pokud byly ty kapky 3 dny na stole a né v ledničce tak už jsou špatné, že jsou ty bakterie v tom buď mrtvé nebo přemnožené. ale radějc se zeptej třebas doktorky. 😉

leniska
4. dub 2009

Aha, tak ja to radeji davat nebudu. Ja se ptala jen v lekarne a lekarnik mi rekl, ze tomu nic neni..no radeji koupim nove.Jak zacalo byt tak krasne teplo, tak mala spinka cele odpoledne v kocarku a pak se kolem seste vzbudi, dostane napapat a pak az do koupani krici..ach jo☹☹
Asi to je to bricho..☹ale ceĺy den i noc je klidna, juen ten poidvecer takovy..asi ji boli to brisko.A jak jste zacali davat ty probiotika za jak dlouho jste videli zmenu??ze je jako klidnejsi?

malwine
5. dub 2009

Marti,ja bydlim v Nemecku.Takze i jina pece...
Aha,tak v sestinedeli taky,hmm.A ted uz nepichate???
Ja doufam,ze po porodu a po sestinedeli si uz nebudu muset pichat.Ale kdo vi,co?
Pekny zbytek vikendu 😵

martinamil
6. dub 2009

Malwine, máš pravdu v Německu je trochu jiná péče. Ale není to zas až takový rozdíl. Mám bratrance - Němce, který je lékař a s mojí léčbou tady se ztotožnil. 🙂

lenoc
6. dub 2009

Ahoj kočky, idem si po pár rád od skúsenejších. 😉
Som MTHFR homozygot, toto je tretie tehu.Doteraz som brala len Anopyrin, no dnes na hemoške som si prevzala recept na Fraxiparine 0.3 ml. Prvú injekciu mi pichla sestrička, zajtra to skúsim sama. momentálne mi to pripadá, že to zvládnem, no zajtra už určite nebudem taká hrdinka. 😀
Na ramene mi sestrička nechala "krásnu" modrinku.
Mám tri technické otázky:
1. Picháte zošikma alebo rovno? Sestrička pichala a aj vravela, že zošikma, no v návode je, že pod 90 st. uhlom... 😕
2. Baby, ktoré máte alebo ste mali tiež Fraxík, držali ste ho v chladničke?
3. Sestrička tiež vravela, že nevpichnúť celú ihlu pod kožu, no v návode je, že celú.. Tak ako to robíte vy?
Vďaka.

leniska
6. dub 2009

Ahoj lenoc,
ja si pichala do bricha uplne ze zacatku a apk cele tehu do stehen.Uplne rovne ne, ale tak trochu pod uhlem.Ja myslim, ze na tom zas tam moc nezalezi, hlavne at se ta latka di tebe dostane.Injekce jsme mela cele tehu v lednici. A jehlu jsem pichala celou pod kuzi, az se to zastavilo o strikacku, tak jsme zacala vystrikavat. Ale rekla bych, ze cim rychleji to pichnes, tim to mene boli...🙂Neboj urcite to zvladnes..Hodne stesti🙂

martinamil
6. dub 2009

Ahoj Lenoc, neboj to zvládneš v pohodě. A vítej mezi "feťáky" 😀
Leniska už Ti vše napsala. Úhel záleží na místě kam pícháš. Jsi-li schopná uchytit mez dva prsty "špek", tak se píchá kolmo, je-li to však jen varhánek (např. noha, ruka) tak se píchá leche šikmo. Natoč si jehlu tak, aby byla jako kopí a jednodušše pronikla kůží. Určitě je lepší píchat "rychle". Hlavně nepíchej do jiných míst. Fragmin pak není tak účinný. Nejlépe je to do břicha (hlavně v těhotenství), pak do nohy. Po píchnutí může vzniknout modřina, či tvrdá hrudka - neboj vstřebají se. Je to normální. Střídej vždy strany, kam pícháš a snaž se vyvarovat místům, kde jsou modřiny,či zatvrdlinky. Nepíchá se taktéž do jizev a případných strií. 🙂

Budeš-li mít další otázky ptej se.

lenoc
6. dub 2009

Jeej, vďaka. Vy ste už iné profesionálky. 😉

Sestrička mi to pichala pomaly, tak asi zato to ku koncu štípalo.

Začnem stehnami a keď sa trošku zacvičím, možno prejdem na bruško.

Marti, ja som sa pri 6 druhoch tabletiek denne (vrátane listovky a tehu vitamínov) už teraz cítila ako závislák, no teraz bude zo mňa ozaj narkoman ako vyšitý. 😀 Manžel sa mi smeje, že z malého už teraz vychovávam narkomana.

martinamil
6. dub 2009

Lenoc o tom mi povídej. Já píchám 2x denně Fragmin, v poledne B12 do svalu. K tomu 4x denně 2 tablety Magnesii, 1x kyselinu listovou.

Mohu-li ještě poradit, tak začni do břicha. Klidně jakoby do boku. Skoro to nebolí. Do nohy to bolí nejvíc, protože nemůžeš udělat kožní řasu. Při píchání do břicha je dobrá poloha v polosedu, trochu na bok. Tím se Ti ta srana fakt uvolní.

leniska
6. dub 2009

Marta ma pravdu, zacni do bricha..a taky jak bude brisko vetsi a vetsi bude to horsi s pichanim do bricha..jelikoz bude napnuta, tak pak budes muset prejit na nohy..do bricha to nejmene boli..

martinamil
7. dub 2009

Tak jak jsi to, Lenoc, zvládla? Vše ok? Neboj zvykneš si 🙂

hrozinka
autor
7. dub 2009

tý jo nevím jak velký je rozdíl mezi fragminem a fraxiparinem, ale já měla fraxík a v lednici jsem ho neměla. měla jsem ho v krabici od bot u postele a pokud vím tak u doktorky taky lednici neměli.
my zatím celkem ok, bolí nás bříško, ale dá se to zvládnout.
lenis já do ted výsledky probiotik moc nevidím, je možný, že bez nich by to bylo horší nevím, ale koupili jsme baby calm a s ním je to o hodně lepší, účinek je hned (dle návodu) já bych řekla že tak do 10 minut se mimi uklidní. ted jsem si nechala probiotika koupit na slovensku, tady je kupuju za 680,- a tam stojí 280 což je fakt rozdíl.

marti gratuluji k 29tt děláš nám radost, že jste 2v1 😉 🙂

malwine
7. dub 2009

Ahoj holky,
Lenac,lepsi je pichat na sikmo,ale nekdy pichnu i rovne a nic se nedeje.
Ja picham od zacatku do stehen Heparin.Ale pred tehotenstvim,kdyz jsem treba letala letadlem nebo
jela dlouhou cestu autem tak do bricha.
Muzu rict,ze ted bych stehno s brichem uz nemenila,nejak jsem si zvykla. 🙂

martinamil
7. dub 2009

Hrozi, včera jsem byla na kontrole. Pan profesor si liboval, že se mu to takto líbí. Zůstávám sice otevřená a čípek je 5 mm, ale kontrakce už nemám.

Takže si na lísteček píši Baby calm, protože ho určitě taky budeme potřebovat. 😅

Teď jsem koukala do příbalového letáku, tak Fragmin má být skladován při pokojové teplotě. Já ho mám taky u postele v nočním stolku.

lenoc
7. dub 2009

Ahoj baby, zvládla som to dobre. Pichala som do stehna, ani neviem ako a už bolo po všetkom. Nič strašné. Už sa teším na zajtra na ďalšiu! 😀 Keďže to pri vpichu nebolelo, nebol problém.
Na Fraxíku je, že sa má držať pri teplote tuším od 0 do 25 a my sme mali už dnes ráno v izbe 22 (a to už v noci nekúrime), tak ho mám síce v chladničke, ale hneď ráno som si vybrala jednu injekciu a do desiatej už isto mala izbovú teplotu.

Marti, tiež máš tých liekov dosť.

martinamil
8. dub 2009

Lenoc, gratuluji!! Za půl roku Ti to už ani nepřide.

Jsem Tě vítala mezi feťáky, nebo ne?! Už teď chodím do lékárny a krosnou a prý bude hůř 😀

lenoc
8. dub 2009

Ano, vítala. 😀
No, ja som tiž minule išla z lekárne s totálne preplnenou kabelkou. Ešteže je taká veľká...

Jeejda, ty nemôžeš spávať ,keď sem píšeš o piatej ráno? Alebo chodíš do práce?

martinamil
8. dub 2009

Lenoc, nemůžu. Denně straším od 3 hodin, ale dnes Koník nefungoval. Začal až v 5 hodin.

Já jsem od prosince na neschopence a musím jen ležet, tak jsem asi přespalá. 😒

petreva
9. dub 2009

Ahoj holky, jdu vás všechny v rychlosti pozdravit...a přivítat nové tváře 😉
My máme problémy s kojením...LENI, HROZI, neřešili jste něco podobného??? Elenka se krásně přisaje, zpočátku i krusně pije..ale po chvilce, pár minutách, se začne kroutit, přestane pít a spí případně se vzteká...přijde mi jakoby bylo málo mlíka...ona prostě vycucla co tam je, ale nestačilo to...nebo je líná víc zabrat a vycucnou i to "dál" uložený...pak je samozřejmě nespojojená, po kojení pláče a dožaduje se jídla. Nebo usne, ale vzbudí se za půl až hodinu a chce jíst...už jsme jí i dokrmovali na radu Dr., ale ze stříkačky, lahve se pořád bojím...užívám homeo na zvýšení tvorby mlíčka, piju kojo čajík, přikládáme když si řekne, ale takhle to nejde...to nedělámnic jiného než ji mám u prsu, odkrkávám nebo uspávám...

petreva
9. dub 2009

Matri??? Kde pak tě máme??? Neděje se něco??? Já tě tu kontroluju, džím vše co mám a ty nikde??

martinamil
9. dub 2009

Ahoj Evi, neboj jsem tu. Jen jsem byla včera bez netu (O2 mělo technické problémy s ADSL) a dnes jsem byla na hematologii. Jinak se zatím držíme 2v1 🙂

Holky, tři už máte mimísky a všechny tři máte problémy s kojením. Začínám se bát i já. ☹

hrozinka
autor
9. dub 2009

ahoja, mamča a tety mi říkaly, že snad neznaj ženskou co si neprošla zánětem prsa nebo co neměla nějaké problémy, ale zase Ondrova (manželova) teta kojila od začátku až do 9.měsíce a úplně v pohodě, jen kojila co 2 hodiny.

petreva - já se snažila kojit a těšila jsem se, že tak do srpna budu a pak budou už příkrmy, ale nedařilo se, malej nevzal do úst celej dvorec, ale jen bradavku a jak má silné sání tak mi je vždycky potrhal, celých 24 let jsem měla bradavky necitlivé, muž mě mohl do nich kousnout a vůbec jsem to necítila, říkala jsem si to bude parádní kojení a prdlajs, po porodu když se malej přisál tak to bylo dobrý tak 2 dny pak už to pro mě bylo peklo, věčně jsem se kousala do jazyka a když mi to praskl už po 3 a teklo spousta krve tak jsem to vzdala a odstříkávala. co se týče mléka tak já pila celej 9. měsíc meltu, je hodně na mléčko a já ji mám i ráda, neříkám, že jsem pila každej den litr, ale aspon jednou za tyden jo, někdy i jednou za týden 2 litry, pila jsem ji když jsem na ni měla chut a v porodnici jsem mléko rozdávala bo jsem ho měla strašně moc, dokonce ještě doma jsem první týden odstříkávala 250ml z jednoho prsu během 10 minut. no ale pak přišli záněty a byla jsem v prdelce

tak všem co budou kojit nebo kojí držím pěsti, je to to nej co může mimi dostat, ale když to nejde tak to nejde. nutrilon je taky fajn

holky myslíte, že můžu dávat už od 3 měsíce příkrmy? třeba jen uvařenou rozmačkanou mrkev třeba pár lžiček, babička mi říkala, že mamču krmila příkrmama už od 3 měsíce, ale všude v knihách je až od 6. měsíce tak nevím, chtěla bych malému už zpestřit stravu jí jen nutrilon ☹ a nevíte někdo jak je to s tím nutrilonem? ted dáváme nutrilon comfort 1 je to do nějakého věku? kdy mám začít dávat nutrilon comfort 2? v totom fakt nevím a taky se nedokážu vyznat v plenkach, kupuju pampersky a chápu, že jsou dělené dle váhy, ale proč jsou ještě dle barvy? znamená zelená něco jiného než oranžová či žlutá? jednou jsem si koupila žlutý balík 108 kusů a byl ok tak jsem šla a koupila ještě jeden úplně ten stejnej, ale plena je sice stejná, ale obrázky jsou na ni jinak, tak teda nevím jaký je mezi tím rozdíl. ☹ kdyby na to dali aspon český návod

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru