Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

petrach
27. dub 2009

marti tak si to doma užij a nic nepřehanej!!!!!!!!
ležet a odpočivat,ješte se nalitaš dost 😀

martinamil
27. dub 2009

Holky děkuji!

Pětro, ono se stejně nic nedá. Kromě toho, že jsem hned unavená, tak pořád nejsem ve své kůži. Na organismu je znát, že se něco děje.

petreva
28. dub 2009

Matri, krásně se ti týdny načítají!! Tak jak? Jdeš do svojeho pelíšku? A co to jmého? bude z klučíka Kryštůfek?
PETRACH, jednou jsem tě "zahlídla" v jiné místnosti, tuším, že "extrémní nedonošené děti" nebo tak nějak...musím vzdát holt všem maminkám, které prošly tím co ty!! Vím, že to jinak ani nejde,než to prostě zvládnout, ale i tak máte můj obdiv! Teď už jste všichni pohromadě a doufám, že je vám dobře...
HROZI, písnu ti odpověď na IP. Nevěš hlavu 😉
LENI, vám je asi dobře, hezký počasí a ani nezavítáš sem 😵 to je stejně nejlepší 😵

petrach
28. dub 2009

petreva ja chodila i sem k holkam,ale holt to šlo moc rychle s tim tehu

martinamil
28. dub 2009

Tak já se hlásím z domova! Cestou jsem se ještě stavila u zubaže a udělal mi 3 zuby. 2 jsem měla otevřené z pohotovosti a 1 preventivně. Ale bylo to v pohodě. Jsem mu říkala, že zubař se stane mým oblíbeným lékařem, protože hned pomůže od bolesti 😉 😅

martinamil
30. dub 2009

Dnes jsem byla na kontrole na hematologii. K Fragminu mi ještě přidali Detralex na žilní stěny, aby mi tolik neotékaly ty prsty na rukou. Jsem zvědavá, zda to pomůže. 😨

martina76
30. dub 2009

Ahoj Marti. Týdny ti krásně narůstají tak se holka drž a odpočívej. Já byla včera na UTZ a zatím dobrý. Ve středu jedu na gen. odběry do gennetu v 10 tt a na hematologii jedu v pondělí 11.5. Další UTZ pak budu mít v gennetu ve 12 tt. To jsou tři týdny a to se do tý doby asi zblázním strachy. Všude čtu jak holky s leidenem a MTHFR mutací berou něco na ředění krve už od začátku těhu a já budu něco vědět až v tom 11 tt. Tak se aspoň ředím pitím a snažím se pít aspoň 3 l vody za den. Už snad kuňkám a lezou mi oči z ďůlků 😀 a to nemluvím o čůrání 😉

martinamil
30. dub 2009

Marti, hned, když jsem vyfuněla do toho 5. patra jsem si na Tebe vzpomněla, zda je vše ok. Ten výtah mi tam totiž nesedne, tak lezu po schodech.

Moc se raduji, že jste v pořádku a dál držím palce!

petreva
1. kvě 2009

Marti obě 😵 , jste šikulíny!! Drží te se krásně, i když vím, že příroda je všemocná, vy jste bezva holky a určitě to dotáhnete tak daleko, že budete chovat svoje drobečky "úspěšně" v náruči!! Fakt vám moc držím!
Naše Elenka je téda zatím pořád postrach...večery se staly psych. terorem...Elenka začala odmítat prso...jsem z toho dostneštěstná...prostě se z počátku přisaje, ale zjistí, že to teče málo nebo vůbec, já nevím...a odcucne se...pak už řve ustavičně a nepřisaje a nepřisaje...sama cítím, že je mlíčka málo...beru homeo, piju čaj i Caru, nahřívám prsa, odstříkávám...ale nic moc výsledek nevidím...fakt mě jímá dost hrůza, že se odstavuje...já chtěla vydržet aspoň 3 měsíce...ale třeba zvládnem jakž takž kojit s příkrmama...no nevím...sondou už je to na bednu a lahvičky se pořád bojím...uvidíme.
Dneska přijedou tchánovci, tak na nás myslete, máme totiž děěěsnou radost 😅

leniska
1. kvě 2009

Ahoj holky🙂
Evi, muzeme si podat ruce..Jsem na tom stejne..Razantne ni z niceho nic ubylo mleko..Taky jsem delala vse a nic..A ted jsme na tom uz tyden tak, ze Laura papa 6x denne a z toho ma 3x moje mliko a 3x nutrilon..Vic ze sebe nedostanu..Ale ona taky nechce prso..!Predstav si, ze jak pije ten nutrilon z flasky, tak se ropzhodla, ze prso uz neeeeeeee...A tak ty 3 davky denne odstrikam a ma je taky ve flasce..Odstrikam maximalne 3x denne 170 z obou, takze kolem 85 z jednoho..To je nic moc..Prsa se mi uz vubec nenalivaji..A dalo by se rict, ze ze dne na den..Nejdrive jsme z toho byla na nervy, ale ted jsem si na to zvykla a je to v pohode..To odstrikavani mi nevadi, mam to tak za 15 min a krasne si to s te flasky vyzahne do dna..U prsa to byl BOj co mi ubylo mleko..Takze tak, nejsi sama kdo je na tom tak🙂 Tak si z toho nic nedelej, j eto proste priroda..Snaz se ji jeste nejakym zpusobem davat i tve mlicko, ale pokud je prikrm nutny, tak je prece nebudeme trapit hlady ne..🙂🙂
Martinky jde Vam to pekne..🙂Martinamil ty uz se ani nenadejes a budes s mimiskem, fakt to utece uz🙂Uzivej posledni svobody 😀

leniska
1. kvě 2009

jo a pokud je Elenka vecer neklidna a place a place..TAk kup ty probioticke kapky a zacni ji davat 5 kapek denne..My meli taky histeraky kazdy vecer, byla jsme z toho spatna..Ale od te doby co jsme dali probioticke kapky, je to hodne a spokojenen miminko, ktere zabreci pouze kdyz ma hlad🙂Fakt to muzu komukoliv doporucit..Maminka se stane stastnou se vsim vsudy🙂

petreva
2. kvě 2009

LENI, téda, to je pech...počkej, odstříkáš za jedno 170?? A to 3x denně? Takhle jsi to myslela? Tak to já nedám...a čím odstříkáváš? Já měla půjčenou pákovou odsavačku od Medely a téda vůbec mit o nešlo, tak se morduju ručně...to si taky myslím, že není moc efektivní, nevím. Třeba máš jen laktační krizi a vše se spraví, když to je tak ze dne na den...četla jsem , že je to běžné a jak to přišlo tak to odejde. Leni, dáš jí tedy lahví určitou dávku a když mlíčko dojde, doděláváš nebo už nic nedostane?? Víš jak to myslím? Já mám totiž pořád potíž poznat, jeslti má dost...jak je ubrečená, cucá si skoro pořád vše co je blízko pusinky 😅 Kapičky dáváme už týden a zlepšení nic moc...mám je od kamarádky, taknevím, jak je vlastně měla dlouho otevřené a jeslti nebyli v teple..atd. Je pravda, že Elenka víc prdí...ale s brekem nám to nepomohlo.
Tak nám všem čtyřem přeju hodně síly 🙂

leniska
2. kvě 2009

Evi ja mam od segry pujcenou odsavacku, taky pakovou od medely..jako ze zacatku to moc nejde, ale jak se rozpumpuju, tak celkem jo..no odsaju tak 3x za den, ale musi byt velke rozestupy-odsavam kolem 4 v noci, jak se mala budi na jidlo(to ji krmi pritel nutrilonem a ja odsavam) a dam to do lednice a ma to pak kolem 8 rano, jak se vzbudi..pak ma kolem 11 zas nutrilon a ja kolem 13 hodiny odsaju a dostane zas moje kolem 14 hodiny, kolem 17 hod ma nutrilon a pak kolem 19 hod zas odsaju a ma to kolem 20 hodiny, kdyz jde spinkat..takze 3x denne ma moje a 3x denne nutrilon.no a z kazdeho prsa odsaju tak max 80 ml a 3x za den..nekdy jen 2x teda..treba vcera jen 2x..Myslim, ze to laktacni kryze neni, jelikoz uz je to asi 10 dnu..a mam max jen na ty 3 davky denne, prsa se mi uz moc neplni a ani nenalivaji..muzu spat celou noc na brichu..to jsem jeste min mesic nemohla.. Jenze ta potvurka si uz tak zvykla na tu flasku, ze to fakt musim odstrikavat, aby mela i moje..Prso uz ji nic nerika..a jak vidi flasku, tak se na ni trepe!No jo zacli jsme dokrmovat a tak co by se snazila sat z prsa..
A vy to ted delate jak??Cim dokrmujete??
Evi, tak asi neplace, ze ji boli brisko, ale jen tak..me rikala i dr, ze male deti takto placou, jelikoz se pres den v nich nahromadi energie a oni ji musi (hlavne navecer) nejak se sebe dostat..a proto tak krici..Nam mala tak taky rvala, byla jsem na nervy..Pritel me uklidnoval a ja byla zla pak uz i na nej, misto toho, abych byla rada, jak mi pomaha..Evi bude uz to mas ty 3 tydny..Od 2 mesice uz se zabavi, povida si, smeje se, kouka na hracky..a uz place jen kdyz ma hlad..takove male miminko se nudi, ale od tech 2 mesicu je opravdu videt rozdil den co den..my uz budeme mit za chvili 3 a je uz to uplna pohoda..A ten nutrilon uz me taky moc netrapi, kdyz proste nemam tolik mlicka k jeji spokojenosti, tak co s tim nadelame..a kdyz vidim, jak je po nem statsna a spokojena, tak proc ji trapit hlady🙂🙂🙂

leniska
2. kvě 2009

jo a to ue si papa rucicky neznamena, ze ma hlad..Oni to tak delaji..Laura taky papa rucicky, porad..🙂No ja vim kolik ona tak pije..tak kolem 160 ml jedno piti..nekdy vypije jen 140 a uz nechce a jazyckem to vyplivuje ven..a nekdy zas vyzahne flaksu do dna a ja ji vezmu na odrihnuti, treba 2 min jeste protestuje, ale pak si uvedomi, ze uz je plna..nejvic vypila 180 ml.proste vim kolik tak pije, tak se tim ridim..🙂

lenousek100
2. kvě 2009

Ahoj, taky jsem si celé těhotenství píchala Fraxík (od 6.tt - když se těho potvrdilo) a pak i v šestinedělí. Při porodu a po něm mě akorát víc kontrolovali, jinak myslím, že to bylo stejné jako u ostatních mamin. A dokonce po mě dcerka Leidenskou mutaci nezdědila.
Tak hlavně vydržte psychicky, to každodenní píchání Fraxíku je děs, ale nakonec ty modřiny a boule stojí za to 😉

lenousek100
2. kvě 2009

Jo a teď jsem kousek dočítala, taky jsem z ČB jako některé z vás a taky jsem chodila k Sýkorovi 🙂 A zdravím anitrams, myslím, že jsme se potkaly už na diskuzi České Budějovice, že jo? Jak se daří?

martinamil
2. kvě 2009

Tak jsem dnes s hrůzou zjistila, že nemám žádné hodinky, které bych mohla nosit. Nohy mi moc neotékají (rozumě v rámci možností, vedro+těhotenství+nedostatečnost žilní stěny), ale rozdíl obvodu zápěstí ráno a večer je 6 cm. Doufám, že ten Detralex brzy zabere. 😒

Nějak se nemohu dočkat, až se Aleš vrátí. Po včerejšku asi uschnu - protože mě neměl kdo políbit 😉

lenousek100
2. kvě 2009

Martinamil - Detralex je dobrej, určitě pomůže. Kolik tablet bereš? Já ho měla i po porodu, měla jsem velký rány, tak aby se to líp zhojilo. A brala jsem je v hrozně velkým množství, první dny snad 6 najednou - to jsem měla předepsaný od dr., ne že bych byla až taková fetna 🙂

martinamil
2. kvě 2009

Lenousku, já píchám 2x denně 0,6 Fragminu a 2x2 tablety Detralexu. K tomu další léky, takže fakt feťák hadr. Ale ty otoky rukou už mám 5 let (vždy při teple), ale teď se to hodně zhoršilo. ☹ Já už se těším,až to budu mít za sebou. Všechno.

Hrozi, strašlivě na Tebe vzpomínám, jak Tě trápily ty poslední dny. Je tp fakt hrozně dlouhé. A ještě k tomu mě už vůbec nebaví ležet. ☹ 🙄

petreva
3. kvě 2009

Ahoj holky,
MARTI, uschnem spolu, já taky políbená nebyla 😉 ale věřím ti, že je ti smutno...téda s těma rukama je to děs. Jak píšeš ten "konec" je náročný, zejm. když musíš ležet a není jak zabít čas...týdny se ti načítají, obdivuhodně se držte oba dva! I Aleš je jistě pyšnej 😉 Vlastně nevím, jak tě povzbudit a co napsat, aby to vyznělo jak bych chtěla. Fráze nemám ráda, tak napíšu jen, Marti, jsi fakt úžasná, jak jsi to zvládla a zvládáš s tím vším, co tě provází...drž se!

lenousek100
3. kvě 2009

Marti, tak to tě lituju, já si píchala Fraxík jen 1x denně a úplně mi to stačilo. Na konci těho mi taky otýkaly ruce, řikala jsem, že jsem jako Fiona ze Shreka - když se z princezny přeměňovala na zlobřici 😉 Vím, že je to houby rada, ale třeba ti to uleví. Dávala jsem si na ruce plínku namočenou v ledové vodě. Trošičku to pomohlo. Ale ty to máš asi horší, mě o tolik asi nenatekly, jak píšeš ty...

martinamil
3. kvě 2009

Evi moc děkuji za podporu. Dnes je ta celé na palici. Ruce mám nateklé, že vypadají jako Shreckovi. Nemohu pořádně ohnout prsty. Zítra mám kontrolu v porodce, tak mám docela hrůzu z toho, že si mě tam nechá. Ale tlak mám ok, resp. nízký a podle těch kontrolních papírků v moči bílkovina taky není. Tak asi je to fakt způsobeno nedostatečností žilní stěny. Teď chladím už 2 hodiny ruce o půlkilový kus zmrazené vepřové kýty a to docela pomáhá 🙂

Leni, přesně Fiona hadr 😉 . Studené obklady už nepomáhají, tak riskuji omrzliny.

Víte co si vůbec neumím představit? Jak by to vypadalo, kdybych měla fakt fungovat. Ne se celý den válet doma v posteli. Ale fakt v tom teple někam dojít apod. A to nejsou ještě taková vedra. ☹ Ale což, už to nějak vydržíme. Na prázdniny jsme se taky všechny moc těšily a taky jsme se prázdnin každý rok dočkaly. Takže už to je vlastně jen za pár. Teď příjde zkouškové období a pak už jen pohodička 😀 😅 Mimís se přeci narodit musí!

petreva
4. kvě 2009

LENISKO, koukám, že tovje Deniska má dneska přesně rok 😵 , krásný!! Tak ji moc přeju, aby měla zdraví jako řemen, hodně štěstí do srdíčka a co nejvíc úsměvů pro tatínka a maminku 😵
MARTI, jo jo, teď máš takový zkouškový 😅 ☹ , pak přijde maturita a pak už částečně uvolnění a částečně "starost" o malého 😉 , ale už se to posune správným směrem! Bude s tebou Aleš nějaký čas doma? Ale ty máš bezva rodinu, jak píšreš, že ti pomáhají i teď...tojá neznám...tak to zvládnete! Určitě.

petreva
4. kvě 2009

JÉEEE, to mělo být pro LENOUSKA! Jsem z té mateřšké už jelen,promiň.. 😉

martinamil
4. kvě 2009

Tak hlásím, že si mě tam nenechal. S těmi otoky nic dělat nejde, jen hlídat bílkovinu v moči. Když ano, tak ihned dorazit.

V pátek jsem si myslela, že mám poslíčky. Bolelo mě břicho, až jsem z toho brečela, ale to se jen mimís otočil. Řekl si, že stejně se bude rodit císařem, tak proč by byl hlavou dolů. Sedl si tedy a má natažené nohy. Takže poloha - plný konec pánevní. Pokud by šel přirozeně, tak by šel zadečkem a ani ne nožičkami. 😉 Takže se pohodně posadil, proč by měl být nepohodlně. 🙂

hrozinka
autor
4. kvě 2009

ahojky, chtěla bych vás jen pozdravit, jsem zase u našich a nějak není čas na net, něco jsem stihla dočíst něco dočtu po kouskách, jak tak koukám to kojení je dneska věda, koukám, že člověk ani nemusí přejít záněty prsou a mléčko nás opouští 😠 je to hrůza, a úplně nejhorší je , jak mléčko odejde prsa jsou jak rosol, já se už tomu směnu, že chlap si sem tam jen tak přes den šťouchne a já mu na to, že je ted hodinu nezastavím 😀 jinak to prostě nejde. ondráš je ok jen má své dny kdy si chce poplakat, jsou ale dny kdy mi dělá radost a spinká celou noc až do 7 😵 to je pak paráda.

marti blahopřeju k 33tt drž se

lenis a petrava - držím palečky ať vám mléčko zůstane co nejdéle, budu na vás myslet

lenousek100 - vítám tě mezi námi, ještě jsem si tě nepročetla, ale co nejdříve to napravím 😉

malwine
7. kvě 2009

Hezke poledne holky!

Mela bych opet jeden dotaz.Kdyz nadesel den porodu,pichaly jste si Heparin(nebo neco jineho) take?
Nebo zrovna ten den porodu ne,aby nebyla krev zredena?Kazdy rika neco jineho,tak nevim...

Predem diky za odpoved 🤐

rencaka
7. kvě 2009

Ahojky dámy, no tak to jsme teda dopadly, že? Já si ten fraxiparin musim píchat už od počátku těhotenství až do konce, 😠 .....a teď nám pojištovny udělaly zradu, musíme je platit....což se mi vůbec ale vůbec nelíbí.... 🙄

martinamil
7. kvě 2009

Ahojky, zdravím a hlásím, že v rámci možností vše ok. 🙂

Renco, já si byla pro další dávku "fetu" minulý týden a neplatila jsem nic. To je od 1.5.? V kterém jsi týdnu? Nemáš vyplněno.

Malwine, já poradit ještě nedokážu.

petreva
7. kvě 2009

ahoj holky,
MALWINE, zdravím, můžu ti říct mojí zkušenost...pichala jsem si ráno kolem šesté...v den, kdy jseme odjeli do porodnice(bylo to v šest ráno) jsem si vzala injekci s sebou a pan primář řekl, že píchnout..takže jsem si ji v půl sedmé píchla a malá přišla na svět v 9.18. Píchala jsem si 5000jednotek.A žádné komplikace ohledně krvácení nenastaly. Myslím, že i Hrozinka si píchla a Lenka na ni zapomněla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru