Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

hrozinka
autor
21. kvě 2009

ahoj leni vítám tě mezi námi, a v kolikátým týdnu si a už ti dali fraxiparín nebo fragmin, bo teprv zjišťují co a jak. tý jo představa, že su teprv tak nazačátku jak ty a marta76 je šílená,

vlastně dneska když to vemu rok zpět tak už jsem možná byla těhu. 8.května jsem měla poslední mens. a po porodu se ohlásila až 10.5 takže jsem si rok užívala bez ní a byla to paráda, aj sem si odvykla kupovat vložky a tampony, a kolik člověk ušetřil 😝

martinamil
21. kvě 2009

Ahojky, tak jsem na propustku doma. Zítra zpátky do porodky.

Hrozi, proč černé? Protože jsem jiné neměla a nechtěla jsem si půjčovat na 20 minut za 6000 Kč bílé 🙂 a svatební cesta? Ta byla dnes ráno k Apolináři na příjem na rizikovku

Lenkobm, vítej 😅 😀

hrozinka
autor
21. kvě 2009

marti tak ta svatebka je vtipná 😀 ono stejně na šatech nezáleží hlavně, že už jste manželé a užili jste si to =o)
marti to se ti vyplatí jezdit na 1 noc domů a zase zpět do porodky? a už se otvíráš nebo to zase zastavili? a ty to budeš mít císařem, že a co by se stalo, kdybys rodila přirozeně?

martinamil
21. kvě 2009

Hrozi, oni měli volno jen na gynekologii - 4 lůžkové bez příslušenství - to jsem nechtěla a Aleš stejně jede zítra do Prahy k doktorovi, takže je to fuk.

Já jsem otevřená už dlouho. Teď už mám nástup k porodu = předoperační vyšetření, ARO atd. Musí mi taky snížit dávky heparinu (píchám 2x denně 0,6), aby mohli mimíse vyndat. Přirozený porod? Nemyslitelné. 9x mi břišní svalstvo ruplo při normální zátěži, při porodu by to ruplo určitě znovu. Naposledy tam bylo tak obrovské vnitřní krvácení, že mi museli dát transfúzi. A jako bonbonek na dortě - poloha konec pánevní 😉

petreva
21. kvě 2009

Marti!!!!Moc gratulujeme všichni co jsme doma!!! Co nejvíc štěstí a zdraví do dalších kroků, které půjdete ve třech 😉 Moc moc na tebe budu teď myslet, hlavně nám dej vědět hned jak to půjde,jak ti je, jak je Kryštůfkovi a co manžel!!! Už teď jsem netrpělivá!!
HROZI, nazdárek. Že to hrozně letí, viď. Já byla dnes poprvé na gyn a říkám, že před časem jsem řešili umělý oplodnění a teď mi holka huláká v kočárku 🙂 Máme zase další kojo krizi!! Fakt na nerva, včera prvně už jsem to nevydržela a příkrm dostala v lahvičce. Až moc dobře jí to teklo, tak se mi ji nechce dávat, aby pak chtěla mě...
MARTI, 14tt moc hezký!! Přehoupla jsi se do II, trimestru! Držíme palce, aby šlo vše dobře!
LENI, taky tě zdravím!! Jen zajdi častěji a povídej, povídej...

hrozinka
autor
21. kvě 2009

marti tak držím pěsti a čekám jak petrava píše nové a nové info jak si na tom a co nejdříve fotečku i s mimčem 😉

petrava letí to jak střelené, malej už má 3 měsíce to letí hrůza, holka ty máš s tím kojením problémy to je hrůza =o( já ted mluvila s kámoškou a ta říkala, že už taky 3 dny nekojí, malej odmítá její mléko, tak už je na nutrilonu, a to je malej jen o pár hodin starší jak ondřej, asi je to ted moda s těma problémama ☹
a jak se vám jinak daří? elenka má 2 měsíce tak to už je živější ne, už i méně spí a už se i usmívá ne? 🙂

hrozinka
autor
21. kvě 2009

petrava dívala jsem se do albíčka a fotky s číslem 14,17,26 jsou boží 😀

hrozinka
autor
21. kvě 2009

ta 14 jsem se chtěla zeptat co má to bílé to má qůli nožičkám?

martina76
22. kvě 2009

Holky jste moc hodné že mi držíte palečky 😉 Já si týdny bojím napsat id o loginu 😒Pořád nemůžu uvěřit tomu,že to teď už bude dobrý. Marti držím všechny palce co mám 😉 Holky dneska jsem si ten Fragmin píchla nějak blbě. Ty poslední bubliny hrozně pálily 😕 Švagrová je sestra z JIPky a tvrdí ať si tu bublinu odstříknu, ale sestřička na hem. říkala že ne, že tam je proto aby se ta látka dostala do těla celá. Tak nevím. Dejte vědět vaše zkušenosti 😀 Vůbec si nedokážu představit píchat si 0,6 a ještě dvakrát denně jako Marťa 😲

petreva
22. kvě 2009

Ahoj....
HROZI, jo jo, tu "plínu" měla kuli kyčlím, ale po 6týdnech na kontrole už to bylo dobré tak je bez ni, hurá hurá, může kopat...díky za pochvalu, na foto je andílek, ale co dokáže!! To fakt žasnu...ale co snad se to zlepší časem, doufám, protože tohle asi už dlouho nevydržím...potíže s kojením, viď já se taky divím, jaká je to věda. By mě nikdy nenapadlo...uvidíme, už jsem tak nalomená na lahev, že když bude víc takových dní jako jsou zase ty poslední takji dostane. Už to bylo všechno celkem dobré a zase je všechno zpět ☹
MARTI, já si tu bublinu taky vypouštěla. Vyklepala jsem ji oc nejvíc nahoru a upustila. Pak se mi dělali i méně modřiny a méně to pálilo. Jsem prdlá, ale dělalo mi lépe,když jsem si píchala při výdechu. Všeobecně se svaly uvolňují do výdechu a když jsem si tak i píchla přišlo mi to takový uvolněnější...ale jsem pracovně deformovná tak to neber doslova. 😉 s tím strachem tě chápu...tak nám občas aspoň napiš ty tt 😉

hrozinka
autor
22. kvě 2009

martina76 - já si taky bublinku vypouštěla, a přesně přestali se mi dělat modřiny ikdyž se mi bubliny dělaly v břiše takže jsi si moc nepomohla ale na všechno si zvykneš 😉

lenkabm
23. kvě 2009

Ahoj holky,dnes to vypadá na krásný den 🙂 ,jen budu muset vydržet až se mi vrátí brouček z práce,a pak určitě něco podnikneme...teda pokud se mi zase nezblázní žaludek 😉 ...s Bettynkou to nebylo tak hrozné,i když i u ní jsem věděla už pátý den po,že jsem těhu..Celé minulé těhotenství jsem proležela,a to chvilku doma-chvilku v nemocnici...písnu Vámo tom,ale ještěmi chvilku dějte než se ,,otrkám,, 😎.......Myslela jsem si,že jsem více,ale doktor konstatova lstáří,podle ultrazvuku 9+1,takže to máme vše předsebou 😉..byl to už třetí ultrazvuk ,ale to je dobře ..jen ať si mě hlídají 😀 ..hlavně ať je už vše ok,i když mám asi opravdu skvělého lékaře,při poslední návštěvě mi ukáply slzičky..řekl mi,ať zapomenu,že budu rodit v termínu,ten mám na 25.12.2009,prý to v žádném případě nenechá dojíd dál jakdo 36.t,spíše ale dříve a císařem.Já už císaře nechci,v roce 2006 jsem jim málem zůstala na stole,alespoň,že malá Bettynka byla ok.Vím,že mám kolem sebe jiný tým lékařů-snad-ne,určite lepší,ale já chtěla rodit přirozeně,chtěla bych tak strašně kojit,a to minule prostě nešlo..mezi maminama jsem si připadala méně cenná,nekojíš a chlap se na Vás také vykašlal-bylo to strašné 😔 .Chtěla bych teď vše ,,normálně,,...
Zatím beru Letrox( v zimě mi zjistili méně hormonu štítné žlázy),Anopyrin-zatím,pak silnější,Detralex(na křečáky).
Začínám bulet,ach ty hormony..jen mi hlavou prolétlo,proč ty odběry a následně léky nemohli udělat dříve..Bettynka by vedle sebe měla jednovaječné dvojčátko a já neprobrečela tolik slz,vždy,když koukla do zrcadla...jdu se vybulet..hormony..s těma si opravdu nevímrady... 🙂

lenkabm
23. kvě 2009

...tak už jsem se vybulela a je to ok 🙂 ..Marti,také se Ti blázní hormony?Normálně jsem cíťa která do dnešního světa asi ani nepatří,ale teď je to opravdu síla 😀 ...Martince76 a všem těhulkám držím palečky,ať to všem dopadne na jedničku.Martiněmil,ať to má už zasebou a hlavně ať jsou ok 🙂 .Když držíte v ruce tu malou vánočku,tak je to asi to nejhezčí,co existuje,i když často padáte únavou 😉 .Hlavně se nesnažte být super máma a hospodiňka..ono má vše své meze..já se pak složila...takže teď už nevyžehlené prádlo,neumyté nádobí a včas neutřený prach či rozházené hračky neřeším.....komu se to nelíbí,ať na návštěvy nechodí 🙂..
Heparinové léky mi také čekají..mám z toho strach,ale určitě to nebolí tolik,jako,když si nemůžete pochovat svoje miminko...takže se to určitě zvládne 😉.
Moje diaqgnoza je trošku složitější(je toho více),v dětství jsem prodělala havárku,následek..splenektomie,opakované resekce střev(5krát),slepák,utržená ledvina(snad funguje..přišili ji a problémy nemám),mnohačetné zlomeniny,krvácení do mozku(porušená rovnováha-už by to nikdonepoznal,poúrazová epi-poslední záchvat před cca 8 lety,opakované trobozy,jedna embolka,plná děloha a pánev křečáků.
Nejsem žádný hypochondr,nikdo by na mně nic nepoznal,ale lékaři jsou vyplašení.

lenkabm
23. kvě 2009

Já se tak strašně nudím 🙂 ,Bettynku si včera vzala babička a Jaroušek je ještě v práci ☹ ,měla bych jíd ;-uklízet,ale nic se mi nechce 😉 ,tak se jen tak válím.Je sobota,tak si asi všechny užíváte rodinky 🙂 .
Rodila jste některá s vaší diágnozou normálně?Lékař mi řekl,že bych mu buď mohla vykrvácet nebo dostat embolku 😠 ,jenže já bych si tak přála rodit přirozeně...jo ještě říkal něco o břišním svalstvu,ale to už jsem nevnímala...po císaři v r.2006,v Podolí, jsem dostala sepsi,praskl obal od druhé holčičky,břicho se nezavíralo a stehy mi rvali až po třech týdnech,atb jsem měla ještě dva měsíce a malá se nikdy nepřisála,moc mi s tím kojem nepomohli,nasadili malé láhev bez mého vědomí a mě zmizelo mléko do šesti neděl.Chci kojit a mám strach,že po dalším císaři to bude zase na draka ☹ ,máte s tím také zkušenosti?Tři měsíce jsem byla totálně mimo a skončila na antidepresivech,bývalý se na mne vykašlal už na šestým měsíci a já to nějak nezvládala...ještě,že mám tak úžasnou maminku.Čekáme na výsledky z hemči,první vyšly ok,prý tam nějaká mutace je,ale jen maličká,nevím,nikdy jsem o tom neslyšela,a to jsem původně studovala zdrávku.24.06.2009 jdeme na genetiku na velký ultrazvuk,hned potom na gyndu na odběry a další ultrazvuk.Na genetice jsme se s paní primářkou bavili i o amniocentéze,kterou jsem při každem těhotenství odmítla...řekla mi,že se vůbec nediví,že ona sama mi by ji nikdy nedoporučila,a to na mne tolik v minulosti tlačili...vypadá to,že jsem konečně v rukách týmu,který to cítí podobnějako já 🙂.Jenže stále se mne dívají jako na strašně rizikovou...a já bych tach chtěla vše přirozeně. 😀

martina76
23. kvě 2009

Ahoj Lenko. No máš toho teda až,až 😒 Uplně jsi mě dostala. Jsi statečná holka a že jsi cíťa no to se nedivím. 😉 život se teda s tebou moc nemazlil, ale všechno jsi zvládla a čekáš další miminko, tak věř, že teď už bude všechno jinak a lepší 😉 Já mám skoro devítiletého kluka a do loňského roku žádný zdravotní problém. Vloni jsem dostudovala a s manžou jsme se začali snažit o druhé dítko. Zadařilo se docela rychle i přes značně nepravidelnou MS. V 11 tt na UTZ mi diagnostikovali MA. Po třech měsících se opět zadařilo ale mimís se neuchytil. Po různých vyšetřeních mi v gennetu našli Leidensko mutaci a APC resistenci, ale to už jsem byla opět v 6 tt a zatím se držíme. V 11 tt mi na hem. na Karláku nasadili inj. Fragminu, takže každé ráno píchám včelku do bříška. Toto pondělí jsem byla v gennetu na gen. testech v I. trimestru a vše OK 😀 Hormony sice se mnou nemlátí ale strach z nezdaru mám pořád. O porodu zatím moc nepřemýšlím, je to pro mě ještě daleko,ale myslím že pokud si bez problému tak lékaři preferují s léky na srážlivost krve přirozený porod a neměla bys přenášet 😉 Jinak nevím lékař nejsem, ale důvěřuji jim. Sledují tě od počátku a na problém se tak předem připraví.

martina76
23. kvě 2009

PETREVA a HROZINKO, když vypustím tu bublinu tak je to fakt lepší. Dík. 😀

lenkabm
23. kvě 2009

Ahoj Marti,držím ti moc palečky,máš léky,tak by to mělo vyjíd 🙂 ,neboj,hlavně nestresovat 😉 .Já jsem přesvětšena,že i my to zvládneme,protože už vědí s čím bojovat,jen se musí počkat na zbylé výsledky...Věřím,že bychomto zvládli i dříve,kdyby lékaři dělali svou práci zodpovědně...důležité je,že víme s čím se máme prát 😉

martinamil
23. kvě 2009

Ahoj holky! Hlásím se z domova z propustky. Už naposledy ve stavu 2v1, příště si už domů odvezu mimíska.

Lenkabm, nechci, aby to vyznělo nějak blbě, ale vydrž. Koukni jsme na tom hodně podobně a já už budu příští týden rodit. Malý je v naprostém pořádku. Chápu, že se bojíš císaře, ale pokud jsi prodělala několik laparatomií břicha, tak Tě přirozeně rodit nenechají. Ani v termínu. Já jsem po 12 operacích a nikdo si neriskne, že by to tam ruplo. A ukončujeme v 36.tt. Napíchali kortikoidy, tak by to mělo být ok. A kojení? Taky bych chtěla, ale přeci se kvůli tomu nezblízním... Zase na druhou stranu. Má švagrová rodila normálně, bez jakéhokoliv problému 2x a ani jedno mimi se nepřisálo a nikdy nekojila.

Já jsem celé těhu do rizikové poradny k Apolináři k panu Prof. Hájkovi http://www.porodnici.cz/sos-autori?id=7&confirm... a fakt mu důvěřuji a myslím, že umí. Takže pokud jsi poprvé rodila v Podolí, zkus se registrovat k Apolináři.

hrozinka
autor
23. kvě 2009

nemám moc čas, tak je pisnu všechny i nováčky moc moc zdravím všem držím moc moc pěstičky i s Ondráškem at to zvládáte, co se týče porodu já měla fraxiparin 0,6 1x denně a rodila jsem přirozeně pez epid. ale já neměla nic s břichem, jak už marta psala s tvým bříškem si myslím, že půjdeš na císaře bo marta už mi to tu vysvětlovala, že přirozeně nepřipadá v úvahu ☹

marti tomě moooooc moooooc gratuluju k 36tt jsi prostě báječná a všechno si stráášně dobře zvládla, už si jen párkrát užiješ klidné noci a pak už budeš vztávat a kojit 😉 😉 málem jsem brečela, když jsem četla, že příští týden už si dovezeš domů mimi, je to fakt dojemý, že jsi to zvládla, a tvůj stihne porod? naplánovali to tak, aby u toho byl?

lenkabm
23. kvě 2009

Ahoj holky,děkuji za podporu 🙂 ,vím,že nakonec budu šťasná,hlavně to vše zvládnout 😉 ....to jsou ty hormony...představy a přání..,ale ne každému byl dán dar mít těhulkovské období ok 😒 .............nejdůležitější je mít nakonci zdravé miminko i maminku 🙂 ............jen si to musím v té hlavě přerovnat.
Nepsala jsem,že jsme se přestěhovali do Ústí n. Labem,takže rodit budu tady,do poradny a na ultrazvuky chodím ke ,,svému,, gynek.,který mi bude i rodit,prý je v Ústí špička na rizikové těh.....tak tedy budu věřit a doufat 😉.

Martimil..spinkej a odpočívej,pak už nebude čas,ale to už jsi asi slyšela hodněkrát 🙂 ,ale stojí to za to 😀 .
Má rada,i když asi žádnou nepotřebuješ...vezmi si sebou do porodnice hodně pití,kompoty či sušené švestky a fenyklový čaj 🙂.Pa.

martinamil
24. kvě 2009

Hrozi, moc děkuji. Aleš je teď už doma a bude jezdit kolem komína (navážet Autosalon Brno), takže pokud se nestane něco nepředvídatelného, tak by měl být u porodu.

Leni, to víš, že to určitě bude ok! Říká se, že těhotenství, je nejhezčí doba života ženy, já tedy ten názor nemám, spíš říkám, že vše se dá přežít. Určitě do druhého mimi nepůjdu, ale nelituji ani sekundu. To mimi za to určitě stojí!!!
Vezmi si, že u nás očekávají komplikace a hlídají nás 5x tolik než obyč. Většina těch vysoce rizikovách dopadne dobře a spíš jdou akutně na sál holky, které neměly jediný problém (preklapsie, nulové průtoky atd.) Takže je vlastně výhoda být rizikovka, protože máš "vyšší=častější" péči.

Já už teď jsem v porodnici skoro odstěhovaná. Tak snad mi pak mamča švestky doveze. Kupovaný kompot, či kupované švestky nedám do pusy. Brr. Jednou mi v láhvi plaval červ a od té doby ne, ne. Jedině domácí, rozpůlené, zkontrolované... takto zavařuji i třešně. Rozpůlit, vypeckovat, zkontrolovat 😀

lenkabm
24. kvě 2009

Marti,tak to chápu...představa červa...brrrrrrrrrrrrrrrr fuj 😀 ...............po posledním těhotenství jsem si také říkala už nikdy!!!!!!!!!!!!!!! a také jsem tvrdila,že těhotenství,co jsem si prožila bych nepřála ani největšímu nepříteli 😀 .........jenže pak uběhly skoro tři roky a miminečko vyrostlo v pěknou treperendu.........Vojtovka zabrala a z neurologie nás vyškrtli jako ZDRAVÉ 🙂 .............v dietaření jsme machři a už nás nic nerozhází 🙂 ............................pak se usmálo štěstí i na mne a já potkala chlapa,co nás miluje a umí to dát najevo..................no a 22.08.2009 nás čeká svatba 😉 ..........a miminko,to je ten největší projev lásky,úcty a respektu,který si dva dospěláci můžou nadělit.............nikdy neříkej nikdy 😉

martinamil
24. kvě 2009

Leni, já říkám, už nikdy 😉 😅 Ale já už toho úžasnýho chlapa mám vedle sebe a od této středy to mám i písemně 😀 😀 😀

Znovu připomenu heslo mé mámy: Přece se ze života neposeru, protože v tom smradu zůstane člověk vždycky sám! Takže co? Žijem, smějeme se a jsme spokojení, abychom toho nepřítele naštvali co nejvíce! 😀 😀 😀

lenkabm
24. kvě 2009

Už jsem to četla-GRATULUJI!!! 🙂

A to heslo Tvé mamky je velmi výstižné 😉 .

martinamil
24. kvě 2009

A hodně pravdivé. Jinak by nemohla přežít. Já se tím řídím a už jsem taky zdárně za třicítkou 😀 😀 😀

petreva
25. kvě 2009

MARTI, máš naše všechny pěsti!!!!
LENI, to je krásný, jak jsi našla chlapa, toho správného a čekáte miminko! Teď když tě "hlídají" bude to dobré! Jak říká Marťa, jste hlídané víc než kdo jiný, tak se na to spolehni 😉 Já rodila "normálně", ale měla jsem "jen" trombozu a proto injekce Fragminu. S kojením, řada holek po sekci úplně a zcela kojí, třeba budeš muset zabojovat, ale dá se to zvládnou. Když budou problémy (třeba my je máme...) tak uvidíš, je vícero věcí jak laktaci podpořit a když to nevyjde, tak prostě uděláš to, aby jste oba dva byli v co největší pohodě, ne? Ty jo, tady poučuju a bojuju o každou kapku a v pohodě moc nejsem...ale myslím tím taknějak relativně 😉
HROZI, v yza chvíli začnete s příkrmama, ne?? Ty voďo to to letí, pamatuju si, jak si jela na poslední nákup 2v1 😀 a teď už ti malý bude baštit kašičky...
MARTI 76, jak si vedeš s pícháním? Jet o lepší? Dáváš si je do bříška? Já to ještě zkoušla do stehna zboku, ale nějak jsem vždycky zatla sval a blbě se mi to píchalo. Takže jsem si je dávala do břicha celé těhu...i na porodním sále 🙂

lenkabm
25. kvě 2009

Petreva, dík a držte se( s kojem 🙂 ).
.......uvidíme jak to bude u nás........
Bettynku jsem rodila plánovaným císařem 38+0..........pravda je,že stále tvrdily,že rodit budu císařem,nakonec jsem si ho musela vyřvat,protože mě měli zdřejmě jako pokusného králíka...........když u druhého mimi už netlouklo srdíčko a byla uložená jako první dole...........měla jsem šílený strach,aby nepraskl obal a Bettynka nedostala sepsi.......nakonec to dopadlo,tak,že SC vyndali Bettynku,a pak obal rupnul.......závěr maminka se sepsí a nervama v háji,jak já jsem vděčná,kdybych si to nevyječela,co všechno by semohlo stát...
Martinamil....odpočíváš mamino? 🙂 .....držím palečky 😉
Marti76.........jak je? 🙂

martinamil
25. kvě 2009

Lenko, já už jsem v porodce a začínají se chystat všechna předoperační vyšetření a v pátek nebo příští týden půjde mimís ven 🙂

lenkabm
25. kvě 2009

Ahojda Martinkomil 🙂 ,
moc,moc držím palečky 🙂 .
Jdete na to v celkové nebo ve spinálce?Ať tak či tak,hodně štěstí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

hrozinka
autor
25. kvě 2009

teda holky musím vás dočíst, ale mám na to čas až po večerech martinamail držím ti palečky, denně na tě budu myslet at je vše v pořádku, už se těším na první fotečku s miminkem tý jo , už je to tady, vdyt mi to s tebou prožíváme skoro od začátku, si připadám jak nastávající otec 😀 😀 😀 😀

tak tfuj tfuj tfuj 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru