Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

martinamil
5. čer 2009

Ahoj holky. My měli noc klidnou. Na můj vkus až moc. Malého jsem na jídlo musela budit. Začíná se z jídla stávat boj. Přes den vypije z prsa max. 20 a dalších 30 ml musím dokrmit ze stříkačky. Na láhev ho nepřemluvím. Dnes volal pan profesor z Homolky, že se knečně hladina vitamínů u mne stabilizovala. Tak suoer! Mám na 14 dní pokoj s odběry a hlavně jistotu, že malý v mléce dostává dostatek.

lenkabm
6. čer 2009

Ahoj Marti a Kryštůvku 🙂 ,
moc,moc zdravím a držím palečky s aklimatizací na tomto ,,šíleném,, světě a s kojem 🙂 .

martina76
6. čer 2009

Marti a Kryštůfku jste jste parádníci a papání taky určo brzo zvládnete 😉 Držím pěsti 😉

hrozinka
autor
6. čer 2009

marti fotečky nádherný, kryštůfek vypadá jako stydlín, ale je rozkošnej, fotka jak se koupe tak tam má brutálně tenkou nožku, ale to určitě dožene a neboj jak bude starší budeš kojit o sto šest, určo ta chuť k jídlu přijde 😉 u nás všecko dobrý, teda se synem s mužem je to horší, ten by potřeboval pořádnej výprask a koupit trošku rozumu, ale to nejde takže jsem v prdýlce ☹

petrach
6. čer 2009

marti moooc gratuluju k Kryštufkovi,přeju moře zdravíčka a štestíčka obema 🙂 🙂 🙂

martinamil
6. čer 2009

Děkuji za gratulace a pochvaly. Nožičky má opravdu tenoučké a dlouhé.

Dnes jsme byli na otočku u prababičky a pradědy (moji prarodiče) na Šumavě. Ráno jsme bojovali o jídlo, na Šumavě snědl skoro na ex 70 ml a po návrahu doma vytáhl z prsa skoro 50 ml. Malý zázrak. Uvidíme co bude večer a v noci.

hrozinka
autor
7. čer 2009

ahojky maminky, mám na vás dotaz vy co jste za 3. měsícem už uvažujete o příkrmech? teda pokud asi nekojíte.. my budem mít zachvilku ukončený 4. měsíc a už začínám uvažovat a pročítat na netu jestli už máme začít třeba nějakou kašičkou na noc a tak. hipp jich dělá hodně i od 4. měsíce a jsou i kašičky na noc tak nevím jestli už nebo mám začít od 5.tého. když se zeptam dr vždycky řekne času dost, ale ona by chtěla příkrmy až od 6. měsíce nejdřív a nechci zas malého krmit na noc kaší, aby ona o tom nevěděla, kdyby se malému něco stalo nebo tak..

prosím prosím o radu

maminky co miminka? jak se jim v bříšku líbí? testy máte všichni ok? užíváte si pohody a klidu 😠 to je v těhu to nejdůležitější

lenkabm
8. čer 2009

Ahoj holky,přeji dobré ráno 🙂 ,
máme se dobře,jen by to chtělo vyhrát ve sportce,protože jsem na neschopence,ale nemám nárok ani na korunu nemocenský ☹ ,a to jsem platilatakové zálohy!Je mi z těch našich úředníků zle,kdyby to nezkonili ,tak bych měla nárok i na mateřskou,takhle nic,a to mám složenky které svou výškou převyšují průměrný plat 😅 ...no nic...nějak bylo...nějak bude,že? 😉 .

hrozi: Bettynku jsem měla na umělém mléku,používaly jsme Bebu h.a. s kterou jsme byly i propuštěny z porodnice.Na 6.měsíci se přecházelo z důvodu alergie na kravs.bílkovinu na Nutrilon Pepti MCT.S příkrmy jsem se stejně jako Ty nemohla dočkat,začala jsem banánem,banánem rozmixovaným v mléce,rýžovou kaší....to bylo malé 5 a půl měsíce....v momentě,kdy jsem podala první jablíčko či mrkev,i hruška.....vyrážka,průjem,i dušnost jsem s ní zažila.Po skušenosti,kterou mám se i já přidávám k názorům lékařů,a to ...příkrmy nejdříve od půl roka...je pravda,že jako první by se mělo koukat na mimi,jak prospívá...stačí-li mu normální dávky..pokud ano-opravdu není kam pospíchát-vychutnávej si miminko,které velmi rychle vyroste 😉 .
Jestli Ti Ondrášek v noci nechce spinkat,tak mu můžes nabídnout ,,kaši,, ,tím myslím jen trošičku hustčí mlíčko.

martina76
8. čer 2009

Ahoj holky, u mě stabilizovaný stav. Tudíž nevím nic nového. Zítra jedu na triply a to budu přesně 16+1. Tak bojím,bojím. Občas mám pocit že mimčo už začínám cítit, ale je to takový nejistý. Už potřebuji kopance abych věděla , že je mimčo OK. HROZINKO já kojila do devátýho měsíce, takže příkrmy až v půl roce, ale švagrová má druhé dítko a kojila obě jen v šestinedělí, obě děti se jí propadly na váze takže nebylo zbytí. Oběma dávala příkrmy od ukončeného 4 měsíce. Ale pozor- začínala kačí na noc od hami / nemohla si vynachválit tu meruňkovou/ dále jen zeleninou / mrkev,květák,brokolice, brambor/ hotové příkrmy nekupuje prý jsou pěkně hnusný, dělá si to doma sama. Nejprve uvařila mrkev a pak brambor, vše rozmixovala a do toho přidala maaalilinkato máslíčka a soli. Matesovi to dala přesně ve čtyřech měsících a jak si šušňal, je to kluk jako buk. Na ovoce bacha je agresivnější víc než zelenina a hodně dětí se po něm osype, takle brzo je bezpečný pouze naškrábaný banán. Já bych se toho nebála, chce to zkoušet pomalu a po troškách a pak sama uvidíš, tvůj instinkt tě mamino nezklame neboj 😀

martinamil
8. čer 2009

Ahoj děvčata!

Já mám dnes pořádnou depku. Byla jsem s Kryštůfkem na poradně a vůbec jsme nedopadli dobře. Museli ho znovu píchat do patičky, protože minulé výsledky nedopadly dobře. A ještě ke všemu zhubnul dalších 100g. Po jídle mi pořád zvrací a skoro každou plenku má pokakanou, takže i když papá dost, nepřibírá. Zítra jdeme na ultrazvuk kyčlí a zároveň i žaludku, tak zjistíme, jestli je to pouze reflux nebo něco vážnějšího. Začali jsme dnes krmit mateřským mlékem, zahuštěným "svatojánským chlebem" a budeme doufat, že do pátku buď nezhubne, nebo přibere, jinak musí do nemocnice ☹ ☹ ☹

Je mi z toho do breku. A to nám ještě dnes Aleš odjel do Holandska ☹

petreva
8. čer 2009

Ahoj holky,
MARTI, co to bylo za testy??Co nedopadly nejlépe? Kryštůfek se spadává? To bude tím zvracením, ne? Nevěš hlavu, mamino 😉 NUTRITON si hodně pochvalují na to zvracení, tak se to určitě zlepší! Koukám, že máte teprve dva týdny, Marti, je to těžký, vím, ale zkus vydržet, nevzdávej se kojení, jo? A s tím kakáním, miminka zpočátku fakt kadí pořád, E měla taky každou plínu drobet pokaděnou. Neboj, to je normál. A co antireflux. opatření? Zvýšená poloha při jídle, i postýlku zvýšenou, mezi jídlem odkrkávat...Matri, bude to dobrý! Posílám pohlazení, aby se pláč nespustil 😉
Ostatní taky zdravím, moc......padám na ústa a to se musím ještě vykoupat...tak dobrou

lenkabm
8. čer 2009

Ahoj Marti,
tak přemýšlím,jak a co napsat,aby Ti to pohladilo dušičku...
Jsi máma-hurá 🙂 -zvládla jsi to šílené těhotenství 😀 -hormony mají mejdlo 😎 -no to tak bývá-klidně si zafňukej když Ti to pomůže,ale pak nahoď úsměv-problémy se nepřipouštěj!!! A kdyby náhodou,tak se to zvládne! 😉 .
Zahušťujte,poslouchejte lékaře a vydržte!Sama moc dobře víš,že je spousta miminek,co mají ze začátku nějaký ten problémek,než to maminka a lékař vychytají 😉 .!!!DRŽTE SE!!!......dej vědět,jak jste dopadli

hrozinka
autor
9. čer 2009

ahoj mrti, nevím co víc napsat než ti tady pisly holky. napadá mě co zvednout postýlku, my když jsme leželi v porodce tak byly postylky tak, aby mimi leželo z kopce, prý je to proti zvracení, dělala jsem to tak i doma, normálně pod matraci jsem hodila na 2x složenkou osušku a teprv na ni dala nany a matraci, malej to tak měl do 1 měsíce, o tom ublinkávání, ondráš ted taky hodně zvrací po každém jídle, myslela jsem, že je to že toho má moc, tak jsem dávku snížila, ale dělal to stejně, kámoška mi poradilo nutrilon proti zvracení, že prej je malinko hustší takže miminku lépe drží v žaludku, je klidnější a prý i lépe spinká, tak se zkus poradit s dr jestli by si ho třeba ob kojení nemohla dávat.
s kakáním - ondráš v porodce kakal každej den, první týden doma taky a pak se to zmírňovalo, byly dny kdy nekakal 3-4 dny, už jsem byla zoufala, ale dr říkala že je to normální, miminka než se začnou hýbat tak maj stoličku pokaždé jinou a pokaždé jinak, jsou dny kdy je prokakaj a jsou dny kdy se těšíš až se pokadí jak to máme my ted, vždy 4 den už se modlím aby se pokadil.
s testama z patičky mě mrzí, že nedopadli dobře, ale nevěš hlavu, určo druhé budou lepší, Kryštůfek je silnej chlap a on to zvládne.
marti držím palečky, jste šikulky a vy to zvládnete, budu na vás moc myslet 😉 😉

martinamil
9. čer 2009

Holky, díky moc. Už to přešlo. V pubertě mají hormony pré, ale šestinedělí, to je mazec. Chvíli bulím jako želva, pak přemýšlím, proč jsem kvůli takové blbosti bulela a začnu bulet znovu, proč jsem tak blbá, že bulím.

Od večera děláme kašičky a krmíme stříkačkou. Zatím nezvracel, ani neměl plnou plínku. Tak doufám, že to bude fakt jen ten relux. Dnes jdeme na ten ultrazvuk.

hrozinka
autor
9. čer 2009

petrava ahojky, kukla jsem na nové fotečky krása, rostete jako z vody, vidím, že máte stejné pouzdro na dudlíky jako já, velmi praktická věc, chtěla jsem se zeptat vás na vítání občánků někdo zval? přišla vám nějaká pozvánka nebo tak? my v tu dobu měnili trvalé bydliště, v den porodu jsem měla trvalé bydliště ve valmezu a po měsíci jsme si ho nechali změnit na brno, ale nepozval nás nikam ani valmez ani brno ☹ ☹ takže nás jako by nikdo nevítal ☹

hrozinka
autor
9. čer 2009

co je relux? prosím

hrozinka
autor
9. čer 2009

marti ti říkáme, že jsi šikulka a s tím brekem, já už 6ti nedělí nemám a taky kolikrát brečím jako želva, nesmím se koukat na nic kde se ubližuje dětem nebo postiženým bo je mi hned do breku a pokud má ondrášek prdy a chytá záchvaty tak brečím taky, bo nevím jak mu pomoct, a očkování ani nemluvě, to jsem jak želva a to se na to nekoukám, takže neboj nejsi v tom sama 😉 jen ty se ještě můžeš vymluvit na 6ti nedělku já už to mám z magořiny 😠 😀

martinamil
9. čer 2009

Hrozi, 😀 😀 😀

Reflux je, že nemají dovyvinutou (nebo nějak postiženou) záklopku mezi žaludkem a jícne a proto se obsah žaludku lehce vrací do pusy. Aleš to má taky a v září jde kvli tomu na opearaci. A má to i jeho brácha a maminka, tak to bude asi dědičné a Kryštof to podědil. 😒

hrozinka
autor
9. čer 2009

jo tak to vím ondra to má taky 😀

martinamil
9. čer 2009

Aleš má Refluxní chorobu III. stupně, takže si teď obíhá všechna vyšetření a na září má naplánovanou operaci - fundoplikaci.

hrozinka
autor
9. čer 2009

teda holka vy ten život nemáte jednoduchý, vaše karty musí být hoodně tlustý, s váma si doktoři užijou ☹

martinamil
9. čer 2009

No jo, a to jsme si to ještě spestřili tím výzkumem a tím, že našli v naší genetice problémy, které ještě nemáme a tak nás hlídají 🙂

Ale my jsme v podstatě zdraví, jen si chodíme pravidelně pro recepty a hotovo 🙂 Kdybychom nechtěli mimi, tak by nám toho tolik nenašli 🙂

Ale toho jsou už jen civilazační choroby a zastávám názor, že půjdeš-li k dokktorovi, on Ti vždy něco najde. Jen toho malého prďolky je mi líto, když s tím musí bojovat a vlastně bez léků. ☹

martinamil
9. čer 2009

Hlásíme se zpátky z ultrazvuku. Vypadá to, že má "jen" špatný tvar žaludku (stejně jako Aleš). Pan doktor si myslí, že to na alergii nevypadá. Tak alespň, že tak.

hrozinka
autor
9. čer 2009

jj taky jsem nazoru, že když jdeš k dr vždycky něco najde, teda ty sis toho vytrpěla v těhu a bohužel i po něm, to je hrozný, že tolik špatného na jednom místě 😠 tak hlavně, že to není alergie ta se moc řešit nedá.

a co ty, už si ok? po porodu vše dobrý? prsa nebolí? asi už si ok když řídíš co. a co kg už se ti daří dát dolů co jsi v těhu nabrala nebo jsi moc nenabrala? a neviděli jsme foto kočárku, takže předpokládám, že jste zatím jen doma, že. já byla trdlo už 14 dní po porodu jsem se jela chlubit za holkama do práce 😀

a jak rodina, jak malého zapila? bylo někomu špatně? a co dostal pěkného do kůta?

hrozinka
autor
9. čer 2009

až ted jsem si všimla foto z 35tt teda tam jsi byla moooc krásná maminka, krásně veliký bříško

martinamil
9. čer 2009

Hrozinko, já jsem byla fit už 3 den po císaři. Vlastně jsem musela, abych malého vůbec viděla, protože ležel na neonatologické JIP, což bylo přes půlku kliniky. Pak už jsem si ho vzala k sobě. Nejhorší bylo v porodnici vstát z postele a lehnout si, ostatní už ok. Domů už jsem šla úplně v pohodě a od neděle už začínám lehce cvičit. Tedy pokud se tomu tak dá říci, protože cvičit břicho vůbec nesmím a nebudu smět. Ale udělala jsem první 5 dřepů. Prsa jsou taky celkem v pohodě. Každé 3 hodiny musím odsát, jinak bych se zbláznila, ale když odsaji, tak zase v pohodě. Jen nestačím vylévat mušle 🙂

Váha, to je kapitola sama pro sebe ☹ Přibrala jsem 26 kg. V sobotu jsem se odvážila stoupnout na váhu a ztratilo se 10 kg. Tedy zbývá 16 kg a ty jsou hlavně na zadku a stehnech. Ty se budou špatně schazovat. Ale hlavně, že je Kryštůfek celkem v pohodě. Tak ze mne bude ideál Slovanských mužů = Věstonická Venuše, no co 😉 🙂

Foto v kočárku jsme ještě nezvládli, ale jinak cestujeme docela často. V sobotu jsme byli u babičky na Šumavě (250km), dnes jsem se stavovala v práci (a to je Kryštofovi taky 14 dní 🙂 )

V úterý, kdy se malý narodil, udělal Aleš na balkoně grilovačku a zapíjeli. Ale tak nějak rozumně. Velké "zapíjení" bude 4.7. To bude prasátko, soudky. Bude se slavit Kryštůfek a zároveň taky naše svatba. Bude se stanovat u nás na chalupě. Aleš dostal pravého Absintha. 70% alkoholu, lysohlávky (nevím zda mám správné Y), tak jsem docela zvědavá, kdo se přiotráví alkohole 😒

Už je Ti jasné, proč jsem začala fibrilovat, když mi docent ze srandy řekl, že mě ke stropu nezvedají za střeva, ale za druhé dítě (měla jsem epidurál a ptali se mě, zda mě něco nebolí a já jen řekla, že si připadám, jako by mě zvedali za střeva ke stropu). Jsem z dvojčat, mám bráchy dvojčata a každý mi říkal, že mám velikánské břicho. Normálně jsem mu to uvěřila a zastavilo se mi leknutím srdce, přístroje se rozpípaly. On jen řval, ať dýchám, že si dělal srandu. Prý nejsem na fóry. Ale v tu chvíli mi to vtipné fakt nepřišlo a uvěřila jsem mu 🙂

martinamil
9. čer 2009

Holky, Kryštof má od včerejška o 105 g více a to byl nenajedený a před koupáním. Včera ho doktorka vážila najedeného. Ten Nutriton snad opravdu pomáhá! Jen ho lituji, protože Rennie bude jeho nejlepší kamarád.

lenkabm
9. čer 2009

Ahoj maminko Marti 🙂 ,
to jsem ráda,že je vše skoro ok 😉 -pořádně jsi mne vyděsila 😅 .
Drž se...první týdny jsou nejhorší 😉 ,pak už je to brnkačka 🙂 .Jste šikulky,jen tak dál...a ten váhový přírůstek...no,žůžo 🙂 .

Holky všechny Vás zdravím,
vesele kynu a blbnu,ale jinak vše ok 😉 .
...a tatínek?...ten nejlepší chlap,co jsem si jen mohla přát 🙂

P.s.: Četla jste některá poslední(červnové) vydání časopisu miminko?...najdete tam ten můj příběh s Bettynkou.

petreva
10. čer 2009

Ahoj holky,
HROZI, nám přišla pozvánka na vítání...ale nechodí všem, třeba holky z Prahy si musely nějak sami žádat či což...nevím. Někde se to vůbec nedělá. Co tě zlobí chlap? Ten velkej?
MARTI, tak to je skvělý, že K. přibral!! Třeba se ten reflux upraví, víš, že se miminkům ještě dovyvíjí ledacos a natož, když se K. narodil o trošku dřív 😉 Péťa má taky reflux IIstupně...vůbec nevíme, jak k tomu přišel. Začal se léčit, tak uvidíme co bude dál 😖
LENI, tááák to musím sehnat v knihovně 😉

lenkabm
10. čer 2009

Ahoj holky od noci jen pláču 😢 ,
proč se dějí stále dokola,tak kruté věci ☹ ....Když jsem byla malá holka,tak jsem měla dvě velké kámošky...dvojky...každá byla a je jiná.....
V noci jsem nemohla spát...brouzdala jsem po koníkovi....a ojevila příspěvek od Martinky....18.6.2009 jsme se měly konečně zase vidět a prodrbat ty naše hrůzy za poslední roky...,ale hlavně jsme se měly pyšnit pupíkama....
Že je život krutý,to už vím,ale kolikrát bude ještě zkoušet ty samé tváře??Proč někdo malichernosti považuje za problémy,a proč jiní statečně nesou svá trápení????
....SYŠTE VŠICHNI ANDĚLÉ...DOST BYLO TRÁPENÍ...NECHTE MALÉHO MATYÁŠKA MAMINCE MARTINCE...
Co člověk může udělat,aby pomohl kamarádce v takové chvilce?Nic,jen tiše doufat,prosit a modlit se......
...Pane,ať si kde jsi...dopřej mamince Martince a Matyáškovi,to štěstí a nech je kráčet cestou životem spolu,prosím.....
Matyášek se narodil v Podolí 3.6.2009 s váhou 660g v 23+2tt

I Martinka si píchala Fraxík,i ona poznala,co je to za smutek a žal,když si nemůže máma pochovat své mimi...a ne jednou.....prosím,jste-li věřící modlete se za ně.......nějste-li myslete na ně,ať to zvládnou...už bylo dost trápení....mámy,která nepoznala smích svých dětí...ať jí to Matyášek vynahradí...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru