Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

martinamil
10. čer 2009

Dobré ránko, tak hlásím naprosto klidnou noc. Žádné zvracení. Snědl ve 22hod 60 ml, 24hod 70 ml, 3:30 hod, 60 ml, 7hod 70 ml, 9hod 60 ml = úplná senzace !!!

Lenko, já se právě taky moc vyděsila, tak jsem si u vás musela ulehčit a postěžovat nad mrchou životem. Zatím to vypadá dobře.
MIMINKO, hned koupím, ještě jsem to nezvládla 😉 😅

Evi, reflux může mít víc příčin. Od vrozeného špatného tvaru žaludku, přes vředy až to dietetické chyby a stres. U Aleše je to kombinace všeho. Bohužel pokud se to dostane do III. stádia, tak už není naděje na úplné vyléčené léky. Jsou 2 možnosti. Buď doživotně brát léky, bez kterých je už druhý den ztracený, nebo operace = fundoplikace. Takže ať Petr fakt dodržuje léčbu, může se to dost zhoršit.

martinamil
10. čer 2009

Leni, to bude v pořádku! Věřící sice nejsem, věřím spíš sama v sebe, ale jsem přesvědčená, že to bude OK! Proč? Protože dnes už vím, jak takové děti vyrůstají a vím, že mohou být v pohodě.

Když jsem ležela na rizikovce, byla tam se mnou holčina. Mě porod v 26.tt zastavili, jí bohužel vyvolali, protože měla nulové průtoky. Kubík se narodil a měl necelých 700g. Když jsem porodila Kryštofa, ležely jsme znovu na stejném oddělení. Kubík krásně roste, má už 1800 g a dobré vyhlídky. A od pondělka už jsou doma. Tedy, není to jednoduché, ale není to beznadějné. Ono bude dobře, uvidíš. Kamarádce porad, ať se podívá na www.nedoklubko.cz, tam se schází rodiče těchto dětí. Jo a 31.5. byl u Apolináře Dětský den pro tyto Extrémně nezralé děti, které se tam narodily. Koukala jsem na ně z okna. Byly tam 12 leté i roční... Toto fakt není beznadějné!!! Držím palečky, ať je to co nejsnažší, ale určitě to dopadne dobře!!! Věřím tomu!!! 😵

martinamil
11. čer 2009

Holky, Kryštof už zase nechce papat. Měl by už mít v sobě 180 ml a má jen 100 ml. ☹ Nejsem schopná to vzbudit a mám strach, abych ho neutopila.

martina76
11. čer 2009

Tak holky hlásím výsledky triplů: NEGATIVNÍ 😀 😀 😀 Jsem hrozně ráda, strašně jsem se bála, ale teď mi je fain, skoro lítám 😀 Tak jsem zase o krok dále a hlásím 17 tt 😀

martina76
11. čer 2009

Martinko vydrž 😉 😉 Jste dobrý, teď vypil stovku a příště to určo dožene. Tomášek mi u jídla taky usínal, musela jsem ho pořád šimrat na tvářičce aby tahal a nespal. Jo a po jídle vůbec nekrkal, z toho jsem byla taky k.o., pořád jsem ho natřásala a on spal a spal 😉

martinamil
11. čer 2009

Tak já psychicky nevydržela, sbalila Kryštůfka a jela k doktorce převážit. Od pondělka přibral 90g. Není to sice nic moc, ale už má 2460g. Tak snad to bude ok a já jen hysterčím. Ale mám na to nárok, pořád ještě šestinedělí 🙂

U nás se přehnala pořádná bouřka s lijavicí a kroupami. K doktorce to máme jen cca. 1500m, ale když jsem viděla ty mraky, tak jsem raději jela autem a dobře jsem udělala. Už tak jsme museli čekat jakou dobu v čekárně, než jsem si troufla přeběhnout do auta. Doma už je to ok, přistali jsme rovnou v garáži (ve sklepě). Ale nezavřela jsem větračky v pracovně a v dětském pokoji, tak mi hezky nateklo na plovoucí podlahu. Bohužel ne poprvé, tak podle toho už vypadá ☹ Brzy ji budeme muset vyměnit. 😖

Marti, gratuluji!!! 😀 😀 😀 Těším se s Tebou! 😅

Kryštuf vytuhne tak, že nepomáhá ani studená voda na chodidle. Takže lehtání atd, nemá šanci. Odříhnutí je taky kámen úrazu. Leží na mně půlhodiny, než si milostivě trochu odříhne 😔

martina76
11. čer 2009

Marti díky moc 😀 V těhu starosti nekončí, ale po narození začínají 😉 Tomášek toho Leidena zdědil po mě 😠 tak mám strach ho pustit teď i na tábor než ho ne hemce vyšetří, ale co nadělám, izolovat od světa ho nemůžu 😉

martinamil
11. čer 2009

Marti, ale Leiden není nemoc 🙂 Moji bráchové ho mají taky. Jsou i dárci krve, jen nemohou dávat plazmu. Tomáškovi ho stejně průkazně potvrdí až to 10. roku života, do té doby je to nepřesné. U neteře a synovců se taky čeká. Jen je už jasné, že Verča nebude moci mít hormonálku. Ale alespoň jí to nezhorší.

hrozinka
autor
11. čer 2009

martinamaili mě Ondrášek taky spal dokonce v porodnici se narodil v pondelí a jedl až v úterý před půlnocí, měla jsem ho budit, ale nešlo to, prostě spal, mokrtý hadřík, šimrání nic nepomáhalo, pak mi sestřičky řekli, at ho vyzleču, že když je nahý tak jim to vadí a můžou se vzbudit, ale pak byl zase protivný tak nevím, Marti začátky jsou vždycky těžky, ale vy jste silní vy to zvládnete 😉

martina76 moc gratuluju k vynikajícím testum, tak už si dáš k profilu těhu a do alba fotečky?

petreva
11. čer 2009

Ahoj holky,
MATRI76, bezva!! Další krůček za tebou!! A týdny krásně naskakují!
MARTI, s tím spaním je to potíž, viď. Heleď ale nemá cenu se držet až mooc tabulek. Je pravda, že se těžko děti budí a je taky pravda, že jíst musí. Přesto vidíš že je šikulka a přibírá, i kdyby málo, tak váha leze nahoru a to je důležitý. Držte se oba dva...
Ty jo, holky, ráda bych si s vámi popovídala, ale už padám ...jdu spát. Mějte se!

hrozinka
autor
12. čer 2009

marti krásně spinušká, vypadá rozkošně 😵 😵

martinamil
13. čer 2009

Hrozi, děkuji 😅

Evi, já se tabulek držet musím, protože jinak by pořád hubnul. Já ho i krmím ve spánku. Už jsme to vychytali 😉

My se dnes chystáme k Alešovi do práce - je tam dětský den a potom na chalupu k BN. Alešova neteř slaví 3. narozeniny. A zítra se musí poklidit na chalupě ty popadané stromy po čtvrteční vichřici ☹ Spadly prý 2 ořechy a 3 švestky a nějaké tašky na stodole. 😒

hrozinka
autor
13. čer 2009

marti na té poslední fotce vypadá strááášně dlouhý, strašně dlouhý nohy a jde vidět, že má dobrou výbavu 😅 budou holky nadšeny 😵

tady v brně byla taky bouřka, ale v naší blízkosti nic nepopadalo a kroupy byly taky jen normální velikost, naštěstí bo jsme poprvé zaparkovali pod stromem, tak jsme i měli strach ať ho nemáme hned poničený

marti a auta už máš obě zpravený? ty se ještě moc nepřemáhej ať ti nerupne jizva, ty jen komanduj a rozkazuj s nohama nahoře a Kryštůfkem na bříšku 😉 😵 přece jen máš ještě šestinedělí a to je od toho, aby se maminka šetřila a pomalinku nabrala sílu. hlavně pozor ať tě neofoukne ať neztratíš mléčko, teď ho moc potřebuješ, tak žádný hell ju.

my zatím nic novýho, v úterý máme kontrolu tak jsem zvědavá, ale myslím, že krom váhy se nic nového nedozvíme, jo a máme zase 2 očkování, jedno standard ve 4.měsících a prevenar, takže bude zase super den, chci se s dr poradit už o příkrmech nebo aspon kašičky na dobrou noc, ale už teď vím, že mi řekne ještě je čas a tím debatu ukončí 😖 co jsme malého vážili doma tak měl 6,8kg tak uvidíme jak nám roste. za měsíc přibral 700g je to dobrý? není to moc? já ani nevím jak moc má přibírat, ale je stráášně dlouhej, kámoška co pracuje v chiccu a vidí mimi denně mi říkala, že vypadá tak na třičtvrtě roku. tak nevím 😅

martinamil
14. čer 2009

Tak my jsme zpátky z chalupy. Příští víkend se bude pokračovat. Byl to děs, polámané stromy, spadlé tašky... Hormony zapracovaly a já to zase obrečela.

Hrozi neboj, Aleš by mě ani nenechal nic dělat 😉

Kryštůfek má skutečně hrozně dlouhé nohy a když ho Aleš viděl poprvé, tak prohlásil, že je má zahnuté přesně pod volant 🙂 (že by se potatil? 😀 )

martinamil
15. čer 2009

Holky, dnešní poradna dopadla dobře. Od čtvrtka do dneška přibral 100g, takže už má tolik, jako když nás pouštěli z porodnice = 2490g. Do porodní váhy mu sice ještě trochu chybí, ale to už snad dopadne 🙂

petreva
16. čer 2009

Ahoj holky,
MARTI, tak to je dobře, hned jsi klidnější, viď. Já to myslela jen tak, že se držet přesně na g asi nejde. Každý miminko, i nedonošený, přibírá trochu jinak. Hlavně, když prospívá. Ale asi chápu, jak to myslíš. Mě to v pátek taky rozhodilo. E. přibrala za týden "jen" 16dg...tak jsem si začala dělat hlavu,jeslti má dost mlíka, když je k tomu takplačtivá...zatím to nechám být. Tak přestal Kryštůfek zvracet? ´Pomohl vám ten Nutriton? A jak je tobě? A co kojení? Jak jde K?
HROZI, já myslím, že v tomhle věku už se nepřibírá 1000g za měsíc tak je 700 optimum 😉 . Ty jo, my máme přes šest kilo už teĎ 😅 Heleď, vy jste dali O. Prevenar nebo Sinflorix?
MARTI 76, LENI, kde pak máme těhulíny? Jak se vede???

hrozinka
autor
16. čer 2009

ahoj holky kontrola dnes super, dostal 2 včeličky, prevenar a standartní očkování, zatím to celkem snáší, váha 7,080kg a 65,5cm, už máme povolený příkrmy, dnes začínáme banánovou kaší na dobrou noc, přesnídavky z těma ještě počkáme
marti super, že K. přibral, myslím, že jsem ti to psala, každej den není posvícení, jednou je den s mimi super, daří se vše na co sáhneš a druhý den je to přesně opačně. nevěš hlavu vy jste šikulky a určo to krásně zvládáte 😵

petreva my koupili prevenar, je to teda drahý jak potvora, já mám jednu dávku za 1993,- a pojišťovna nedoplácí nic, je krize, měli nám zaplatit 1000,- na plavání, dostali jsme 300,- a to jen bo jsem se tam rozčílila. VZP je snad nejhorší pojišťovna, furt něco chcou, ale nedaj ti ani korunu 😠 😠 uvažuju, že půjdu jinam, nemáte někdo lepší pojišťovnu? ikdyž ona asi každá jiná je lepší než ta naše 😀

lenys už tu dlouho nebyla, že. co s ní asi je? holky tak přidávejte fotečky, vždy když tu idu tak omrknu všechna alba jestli je tam něco novýho 😉 🙂

martinamil
16. čer 2009

Ahojky, já jsem totál. Mám strašlivánskou depku.

Z toho neustálého stresu, zda už Kryštof přibírá se mi asi začalo ztrácet mléko. Denně jsem byla v mínusu 100-150ml. Takže jsem už vybrakovala mrazák. Jelikož se to nezlepšilo, tak jsem včera koupila BEBU A.R. pro ublinkávající děti. Ráno v 6 hodin jsem mu jí dala a výsledek byl, že to zase všechno vyzvracel a bohužel i trochu vdechnul, takkže jsem ho musela držet chvilku za nohy. Když bylo po všem, tak jsem začala řvát a nemůžu se uklidnit. Hormony - je mi líto, že nemám dostatek mléka, dochází mi, že se mohl udusit, ... Prostě jsem k.o. Odstříkávám, zahušťuji Nutritinem a je to zase ok, ale já řvu a řvu dál. ☹ já už chci ukončit šestinedělí !

hrozinka
autor
16. čer 2009

marti jestli ti mohu poradit a máš ráda mléko tak si dávej denně litr melty, někomu to nechutná, ale já ji pila celej 9. měsíc a měla jsem mrtě mléka a dokonce když ho tchýně viděla říkala, že je jak od kozy či krávy krásné husté i s tím bílím povlakem nahoře. fakt zabírá, pokud jí ráda nemáš, zkus vypít aspoň hrneček, fakt to hodně zabírá a co je nejduležitější KLID žádný nervy, musíš být v pohodě, snaž se to rozdejchávat případně ti mohou pomoct homeopatika, jsou neškodný do mléka a je jich víc ,jsou na podporu kojení, na depku v 6ti nedělí na klidný spánek, zkus to

a co říkala dr na to blinkání? ten nutrilon proti zvracení vám nepomáhá? ☹ ☹

hrozinka
autor
16. čer 2009

marti ted nikde nemůžu najít knížku kde jsem ty homeopatika měla rozepsané jaké jsou a na co přesně, ale vím, že byly od značky Boiron tak jestli budeš chtít mrkně

pak jsem pohledala ještě v další knížce ohledně toho ublinkávání a je na to ještě i jiná strava než nutrilon jmenuje se to Novalac AR případně mrkni zde http://www.samoleceni.cz/pdk/3831061001067/nova... 😉 drž se ono by tě toto dostalo i po 6ti nedělí neboj

martinamil
16. čer 2009

Hrozi, díky. Meltu piji, homeopatika na podporu kojení mám taky. To bude fakt asi stresem a šestinedělím.

Ten Nutriton nám omáhá, ale dává se do mateřského mléka. Ráno jsem poprve zkusila BEBU A.R. je to speciálka pro ublinkávající děti. Ale Kryštofovi nepomohlo. ☹ Doktorka se divili, že po to tolik zvracel.

No ono to nějak dopadne 😔

hrozinka
autor
16. čer 2009

tý jo do mateřskýho mléka? to je pěkná blbost a což když ho matka nemá tak jako dítě nekrmí? ach jo ☹ tak už teda nevím, duležitý je nestresuj se vždycky to nějak dopadne, jste pod dohledem takže se nemusíš bát 😉

lenkabm
16. čer 2009

😔 ...MATYJÁŠEK SVŮJ BOJ PROHRÁL... 😢

Ahoj holky,
tak jsem rychle dočetla...

Marti,drž se,neudělej stejnou chybu jako já...jen jsem bulila a bulila,stresovala a stresovala....mlíčko zase naběhne,když budeš více přikládat,alespoň to tak všude říkají....prý jsou výkyvy i 14 dní....Nevím,už je to přeci skoro tři roky,ale existoval nutrilon,který byl zahuštěný....po Bebě(H.A.)mně zvracela i Bettynka....pak jsme přešly na Nutrilon H.A. .....všimla jsem si,že názvy těch mlík mění,ale v lékárně určitě poradí....
Psala jsi,před porodem,že se nezblázníš,když to kojo nepůjde....tak si na to vzpomeň....jsou důležitější věci....a ne každému prckovi sedí nějaká značka,tak zkoušej a nenervuj.

hrozi: Tak nakonec už příkrmy...

My ,zatím, ok.

hrozinka
autor
16. čer 2009

lenka s matyáškem mě to moooc mrzí, vždy když něc takého čtu tak je mi do breku, kolik měl? 😢 😢 😢

lenkabm
16. čer 2009

hrozi...pouhých 12 a půl dní 😔

martinamil
16. čer 2009

Tak Kryštůfek klidně spinká. Udělala jsem mu Bebu a zahustila tím Nutrilonem. Takže to měl zahuštěné 2x (jednou od Beby, jednou Nutrilonem) a vypadá to ok. Je spokojený. Svoje mu chci nechat na noc, abych měla jistotu, že se oba vyspíme.

Leni, 23.tt je hrozivě málo. Bude to znít hrozně, ale možná to bylo vysvobození pro všechny. Rodiče i Matyáška. Ale stejně jsem ho oplakala, sotva jsem se to dověděla. Chudák maminka! ☹

hrozinka
autor
16. čer 2009

jj souhlasím s martou 23tt je hrozně málo, ale i tak je to strašné, mě bylo zle už jen jak jsem viděla, že matka skočí s dítětem pod metro, proč tam kráva neskáče sama, ale tahat děti chudáčky, počítala jsem to a to bylo tak necelých 6měsíců, že já když byla na gyndě k vůli výškrabu tak tam byla taky mladá maminka s prvním těhu, měla tam i manžela na návštěvě, zničeho nic začla krvácet, ale úplně šíleně, jela hned na sál a mimi ji museli vzít, byla taky nějak mezi 5-6měsícem a po zákroku ji normálně vrátili zpět na pokoj mezi maminky, které čekaly na vyvolání porodu 😠 blbci. snad bude mít to štěstí a bude moct mít ještě děti a donosí ho 😉 přeji ji hodně štěstí

marti super, a 2x zahuštěný už neblinkal? my zkoušeli dneska první kaši no byla to sranda, lžičkou to vůbec nešlo tak to papal z flaše a chutnalo, ani negrgal ani nezvracel, a už i sám spí, dokáže sám usnout, dokonce se nějak poslední dobou naučil spát mezi 8-9 večer jupí

martinamil
16. čer 2009

Já se na rizikovce taky setkala s holčinou, co v 24.tt odtekla plodová voda. Čekala dvojčátka a s manželem se rozhodli, že nechtějí zachraňovat. Znamenalo to, že bude rodit přirozeně, žádný císař. Kdyby se rozhodli pro zachraňování za každou cenu, tak by šla na císaře a naděje jen 15%, že by byla děťátka ok. Takhle byla ona ok a mohli to zkusit znovu. Bylo to první těhotenství a povedlo se jim napoprvé. Asi to bylo správné rozhodnutí.

Hrozi, zabralo to, a teď spinká naprosto klidně. Zase má ručičky pod tváří. 😅

hrozinka
autor
16. čer 2009

no je nádhernej marti fakt se vám povedl, a co jak se cítíš jako mamča, jaký to je mít už ten uzlíček u sebe slyšet ho plakat, tulit se k němu co? jaký jsou tvé pocity? jaký jsou Alešovy pocity? jak to zvládá? a co prarodiče už vlastně? jak berou že už jsou babka a dědek? 😵

martinamil
16. čer 2009

Dala jsem další foto.

Být mamča je svým způsobem šílené. Pořád pochyby, zda zvládnu pro ten bezmocný uzlíček udělat vše správně.

Aleš? hrdý, pyšný táta. Je z něj nadšený, ale kdo by nebyl. Vymodlené, krásné miminko 😀

A babičky a dědové? Jsou samozřejmě nadšeni. Pro oboje rodiče je to již 4 vnouče, respektive 3 vnuk. V obou rodinách to vyšlo stejně 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru